2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merhaba delikız,

bende senin gibi erkek doktorlardan çekiniyorum.gideni de yadırgamıyorum bu sadece kendi kararım, ben elimden geldiğinde erkek jinekoloğa gitmem. neyse canım sadete geleyim, benim gibi düşünen bir arkadaşım diyanet işleri vakfı 29 mayıs hastanesinde doğum yaptı.kadın doğumdaki ameliyat vs. ve doğumhanedeki bütün personelin kadın olduğunu dolayısıyla çok rahat ettiğini söyledi. senin hangi ilde yaşadığını bilmiyorum ama bu hastaneden istanbul ve ankarada var bildiğim kadarıyla.benim bahsettiğim istanbulda olan, ankarada olan hakkında bir bilgim yok.. ben yurtdışında yaşıyorum ama Allah nasip ederse istanbulda doğum yapmayı düşünüyorum.bu hastaneyi de gidip incelemek istiyorum,eğer uygun olursa bende orda doğum yapmayı düşünüyorum. inşallah hepimiz kolay doğumlar yapıp, sağlıkla ve hayırlısıyla evlatlarımıza kavuşur. Allah herkesin yardımcısı olsun..

kızlar ben ılk dogumumda maltepe sema hastanesınde dogum yaptım doktorum bayan dogumuma doktor ebe hemsıre vardı cocuk dr yan odada beklıyo ıcerı gırmedı .bundada aynı hastaneye aynı dr gıdıyorum tavsıye ederımgorumcemlerde umranıye erdemde yaptılar ordada ekek gırmıyormus

slm anneler
biz geldik doktordan....bebiş uyuyordu.öksürünce uyanabildi elide sürekli ağzında ayyyy ne ufak şey öyle.çok şükür iyiyiz biz.:)2li için 2 hafta sonra gidilcek.hayırlısı bakalım.hımm bide bende sarı akıntı devam eiyordu kasık ağrılarımda ara ara var biliyorsunuz doktor normal dedi.sıkıntı yapan arkadaşlar vardı yazmak istedim morel bulursunuz diye :)sevgiler

ula dün aklıma taktınız şu kalp atışı mevzusunu hee:KK1:
size derken benim kafaya takıldı iimi:KK1:
hep bunu düşündüm gece
benim anlayabilecek bir belirtim de yok yani midem bulansa bulantım kesilince şüphelenirdim mesela
hiçbişeyim yok nasıl anlayacağım
üff yaaa içerde neler oluyor acaba :KK52:

canım ya aynı kaderi nasıl paylaşırmışız :KK1:....bende de hiç belirti yok ne mide bulanması ne kusma olmadı hiç ya arada bi sağ kasığım aryo hemen geçyo işte:KK53:.....şimdi kocişle tatildeyiz minübüse falan çok bindim denize girmedim ama tatilde yoruldum.bulunduğumuz yerde hastahane aradık ama yok kadın doğumcu :26:allahını seven üstme ultrason atsında göryim diyorum yavrumu :KK52:.yani bende senin gibi içerde neler oliyiiii :18::18:

kendi kendime nazar değdirdim yaa bulantım yok diyordum ne güzel gece gece bulantı tuttu nerden çıktı şimdi bu :KK19:

herkesde öle diilmıs benım gözlemımı söliim sana :KK70:

kız bebekelrde gec cıakr öyle kı bende kız bebıse hamıleydım kzıkardesımde

ve ıkmızınde göbeği 5. aya doğru anca çıkmsıtı ama erkek göbeği daha erken cıkıyor

diye gözlemeldım bi de iç karın meselesi var kımınınkı genıs oluyomus göbek gec cıkıyomus

ne kadar cok değişken faktör var ya :KK53:

bir de uzun boylu bayanların karnı daha gec cıkar diye okumustum artık ne kadar doğruysa

slm kızlar kilolar ne alemde almaya başladınız mı ben ilk 3 ayda 3 kilo almıştım ama şimdi 15 günde 1 kilo aldım inş böyle devam etmez yoksa doğuma kadar top gibi yuvarlanırım herhalde...

ben 13+5 günlüğüm henüz almadım hatta yarım kg vermişim ama hamişlikten önce karatay diyetiyle 8 kg vermiştim ve yazla birlikte de almadım daha

kimse benim soruma cevap vermemiş hem de 2 kere sordum :KK14: küstük işte size küstük :KK14:
hiçkimse deodorant kullanmıyor mu yani doktorlar sitelerine sorayım bari...

ben de çekinerek roll-on kullanıyorum çok az ama, bu sıcakta baska care de bulamıyorum ter kokmaktan iyidir..

