2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
arkadaşlar benim arada bir karnıma kramp şeklinde agrılar giriyor. kasılma oluyor. sizde boyle birşey oluyor mu ..

gunaydın cnm benımde oturdugum yerden anıden kalkınca kontrolsuz egılıp kaltıgımda tam karnım degılde bırazdaha asagıda bıcak saplar gıbı agrı oluyor rahımbymesımıs.kızımın zamanında 1 hafta boyunca sabahları can cekıırdımresmenaglardım kıvranrdım cocuk dsucek sanrdım megersem cokguzel yerlesmıs kzım rahmım buyuo dıye ole oluyomus.bunda daha az oluyo . alıtı hralde rahmm)

ayy evett ben o hastaneyı bılıyorum hatta

ıkıncı gebelıgımde gıttım de ve cok cok memnun kaldım ben istanbuldayım fatıh emnıyette

istanbuldakı hastane ve kesınlıkle çok begenmıstım bana da kk dan bı arkadasım sölemsıtı bak dün aklıma gelmemiş gidecek olan

varsa tavsıyemdır :) ben cok memnun kalmıstım :)

maşallah canım bebsııneee

canım mutlaka doktoruna haber verr

kimse benim soruma cevap vermemiş hem de 2 kere sordum küstük işte size küstük
hiçkimse deodorant kullanmıyor mu yani doktorlar sitelerine sorayım bari...

ayy valla gordum ama bılgım olmadıgı ıcın yazmadım canım....prensib olarak bilmediğim bişi hakkında

yazmıyorum :) nette de baktım ama tatmin edici cevap bulamamıstım kızlar bulmus neysekı :)

bir de uzun boylu bayanların karnı daha gec cıkar diye okumustum artık ne kadar doğruysa

evetc anım ben de duymsutum bunu :)

Son düzenleme:
Günaydın kızlar...

hava bugun de az bucuk serin :) hiç yoktan iyidir şükür...

benım bulantım hiç azalmayan bi şekıdle devam edıyor özellikle 3-4 gundur nefes aldırmadı

napıcaz böle bılmıyorum yarın 12. haftaya giricez yani galıba 16 da fln anca gecıcek :S

Son düzenleme:

geçmiş olsun
bende de hala tık yok ben de şuan 7+6 yım iki gün sonra 9.haftaya gireceğim inş. ama tık yok valla
ne iş anlamadım gitti hayırlısı ALLAHtan
yalnız bende de iştahsızlık var zorla yiyorum diyebilirim sırf hamsiler aç kalmasın diye yoksa hiçbirşey yiyesim gelmiyor
sanırım sıcaktan insanın iştahı da kaçıyor

ne güzel canım rahatsın işte bulantı çok fena bişey...

benımde iştahım var canım bazı şeylerı cekıyo ama sırf koktugu ıcın yıyemıyorum
mesela çaydan tıksındım ıcemıyorum icıtıgım an mıdem kalkıyo ama miss gibi çay içmeyı özledım
taze fasulye , simit , karpuz ,peynir yıyemıyorum midem bulanıyo adını duyunca bile
midem kalkıyo o derece ama yavas,az ve kokmayan seyler yersem rahatlıyorum

yemekten önce öğürmemişsem yemek sonrası büyük ıhtımal istifra edıyorum :S midem çalkalanıo resmen
ama buna ragmen yıne de düzenlı sekılde yemek yıyorum...

kahvaltıda labne - ekmek - meyve suyu
ara olrk meyve
öğlen tost - ayran
arada gene meyve
akşam da çorba ve 1-2 dilim ekmek
yemekten sornada bi iki kaşık dondurma :)

ay ne bileyim içerdekiler iidir inş.
yarın randevum var inş.sabahtan dua edin bana da ikisi de ii olsunlar
bende hiçbişey yok ama bir iki keredir şöyle bir durum var
mesela akşam aç gittim eve canım bulgur pilavı ile cacık çekti
çok gzüel yaptım
fakat sonra yerken kokusu biraz midemi aldı bi tabak yedim kalktım
ama çok anlık bişeydi
geçen de şehriye çorbası yapmıştım onda da aynısı oldu
sanırım kendi yaptığım şeye karşı o an bi kokudan tiksinme oluyor ama 5dakikaya geçiyor
eyvah dedim mide bulantılarım geliyor herhalde ama bişey olmadı çok şükür
bi de diğer yaptıklarım değil de sanırım salça ile yaptığım şeylrde oluyor bu farkettim çünkü sadece salçalı yemeklerde oluyor
eşim de diyorki hiç miden bulanmıyor e okadar olsun artık
ben sabahları peynir arası ekmek süt yumurta
arada meyve
öğlen sebze yemeği
akşam salata yoğurt meyve
aralarda kuruyemiş
o şekilde besleniyorum
bir de günde 1,5 ltye yakın su içiyorum

canım ınsallah guzel haberlerle gelrısın ıcını ferah tut :)

ayy kız kaç gundur canım bulgur pilavı cekıyo benımde ama yapamıyorum ben esime atrıf edıcem o yapcak ancak öle

mutfaga adım atamıyorum....evet senın yaptıkalrın kokuyo olabilir en basta bulantım hafıfken bana da öle oluyodu

