2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlarrr merhaba yaa bugün benim hiç akıntım yok.Ne güzel işte diye düşünebilirsiniz ama hamileliğim en başından beri doğal bir akıntım vardı.Bu 2 kez mantar gibi enfeksiyona dönüşmeye teşebbüs etti hemen fitille müdahale ettik olaya.Ama bgn sabahtan beri hiç akıntım yok.Bu beni korkuttu biraz:KK43:Sizde durum nasıl?Sizce bu normal mi yaaa?

canım endişelenme eğer akıntın tamamen kesilirse drunu ararsın.

çok guldum :) şunu soyleyım bu yuzden gidecek gıder zaten, eşiniz için çocugunuzun rıskını de artırmayın. bu bır hurafe, yok uzak kalırsan aldatır,yok gebelıkte aldatır.adamın içinde varsa zaten olur.nerden bılıyosun dersenız ben eşimden 3sene ayrı yaşadım tayınım çıkmadı ve eşime bende dıyordum hep bana dıyolar bu kadar adamı bos bırakıyosun dıye...
eşiniz adam gıbı adamsa hıçbısey yapmaz merak etmeyın:)

tabiki çok haklısın bu onuda bebeği için ilişkiye giremeyen aldatıcaksa defolsun gitsin
ama 3 sene sende bence fazla ayrı kalmışın be canım nasıl dayandın
ben 2 gün annemlerin yanına yazlığa gidemiyorum yani ben okDARDA RAHAT BIRAKAKAM:100:

aysecim sen peki hiç doktorunu değiştirdinmi veya değiştirmeyi düşündünmü hiç? çünkü benm bildiğim tek şeyy en kötü hastanelerin araştırma hastaneleri olduğu emin ol oraada hastaları bebekleri ceninleri kurtajları ne varsa herseyi denek olarak kullandıklarını ve kullanmak istediklerini biliyormusun? ve ayrıca orda hep öğrencilere eğitim veriorlar adı üstünde araştırma hastanesi bence baska bi doktrla daha görüş derim ben sana bebeğin için dene..

KESİNLİKLE DOĞRU KATILIYORUM ARKADAŞIM ARAŞTRMA HASTAHANELERİ GERÇEKTEN denek
3 kere gittim 2 keresinde ultrasonda asistan baktı birinde doktor oda da bile yoktu diğerinde doktor:KK25: yerinden kalkıp bakmadı dedim noluyoruz ya çok şaşırdım yani

benim eşim bebeği kıskanıyor:KK43:çocuk gıbı süreklı mızmızlanıyor.hep onu düşünuyorsun benden cok seversen camdan atarım bıle dedı.normalde onunla cok ılgılenırdım ama mide bulantılarım yuzunden kendımden bıle vazgectım

off seninkide baya kıskanıyo seni
benimkide kıskanır ama be onu çok bunaltyorum sanırım bana bizim bebek doğunca iyi sen beni biraz rahat bırakırsın bebekle ilgileinrsin diyo :KK35: uyuz ya

buyrun ben alo fetva :)

canım ne yancak mı anlamadım ? ramazan orucunu ramazanda tutamıyosan hamıel oldugun ıcın

hamılelık bıttıkten sonra uygun oldugun bı zaman tutarsın nasıl kı ramazanda regl olunca

regl boyunca tutamadıgın orucları sonradan tutuyosun aynı hesap...

ayrıca Allah gecınden versin diyelım kı doğum yaparken vefat ettin...Allah hamıleyken

tutamadıgın oruclardan seni hesaba çekmıyor islamiyet katı kurallı insanı ezen bir din değildir...

islamiyet insana değer veren bir din

kendi dinim diye söylemıyorum hea :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:

aynen doğru sölüyorsun cnm simdi nette baktım gercekten doğru dediğin valla bilmemek değil öğrenmemek ayıp:):)hehe öğrenmiş oldum ben sonradan tutmayı hesaba katmıyorumki direk tutamadığıma üzülüyorum bide ramazan ayında tutmak gibi si varmı yaa biz insanoğlu sonrasında tutmayada birz mızmızlanıoruz sanki demi:KK43::KK43:malasef öyle ben ramazanda deneyeceğim sansımı ama bakalım inş tutabilirm bigünde ölmem baktım ogun ii geçtiyse devam edicem inş enazından gün aşırı olsa yine ii

ayşecim oruç konusu açılmış ,tabiki bu yıl tutmayacağım ama benim geçen yıllarda hep başladım fakat hasta olduğum için bıraktım borçlarım var...

