2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
arkadaşlar merhaba biraz önce avuç içi ayası kadar kahverengi bir kanamam oldu ağrım sızım yok 10 haftalık gebeyim 7. haftada kalp atışlarını gördük bir sıkıntım yoktu sizce endişelenmeli miyim?

ben de on gün sonra tatile çıkıyorum zaten
2 hafta sonra döneceğim inş.
ozaman tam 2li test zamanı geliyor

ikizlere ikili test yapılmıyor diye okumuştum bir yerde yapılıyormuş mu? ikiz olsun çok istemişti eşim o ara görmüştüm. ikili testten çok ölçümlerini merak ediyorum eli ayağı nasıl herşey normal mi? tabi en önemlisi kalbi atıyor mu? 1 hafta sonra kontrol merakla bekliyorum
1 kilo almışım hamile kaldığımdan beri göbekte çıktı biraz bulantım yok ama sıcakla birşey yediğimde yok ne ara aldım ben o kiloyu anlamadım.

kimse benim soruma cevap vermemiş hem de 2 kere sordum küstük işte size küstük
hiçkimse deodorant kullanmıyor mu yani doktorlar sitelerine sorayım bari...

mrh arkadaşım hakkaten bende aynıyım sıcaklardan 1şey yiyemiorum 1 kilo almışım bulantım falan yok hiç olmadıda ama iştahımda yok.göbeğim fazla çıkmadı sanırım mesela pantlonun düğmesi kapanıo ama uzun süreli oturduğum zaman sıkıo..haftaya ense ölçümümüz var bakalım hayrlısı artık

hemen küsme yaa ben okudum yazını ama seni rahatlatacak 1 cvbım olmadığ için yazmadım..bende orflamn pudralı rolonlarını kullanıorum hani şu terin dışarı çıkışını engelleyenlerden,benim bebekten yana deilde kendi sağlığımdan yana endişem var acaba bu tip rolonlar ter bezlerini tıkadıkları için içteki damarlarda tıkanma yapıp sonradan başıma iş açmasın :26: süt kanllarını tıkamak gibi veya meme kanseri yapmak gibi vs. vs. benimde düşüncem korkum bu yönde arkadaşım

cnm doktora sormadım ama nette bhunu buldum ben evden pek çıkmadığım için kullanmıyorum ama çıkınca özellikle roll-on kullanıyorum napıyım.
arfüm ve deodorant kullanımı

Parfümler içeriğinde çok fazla kimyasal maddeler içerdiğinden, alerjik deri reaksiyonlarınıza neden olan kozmetikler arasında birinci sırada yer alır. Eğer deodorant veya parfümlere karşı alerjiniz varsa, bu ürünleri kullandığınızda cildinizde şiddetli alerjik deri reaksiyonlarını başlayabilir. Hamileliğinizde böyle bir durumla karşılaştığınızda, tedavi amaçlı kullanabileceğiniz ilaçlar, özellikle hamileliğinizin 3. ve 8. haftaları arası fetüs gelişiminiz sırasında sınırlı kalabilir. Bu dönemden sonra kullandığınız ilaçların ise, bebeğiniz ve hamileliğinizin sağlığı için olumsuz durumlar oluşturabilir. Bu nedenle, hamileliğiniz süresince, mümkün olduğunca doğal maddelerden yapılmış deodorant veya parfümleri tercih etmelisiniz. Özellikle seboreik dermatit, atopik dermatit gibi, zaten var olan endojen (İçsel) deri hastalıkları bulunan gebelerde kozmetik ürünlere karşı allerjik reaksiyonlar daha şiddetli olabileceğinden deodorant ve parfüm gibi kozmetik ürün tercihlerinde daha seçici davranmaları önemlidir.
Pratik önlemler

Hamileliğiniz sizin için her yönüyle dikkat ve bakım isteyen bir süreçtir. Sağlıklı bir bebek sahibi olmanın yanında, kendinize de özen göstermeniz gerekir. Hamilelik döneminizde bir takım hormonlarınızın etkisi ile oluşan fizyolojik deri değişikliklerinizin, patolojik hale gelmesini engellemek için basit önlemler alabilirsiniz. Böylece hamileliğinizi çok yoğun cilt problemleri ile karşılaşmadan sürdürmeniz mümkün olabilir. Hamilelikte çok sık olarak karşılaşılan “gebelik maskesi” adını verdiğimiz, yüzde pigment artışı sonrası oluşan kahverengi leke gelişimini en az 20 faktörlü bir güneşten koruyucu kullanarak engellemeniz mümkündür. Terlemenizin artması sonucu gelişebilecek hiperhidrosis (Aşırı terleme) için ise, her gün yıkanmayı bir alışkanlık haline getirmeniz, yıkanırken kullandığınız suyun 37–38 derece civarında olmasına dikkat etmeniz ve banyo sürenizi 15 dakikayı geçmeyecek şekilde düzenlemeniz yeterli olacaktır. Haftada bir kezden daha sık vücudunuza kese uygulamanızı da önermiyoruz. Banyonuz sonrası cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Deodorant, parfüm ve antiperspirant kullanımının, fetusunuz üzerinde herhangi bir teratojenik etkisi olduğu saptanmamış olmasına karşın, özellikle atopik dermatit gibi alerjiye yatkınlığınızda, bu tip kozmetik ürünleri seçerken özenli davranmanız, mümkün olduğunca az katkı maddesi içeren “doğal” ürünleri tercih etmeniz gerekir. Kullandığınız tüm kozmetik ürünlerin, FDA tarafından onay alınmış olmasına dikkat etmelisiniz.

