2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Herkese Selam, 2 gündür kızım çoook huysuz birden bire inatçı, gürültücü, her şeyi ağlayarak isteyen mızmız bir çocuk oldu. Asla yemek yediremiyorum, hiçbir şekilde kanmıyor. Mesela bu akşam yemek yüzünden küçük çaplı bir aile faciası yaşadık. Eşim ve ben inatçı cadıya karşı, tabi o kazandı yemedi...Resmen aptala döndürdü bizi o ağlıyor eşim bağırıyor "tamam yemezsen yeme ağla istediği kadar ağla" fln ben ne yapacağımı şaşırdım, ilk kez böyle gerildik hep birlikte, çok sinir bozucuydu hala kendime gelemedim. Bir yandan inatlaşmasına ve yememesine kızdım, hep böyle olursa diye. Bir yandan o kadar ağlattığımız için üzüldüm, vicdan azabı fln of ne zor ne zor şu analık. 2 yaş sendromu diye bir şey varsa sanırım bu o..bu kadar aniden bıçak gibi geleceğini tahmin edemedim gerçekten hazırlıksız yakalandım. Acilen bir şeyler okumam lazım. Sizlerde nedir durumlar acaba var mı benimki gibi menopozlu? Her şeye bulduğumuz bahane gibi belkide sadece dişlerdendir:)

Sevgiler herkese.

Bu arada ben de 2.yi düşünüyorum hatta böyle hamileleri duyunca bir hevesleniyorum bebek kokusu, yeni bir ufak şirin yumurcak ama yok şimdi değil hele şimdi hiç değil. Geriye doğru biraz okudum bu yemek yeme sorunu genelde var galiba Allah herkese sabır versin kardeş çok zormuş...Anneye özel muamele de oluyor bazen sanki...

selam millet
Fulyacım yeni okudum hamileliğin hayırlı olsun çok sevindim çok iyi olmuş ikinciyi isteyenler için ideal bi zaman bende olsun istiyorum ama ilki 6yılda olduğuına göre ikinci murat ünivers,itedeyken olur herhal bıtuful yorumlarını görmek çok güzel yıllar sonra arkadaştan alınmış mesaj gibi
repu hamilelik nasıl oğlanı hazırladınmı bebek fikrine
baltasar seni görmekte çokgüzel memeden kurtulmuşsun ne güzel bende artık istemiyorum emzirmek ama 2 yaşına getiricem and içtim
vave yeni fotolarını paylaş aarada dostum dertleşmeye ihtiyacımız kalmadı herhalde artık yazasımız gelmiyo
oglan karnima tekme atip duruyor. ben de kardes oglum diye sevdiriyorum ama birsey anladigini sanmiyorum :)

slmm arkadaslar uzun zamandir girmedim bendim ama bi yazasim geldi rapuu hamileymissin cok sevindim insallah saglikli sihatli kucagina almayi nasip eder rabbim bizi soracak olursaniz kizim 10 aylik oldu hala abisinden dayak yiyor ama oda abisinin saclarini cekiyor :) kendimi korumayi ogrendi ALLAHA sukur hersey yolunda ilerliyor neyse yazacak bisey bulamadim herkeze slm kendinize iyibakin canlarr
sagol canim. seninkilerin yas farki cok iyi ama senin icin ne kadar zor oldugunu tahmin ediyorum :KK53:

Nehiri bugün itibariyle memeden kestim hanimlar. 22 ayi bitmis 23. Ayin icindeyiz. Aslinda iki yasi bitene kadar devam edicektim ama artik o emerken eskisi mutlu olmadigimi aksine bunaldigimi ofkelendigimi farketmeye basladim. Bi de gece uyanmalari tekrar siklasmisti mesela dun gece dort bucuk gibi uyandik onu bi saat emzirmek bi saat sallamak derken saat 6 bucuk gibi tekrar uyutabildim sonrasinda 8 de yine uyandi ve yine bi saat kadar emmek istedi uykusuzluktan bunaldim ve cok gerildigimi farkettim bugun bu is bitecek dedim ve catt diye rimelle ilk adımı attim. Azaltarak kesme yontemi bize uyacak gibi degil cunku artik memeyi opmeye kafasini yaslamaya hatta dakikalarca minciklamaya calisiyor. Hic yakami birakmiyor. Kizim memelerde artik sut bitti ve hasta oldu diye acikladim mizmizlandi sadece. Uyurken biraz agladi babasıyla beraber uyuttuk surekli optuk sarildik filan. Yeni uyudu sayilir. Ilk size anlatmak istedim biraz uzgunum sanirim kendimi boslukta ama özgür hissediyorum. Yine yazarim emin degilim okuyan olup olmadigindan ama. Özledim sizi :)
ben de ayni sebeple aniden karar verdim ama bicak gibi kesmek oglumda feci hircinlik yapti.
durup dururken dovmeye isirmaya basladi.
3 hafta sonra gunde 1 kez olmak uzere tekrar verip 1 haftada biraktirdim.
ama 3 aya yakin oldu keseli hala mememi acik gorse istiyor :KK43: azcik versem mutlu oluyor.
icinde ukde kaldi yavrumun :KK43:
ama uykulari cok daha iyi. masallah gece sadece bir kez biberon icin uyaniyor sagligi da yerindeyse.
odasini da ayirdik.
rahat uykuya tekrar kavusabildim.

