2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ay inanmıyorum sana
ee peki ne zaman öğreneceksin

ay nasıl dyanacaksın inanmıyorum maş.yani
ben olsam doktora tekrar gider baktırırdım valla

aslında öğrenmek istiyordum ,işe geç kalınca geri dönemedim hafta sonuda o doktorum yok temmuzdada izne ayrılıcam bu yüzden öğrenmedim.bu arada çalışan anne adayları ben daha işyerine söylemedim sadece bir arakadaşım tek biliyor.

aynen benim de sadece bir kişi biliyor
ona da mecbur söyledim aynı zamanlarda adet görüyorduk
sürekli adet gördünmü ben daha görmedim diye soruyordu
ben de bana artık sorma ben hamileyim dedim:))
ağzı sıkıdır kimseye söylemez
ben de inş.3.aydan sonra söyleyeceğim
bi de benimki ikizya 3.aya kadar risk geçsin de inş. o zaman söylerim diyorum
şimdi söylesem ne olur ne olmaz diyorum

evet bende 2li testin sonucu bekliyorum bu gün söylecektim aslında müdür çıktı şehirdışına şansa ,artık kaldı yarına gelirse söylerim ya benim göbeğimde çıktı biraz herkes diyo iyi kilo almışsıın bende hee öyle falan diyip geçiştiriyorumikiz gebelik daha zor geçiyormuş Allah yardımcın olsun canım sağlıkla kucağına alırsın bebişlerini

bende 14 haftalık hamileyim.cinsiyetini öğrenemedim.çok merak ediyorum.2 hafta sonra kontrolüm var.acaba öğrenebirmiyim.

ben de on gün sonra tatile çıkıyorum zaten
2 hafta sonra döneceğim inş.
ozaman tam 2li test zamanı geliyor
testi olayım ondan sonra söylerim inş. diyorum
şuana kadar hiçbir zorluk yaşamadım
inş. böyle devam eder
RABBİM yardımcımız olsun inş.

bende 14 haftalık hamileyim.cinsiyetini öğrenemedim.çok merak ediyorum.2 hafta sonra kontrolüm var.acaba öğrenebirmiyim.

inş.öğrenirsin kişiden kişiye değişiyor ama 16.haftada kavada karada öğrenilir bence
özele mi gidiyorsun özelde erken söylüyorlar

amin inş.
sezeryan doğumda ameliyathanede doktor ,anestezici ve hemşireler oluyor değilmi
başka kimse oluyormu acaba

canım ameliyathanede drun anestezi uzmanı hemşireler yardımcı bir dr bebek hemşiresi çocuk dr ve ameliyathane hastabakıcısı oluyor bebek hemşiresi ve çocuk dru bebek doğduktan sonra bebeği masaya alıp kontrolünü ve aspire vs gibi işlemlerini yapmak için orada bulunuyorlar .

eğer bebek uygun pozisyonda olursa görebilirsin canım

hımm yani 2 doktor oluyor öylemi bak bu iyi olmadı çünkü gittiğm hastanede tek kadın kadın doğumcu var muhtemelen yanına erkek alacak o zaman
çocuk doktoru da erkek hep
tüh yaaa bu olmadı işte şimdi valla

ne olacak canım erkekse doktora mahremıyet olmaz :)

ben hep sorunluyum ya şimdide gaz problemi yaşıyorum 2gündür bukadarı olur mu ya?acaba başka bir sorun mu var?

İns etkilenmemiştim Canim Bişey olsa doktor söylerdi çünkü kuzenim 3 aylık hamileden demiş doktor bebegin parmakları yok radyasyonami maruz kaldın diye bende üzüldüm Allah sağlıklı sihhatli evlatlar versin ins Evet Ayşe'cim sag el parmakları yok mus kiyamadim ev hanımı Canim kuzenim ama doktor ole diince korktum bende tedirgin oldum yani

ne olacak canım erkekse doktora mahremıyet olmaz :)

herkesin düşüncesi farklı
ben hç erkek doktora gitmedim gitmeyi de düşünmüyorum
benim için çok önemli bir konu bu o yüzden biraz araştırma yapmam lazım
tüm personeli kadın olan biryer bulmam lazım
bulamazsam mecburen yapacağım orası ayrı ama aramadan etmeden nasılsa mahrem değil diye gidemem doğrusu

