2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hanım hanım ben sana demedimmi turp gibi senin bebişin sadece annesıne biraz aksiyon yaşatmak istiyor okadar:)

canım dedın dedın :KK1: ama ınsallah öyledır bakalım diğer sonuclarda ne cıkıcakk :)

bu down sendromu acısındna cok önemlıydı kromozomda ne cıkcıak bakalımsağlıkla gelrı ınsallah yaramazım :)

ayşeee ay canım benim ya çok mutlu oldumm hadi hayrlısı rabimme şükürler olsun:KK8::KK8::KK3:
:

canım cok sukur yaaa ben de cok mutlu oldumm :KK16:

Yuppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....Bugün aldığım en güzel en önemli haber işte budurrrrrr....Şükürler olsun ayşecim inan bu yazını görür görmez kilitlendm ekrana.Allahım çok büyük, darısı diğer testlerinin iyi gelmesine olsun inş diğer testlerde de yüzünü güldürecek haberler alırsın canım...

çok şükür canım ısnallah doktorda güzle şeler söler bakalımm izin alabılırsem yarın gıdıp gosterıcem sonucu canım :)

allah cok buyuk belkı de tum bunlara ragmen sağlıkla gelır yavrum :)

Öncelikle selamlar kızlar..
Ayşecim gözün aydın hep hayırlı sonuçlar duyalım inşallah...
Sahurda neler yapacaksınız, kopya çekeyim sizden..
Bebeciklerimizin ilk Ramazan'ı hayırlı, mübarek olsun...

Öncelikle selamlar kızlar..
Bebeciklerimizin ilk Ramazan'ı hayırlı, mübarek olsun...

As canım..amin canım..bende bu sene oruç yok..sahura kalkarmıyız bilmiyorum..bende çalıştığım için zor olabilir..ama kalkacak olursak biz kahvaltı tercih ediyoruz, yemek yemeyiz..

[video=youtube_share;s9ggbLBwO9U]http://youtu.be/s9ggbLBwO9U[/video]

miniğimin kalp atışları :KK31:
2-3 günde bir dinliyorum :KK37:

Slm kızlar..
Rabbim bebişlerinize hayırlı,sağlıklı ve de uzun uzun ömürler versin inşallah..
Ben de kısmet olursa eğer ikinci defa anne olacağım..
Yaşım 28,kilom 59,bebişim erkek ve muhtemel doğum tarihi 2 Ocak,Ankara'dayım..

Bu arada ilk bebeğim 8 aylık..İkinci için niye bu kadar acele ettin derseniz,geçmişim çok karışık..
İlk oğluma kabus gibi geçen 5 senenin ardından,4 negatif tüp bebek denemesinin ardından mucizevi bir şekilde kavuştum..Onca senenin hasretliğinden ve nasılsa olmuyor diye korunmadığımız için 2.mucizemi de göbüşümde buluverdim :))

Şimdiden hepinize hayırlı,sağlıklı,kolay doğumlar diliyorum..

Ayşe'cim Canim çok sevindim ya gözlerim dolu resmen darısı diğer sonucların çok çok ii çıkmasına :emir_bebek:

öncelikle selamlar kızlar..
Bebeciklerimizin ilk ramazan'ı hayırlı, mübarek olsun...

selam canım :) sağol evet cok sukur ızın aldım yarın dr gidicem inş sonuca bakıp aa

öle diilmiş bölemiş demez :)

ben tarhana corbası dolma ve buz gibi cacık :)

iftar için yöresel yemekler denemek isterseniz şimdilik çoğunlukla yöresel yemeklerin bulunduğu sitemi ziyaret edebilirsiniz.:)
reklamlaaar :d

enfes yemek tarifleri,en pratik ve özel yemek tarifleri sitesi | yemekevi.net

ımmm bisürü tariifff :)

kızlar tatilden geldim dinleneyim diyordum ki su tesisatında patlak çıktı tüm tesisat değişecek yerler kırılacak toz toprak ay düşünemiyorum bir de bu sıcakta temizlemesi de var....:18:

bebek gamzeli doğsun istiyorsun AYVA
cildi güzel olsun istiyorsak tropik meyveler
tosuncuk olsun istiyorsak boza
huzurlu bir bebiş olsun istıyorsak kuru hurma
yemeliymişiz ayvayı bi çok kez test ettik oldu:)hemde 2 gamze iki tombiş yanakta:)
bebek ılk doğdugunda hurmanın içini damagına sürmek sünnetmiş bende yapıcam inşallah çok akıllı ve huzurlu olurmus bebiş.