neden hasta oluyorum şöyle ki ben yıllardır çok az ve çok sık yemek yemeğe kendimi alıştırdım bu özellik yi tabi sağlıklı olan ama gel gör ki ramazanda beni mahvediyor..
başlıyorum 10 .gün tansiyonum dibe vuruyor gözlerim kararıyor ve kendimi ölecek gibi hissediyorum hiç halim dermanım olmuyor.. malum bir de çalışıyoruz evde olsam hasta olunca uzanayım..

az yediğimi için hani mide küçük derlerya almıyo ,zorlayınca öğürüyorum :KK43: bir kaç kez tam sahur ezanı okurnurken midemi boşalttığım var..

fidye olayınıda senin anlattığın gibi bildiğimden vermiyorum..acaba bu durmum ne zaman düzelir bilemem..ama olmuyor ve bu duruma çok üzülüyorum.. senin fikrin nedir ?

2-3 yıldır bu böyle..en fazla dayanabildiğim 10 gün..iyileşince yine başlıyorum ama arada çok boşluklarım var malesef :KK43:(

benim çoook suratsız bayan bir doktorum var.pastil kullanabılırmıyım gıcık tuuyor dıye aradım tele cıkmadıgı gıbı sekreterıne dahılıye ye gıtsın dedırttı bende cok kızdım randevularımı ıptal ettımm doktor degıstırdım.midem cok kötü bısey yıyemıyorumm dıyorum evde peynır ekmek yokmu onu ye dıyor.güzel özel hastane.ya doktor secmek ne kadar zormus.bursalı olan varmı :KK43:nereye gıdıyorsunuz?

canım ben bursadayım. hangi doktor bu merak ettim. ben pembe mavide nedret hanıma gidiyorum çok memnunum. kadın bu hafta tailde ama beni kendi aradı ikili test sonucum normal aralıklardaymış söyledi.

canım hergun akıntı olucak bi durum yok benımde 2-3 gun uste uste olur sonra bı kaç gun olmaz

sonra gene olur bence dert edilicek bişey değil canım....hıc akıntısı gelmeyen ınsanalr bile oldugunu duymsutum...

ay_shecim çok sağol içimi rahatlattın.inşallah bi sorun yoktur.Hepimiz için öyle.İnanıyorum ki senin bebişin de sağlıkla kucağında olacak zamanı geldiğinde.

ayşecim oruç konusu açılmış ,tabiki bu yıl tutmayacağım ama benim geçen yıllarda hep başladım fakat hasta olduğum için bıraktım borçlarım var...
neden hasta oluyorum şöyle ki ben yıllardır çok az ve çok sık yemek yemeğe kendimi alıştırdım bu özellik yi tabi sağlıklı olan ama gel gör ki ramazanda beni mahvediyor..
başlıyorum 10 .gün tansiyonum dibe vuruyor gözlerim kararıyor ve kendimi ölecek gibi hissediyorum hiç halim dermanım olmuyor.. malum bir de çalışıyoruz evde olsam hasta olunca uzanayım..

az yediğimi için hani mide küçük derlerya almıyo ,zorlayınca öğürüyorum :KK43: bir kaç kez tam sahur ezanı okurnurken midemi boşalttığım var..

fidye olayınıda senin anlattığın gibi bildiğimden vermiyorum..acaba bu durmum ne zaman düzelir bilemem..ama olmuyor ve bu duruma çok üzülüyorum.. senin fikrin nedir ?

2-3 yıldır bu böyle..en fazla dayanabildiğim 10 gün..iyileşince yine başlıyorum ama arada çok boşluklarım var malesef :KK43:(

canım şöyle söyleyım senı anlıyorum :) gecen ramazan ramazandna önce ben de böyle programa baslamıstım zaten dıyet yapıyordum

ve ılk zamnaalr alışmak cidden zor oluyodu e gunelr de uzun ınsan zor dayanıyo tabıı

ve kendıme iftar sonrası bi yemek düzeni ayarlamıştım iftarımı yaparken su ve çorba yıyorum ve bir dilimde

çavdar ekmeği iftardan 1 saat sonra salata veya sebze yemeği ile devam edıyrodum yıyecek halım yoksa

yoğurt ve fındık yıyrodum erken yatıp sahura biraz erken kalkıp biraz çorba yıyıp yarım saat kıtap okuyup veya kuran sonra

bıraz daha yemek yıyıp yatıyordum böylece hem ramanzda dengelı beslenmıs hem kılo vermıs hem de gunduzleri

ayakta kalabılıyordum...hamılelıkten sorna sen de böyle yapabilrisin istersen...misafirlikte ise yavas yavas yıyerek millet pilav yerken

sen anayemege gecebılrıısn yoğurt yıyecegın zamandada ıkram edılen tatlıyı yersın olr biter :)

he o arada tutamadıkalrımı ne yapmalıyım dıyorsan o bir hastalık hali sayıldıgından kaza etmen gerekrı canım fidye veremezsın

cunku ıyılesmeyecek bır hatsalık değil alışkanlıgından dolayı yasadıgın bir durum bu....