Ben deli gibi merak ediyorum erkek olursa isminde hazır:) Mete Ediz :) kıza karar veremedim

Bazen geç döllenme oluyor sorun etme
O aradaki farki kapatır kapatmasa bile istikrarlı
Sekilde devam eder 1 hafta geç gelir dünyaya ne olucak annesi
40 hafta beklicez 1haftanin lafımı olur
Gerçi bazıları daha erken kavuşacak meleklerine
Saglikla gelsin ins

tatlim nasilsin guzelim masAllah size yaa supersiniz

çatlak deyince genetik diyeceğim sana önce annene bir sor canım çatlağı var mı yoksa zaten 1 /0 öndesin 2 /0 olması içinde lierac derim sana 4. aydan başla göğüsten dize kadar her duş sonrası 9. ayda her gün biraz fiyatlı ama kesin sonuç

bu forumda degisik yerlerde bu lierac'in onerildigini gordum, neymis diye baktigimda ise biraz sasirdim. bahsi gecen urun su mu? Phytolastil Gel is Europe's # 1 doctor recommended treatment for stretch marks | Lierac Bunun icindekiler/ingredients kismina bakarsaniz icinde her tur paraben'in oldugunu gorursunuz. parabenlerden uzak durulmasi tavsiye ediliyor diye biliyorum, kanserojen cunku. gobegimize falan suruyoruz, mazallah. bu konuda kendiniz arastirmanizi yapip guvenliginden emin olursaniz alin derim. alacaginiz herhangi bir catlak kreminin icerigine bakin mutlaka.

bişey soracağım millet göbek ne zaman çıkmaya başlıyor
3.ayda başlarmı yoksa 4 e doğrumu :KK1:
bende göbek bişey yok da henüz :KK1:

ben 12. haftadan (gecen hafta yani) itibaren yavastaaan ciktigini hissetmeye basladim ama benim gobek hic yoktu, karnim duz gorunuyordu. simdi boyle cok ayran icmisim de karnim sismis gibi bir goruntu var, daha cok dar bir sey giydigimde belli oluyor. normal pantolonlarimin belini kapatamiyorum (paket lastigi ile dugmeliyorum, komik ama pratik tavsiye ederim. bu haftasonu henuz soylemedigim bir arkadas hamile oldugumu anladi mesela, senin karnin dumduzdu cunku dedi :)

mrblar. benim de 25 ocak muhtemel dogum tarihim :)
mrb.benimde 25 ocak ama öne kayıcak tabi tarih:)
kimse benim soruma cevap vermemiş hem de 2 kere sordum :KK14: küstük işte size küstük :KK14:
hiçkimse deodorant kullanmıyor mu yani doktorlar sitelerine sorayım bari...
ben kullanmıyorum hamile olduğumu öğrendiğimden beri.
sinüzitimde olduğu için kokularda arttırıyor.
en iyi sürekli duş:)
arkadaşlar merhaba biraz önce avuç içi ayası kadar kahverengi bir kanamam oldu ağrım sızım yok 10 haftalık gebeyim 7. haftada kalp atışlarını gördük bir sıkıntım yoktu sizce endişelenmeli miyim?
dr.unla muhakkak görüş derim.

