2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

estf canım perinatolojı kadın doğumun uzmanlık alanı oluyo yanı goruntuleme sıstemlerıjı ıyı kullanan

iyi gören normal ultrason ile değil her muayenenı doppler ve ıkıncı duzey ultrason işle sürdüren poliklnık oluyo

canım bu arada sıkıntılarınız varmıs ınsallah düzelir maddi sıkıntılar cok zor bebek doğdukta sonra ben çalışamazsam

ne yapıcaz dıe ben de kara kara dusunuyorum ama dusunmmeye calısıyorum du bakalım dıyorum

herseyın hayırlısı canım bebek bereketıyle rızkıyla gelrımıs hepımıze bereket getırırı ınsallah

sağ olun ikiniz de. özele gidiyorum, izmir menemen'deki sada hastanesi'nde yaptıracağım testi.
doktor kendi veriyor zaten randevuyu.
hormonlardan değil bu ruh halim, 2 yılı aşkın süredir eşimin ne yüzü gülüyor ne işyeri kendini çevirebilecek düzeye geliyor, ama ısrarla devam ettiriyor bu işi çünkü başka bir işe girse hayatta ödeyemez bunca borcu...ya burayla birden yükselecek ya da şu iki gün ila 2 ay içinde batacak. 2 senedir onun stresini tersliğini üzüntüsünü yaşlanışını yaşıyorum her gün...ama aartık son çırpınışlarımız galiba ve borç aldığımız kişiler de yani aile bireylerimiz de bizimle birlikte batacak...of ne anlatayım hangisine yanayım

of ya çok zor ama inan teselli için sölemiyorum her insanın başına kötü içinden çıkılmıcak o zor anlar geliyo ve hepsi geçiyo inan bana hiç bişe öle kalmıyo

teşekkür ederim.kızlar vitamin kullanan var mı benim drum bana hiç bişey vermedi:)

of ya çok zor ama inan teselli için sölemiyorum her insanın başına kötü içinden çıkılmıcak o zor anlar geliyo ve hepsi geçiyo inan bana hiç bişe öle kalmıyo

canım ıkılı testı devlette nası yaptıırıosnz dıe sormussun normal muayenen devam edıyosun ya

dr ıkılı test ıcın gun verııo öle yanı yalnız bugun bana 12 haftandasın yer kalmamaıstır sana

yapamayız gec kalmıssın dedı ben de nası yanı 11-14 haftaalr arasıdna yapılıo ben daha 12. Haftadaym

o test yapılıcak kusura bakmayın gun bulunur dedım....perinatolojıye yolladı...eğer riskli olmasa

mumkun değildi ama risklı ldugu ıcın yapıyoruz dedi sekreter cumaya gun verdi böle yanı canım...

ya hayatım ben develete muyaneye gitmiyorumki netten nasıl nereye alıcam özelde yaptrsam uçuk fiyatlar
ala ala nası yapamyız yer kalmamış ya tamam diyip çıksan yapmıcaklar yani he iyiki sesini çıkarmışın

slm kızlar. ya bu idrar enfekiyonu ne illet şeymiş bi türlü geçmedi. bu ara çok su da içemiyorum 1- 1.5 litre oluyo ama daha fazla içmem gerekiyomuş. antibiyotikte kullandım. doktora faksladım bakalım ne dicek sonucu. idrarda keton biraz artmış o da iyi beslenemediğimizdenmiş. ya çıkarmıyorum ama az da olsa yemek yiyorum meyve falan. kızlar siz nasıl besleniyosunuz hergün yaptığınız düzenli şeyler var mı? canımın istediği şeyleri keyife yiyorum onlarında kimisi faydalı değil... anlaşıldığı üzere bugün benim canımda sıkkın

teşekkür ederim.kızlar vitamin kullanan var mı benim drum bana hiç bişey vermedi:)

Ben hamile olduğumu öğrendiğimde 6. haftada idim, 6hafta 6 günlük iken ilk kez ultrasonda gördük keseyi ve emin olduk.
kendi doktoruma gittiğimde 7hafta 1 günlüktü, daha 1 haftadır folikasit başlamıştım, doktor da artık kullanmasan da olur dedi,
çünkü gebe kalmadan en az 3 ay öncesinden başlamak gerekiyormuş ve 6. haftada o vitaminin etki edeceği oluşumlar tamamlanıyormuş, e ben de 6. hafta bitiminde başlamışım folikasite, o yüzden artık kabızlık ve şişkinlikten başka bir etkisi olmaz dedi doktor devam etmene gerek yok dedi. başlamadan bitti yani benim vitamin maceram.
yani önemli olan o kritik haftalarda, en lazım olduğu haftalarda kullanmakmış, ona da geç kaldığımız için istersen kullan, sonuçta vitamin bu bir zararı olmaz ama asıl faydasını göremezsin+kabızlık ve şişkinlik yapar dedi...belki senin dr. da öyle düşünüyordur eğer geç gittiysen dr.a...