Saron Saron 2 yas sendromu bizde 2 aydir falan basladi galiba. cok inatci kendini hemen yere atiyor.

Repucan gece uyandiginda bi kez vermeye karar verdim birden kesilmis olmasin diye. Yani senin yazdiklarin cesaret verdi aslında. Gece bir kere yeter mi bi kez de gündüz mu verilmeli acaba karar veremiyorum. Cunku uysal ve mutlu bi cocuk acaba o da cok hırçın olur mu bilemedim.

Ayy ne zormuş karar vermek bu arada nickin de degismis ama repu oldun kaldin dilimde :)

Repucan gece uyandiginda bi kez vermeye karar verdim birden kesilmis olmasin diye. Yani senin yazdiklarin cesaret verdi aslında. Gece bir kere yeter mi bi kez de gündüz mu verilmeli acaba karar veremiyorum. Cunku uysal ve mutlu bi cocuk acaba o da cok hırçın olur mu bilemedim.
bizimki de cok uysaldi. resmen huyu degisti.
biraz duzeldi tabi ama eskisi gibi degil.
o yuzden bir anda kesmeyi tavzsiye etmiyorum.
gerci ben 3 gunde kestim :KK70: ama en az 3 haftada asamali olarak keserdim simdiki aklim olsa. asamali kesmek zor gibi gorunuyor ama o ciglik cigliga kendini meme icin yerlere atarken esim yanimda olmasaydi engellemeseydi sanirim ben pes ediverirdim.
bu arada oglum dogali beri feci meme bagimlisiydi bunu da goz ardi etmemek lazim.

Bi sefer gündüz verdim repucan bi kez de gece. Dun gece korktugumdan iyi gecti bakalim bi sure boyle devam edicez heralde. Yalniz uyutma kisminda epey masal anlatıyorum bi de hafif sallama oluyor :) masal repertuari edinmem lazim uc masalda ancak uyuyor kamil :)

oglan karnima tekme atip duruyor. ben de kardes oglum diye sevdiriyorum ama birsey anladigini sanmiyorum :)

sagol canim. seninkilerin yas farki cok iyi ama senin icin ne kadar zor oldugunu tahmin ediyorum :KK53:

ben de ayni sebeple aniden karar verdim ama bicak gibi kesmek oglumda feci hircinlik yapti.
durup dururken dovmeye isirmaya basladi.
3 hafta sonra gunde 1 kez olmak uzere tekrar verip 1 haftada biraktirdim.
ama 3 aya yakin oldu keseli hala mememi acik gorse istiyor :KK43: azcik versem mutlu oluyor.
icinde ukde kaldi yavrumun :KK43:
ama uykulari cok daha iyi. masallah gece sadece bir kez biberon icin uyaniyor sagligi da yerindeyse.
odasini da ayirdik.
rahat uykuya tekrar kavusabildim.

Saron Saron 2 yas sendromu bizde 2 aydir falan basladi galiba. cok inatci kendini hemen yere atiyor.

Ewt tahmin edebiliyorum kucaktan kendini ters atmaya çalışmalar hepsi mevcut. Bir haftada korku filmi olduk. Neyse bu da geçecek hayırlısıyla,. Fazla göz teması kurmuyoruz, inatlaşmıyoruz da öyle öyle idare ediyoruz şimdilik. Bol fiziksel aktiviteyle enerji attırmakmış. 2 yaş sendromlulara sabırlar selametler dilerim:)