bizimde salı randevumuz bakalım ne diyecek doktorumuz çok merak ediyorum. göbek var benim hormonlarla hamile kaldım onun etkisi sanırım progestanda şişlik yapıyor diyorlar. bir iki geniş pantolonum varmış allahtan inş. haftaya güzel haberlerle geliriz

çok güzel ve gerekli 1araştırma bizde faydalanmış olduk teşekkürler ama ben zaten oldum olası parfümü tene sıkmam çil yapar die,elbiseme başörtüme sıkarım..bende geniş pantolon alsam ii olcak

İyi akşamlar annecikler.Bugün akıntı rengimin yeşil olmasından dolayı doktorumu aradı.O da bir fitil adı verdi ve bunu kullan dedi.Gelmene gerek yok dedi.Ama benim içim rahat etmedi ve burdaki özel bir tıp merkezine gittim.Ultrasonda bebeğimi canlı canlı görmeden içim rahat etmicektiHatta oturup ağladım doktorum gelmene gerek yok deyince.Neyse Allahıma bin kere şükür bebişim kıpır kıpırdı karnımda.Ellerini ayaklarını oynatıyordu.Maşallahhhhhhhhhhhh yavruma.Özel hastanenin doktoru da mantar olabilir fitili kullan,gebelikte normaldir bunlar sakın korkma dedi.Şükrede şükrede geldim eve.Allahım sizlerin de benim de bebişlerimizi sağlıkla göstersin hepimize.Bütün bebişlere nazar değmesinnn.Maşallahhhhhh.

bence hemen doktorunu aramalısın, ağrının olmamamsı bir sorun olmayacağı anlamına gelmez. kanama alanı olumuş olabilr. hemen haberdar et derim, sonra pişman olmamak için

maşaallah bebişinee. üzülme canım doktorun dediği gibi mantardır inşaallah fitili kullandın mı geçer. anlıyorum seni endişelsin aa stres etme o kadar unuma stres de bebeğine zararlıı

Allah gönlüne göre versin canım senin de, tabi dediğin gibi önce hayırlısı ve sağlıklısı

Canım hamilelikte tüm lekelenmeler veya kanama normal olmayabiliyor.Ağrın olmasa bile Yinede Dr a hemen sormanda fayda var.Umarım önemsiz bişiydir...

merhaba delikız,

bende senin gibi erkek doktorlardan çekiniyorum.gideni de yadırgamıyorum bu sadece kendi kararım, ben elimden geldiğinde erkek jinekoloğa gitmem. neyse canım sadete geleyim, benim gibi düşünen bir arkadaşım diyanet işleri vakfı 29 mayıs hastanesinde doğum yaptı.kadın doğumdaki ameliyat vs. ve doğumhanedeki bütün personelin kadın olduğunu dolayısıyla çok rahat ettiğini söyledi. senin hangi ilde yaşadığını bilmiyorum ama bu hastaneden istanbul ve ankarada var bildiğim kadarıyla.benim bahsettiğim istanbulda olan, ankarada olan hakkında bir bilgim yok.. ben yurtdışında yaşıyorum ama Allah nasip ederse istanbulda doğum yapmayı düşünüyorum.bu hastaneyi de gidip incelemek istiyorum,eğer uygun olursa bende orda doğum yapmayı düşünüyorum. inşallah hepimiz kolay doğumlar yapıp, sağlıkla ve hayırlısıyla evlatlarımıza kavuşur. Allah herkesin yardımcısı olsun..

ya kzılar ben çıkıyorum ,bilen varsa bana özelden msg atarsa i olur ,dr aramak istemiyorum :))sen yemene dikkat et ,yağı mağı boşver dicekkk:))

çatlak deyince genetik diyeceğim sana önce annene bir sor canım çatlağı var mı yoksa zaten 1 /0 öndesin 2 /0 olması içinde lierac derim sana 4. aydan başla göğüsten dize kadar her duş sonrası 9. ayda her gün biraz fiyatlı ama kesin sonuç

geçmiş olsun canım, bence hemen doktorunu ara, arama imkanın yoksa en kısa zamanda git muayne ol. benden sadece 1-2 damla açık kahve akıntı geldi dün hemen kontrole gittim, bu kadar kanamaya bile doktorum endişelendi ve progesteronumu arttırdı. belki benim daha önce düşük yapmamımda etkisi vardır. ama doktorum hemen ilişkiyemi girdiniz dedi, hayır dedim o zaman ya stres yaptın yada ağır birşeyler taşıdın dedi.3 gün yatak istirahati verdi.. sebebini de bu dönemde kanama olmasının çok normal olmadığını, erken dönemlerde olan kanamanın bebeğin yerleşmesinden kaynaklandığını ama bizim dönemimizde kanama olmasının mutlaka farklı bir sebebi olduğunu söyledi.. doktorunu görene kadar da ağır işler yapmamam iyi olur.inşallah önemli birşey yoktur.geçmiş olsun..

aaa işallah 2013 kız senesidir diye bende dua ediyorum 2 oğlum var bir kız yakışır diyorum gönlümüzdeki hakkımızda hayırlı versin ALLAHIM...

maşaallah bebişinee. üzülme canım doktorun dediği gibi mantardır inşaallah fitili kullandın mı geçer. anlıyorum seni endişelsin aa stres etme o kadar unuma stres de bebeğine zararlıı

Çok teşekkürler canım.Bebişimi ultrasonda görünce rahatladım.Burda okuduğumuz bazı kötü yaşantılardan etkileniyoruz ister istemez.Allah kimseye göstermesin kötü şeyler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…