bir de

tekrar ramazan ayına eriştiğinde ramazan başlamadna 10-15 gun önce yavas yavas yeme düzenını değiştirmen

gun gun arttırrarak ramaznada yıyecegın sekle dönersen ramazanda daha az sıkıtnı cekersın ınsallah cunku bu alışkanlık

ile ilgili bir durum diye dusunuyorum...ayrıca midenın büyüdüğünü ama kuculmediğini duymsutum sadece alışık oldugundan

daha fazla dolduruldugunda diğer organnalrla arasındakı iletişimi yoğunlaştıgından veya normalde az yiyip

yemek sonrası hafıfı kalmaya alsıtıgındna olusan bi durummus

eğer yanlış analdıgımı düşündüğün bi nokta veya benım anblatamdıgım biyer varsa geen yaz canım :)

aynen doğru sölüyorsun cnm simdi nette baktım gercekten doğru dediğin valla bilmemek değil öğrenmemek ayıp:):)hehe öğrenmiş oldum ben sonradan tutmayı hesaba katmıyorumki direk tutamadığıma üzülüyorum bide ramazan ayında tutmak gibi si varmı yaa biz insanoğlu sonrasında tutmayada birz mızmızlanıoruz sanki demi:KK43::KK43:malasef öyle ben ramazanda deneyeceğim sansımı ama bakalım inş tutabilirm bigünde ölmem baktım ogun ii geçtiyse devam edicem inş enazından gün aşırı olsa yine ii

ramazanda tutmak tabıı kı ne güzel ama bebekelrımızın beslenmeey ıhtıyacı var ve oruc süresi çok uzun :)

ayşecim saol canım dediğin doğru öncesinde alıştırmak lazım ,inşallah seneye daha başarılı olurum..

mide problemimde bazı şeylere engel oluyor mesela yatmadan önce yemek yediğimde çok fena yanıyor aileden gelen bir durum hepimizde mide rahatsızlıkları var.. yani sahurdan sonra uyuyamadığım için geç kalkıp uykumu almaya çalışıyorum malesef..

midemi tek zorlamayan şey tost birdaha ki sahurda hep tost yiyerek deneyeceğim..fındığıda iftardan sonra deneyeyim..

kızlar sizde erkenden uyanıyormusunuz,sıcaklardan diyeceğim ama hamile kaldığım zamandan beri bu böyle 5,5 ta uyanıyorum wc ve su ihtiyacımı karşılayıp yatıyorum ,zorla uyumaya çalışıp 6,30 da yine uyanıyorum ve bu kez uyuyamıyorum,
bir arkadaşım vücut kendini bebeğe alıştırıyor dedi ,sizinde öyle mi...çok uyanacağız kısmetse ileride :) benimki şimdiden uyandırıyor :KK70:

kızlar dün akşam bir mide bulantısıki anlatamam sabah 5 ekadar kaç kez çıkardım bugünde sürekli yattım gebelik bulantısı gibi değildi yediğim bişey dokundu yada üşüttüm belkide idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorumdur idrar yolu enfeksiyonundada böylemi oluyor başına gelen varmı?

Kızlar Kadıköy'de sonomed görüntüleme merkezi varmış oraya gidip ikili test yapan varmı?

ayşecim saol canım dediğin doğru öncesinde alıştırmak lazım ,inşallah seneye daha başarılı olurum..

mide problemimde bazı şeylere engel oluyor mesela yatmadan önce yemek yediğimde çok fena yanıyor aileden gelen bir durum hepimizde mide rahatsızlıkları var.. yani sahurdan sonra uyuyamadığım için geç kalkıp uykumu almaya çalışıyorum malesef..

midemi tek zorlamayan şey tost birdaha ki sahurda hep tost yiyerek deneyeceğim..fındığıda iftardan sonra deneyeyim..