günaydın kızlar...
benimde dr.randevum temmuzun 2.haftasıydı ama dayanamayıp yarın için randevu aldım.
havuza girdikten sonra bel ağrısı hiç geçmedi.
normaldede vardır bel ağrım ama hamile olunca korkuyor insan
inş.sorun olmadan dr.dan evime gelicem

canım ya aynı kaderi nasıl paylaşırmışız :KK1:....bende de hiç belirti yok ne mide bulanması ne kusma olmadı hiç ya arada bi sağ kasığım aryo hemen geçyo işte:KK53:.....şimdi kocişle tatildeyiz minübüse falan çok bindim denize girmedim ama tatilde yoruldum.bulunduğumuz yerde hastahane aradık ama yok kadın doğumcu :26:allahını seven üstme ultrason atsında göryim diyorum yavrumu :KK52:.yani bende senin gibi içerde neler oliyiiii :18::18:
valla ALLAH sonumuzu hayır etsin inş.:KK1:
ben de ultrason cihazı alsam ii olur aslında sürekli bakarım evde :KK1:

merhaba delikız,

bende senin gibi erkek doktorlardan çekiniyorum.gideni de yadırgamıyorum bu sadece kendi kararım, ben elimden geldiğinde erkek jinekoloğa gitmem. neyse canım sadete geleyim, benim gibi düşünen bir arkadaşım diyanet işleri vakfı 29 mayıs hastanesinde doğum yaptı.kadın doğumdaki ameliyat vs. ve doğumhanedeki bütün personelin kadın olduğunu dolayısıyla çok rahat ettiğini söyledi. senin hangi ilde yaşadığını bilmiyorum ama bu hastaneden istanbul ve ankarada var bildiğim kadarıyla.benim bahsettiğim istanbulda olan, ankarada olan hakkında bir bilgim yok.. ben yurtdışında yaşıyorum ama Allah nasip ederse istanbulda doğum yapmayı düşünüyorum.bu hastaneyi de gidip incelemek istiyorum,eğer uygun olursa bende orda doğum yapmayı düşünüyorum. inşallah hepimiz kolay doğumlar yapıp, sağlıkla ve hayırlısıyla evlatlarımıza kavuşur. Allah herkesin yardımcısı olsun..
29 mayısı biliyorum ankaradakini
ama hiç gitmedim
doktorları nasıl hiç bilmiyorum
bi araştırıp bakayım olmazsa
eşime akşam diyorum da sezeryana sadece kadın doğumcu ddeğil çocuk doktoru yardımcı doktor vs giriyormuş , hepsini kadın bulmak zor olacak
o zaman normal doğum yap diyor bana :KK1:
dedim keşke ikizleri normal doğurtan olsa yapacağım da :KK1:
ALLAH hayırlısını versin inş.
ikizlere ikili test yapılmıyor diye okumuştum bir yerde yapılıyormuş mu? ikiz olsun çok istemişti eşim o ara görmüştüm. ikili testten çok ölçümlerini merak ediyorum eli ayağı nasıl herşey normal mi? tabi en önemlisi kalbi atıyor mu? 1 hafta sonra kontrol merakla bekliyorum
1 kilo almışım hamile kaldığımdan beri göbekte çıktı biraz bulantım yok ama sıcakla birşey yediğimde yok ne ara aldım ben o kiloyu anlamadım.
yoo ben hiç duymadım doğrusu ikizlere 2li test yapılmadığını..
neden yapılmasın ki yapılıyordur

ben 12. haftadan (gecen hafta yani) itibaren yavastaaan ciktigini hissetmeye basladim ama benim gobek hic yoktu, karnim duz gorunuyordu. simdi boyle cok ayran icmisim de karnim sismis gibi bir goruntu var, daha cok dar bir sey giydigimde belli oluyor. normal pantolonlarimin belini kapatamiyorum (paket lastigi ile dugmeliyorum, komik ama pratik tavsiye ederim. bu haftasonu henuz soylemedigim bir arkadas hamile oldugumu anladi mesela, senin karnin dumduzdu cunku dedi :)

benimki erken çıkar belki belli olmaz ikizya
gerçi hiç çıkacak gibi durmuyorya hadi hayırlısı :KK1:
ben pantolonlarımı giyiyorum şimdilik:KK1:
günaydın herkese bu arada

günaydınnn ben bugün 12. haftama adımımı attım hadi bismillah tehlikeden giderek uzaklaşıyoruz inş. haftasonunada bugünü saymazsak 1 gün kaldı oleeeyyy