VALLA SORMA CANIM SIRF PERINATOLOJIYE YONLENDIRSIN DİE JINEKOLOJI POLK DEN RANDEVU ALDIM ISTE

IKI TANE ASISTAN KOYMUSLAR 28 HAFTALIK KAYBIMI SÖLÜORM ASISTAN DIOKI AYY MORT ABORTUS MU OLUYODU O DİO

EVET MORT ABORTUS DEDIM BENDE TERS TERS BAKIO DELİ YAA BEBEGI ÖLÇCEKELR O TUSAMI BASIODUK BU TUSAMI BASIODUK

DEDIM ALLAH IM BUNLARA GELENELRE SABIR VERSINN DELİ ETTİLER BENİ ÜSTÜMÜ BASIMI DA JEL YAPTILAR HEP

BEN DE ONALR ÖLE DİİNCE AÇTIM AZIMI YUMDUM GOZUMU O TEST YAPILACAK DİE :)

CANIM BENDEN SANA TAVSIYE ÖZELDE DR UNA GİT AMA DEVLETTE DE Bİ DOKJTORUN OLSUN TESTLERINI FLN

BEDAVAYA GETIRMIS OLURSUN BU LINKTEN RANDEVU ALABILIRSIN MHRS

Canım idrarda keton sakınclaı ya bol bol su ıcmen lazım aksatmaman lazım

benım çok bulantım var cok da ıstıfra edıyorum ama sabah peynır çavdar ekmeği meyve suyu öğle arasında

tost ayran akşamda salata corba seklınde beslenıyorum cok sukur hersey yolunda su an

suyuda ıcmeye calısıyorum cok olmasada maalesef su sıcak yaz gununde yarım lıtre en falza 1 lt

içebılıyorum cunku mıdem almıo hıc cok mıdem bulanıo ama sende keton cıktıysa ve idrar yolu enf. varsa

içmen lazım mutlaka....ayrıca idrarını tutmaman lazım o da enf sebebniyet verıyor

diş etlerinin kanaması benim de var özellikle sabah kalktığımda kanıyor, kekik yağı iyi geliyor ama çok yakıcı bir şey, bir de hamilelikte kullanımı nasıl olur bilemediğimden şu aralar hiç kullanmadım, ama sabahları kalkar kalkmaz dişlerimi fırçalıyorum su bile içmeden...

bu arada sabah akşam krem iyiymiş valla ben bir tek duştan sonra bebe yağı sürüyorum ama az olur mu acaba sabah akşam da nasıl uğraşılır yaaa sabah hele imkansız sabahın köründe yola düşüyorum...

kalsiyum magnezyum niye vermişti doktor sana özel bir durum mu var bana vermedi doktor :26:

canım benim yaşadıkların hiç kolay değil evet ama sabırlı olmalı tevekkül etmelisin derdi veren dermanını da verir... Sen sabırlı ol eşine de destek olmak sana düşüyor stresli olması çok normal, Allah yardımcınız olsun

bir şey yiyememek gerçekten zor olmalı ama şu sıralar kendini zorlamak gerekebilir özellikle kalsiyum almalısın peynir süt yoğurt bol tüketilmeli, onun dışında günde en az 2 ceviz yemelisin, balık da yenmeli ama ben yiyemiyorum bu ara ben de meyveye takmış durumdayım her öğün yiyorum hele şeftali ve nektarin inşallah kabız olmam

kız ben de devamlı meyve yıyorum ama hıc kabız olmadım aksıne kabızım düzeldi :)

saol canım. ne bileyim elimden geleni yapıyorum ama daha zorluyayyım kendi mi?

of sorma canim ya bende antibiyotik bitti önlem amaçlı dedi ama bugün çıkan testte yine sorun var gözüküyor ve benim ne kaşıntı ne koku var tıpta böyle buldular özeldeki bayanda düşük olmaz ama erken doğum riski oluşur kullan dedi şimdi 2gün sonra da kalan testi alıp çıkacam bakalım ne dicek bizde çrş doğal gaza başlıcaz ben doktorda Allahtan eşim izinde olacak ama erkek nereyi toplar of toz toprak bebiş rahat etsin diyor ama annesi evi öyle gördükçe çıldıracak bilmiyor ay buhafta temizlikten ölürüm bide düğün var nasıl geçecek buhafta bilmem

ayşecim acık geçmi kalmış senin tarih benim 16sı tıpta 17si özelde 2li teste randevu Verdi tıptaki testler temiz çıksada yaştan amniyosentez isticez demişti bende özeldede yaptırayım da 2side temiz çıkarsa amniyosenteze hayır deriz dedim ama hayırlısı eşimde 2 hafta once kürtaja 1 vercektik şimdi seve seve testlere veririm diyor Rabbime şükür

merhaba ayse ben sana malesef özelden mesaj atamiyorum bende 05.01.2013 ilk bebegime hamileyim benide tabloya eklermisin rica etsem tsk ederim