çok ısteyerek yapiodm ama yıyemıyodum meger kokuyomus bana ben faketmıomusum annemın kardesımın yaptıkalrını

salçamlı malçalı hapur hupur yıyodum o baska mesele :) güzel sneın lıstende bens ebze hıc yıyemıyorum

haftada bır ton balıklı salata yıyorum ama suyu da gunde yarım lt ancaa 1 lt içersem oh ne ala bulantıdan onu da ıcemıyorum maalesef

yalnız her zaman olmuıyo salçalı yemek yaparsam oluyor yazmazsam sorun yok
inş. ilerde bi sıkıntı yaratmaz
sakın ton balığı yeme çok sakıncalı içinde civa var
hamileyken yenmemesi gereken şeylerden
ben de severim ama okumuştum yenmemesi gereken şeyleri o da vardı yemiyorum ben
sebze çok öenmli zorla olsa da yemeye çalış
bir de su da çok önemli doktor bana bebeğin ii olmasını istiyorsan suyu hiç kesme ne kadar su içersen bebek için o kadar ii demişti

merhabalar ;
çatlak için soru sormuştum ;sanırım kimse dr u ile görüşmemiş bu konuyu :))neyse..
2 ündür müthiş bir burun akıntısı ,hasta oldum boğazlarım şiş;ıhlamur içtim,boğazları indirdi ama buruna faydası yok((bu havalrda dikkat edin,ben yağmurlu olan gecede pencereleri açık bırakmışım,sabahta patlayan bir bomba gibiydim ,allahtan çok çok fena değilim ((
herkez dikkatli olsun ,zor oluyor çünkü ,ilaçta kullanamıyorum

çok geçmiş olsun
evet bana da hep sakın grip olma dikkat et dediler
ilaç kullanmayınca geçmiyor
normalde bir haftada geçecek grip bir ay sürüyor
ben de dikkat ediyorum valla az üşüsem hemn önlemimi alıyorum
valla bu sıcaklarda ben boxer giyiyorum üşütmemek için
inş. RABBİM kısa zamanda şifasını verir

su dediniz ;gidip dolaptan su getirdim vallahi:))))hem içeyim hem okuyayımmm
afferin bak hastalığı atmanın en kolay yolu bol sıvı almak bunu unutma
bi de ılık limonlu su yap iç bol bol o da iyi geliyor
ben çok grip olan biri olaraktan gayet ii bilirim geçirmenin yollarını

suyu ne kadar içersen bebek için okadar iyi lafı gelişi güzel söylemiş doktor. Herseyin bir dozu var kızlar, daha bir kaç gün önce haberlerde seyrettim asırı su tüketimi su zehirlenmesine neden oluyormus hamilelerde. Belli dozu vardır onu asmamak gerekir diye düşünüyorum.

canım hayır büyük balıkalr çokcıva içeriri ama ton balıgı büyük olmasıan ragmen civa içermeyen balıkalrdan

ve bi sakıncası yok ben arastırmadan şaapmam hiç :) bakın buyrun Gebelikte ton bal yenebilir mi?-Dr.Alper Mumcu ([url]www.mumcu.com)[/url]

ayrıcana suyu zorla ancka ıcebılıorm zaten ama bır kere bualntı yasayıp istifra etsen öğürsen
benı analrsın :) suyu ıcıp ardından gerı cıakrtmak da var hem de yedıkelrınle beraber :) :) :)

canım gecmıs olsun aman he dıkkat ettt

Son düzenleme:

hayır gelişi güzel değil
zaten 3 litreyi geçme dedi doktor
bunu herkes bilir zaten 3 litreden fazlası zehirlenmeye giriyor diye
herhalde zaten fazla suyun böbrekleri yoracağını da herkes bilir
ben herkesin bileceğini düşünerek söyledim

dr um günde 2 litre hatta biraz daha fazla içersem iyi olacağını söylemişti,su zehirlenmesi dediğiniz şey bence abartarak içilen yani 5 lt yada zayıflamak için sudan başka ,hiç bi şey tüketmeyenler için olabilir
balık konusuna gelince ben her hafta öğlen yemeklerimde ballık yiyorum ,allahtan balıkçımız varda kokunuu mokusu olmuyor ,gebeliğimi öğrendiğimden beri gidiyorum ,havalar çok sıcak olursa ,gidemem diye korkuyorum ,
üstelik balık mevsimide değil;ama napımm ,protein için zaten sebze,salçalı yemeklerle normalde aram hiç yok ((((
....ton balığı eved var ama kendim yiyemiyorum,salata için kullanıyorum ;ama eşim için... yağı fena yapıyor beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…