2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Uyarı: Yüksek düzeyde cıva içeriği nedeniyle hamile kadınlar haftada iki küçük kutudan fazla konserve ton balığı tüketmemelidir.

ben de bunu okumuştum bi kaç yerde de yazıyor aynı şekilde
bazı sitelerde de yenebilir yazıyor
kafam karıştı valla farklı sonuçlar çıkınca :44:
bi de ben konserve olan şeyleri ymiyorum
ne de olsa balık ta olsa konserve nasıl saklanıyorlar bilmiyoruz
ben taze kendim alıp yapmayı ya da dışarda balıkçıda yemeyi tercih ediyorum

kimse benim soruma cevap vermemiş hem de 2 kere sordum :KK14: küstük işte size küstük :KK14:
hiçkimse deodorant kullanmıyor mu yani doktorlar sitelerine sorayım bari...

Valla canım ben doktora sormadım ama kullanıyorum parfümümü ama cildime sıkmıyorum. tabi bu hamilelikten değil öncesinde de sıkmazdım. kokuya hassasiyetim olmadığı için bol bol sıkıyorum parfüm falan hala:):KK1:

arkadaşlar merhaba biraz önce avuç içi ayası kadar kahverengi bir kanamam oldu ağrım sızım yok 10 haftalık gebeyim 7. Haftada kalp atışlarını gördük bir sıkıntım yoktu sizce endişelenmeli miyim?

canım dr aradın mı bende de oldu aynısı ama benim ağrım da vardı.progestan kullandım2gün geçti çok şukur inşallah bişey olmaz yarın dra gitcem ikili test için anlayacağım bi sorun var mı yok mu

Uyarı: Yüksek düzeyde cıva içeriği nedeniyle hamile kadınlar haftada iki küçük kutudan fazla konserve ton balığı tüketmemelidir.

ben de bunu okumuştum bi kaç yerde de yazıyor aynı şekilde
bazı sitelerde de yenebilir yazıyor
kafam karıştı valla farklı sonuçlar çıkınca :44:
bi de ben konserve olan şeyleri ymiyorum
ne de olsa balık ta olsa konserve nasıl saklanıyorlar bilmiyoruz
ben taze kendim alıp yapmayı ya da dışarda balıkçıda yemeyi tercih ediyorum

canım zaten verdiğim lınkı okuduysan haftada en fazla 2 paket yanı 80 grlık kucuk kutulardan bahsedıyor

fazlasını tuketmeyın dıyor zaten farklı sonuc yok heryerde aynısı yazıyorı bu bir doktorun sitesi sen forumda orda bruda

kafasıan göre yazanalra bakma...ayrıca herkesın balık rest. gidip yeme lüksü olmayabılıyor

ki bunalrdan bırıde benım kı konserve balıgında bı zararı yok dıyorsa doktor pekala yenebılır... bu yaz gunu bu ulantıyla evde de

pişriemeyecegımzıe göre :) ben kişisel değil genel bişey yazıyorum su anda :) o senın tercıhın olabilir

İyi akşamlar annecikler.Bugün akıntı rengimin yeşil olmasından dolayı doktorumu aradı.O da bir fitil adı verdi ve bunu kullan dedi.Gelmene gerek yok dedi.Ama benim içim rahat etmedi ve burdaki özel bir tıp merkezine gittim.Ultrasonda bebeğimi canlı canlı görmeden içim rahat etmicekti:KK43:Hatta oturup ağladım doktorum gelmene gerek yok deyince.Neyse Allahıma bin kere şükür bebişim kıpır kıpırdı karnımda.Ellerini ayaklarını oynatıyordu.Maşallahhhhhhhhhhhh yavruma.Özel hastanenin doktoru da mantar olabilir fitili kullan,gebelikte normaldir bunlar sakın korkma dedi.Şükrede şükrede geldim eve.Allahım sizlerin de benim de bebişlerimizi sağlıkla göstersin hepimize.Bütün bebişlere nazar değmesinnn.Maşallahhhhhh.