Ayşe bir de bütün devlet hastanelerinde 2 li test yapılıyor mu boşu boşuna da gitmeyelim

canım benim sorunum da bu sanırım kocişte su taşıyo ama ben çok tutarım iidrarımı başkasının evinde yapamam ki dışarda hepten of idrar tahlili için bile bidamla okadar zor yapıyorum ki ama ilk bebişte renkli duplör de ve sıkışık idarar la çekilen ultrasonlarda çok su içildiği için nerde vc görsem giriyodum ki tren istasyonunda bile girmiştim eşimde gülmekten ölüyodu ay hiç su içemeyen ben ozaman zorda kalınca öğüre öğüre içiyodum ya ay rabbim düşürmesin tekrar

Slm kızlar nasılsınız,

Ben yeni gelebildim Dr.dan.Sabah 10:30 du randevumuz ama 12 de muayene olaibldim.Çünkü ben gittiğimde amaliyata girmişti (sezeryana) ve sonrasında da normal doğumlu biri gelmişti.2 si bittikten sonra ancak muayene başladı.Sezeryandakini hiç duymadım görmedim ama normal doğum yapan kadın odasında sancı çekerken o bağırmalarına şahit oldum ve ilk defa duyuyorum inanın o bağırken ben ağladım beklediğim yerde Bu kadar bağırılıyor demekki..Allahım hepimizin yardımcısı olsun.Kolay kurtarsın doğumdada.(AMİN)Belki bünyeye yada insanada bağlıdır ama çok etkilendim ya sesi kulaklarımda hala...Bu arada muayenede ense ölçümü normal çıktı gelişimide çok iyi dedi bugün itibariyle 13+3 olmuşuz.Cinsiyetini sordum ilk sölemedi çok ısrar ettim tahmin sadece die o zaman erkeğe benziyor dedi ama net anlama dedi.Buda yeter dedim:) Azda olsa merakım gitmiş oldu..Folikasiti bırakmıştım geçen hafta iyi dedi zaten artık faydası olmaz dedi kan ve demir hapı verdi ona başlıcakmışım.Bayrama antepe gideceğimide söledim otobüs olmaz ama uçakla gidebilrsin dedi zaten 14 saat yolculuğu asla yapamam uçakla gitcektim.Ama yinede gitmeden 1 hafta önce gel son durumuna bakarız şimdilik herşey yolunda dedi.Allahıma şükürler olsun.Darısıda diğer annelere olsun inş.....

Ayşe bir de bütün devlet hastanelerinde 2 li test yapılıyor mu boşu boşuna da gitmeyelim

canım hepsi yapıyor mu bılemıyorum ama

bagcıalr eğpitim arastırma kanunı sultan suleyman, zeynep kamıl , cerrahpaşa , çapa , haseki , okmeydanı

bunalr yapıyor olması laızm bildiğim kadarıyla gıtmeden bı telefonala aryıp sorrarsınzı size hangısı yakın bılmıyorum

ama ben gıtmeden arayıp doruyorum yardımcı oluyoalr :) ben kanunıde yaptırıcam ay amma uzakmıs bugun gittim öldüm yaa

merhaba ayse ben sana malesef özelden mesaj atamiyorum bende 05.01.2013 ilk bebegime hamileyim benide tabloya eklermisin rica etsem tsk ederim

hayırlı olsun canım ekleyeyım :)

şeftali kabız yaparmış canım ben de geçen yıl dr dan öğrendim

ayy seftalıyı de pek severım hee cidden mı neyse kısmet napalım :)

yok canım gec kalmıs değil yaa 11-14 hafta arası yapılıyo daha benım bebıkım 12+ larda :)

risk çıkarsa ben aldırmayı duusnmuyorum onun ıcın amnıyosentez vs de yaptırmam ama yıen de

tedırgın olmamak adına , aklımda kalamsın yaptırıyorum canım

saol canım. ne bileyim elimden geleni yapıyorum ama daha zorluyayyım kendi mi?

canım sen bilrisin ya ama bol su ıcmen lazım mıde bulantıısna temzı hava cok ıyı gelıo eger calısmıyorsan yakınınzda ormanlık

bi yer varsa yürüyüş fln ıyı gelır hem bol bol da su ıcersın aklıma baka bısı gelmıo canım yaa

ınsallah degerler düzelir idrar enf gecer..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…