çatlak deyince genetik diyeceğim sana önce annene bir sor canım çatlağı var mı yoksa zaten 1 /0 öndesin 2 /0 olması içinde lierac derim sana 4. aydan başla göğüsten dize kadar her duş sonrası 9. ayda her gün biraz fiyatlı ama kesin sonuç

kızımda hamileligimin basından sonuna kadar kac tup lierac bitirdim bilmiyorum bile..ama catlayacagı varsa catlıyo..gobegimin altı catlamıstı...dogumdan sonra da lierac ın ampulunu kullandım ama sonuc 0

Herkese günaydın arkadaşlar...
Güzel haberler alacağımız güzel bir geçiririz inşallah. Huzur içinde.

cnm böyle bişe okumuştum ondan dedim. kesin demedim zaten sadece aklımda kalmış sordum tabiki buna sen ve doktorun karar verirsiniz.

ikili test gebeliğin 11-14 haftaları arasında yapılır. Üçlü test veya dörtlü test 16-20 haftalar arasında yapılır. İkili test yapılırken fetusun ense kalınlığı da (NT) ölçülür.

Çoğu testte olduğu gibi bu testlerde de belli oranda yanılma payı vardır. Yani bu testlerin sonucunda normal görünen bir bebeğin aslında hasta olma ihtimali vardır. Tersine bu testlerde anormal görünen bir bebeğin normal olma riski de vardır. Ancak tabiki testlerin doğruyu gösterme oranı yanlış gösterme oranından daha fazladır. Bu nedenle bu testlerdeki sonucu kesin sonuca çevirmek için amniosentez veya CVS gibi yöntemler kullanılır. Bu testlerin güvenilirlik oranları ve diğer konularda ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İkiz, üçüz ve diğer çoğul gebeliklerde tarama:
İkiz, üçüz ve diğer çoğul gebeliklerde ikili test, üçlü test, dörtlü test başarılı sonuç verememesi nedeniyle uygulanamamaltadır. Bunun yerine bu gebeliklerde tarama amacıyla ense kalınlığı (NT) ölçümü kullanılır.
olabilir tabi bakalım doktorum ne diyecek hiç bilmiyorum :KK9:

yoo ben hiç duymadım doğrusu ikizlere 2li test yapılmadığını..
neden yapılmasın ki yapılıyordur

cnm böyle bişe okumuştum ondan dedim. kesin demedim zaten sadece aklımda kalmış sordum tabiki buna sen ve doktorun karar verirsiniz.

ikili test gebeliğin 11-14 haftaları arasında yapılır. Üçlü test veya dörtlü test 16-20 haftalar arasında yapılır. İkili test yapılırken fetusun ense kalınlığı da (NT) ölçülür.

Çoğu testte olduğu gibi bu testlerde de belli oranda yanılma payı vardır. Yani bu testlerin sonucunda normal görünen bir bebeğin aslında hasta olma ihtimali vardır. Tersine bu testlerde anormal görünen bir bebeğin normal olma riski de vardır. Ancak tabiki testlerin doğruyu gösterme oranı yanlış gösterme oranından daha fazladır. Bu nedenle bu testlerdeki sonucu kesin sonuca çevirmek için amniosentez veya CVS gibi yöntemler kullanılır. Bu testlerin güvenilirlik oranları ve diğer konularda ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İkiz, üçüz ve diğer çoğul gebeliklerde tarama:
İkiz, üçüz ve diğer çoğul gebeliklerde ikili test, üçlü test, dörtlü test başarılı sonuç verememesi nedeniyle uygulanamamaltadır. Bunun yerine bu gebeliklerde tarama amacıyla ense kalınlığı (NT) ölçümü kullanılır.

arkadaşlar benim arada bir karnıma kramp şeklinde agrılar giriyor. kasılma oluyor. sizde boyle birşey oluyor mu ..

X