Bende kızım doğduğunda ilk önce damağına hurma sürdük sonrada bir damla zemzem damlattik.peygamber efendimizde yeni doğan bebeklerin damağına hurma sürermiş.insallah nasip olurda yine öyle yaparım.

ayşecim çok sevindim canım inşallah hep böle iyi haberlerini alırız bende şimdi doktordan geldim ikili test sonucun gayet ii dedi ama bi türlü cinsiyetini sölemiyo beta 52,6 çıkmış bu ne oluyo kızlar hani yorumluyosunuz ya erkek mi kızmı diye

hadi gözün aydın canım çok sevindim....

sağol canımmm :) :KK16:

Ayşe'cim Canim çok sevindim ya gözlerim dolu resmen darısı diğer sonucların çok çok ii çıkmasına :emir_bebek:

ınsalah canım diğerleri de güzel cıkar ınsallah yaa bu kalp hastalıgını genelde down ile bagdastırıyoalrdı

onun ıcın ıkılıyı dört gözle beklıyordum cok sukurrr :)

Slm kızlar..

Bu arada ilk bebeğim 8 aylık..İkinci için niye bu kadar acele ettin derseniz,geçmişim çok karışık..
İlk oğluma kabus gibi geçen 5 senenin ardından,4 negatif tüp bebek denemesinin ardından mucizevi bir şekilde kavuştum..Onca senenin hasretliğinden ve nasılsa olmuyor diye korunmadığımız için 2.mucizemi de göbüşümde buluverdim :))

hayrılı oslun canım allah bagıslasın ıkısınıde .)

kızlar tatilden geldim dinleneyim diyordum ki su tesisatında patlak çıktı tüm tesisat değişecek yerler kırılacak toz toprak ay düşünemiyorum bir de bu sıcakta temizlemesi de var....:18:

ouuu kolay gelsın canım sen butemzılıkten sorna tekrar tatıle cık dınlen bence eheheh :KK70:

Slm kızlar..

Allah bebişlerini sana bağışlasın canımm..

Allah kolaylık versin canım..

kızlar hurmanın damağa sürülmesinden bahsetmişiniz bende ek yapmak istedim bildiklerimden..hurmanın bebeğin damağına sürülmesine 'tahnik' denir..bu da şu şekilde yapılır;
Doğuma yakın 3 hurmaya 1er yasin okunur
* 1.hurmayı anne doğum sancısı başlayınca yer
* 2.hurmayı anne doğumdan sonra yer
* 3.hurmayı ise,bebeğe tahnik eder.yani hurmayı ağızda çiğnedikten sonra çocuğun damağını onunla ovmak demektir.taa ki çocuğun karnına o hurmadan 1şeyler gidene dek.bu sünnettir.Peygamber efendimiz s.a.v acve denen ii cins hurmayla tahnik yaparmış.bu işi alime yaptırmak daha iidir ( alim kimse yoksa etrafınızda ağzı kuranlı göğsü imanlı bildiğiniz allahın sevdiği kulu olarak nitelendirebildiğiniz kişiye de yaptırabilirsiniz)
hurma lohusa kadınada çok faydalıdır,süte geçer o çocukta aklı-selim ağırbaşlı olur.çörekotu ve zemzemde faydalıdır..
ayrıca
çocuk doğunca ilk görüldüğünde kelime-i tevhid okuyup yüzüne üflemelidir..
çocuğun zeki olması için;40ı çıkana dek 1 fetih suresi okunmalıdır
ahlakının güzel olması için; 40ı çıkana dek hergün kulağına 1 yusuf suresi okunmalıdır..
daha çok şeyler var da daha doğurmadık ki demiyesiniz die kısa kestim :KK1:

Son düzenleme:
hoşgeldin,hayırlısı olsun

gözün aydın ayşee

oğluma hamileykende kararmıştı bu hamileliğimde de karardı

ne güzel oğlun eğlenmiştir
çocuklar hep dışarıda olmak istiyor dimi canım
bazen haksızlık mı yapıyorum acaba diyorum çıkartamadığımda:KK43:

lahanayı hiç ziyan etmez oturur afiyetle yerdim:KK70:
nasıl olsa en geç 1 ay içinde öğrenicez:))))

çocuklar sokaktan eve gelmeyi hiç düşünmioki hele bide oyun arkisiyle kanka olduysa :) yaa bizim bi erdemimiz var,oğlum onu sokakta görünce tamam daha evde zapt edene aşk olsun..erdemde 7/24 kapıda anası hiç içeri olmıoki ,bu durumda bizimkide hep sokakta şimdi yine sokakta :KK1: lahananın zaten iç kısımlarını haşlamadan önce atıştırdım bu kadar lezzetli olduğunu bilmiodum :) salatalarda da öle fazla aramazdım ama sade hali daha lezzetliymiş :)

ramazan geldi hoşgeldi!!! güm güm de güm güm :KK62:
ayy ramazanın şerefine midir nedir, ne güzel haberler aldım geçmişi okurken :KK16:

Çalışan annelere doğum sonrası verilen 8 haftalık ücretli izin 6 aya çıkarılacak ve süt izninin 2’nci 6 aylık döneminde verilen süt izni süresi 1.5 saatten 2 saate çıkarılacak. Çalışan ve çocuk sahibi olan annelere kreş yardımı yapılacak, çocuk yardımı artırılacak. Kadının iş ve aileye uyumunun sağlanması için evden çalışması da önerilecek. Anne Dostu Hastane Programı yaygınlaştırılarak mahremiyet beklentileri karşılanacak, hijyen ve konfor standartları yükseltilecek.
umarım biz doğuma gıtmeden yasalaşır

dün iş yerinde ben de duydum arkadaşlardan bu haberi çok güzel bir gelişme gerçekten bizlere de yetişirse süper olur, zaten 8 haftalık nasıl bırakılır ki böylesi çok daha makul, hadi inşallah...