Canım sevindim sıkıntı olmadığına, ben de burdaki bazı yazıları okuyunca pimpirik yaptım geçende. gidip bi görmek istiyorum bebişi ne alemde diye. zaten bulantım yok, göğüs şişkiniğim falan da gidince bi tırstım

Son düzenleme:
İyi akşamlar annecikler.Bugün akıntı rengimin yeşil olmasından dolayı doktorumu aradı.O da bir fitil adı verdi ve bunu kullan dedi.Gelmene gerek yok dedi.Ama benim içim rahat etmedi ve burdaki özel bir tıp merkezine gittim.Ultrasonda bebeğimi canlı canlı görmeden içim rahat etmicekti:KK43:Hatta oturup ağladım doktorum gelmene gerek yok deyince.Neyse Allahıma bin kere şükür bebişim kıpır kıpırdı karnımda.Ellerini ayaklarını oynatıyordu.Maşallahhhhhhhhhhhh yavruma.Özel hastanenin doktoru da mantar olabilir fitili kullan,gebelikte normaldir bunlar sakın korkma dedi.Şükrede şükrede geldim eve.Allahım sizlerin de benim de bebişlerimizi sağlıkla göstersin hepimize.Bütün bebişlere nazar değmesinnn.Maşallahhhhhh.

Canım sevindim sıkıntı olmadığına, ben de burdaki bazı yazıları okuyunca pimpirik yaptım geçende. gidip bi görmek istiyorum bebişi ne alemde diye. zaten bulantım yok, göğüs şişkiniğim falan da gidince bi tırstım

Son düzenleme:

Son düzenleme:
slm anneler
biz geldik doktordan....bebiş uyuyordu.öksürünce uyanabildi elide sürekli ağzında ayyyy ne ufak şey öyle.çok şükür iyiyiz biz.:)2li için 2 hafta sonra gidilcek.hayırlısı bakalım.hımm bide bende sarı akıntı devam eiyordu kasık ağrılarımda ara ara var biliyorsunuz doktor normal dedi.sıkıntı yapan arkadaşlar vardı yazmak istedim morel bulursunuz diye :)sevgiler

sultancim içimi ferahlattın, benim baya akıntım oluyo çünkü. bi an bi başlıo, regl oldum sanıp tuvalete gidersin ya, bakıyorum baya bi sarı koyu akıntı gelmiş. aman kanlı olmasın da diyorum ama akropol hastanesine gittiğimde gördüğüm bi karikatür geliyo gözümün önüne. karikatürdeki iki baya bülent beyin hastası. biri altına maşrapa koymuş, benim akıntım biraz fazla oluyo da diyo :KK1: baya da doldurmuş ha maşrapayı:) aman yine de korkuyorum şu 3 aydan ya hep bi pimpirik :KK31:

slm kızlar nabersiniz;

Sayfaları okuodum bende.Su içmekten bahsetmişsiniz.Ben hamile kalmadan 2-3 ay önce filan çok su içmeye başlamıştım kilo aldığım için normalde su içen biri deildim.O zamandan beri günde 2.5 , 3 lt su içiyorum hiç aşağı düşmemişimdir.Dr a sorduğumda su içmen çok iyi dedi tabi abartmayacak kadar.Helede düşük riskinde bol bol su içmek çok iyi dedi Belki ben şaun atlattıysam bu riski suyada borçluyum yani.Bide ben önceden beri hergün gece yatarken ve sabah uyandığımda kefir içiyorum bununda faydasını görüyorum.Kefir çok faydalı gerçekten.Tabiki herşeyin azı yarar fazlası zarar bunu unutmamak lazım.....