Slm bayanlar ben de 10 haftalık hamileyim eylül annelerinden ocak annelerine transfer oldum herşeyde bi hayır vardır. Rabbim herşeyin en iyisini bilir, umarım bu yavrumu sağlıklı kucağıma almak nasip olur. Çok şiddetli bulantılarım, kusmalarım ve kilo kaybım var 6. haftanın başından beri, umarım doktorumun dediği gibi 12. haftada son bulur. Serum takmak istedi doktorum ama ben istemedim yanlış mı yaptım acaba diye düşünüyorum. Benim gibi olan kaç kişi var acaba?

ben hep sorunluyum ya şimdide gaz problemi yaşıyorum 2gündür bukadarı olur mu ya?acaba başka bir sorun mu var?

geçmiş olsun sancısı berbat birşeydir
bende normaldede vardı gaz sorunu
sancı yapıp duruyordu çok fena
ilk hamileliğimde dr.um me-sildi sanırım ilacını vermişti,rahat etmiştim
bu aralar ne olduysa benden uzak:)

canım tabii ki araştırmanı yap kişisel tercihler tabii ki farklı olabilir

ama islami açıdan bakıyorsan ne Peygamber efendimiz zamanında ne de fıkıh kitapalrında bu konu

çok ciddi ve kesinkes sınrılar ile ayrılmamıştır...ARaştırmanı yap ama sen anesteiyi alıp uyduktan sonra ne oalcağını

ameliyathaneye kimin gireceğini de bilemezsin....

aleykumselam canım hayrılı olsun Allah ım ıkısınıde bagıslasın ınsallah

eger çok sık istifra eıdyro ve beslenemıyrosan keşke serumu taktırsaydın...kendın halsiz düşersın bak bi bebegın daha varmıs

hemşire bir arkadaşta aynısı söylemişti bana
bu yüzden saatlerce konuşan ben 1 dk.konuşup kapatıyorum.
oğlumu ameliyathanede yanıma getirip gösterdiklerinde ilk el ve ayaklarına yüzüne bakmıştım.
sonrada doya doya öpmüştüm.
allah sağlıklı sıhatli nasip etsin bize inş...
düşüncene saygım var öncelikle
benim dr.da erkek ama onların o gözle bakmadığını düşünüyorum.
ameliyathanede illaki erkek olacaktır ama bunu bil
aneztezici,stajyer varsa,ameliyathane hemşiresi,vs vs ve bunlar çevrende bekliyor.nerdeyse 7-8 kişi vardı benim doğumumda:)))sadece arkadaşım hemşire kız olarak yanımdaydı oda ben çok istediğim için bulundu doğumumda

hoşgeldin canım.inş.sağlıkla kucağına almak nasip olur bu kez.herşeyde bir hayır vardır

fakat şöel bir ince ayrıntı var burda
mecbur kalırsan erkeğe gidebilirsin diyor islamda
eğerki kadın doktor imkanın varsa git demiyor
yani mecburi kalırsan doktor namahrem olmaz git diyor
dolayısı ile mecbur kalmadıkça gitmemek gerekiyor
ben de buna uymaya çalışıyorum zaten
nasılsa namahrem değil diye rahatça erkeğe görünün demiyor islamda
zaruriyet varsa gidebilirsin diyor
ben de araştırıp da bulamazsam o zaman giderim
onun dışında gitmem
artık ben iice araştırıp doktorla konuşup tamamı bayan personelle doğum yapmak için anlaşıp da sonra ameliyathaneye biri girerse o zaman sorumluluk benim üzerimden kalkıyor zaten
hayırlısı olsun inş. bulurum da bu sıkıntıya girmem

yok zaten onlar o gözle bakıyor demedim ben tabiki o gözle bakmayacaklar onlar doktor işini yapıyor
benim tercihim bu yönde yoksa doktorları suçladığımdan değil
bir de ben ömrümde hiç erkeğe gitmedim bundan sonra da bundan taviz vermek istemiyorum
en azından elimden geleni yaparım
olmadı mecbur kalırsam gerisinden ben sorumlu olmam zaten ALLAH görüyor
ama baştan araştıracağım sadece onu diyorum

Son düzenleyen: Moderatör:

gönlüne göre olur diyelim ozaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…