İyi geceler arkadaşlar.. Benim kızımda 18 ocak doğumlu dogdugundan beri doğru düzgün uykusu yok.. Yeni uyudugunda yarım saatte bir, daha sonra nerdeyse saat başı uyanıyor.. Gorumcem meme için uyaniyo kes memeden dedi sende o da perisan oluyosunuz dedi ve h.sonu sabah uyandigindan beri meme vermedim,salça sürdüm meme aciyo dedim böyle akşam ettik.. Ama icimde hep bi vicdan azabi, çünkü 2 yaşına kadar emziricem diyodum.. Gece pijamalarini giydirdim meme diye ağlamaya başladı, bende onu bekliyomusum hemen aldım ağlaya ağlaya emzirdim; 22 aydır bu uykusuzluga dayanıyorum 2 ay mi katlanamicam diye.. Şimdi kızım mutlu, ben mutlu ama sanırım ben bu gidişle 2 yaşında da bıraktıramicam gibime geliyo :KK43: kız resmen beni kullaniyo, fazla süt de yok tamamen dudak tiryakisi:KK66: ama napicam bilmiyorum..
Kızımın kilosu 12, boyunu olcmeyeli bayağı zaman oldu.. Eskisine göre iştahı az da olsa düzeldi şükür.. Tuvalet eğitimine baslayamadik, cisini falan söylüyo wc goturuyorum yapmiyo, evin içine yapıyo, bende ustelemiyorum..
Konuşması güzel şükür şarkılar soyluyo, kendince masallar anlatiyo.. El tutmama huyları 2 yaş sendromundansa bizimki dogustan ergen, yolda nerdeyse hiç elimizi tutmaz.. Bu ara havalardan dolayı fazla dışarı cikmiyo; sanırım ondandir ki her gidenin peşinden bende gidicem diye kendini parcaliyo.. Sofra kurup toplamaya, bulaşık makinesini boşaltmaya, çamaşır asmaya bayılıyo (hiç anasına çekmemiş) :KK66: bebeklerini emzirip,yıkayıp, ayağında sallayıp,ninniler söylüyo.. Vs vs.. Kısaca günlerimiz böyle geciyo.. Bu arada herkes 2.yi soruyo ama benim cevap hep aynı; bana kalsaaa geç bile kaldı, bana kalmıyo :)
Herkese hayırlı geceler, yavrularınizla güzel, sağlıklı günler..

Selam canlar,
Repo ce fulya tebrik ederim kızlar süpersin bebiş ler yolda tey tey:)

Ben ve deniz biz ailecek çok iyiyiz mşllh deniz artık tamamen konuşuyor cümle kuruyor derdini anlatıyor okulda şarkı öğrenip evde defalarca söylüyor herşeyin nedenini soruyor neden gece oldu Neden yemek yiycem neden uyuyacam vs vs :)))) wc eğitimine iki yaşını doldursun başlayacam inş.

İkinci bi bebek istemiyorum kesin ve netim bu konuda yani ikinci kez anne olmaya hazır degilim bundan çok eminim...

Hepinizi çok öpüyorum canlar :)))

Biri kamilmi dedi??:KK74:
Selamlarrr kaymaklı lokumlar sizi..
Site ne tuaf olmuş alışamadım bi saattir başlık arıyorum
Alıntılar tam görünmüyor falan neyse..
Nasılsınız bakalım
Artıkın işten geç çıkıyorum
fırsat buldukça yazicimm
Fulyanın hamileliliği yeni okudum
Hayırlı uğurlu olsun, sağlıkla kucağınıza alın işallah..
Yahu bu meme muhabbetiniz nedir
bi vicdan azabları bi acabalar
Görende 3 aylık bebeler sancak
Aloooo 2 yaşı bitiyo gelecek ay bırakın bunları
B u kadar süre emzirdiniz tebrikler valla
Memişlere özgürlük artık..:KK31:
Yahu geçen sene ne makara yapmıştık
doğumgünü telaşındaydık falan
Ne çabuk geçiyo zaman
Tutku kafamızı şişiriyodu, ne yapcaz ne yapcaz diye..
Bu sene ne yapcaksınız:KK28:
Geçen seneki gibi uğraşılmaz tabi ama daha keyifli olur
En azındam mumu üflerler falan..
Patavatsız maşşallah kuzuna
Saron sakın üstüne gitme dönemsel bişeyse
Hep öyle kalmıyor merak etme..
İştahsızlık konusunda bu sitede başı çekerim
Çok yıprattım kendimi eşimle çok kavgalar ettim falan filan
Ama gerçekten gerek yok..
Artık delirmiyorum eskisi gibi
İsterse tek tıp gıda yesin napiyim
hiç meyve sebze yemez zaten
Amann sanki biz çok farklıydık
Makarna pilavdan başka bişey yemedik..
Adddd o denizi yerim ben çok tatlı maşşallah..
Sende tam fıstık olmuşşun:KK36:
Kızlarr çok fena
bıdı bıdı konuşuyolar
erkeklerde pek numara yok
Dert etmeyin hepsi böyle konuşurlar..
Grip olduk ailece
Oğlan bulaştırdı sağolsun hepimize..
İyleşiyim hepinizi öpüüjeeemmm..

