2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Günaydın kızlar ya bugün hiç işe gelesim yoktu napcaz böle ya çalışmadanda olmuyo

Günaydın kızlar ya bugün hiç işe gelesim yoktu napcaz böle ya çalışmadanda olmuyo

allah yardımcın olsun
uyku ve halsizlik dönemlerindeyken birde çalışmak çok zor olmalı
evdeyken bile bir yemek yapmak temizlik yapmak zor geliyorken(

Ya kızlar aşırı derecede adet olcakmışım gibi belim ve ayaklarım ağrıyo aklıma kötü kötü şeyler gelio yardımcı olabilcek varmı doktoramı gitsem ilk defa böle oldu

Ya kızlar aşırı derecede adet olcakmışım gibi belim ve ayaklarım ağrıyo aklıma kötü kötü şeyler gelio yardımcı olabilcek varmı doktoramı gitsem ilk defa böle oldu

Canim eğer normlede adet gunün şe ondan olabilir ama ağrı devam edecek olursa bı doktorunu ara istersen tatlim

günaydınlarrrrrrrrrrrrr
evt canm ya benim yorulursam agrılarım oluyoda,benim göbişimde hiç bir şey hissetmiyorum :26:,sanki hamile deyil gibi allah korusun:26:

evet bende hisetmiyorum.hatta göbeğim sanki iki hafta önce daha şişti.gögüslerimde. ben bu şişliğemi alıştım.yoksa indimi?

bu arada herkese günaydınlar canım kızlar.görüyorum ki herkes benim gibi endişe içerisinde:))
valla bende öyleyim napıyım ki

sabah sabah sinirler gerilmiş topic te, hormonlardan herhalde, neyse...

eeeee ne kullanacağız biz yaa direk tene değen bir şey kullanmayacağız kıyafetin üzerine biraz parfüm o kadar herhalde :26:

günaydın kızlar güzel bir gün olması dileğiyle.bu arada benim gibi arada beli ağrıyan var mı???

kızlar bel ağrısı bana da oluyor düz sert bir zeminde 1-2 saat dinlenin eğer geçmezse doktora gitmekte fayda var bunu bana dr um söyledi, geçerse sorun yokmuş öyle dedi
ben dün eşimle biraz temizlik yaptım yarım gün kadar epey ağrıdı belim ama sonra yattım hep geçti, yani yorulduğunuz için olmuş olabilir, ayakların da ağrıyorsa üşütmüş olabilirsin ayaklarını sıcak tut tatlım...

canim eğer normlede adet gunün şe ondan olabilir ama ağrı devam edecek olursa bı doktorunu ara istersen tatlim

canım normelde 4 temmuz adet günüm de ne bilim ondanmıdır ya düşükten çok korkuom bi de bizim ne zaman düşük riskimiz sona ermiş olacak herşeyden artık şüphelenmeye başlıyorum

ayşcan niveanın bebe yağını tavsiye ediyomusun canım çatlaklar için göbişe

canım ben 7. aya kadar kullandım malum gebelıgım 7. aya kadar devam etti ve kocaman karnım olmasına ragmen

çatlağım yoktu ama ben kremlerın yagalrın çatlagı engeleyecegıne ınanmıyorum maalesef...

cunku 9 ayı çatlaksız gecırıp dogumda ıkınırken çatlayan çoook kadın var ınan ki...

e o zmana yagı nedne sürüyodun akıllı dersen şundan göbeğin büyüdükçe göüceksın kı aşırı derecede kasınıyo

gergınleştiği için ve gergınleştıkce acıyo esneklessın de acımasın die sürüyodum...hatta yara olan kasıyan

sıkıntı ceken cok ınsan var ama nemlendırdıgım ıcın hıc yara olmamstı göbeggım bu acıdan nemlendırıcı ıyı bişey

nıvenanın bebe yagından memnun kaldım ayrıca kalanı bebegınde de kullanabılırsın doğunca ınsallah :)

anladım canım snaırırm normaldır valla senın aksıne ben de agız kurulugundan sıkayetcıyım gebelıkle alakalı bısedir heralde cok

rahatsızsan bı doktoruna danıssaydın keşke :26:

günaydın kızlar güzel bir gün olması dileğiyle.bu arada benim gibi arada beli ağrıyan var mı???

yaa sorma benımde belım agrıo hafıf hafıf bi de kasıgım batıyo bi sağ bi sol böle sanırrım rahım yukarı cıktıgı ıcınn