Kimseyi yanıltmayım ama ilk gebeliğimde aşı olurken bundan sonraki gebeliklerinde yaptırmana gerek yok demişlerdi.Ozaman da iki doz yaptırmıştım benim erken doğum riskim olduğu içinde tekrar yaptırmayı düşünmüyorum o yüzden benim durumumda olan varsa ayrıntılı bilgi alsın derim.

arkadaşım ben hamilelikte aşı olunduğunu bilmiyordum ne zaman olunuyor herkese yapılıyor mu?

Merhaba Arkadaşlar,

Kürtaj anayasa taslağına eklenmiş bir kısım. Doğum sonrası 2 ay olan ücretli izin 6 aya çıkartılıyor. Arıca süt izinleri de sanırım 2,5 saate yükseltilecekmiş. Ek olarak yeni doğum yapmış annelere bu izinlere ek olarak evden çalışma fırsatı verilecekmiş. Bir de çocuk ve kreş yardım ödemeleri yükseltilecekmiş. Rüya gibi ama henüz taslak aşamasında. Meclis tatili sona erince ele alınacak ancak o zaman kimler yararlanacak ve kabul edilecek mi edilmeyecek mi (örneğin benim bebişim Allah'ımın izni ile 3 aylık olacak o zamana yararlanabilirmiyim bilmiyorum :44: ) belli olacak. Bu arada Show Tv ana haberde izledim ben. Orada bir bayan da kadınları iş yaşamından uzaklaştırmayı amaçlıyorlar falan diye saçmalıyordu. Dedim acaa hiç anne olmuş mu kendisi? Yani çok tuhaf geldi bu şekilde düşünmesi. Kişi ister kullanır bu hakkını ister kullanmaz daha yasa onaylanmadan neden konuşurlar ki saçma sapan anlamam ya. Umarım (inşallahhh) bu yasa çıkar da isteyen anneler bebişleri ile daha uzun zaman geçirebilirler :KK49: :KK52:

Ayrıca yasaya ek olarak istenmeyen beeklerin kürtaja gerek kalmadan önceden önlenebilmesi için ücretsiz ertesi gün hapları ve doğum kontrolü hapları temin edilebilecekmiş. Kürtaj da yine 10 haftadan büyük bebekler için yasak olup 3 yıla kadar hapis cezası verilecekmiş... :KK9:

bence ücretsiz ertesi gün hapı vermek de çok güzel bir gelişme diyelim ki bir plansız bir iş oldu o zamn bir cana kıymak ve onun ağırlığı altında ezilmek yerine bu tür önlemler daha iyi olacaktır her bakımdan...

kızlar kızlar kızlaaaarrr

ıkılı test sonucum cıkmıss normall çok şükür Allahımaa :KK52: :KK52: :KK52:

çok şükür yaa hastanenın onlıne sayfasındna baktım normal yazıyo

yarın ısn doktora gidip gösteririmm sonucu :KK52: :KK52: :KK52:

amanın amanın ne kadar güzel bir haber bu Allah ım! dualarımız kabul oldu, çok şükür çok şükür... :KK16:
inşallah sağlıcakla kucağına da alırsın canım kardeşim ay yanımda olsan kucaklardım seni :KK1: çok sevindim Ayşe gerçekten :KK16:

bebek gamzeli doğsun istiyorsun AYVA
cildi güzel olsun istiyorsak tropik meyveler
tosuncuk olsun istiyorsak boza
huzurlu bir bebiş olsun istıyorsak kuru hurma
yemeliymişiz ayvayı bi çok kez test ettik oldu:)hemde 2 gamze iki tombiş yanakta:)
bebek ılk doğdugunda hurmanın içini damagına sürmek sünnetmiş bende yapıcam inşallah çok akıllı ve huzurlu olurmus bebiş.

vaaay ne güzel bilgiler bunlar deneyelim görelim sağol arkadaşım bu güzel paylaşım için...

Bende kızım doğduğunda ilk önce damağına hurma sürdük sonrada bir damla zemzem damlattik.peygamber efendimizde yeni doğan bebeklerin damağına hurma sürermiş.insallah nasip olurda yine öyle yaparım.

hurmayı doğar doğmaz mı sürüyorsunuz yoksa hastaneden çıktıktan sonra mı?

Slm kızlar..

2 ocak benim doğum günüm... hayırlı olsun arkadaşım EY Büyük Allah ım sen nelere kadirsin! senin hikayen çok ibretlik arkadaşım çok umut verici, hepimize örnek olacak cinsten, hoşgeldin arkadaşım...

X