bituful hoşgeldinn. o acabalar bende de var hala. bıraktıramadım tekrar başladık bi ay sonra. Hala 100 kere kalkıyo gece. ben de uykusuzlukta başı çekiyorum napalım.
biri doğumgünü mü dedi? hemen tavsiye ediyorum www.dogumgunusepetim.com

İyi geceler arkadaşlar.. Benim kızımda 18 ocak doğumlu dogdugundan beri doğru düzgün uykusu yok.. Yeni uyudugunda yarım saatte bir, daha sonra nerdeyse saat başı uyanıyor.. Gorumcem meme için uyaniyo kes memeden dedi sende o da perisan oluyosunuz dedi ve h.sonu sabah uyandigindan beri meme vermedim,salça sürdüm meme aciyo dedim böyle akşam ettik.. Ama icimde hep bi vicdan azabi, çünkü 2 yaşına kadar emziricem diyodum.. Gece pijamalarini giydirdim meme diye ağlamaya başladı, bende onu bekliyomusum hemen aldım ağlaya ağlaya emzirdim; 22 aydır bu uykusuzluga dayanıyorum 2 ay mi katlanamicam diye.. Şimdi kızım mutlu, ben mutlu ama sanırım ben bu gidişle 2 yaşında da bıraktıramicam gibime geliyo :KK43: kız resmen beni kullaniyo, fazla süt de yok tamamen dudak tiryakisi:KK66: ama napicam bilmiyorum..
Kızımın kilosu 12, boyunu olcmeyeli bayağı zaman oldu.. Eskisine göre iştahı az da olsa düzeldi şükür.. Tuvalet eğitimine baslayamadik, cisini falan söylüyo wc goturuyorum yapmiyo, evin içine yapıyo, bende ustelemiyorum..
Konuşması güzel şükür şarkılar soyluyo, kendince masallar anlatiyo.. El tutmama huyları 2 yaş sendromundansa bizimki dogustan ergen, yolda nerdeyse hiç elimizi tutmaz.. Bu ara havalardan dolayı fazla dışarı cikmiyo; sanırım ondandir ki her gidenin peşinden bende gidicem diye kendini parcaliyo.. Sofra kurup toplamaya, bulaşık makinesini boşaltmaya, çamaşır asmaya bayılıyo (hiç anasına çekmemiş) :KK66: bebeklerini emzirip,yıkayıp, ayağında sallayıp,ninniler söylüyo.. Vs vs.. Kısaca günlerimiz böyle geciyo.. Bu arada herkes 2.yi soruyo ama benim cevap hep aynı; bana kalsaaa geç bile kaldı, bana kalmıyo :)
Herkese hayırlı geceler, yavrularınizla güzel, sağlıklı günler..
bence de kes memeden, benimki gece boyunca yapisikti resmen rahatladim.
soyle herseyi konusan cocuklari duyunca bir ogluma bakiyorum.
anne baba diye seslenince seviniyoruz resmen :KK43:
Selam canlar,
Repo ce fulya tebrik ederim kızlar süpersin bebiş ler yolda tey tey:)

Ben ve deniz biz ailecek çok iyiyiz mşllh deniz artık tamamen konuşuyor cümle kuruyor derdini anlatıyor okulda şarkı öğrenip evde defalarca söylüyor herşeyin nedenini soruyor neden gece oldu Neden yemek yiycem neden uyuyacam vs vs :)))) wc eğitimine iki yaşını doldursun başlayacam inş.

İkinci bi bebek istemiyorum kesin ve netim bu konuda yani ikinci kez anne olmaya hazır degilim bundan çok eminim...