Tünaydın kızlar Napıyosunzu ıkılı tets ıcın randevu aldım 13 temmuza bakalım :)

bundna sonra muayenelrım perınatolojı polk de görülücek :)

canım normelde 4 temmuz adet günüm de ne bilim ondanmıdır ya düşükten çok korkuom bi de bizim ne zaman düşük riskimiz sona ermiş olacak herşeyden artık şüphelenmeye başlıyorum

canım 12.haftaya girdiğimden berı benımde belımde hafıfı hafıfı agrı var kasıgım da batıyo sağ ve sol ara ara

bu haftadan ıtıbaren rahım yukarı cıkıyo kalça hızasından göbek hızasıan gelıo bu kaslar gergınleştiği için agrılar cok normal

ayrıca yavas yavas kemıkelrımızde yamulucak belımiz içe giricek...12. hafta bıter bıtmez düşük riski

ve gelısım anomalisi riski bitmıs oluyo canım ınsallahhh :)

ben bişey olacağını zannetmiyorum arkadaşım yarın gittiğinde sorarsın doktoruna

Teşekkür ederim kızlar.İşte gün içinde bakacağım başka olmuş mu leke diye...
Stresli bir dönemden geçiyorum. Etkisi olabilir...
Öyle işte...

selam bayanlar.benim de en önemli şikayetim şu aralar diş etleri..sürekli kaşınıyor kanıyor bide çekildi sanki.
bu arada çatlak için pregnecare diye bi krem kullanıyorum bi arkadaşım kullandı ve hiç çatlak olmadı bakalım işe yarayacak mı.
bir de dalinin jel bebe yağını kullanıyorum akşam biri sabah biri.

teşekkürler bende endişeleniyorum :18::18:
hiçbişi yok gibi de korktum da inş iki haftamız var dr gitmeye hayırlı haberler inş

merhaba anneler ve parmak çocukları
dün akşam kasıklarımda ağrı oldu ve karnımı ellediğimde rahmim nası top gibi olmuş kasılıyodu.
5-10dk sürdü.korktum .sabah tekrar etti doktora gittim .normalde 4.aydan sonra başlar seninki biraz erken başlamış dedi ve kalsiyum magnezyumu 2 sefere çıkarttı.kanama olmadıktan sonra korkma dedi.ultrasonla baktı herşey yolunda dedi.suyun falan.bebişte bugün pek hareketliydi ayakları horon teper gibiydieee kanında var karadenizlilik

Benim de ikili test için 20 Temmuz'da randevum var, bakalım sabredebilirsem o güne kadar...

Bir de çürüğüm var dişimde, bilen var mı ne zaman yani hangi trimesterde yaptırabiliyorduk dolguyu veya diğer işlemleri?

Bu aralar öyle soğudum ki hayattan...hiiiiçbir şey tam anlamıyla mutlu etmiyor, şu maddi sıkıntılar ne sıkıntısı iflasın eşiğinde olmamızın etkisi sanırım...eşimin de gözü ne beni görüyooor ne bebeği...

hadi hayırlısı olsun canım. bu arada perınatolojı ne polikliniği oluyor ya ben pek cahal kalmışım :)

Teşekkür ederim kızlar.İşte gün içinde bakacağım başka olmuş mu leke diye...
Stresli bir dönemden geçiyorum. Etkisi olabilir...
Öyle işte...
Ah kıyamam benim de başımdan aşkın stresim derdim ama dr.a mutlaka söylemiş olman lazım ne olur ne olmaz diye hemen ilaç veriyor dr.lar.
Ben de ocak 2013 annesiyim.artık burdan yazışırız.
hayırlı olsun hoşgeldin.

Özferciğim benimde bugün sonucu çıkacak bildiğim kadarıyla 2,trimestrda yapılıyor hiç bişeyi stres yapma kendine önce sağlık yaşadıkların kolay değil farkındayım ama önemli olan hepinizin sağlıklı olması ve birlikte olmanız Allah yardımcınız olsun

ikili testi devlettemi yaptıcaksın arkadaşım devlette ise ikili için nasıl randevu alyosun
hamilelik hormonları seni baya etkilemiş sanırım inşallah en kısa zamanda geçer..herkesin başına dönem dönem kara bulutlar oluyo bişey olduğu zaman üst üstte geliyo rabbim yardımcınız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…