günaydınnn ben bugün 12. haftama adımımı attım hadi bismillah tehlikeden giderek uzaklaşıyoruz inş. haftasonunada bugünü saymazsak 1 gün kaldı oleeeyyy

bende bugün 11.haftama adım attım :)) aynen geçsin bitsin tehlikeleer ya bişi yapamaz olduk :))

sultancim içimi ferahlattın, benim baya akıntım oluyo çünkü. Bi an bi başlıo, regl oldum sanıp tuvalete gidersin ya, bakıyorum baya bi sarı koyu akıntı gelmiş. Aman kanlı olmasın da diyorum ama akropol hastanesine gittiğimde gördüğüm bi karikatür geliyo gözümün önüne. Karikatürdeki iki baya bülent beyin hastası. Biri altına maşrapa koymuş, benim akıntım biraz fazla oluyo da diyo :KK1: Baya da doldurmuş ha maşrapayı:) aman yine de korkuyorum şu 3 aydan ya hep bi pimpirik :KK31:

aynı sorun bende de var malesef koyu sarı br akıntı ama kokulu ve kaşıntı yapan akıntı tehlikeli diye biliyorum

merhabalar ;
çatlak için soru sormuştum ;sanırım kimse dr u ile görüşmemiş bu konuyu :))neyse..
2 ündür müthiş bir burun akıntısı ,hasta oldum boğazlarım şiş;ıhlamur içtim,boğazları indirdi ama buruna faydası yok:KK43:((bu havalrda dikkat edin,ben yağmurlu olan gecede pencereleri açık bırakmışım,sabahta patlayan bir bomba gibiydim ,allahtan çok çok fena değilim :KK43:((
herkez dikkatli olsun ,zor oluyor çünkü ,ilaçta kullanamıyorum

mreba görmedim ben yazını hayırdır çatlak sorununmu var

şuanda yok ama olucak ,bir ara buğday yağı kullandım ,bir ay önce kadar sonra 3 ylık olmadığı aklıma gelince bıraktım ,krem var onu alıcam ;ama zaman geçsin diye bekliyorum ,bu arada tanıdıklarım buğday yağı kullandılar çok memnun kaldılar;benim kilom 55 ti,gebe kalmadan önce tam 15 gün kadar önce 5 kilo aldım :)kendimde şşırdım ,55 kilo alan ben gebe kalmadan önce kio alıp öyle gebe kaldım ,şimdie çatlaklarla uğraşmak istemiyorum ,buğday yağını 5 .aydan itibaren krem ile mutlaka kullanıcam ...sadece bu aylarda erken dönemde kullanmamda sakınca var mı acaba

mreba görmedim ben yazını hayırdır çatlak sorununmu var

merhaba cnm ben ılk gebelıgımde dr sormustum lıerac kremı kullanıyımmı dıye hangısını kullanırsan kullan catlıycaksan catlar dedı senın cıldınle alakalı badem yagı falan hıc kullanmadım sade banyolardan sonra bepantol losyon surdum kurumasın dıye karnım hıc catlamadı koca bır karnım vardı ıkız gıbı 20 kılo aldım yapıyla alakalı cnm kasıklarımda oldu catlak bole tırnaklamıs gıbı 2,3 cızgı

memişlerimizde büyücek :))))
kuzen bi krem almıştı birde uzun boylu 180 falan ..o kremi tüm vucuduna sürüyordu ,pehlivanlar gibi ;aama ilk hamileliğinde olan çatlakları ile kaldı ;2.si çatlakları lmadı,gebelik sonrası çatlak kreminide aldı...
göğüslerim çatlarsa fena olurrr zaten sarkıcaklar :))))olsun sarkması falan hiç dert değil;ama birde çatlarsa fena olur gibime geliyorr:))

merhaba cnm ben ılk gebelıgımde dr sormustum lıerac kremı kullanıyımmı dıye hangısını kullanırsan kullan catlıycaksan catlar dedı senın cıldınle alakalı badem yagı falan hıc kullanmadım sade banyolardan sonra bepantol losyon surdum kurumasın dıye karnım hıc catlamadı koca bır karnım vardı ıkız gıbı 20 kılo aldım yapıyla alakalı cnm kasıklarımda oldu catlak bole tırnaklamıs gıbı 2,3 cızgı

evet genetikle alakalı olabilir kesinlikle katılıyorum ama çevremde ,kremi kullanıpta hiç çatlamayanlar ,2.gebelikle ilk gebelik arasında fark oladuğunu söyleyenler olunca ,insan dikkat etmek istiyor ;ama benim maşallahım olucak gibime geliyor :)))))