kızlar sizde erkenden uyanıyormusunuz,sıcaklardan diyeceğim ama hamile kaldığım zamandan beri bu böyle 5,5 ta uyanıyorum wc ve su ihtiyacımı karşılayıp yatıyorum ,zorla uyumaya çalışıp 6,30 da yine uyanıyorum ve bu kez uyuyamıyorum,
bir arkadaşım vücut kendini bebeğe alıştırıyor dedi ,sizinde öyle mi...çok uyanacağız kısmetse ileride :) benimki şimdiden uyandırıyor :KK70:
aynen canım ya..uykusuzluktan başım ağrıyor artık..uyu uyan sersem gibiyim..birde iş yerinde bütün gün bilgisayar başındayım..ne olcak bilmem bizim bebişler bizi uykusuz günler ve gecelere alıştırıyor galiba:))))))))

aynen canım ya..uykusuzluktan başım ağrıyor artık..uyu uyan sersem gibiyim..birde iş yerinde bütün gün bilgisayar başındayım..ne olcak bilmem bizim bebişler bizi uykusuz günler ve gecelere alıştırıyor galiba:))))))))

bende de var o uyku düzensizliği ya
netcezkine gece ara ara uyanıyorum

akşamları uyumam 2-1 i buluyordu,çok sıcak olduğu 1 gün önce yarım yamalak uyudumama sabah 6 da gözlerim fıldiır fıldır..
işe giderken 7 de zor kalkan ben 6 da zımba gibi oluyorum,demek çoğu kişi erken kalkıyor:p
ya yan tarafta restaraunt var allahımmm ,memem nasıl şişmedi hayret şimdiide ismini vermim,m,is gibi kokuyorrr..dayanamıyorum artık;ilk 2 ay kokusundan midem kalkardı şimdie ağzımı toparlayamıyorummm:KK43:

saol cnm sanırım bu sadece kanda bakılan fiyat,bir de ultrason olanı var esas o pahalı :S

doktor ikisini de verdi yaptır diye ama dediğim gibi kararsızım ben hala...gittiğim hastane kan olanı 75 ultrason +150 filan tam rakam alamadım... 250 tl yi bulucak yani hee yavrumuz için önemli değil tabi ama çok gerekli gibi değil sanki yani ben bu testin pek faydalı bir test olduğuna emin olamadım

Canım ikili testen bahsediyorsan eğer çok önemli. Hatta üçlüden bile önemli ki, eğer ikili testin temiz çıkarsa üçlüye bakmıyorlar bile. Ben 300e yaptırdım. 250 ultrason, 50 de kan. İkili testin bakıldığı haftalarda bebeğin en rahat ense kalınlığı ve burun kemiği ölçülüyor. Bence ihmal etme derim. Bir çok doktor da önemini vurguluyor hep. İstersen internetten de araştır.

Canım ikili testen bahsediyorsan eğer çok önemli. Hatta üçlüden bile önemli ki, eğer ikili testin temiz çıkarsa üçlüye bakmıyorlar bile. Ben 300e yaptırdım. 250 ultrason, 50 de kan. İkili testin bakıldığı haftalarda bebeğin en rahat ense kalınlığı ve burun kemiği ölçülüyor. Bence ihmal etme derim. Bir çok doktor da önemini vurguluyor hep. İstersen internetten de araştır.

ne kadar :KK30: pahalıya yaptırmışsın

3 lü testi avcılar devlet hastanesi yapıyor mu acaba ?
bilginiz var mı ?
eğer varsa ben orada yaptırmak istiyorum :)tatil parası için biraz sıkı tutuyorum işi :pheheh
ya ben hiç benimkinin hareketlerini hissetmedim ,ya hep uyuyor yada üşengeç totosunu oynatmıyor ,hisseden var mı ?
:KK43:

kızlar dün akşam bir mide bulantısıki anlatamam sabah 5 ekadar kaç kez çıkardım bugünde sürekli yattım gebelik bulantısı gibi değildi yediğim bişey dokundu yada üşüttüm belkide idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorumdur idrar yolu enfeksiyonundada böylemi oluyor başına gelen varmı?

ben böyle bi durum yasadım 10uncu haftalarda senin gibi sabaha kadar kustumm içim dısıma çıkmıstı doktora gittiğimde idrarda kan çıkmıştı böbreklerinde kum var dedi:KK43:

canım ben bursadayım. hangi doktor bu merak ettim. ben pembe mavide nedret hanıma gidiyorum çok memnunum. kadın bu hafta tailde ama beni kendi aradı ikili test sonucum normal aralıklardaymış söyledi.
medicabil hastanesinden zuhal saylık hanım.bi defa gülümsese şoka girerdim heralde..botoks mu yaptırdı acaba dıye düşünüyorum.ben doktoruma danışamıcaksam niye özele gideyım dimi ama.eşim de bi kere gördü doktoru çok sevimliymiş doktorun çok aradın mı bunu dedi.çok sey istemiyorum ama güleryüz ve iletişim önemli benim için..

Bugun doktora gittim Ultrason kağıdında isim v.s vee sex female ( yani dişi) yazıyor halbuki doktora sordum cinsiyetini daha cok erken dedi yani bebeğim kizmi simdi.

X