merhaba kızlar bi süredir giremiyorum.. umarım herkes iyidir.. ben salı günü bi trafik kazası yaşadım bi araçla çarpıştım hatırlamak bile istemiyorum çok kötuydü kabus gibiydi arabamın sağ tarfı içeri göçtü tamamen o an karnıma bi ağrı saplandı ama işlemler 2 saat falan sürdü ve mecburdum beklemeye sonra hemen hastaneye gittim ve dr kanama alanı oluşmuş dedi ama bebek çok iyiydi ona bişey olacak diye o kadar korktumki görünce çok rahatladım ağrı için serum taktı ve 5 günlük progestan iğne verdi ilk 24 saat bişey olmazsa korkma dedi çok şükür olmadı ama 1 hafta sürekli yatak istrahati verdi sadece tuvalet için kalk dedi yarın kontrole gitcem umarım küçülmüştür

ben 12. haftadan (gecen hafta yani) itibaren yavastaaan ciktigini hissetmeye basladim ama benim gobek hic yoktu, karnim duz gorunuyordu. simdi boyle cok ayran icmisim de karnim sismis gibi bir goruntu var, daha cok dar bir sey giydigimde belli oluyor. normal pantolonlarimin belini kapatamiyorum (paket lastigi ile dugmeliyorum, komik ama pratik tavsiye ederim. bu haftasonu henuz soylemedigim bir arkadas hamile oldugumu anladi mesela, senin karnin dumduzdu cunku dedi :)

haaha ben de merak ediyorum göbeğim ne zaman belli olmaya başlar diye. Gerçi benim göbüş her zaman en az 3 aylık gibi olduğundan anca sertleşince anlıycam galiba :)))

merhaba kızlar bi süredir giremiyorum.. umarım herkes iyidir.. ben salı günü bi trafik kazası yaşadım bi araçla çarpıştım hatırlamak bile istemiyorum çok kötuydü kabus gibiydi arabamın sağ tarfı içeri göçtü tamamen o an karnıma bi ağrı saplandı ama işlemler 2 saat falan sürdü ve mecburdum beklemeye sonra hemen hastaneye gittim ve dr kanama alanı oluşmuş dedi ama bebek çok iyiydi ona bişey olacak diye o kadar korktumki görünce çok rahatladım ağrı için serum taktı ve 5 günlük progestan iğne verdi ilk 24 saat bişey olmazsa korkma dedi çok şükür olmadı ama 1 hafta sürekli yatak istrahati verdi sadece tuvalet için kalk dedi yarın kontrole gitcem umarım küçülmüştür

geçmiş olsun allah korumuş meleğini. iyi dinlen inş. kanama alanında küçülmüştür iğneler daha etkiliymiş haptan faydası olur.

merhaba kızlar bi süredir giremiyorum.. Umarım herkes iyidir.. Ben salı günü bi trafik kazası yaşadım bi araçla çarpıştım hatırlamak bile istemiyorum çok kötuydü kabus gibiydi arabamın sağ tarfı içeri göçtü tamamen o an karnıma bi ağrı saplandı ama işlemler 2 saat falan sürdü ve mecburdum beklemeye sonra hemen hastaneye gittim ve dr kanama alanı oluşmuş dedi ama bebek çok iyiydi ona bişey olacak diye o kadar korktumki görünce çok rahatladım ağrı için serum taktı ve 5 günlük progestan iğne verdi ilk 24 saat bişey olmazsa korkma dedi çok şükür olmadı ama 1 hafta sürekli yatak istrahati verdi sadece tuvalet için kalk dedi yarın kontrole gitcem umarım küçülmüştür

ah canım çok gecmıs olsun yaaa :KK43: :KK43:

ınsallah kanama alanın kuculur zamanal aman uzan dıkkat et ama bak oturup bacakalrını

uztama öyle değil tüm vücut olrk uzanman gerekıyo düşük tehlıkesı yasadıgımda doktorum ve hemsıreler özellıkle

öuyle yatırıyoalrdı benı bende 1 hafta yatmsıtım ve egcmsıtı sneınkıde gecer ısnallah

X