Hepinizi çok öpüyorum canlar :)))
addd yillar oldu yahu sen buralarin yolunu bilir miydin :KK70:
masallah kizina zaten belliydi cevval olacagi.
bizim ki anca diiii diii dii. ajji ajji desin :KK70:
Biri kamilmi dedi??:KK74:
Selamlarrr kaymaklı lokumlar sizi..
Site ne tuaf olmuş alışamadım bi saattir başlık arıyorum
Alıntılar tam görünmüyor falan neyse..
Nasılsınız bakalım
Artıkın işten geç çıkıyorum
fırsat buldukça yazicimm
Fulyanın hamileliliği yeni okudum
Hayırlı uğurlu olsun, sağlıkla kucağınıza alın işallah..
Yahu bu meme muhabbetiniz nedir
bi vicdan azabları bi acabalar
Görende 3 aylık bebeler sancak
Aloooo 2 yaşı bitiyo gelecek ay bırakın bunları
B u kadar süre emzirdiniz tebrikler valla
Memişlere özgürlük artık..:KK31:
Yahu geçen sene ne makara yapmıştık
doğumgünü telaşındaydık falan
Ne çabuk geçiyo zaman
Tutku kafamızı şişiriyodu, ne yapcaz ne yapcaz diye..
Bu sene ne yapcaksınız:KK28:
Geçen seneki gibi uğraşılmaz tabi ama daha keyifli olur
En azındam mumu üflerler falan..
Patavatsız maşşallah kuzuna
Saron sakın üstüne gitme dönemsel bişeyse
Hep öyle kalmıyor merak etme..
İştahsızlık konusunda bu sitede başı çekerim
Çok yıprattım kendimi eşimle çok kavgalar ettim falan filan
Ama gerçekten gerek yok..
Artık delirmiyorum eskisi gibi
İsterse tek tıp gıda yesin napiyim
hiç meyve sebze yemez zaten
Amann sanki biz çok farklıydık
Makarna pilavdan başka bişey yemedik..
Adddd o denizi yerim ben çok tatlı maşşallah..
Sende tam fıstık olmuşşun:KK36:
Kızlarr çok fena
bıdı bıdı konuşuyolar
erkeklerde pek numara yok
Dert etmeyin hepsi böyle konuşurlar..
Grip olduk ailece
Oğlan bulaştırdı sağolsun hepimize..
İyleşiyim hepinizi öpüüjeeemmm..
ben de artik takmiyorum. yesin de ne yerse yesin. sebze istemiyor. surekli sut icmek istiyor. memeyi kestik bu basladi. kilosu da artmiyor. amaaaan biz makarnayla beslendik de bir yerimiz eksik mi oldu. doysun da ne yerse yesin modundayim.

bituful hoşgeldinn. o acabalar bende de var hala. bıraktıramadım tekrar başladık bi ay sonra. Hala 100 kere kalkıyo gece. ben de uykusuzlukta başı çekiyorum napalım.
biri doğumgünü mü dedi? hemen tavsiye ediyorum www.dogumgunusepetim.com
kiz sen biraktirmistin niye basladin tekrar ?

selam herkese
uzun zaman oldu add yaşıyonmu yavrum
benim oğlumda herşeyi konuşuyor çok şükür kendi kendine bizim ona söylediğimiz şarkıları söylüyor kendini güzel ifade ediyor yağmuru görünce hemen şap şap diyor ve başlıyor arap kızını söylemeye kuzular büyüdü zaman ne çabuk geçiyor bende ayırdım memeden saolsun repunun sirke tavsiyesi çok işe yaradı ama ayırmak çoçuktan çok annenin psikolojisini bozuyor bende yaşadım ama şükür geçti gitti maşşalah kuzuma çişinide öğrendi ikinci çoçuğu bende istiyorum gibi ama eşim çok sıcak bakmıyor bir çoçuğun kardeşi olmalı tek olmamalı diye düşünüyorum belki yanlışım ama ben böyle düşünüyorum herkesi çok öpüyorum arada yazın

Hosbuldukkkk..
Asyam opuyorum seni
masallah kuzuya Artik yuku kalmamis
2.düsunulebilir..:KK48:
Baltasar sana inanmiyorum
keske baslamasaydin
Tekrar ugrascaksin simdi
Bide 1 ay sonra kesilmedimi sütun ya masallah:KK57:

selam herkese
uzun zaman oldu add yaşıyonmu yavrum
benim oğlumda herşeyi konuşuyor çok şükür kendi kendine bizim ona söylediğimiz şarkıları söylüyor kendini güzel ifade ediyor yağmuru görünce hemen şap şap diyor ve başlıyor arap kızını söylemeye kuzular büyüdü zaman ne çabuk geçiyor bende ayırdım memeden saolsun repunun sirke tavsiyesi çok işe yaradı ama ayırmak çoçuktan çok annenin psikolojisini bozuyor bende yaşadım ama şükür geçti gitti maşşalah kuzuma çişinide öğrendi ikinci çoçuğu bende istiyorum gibi ama eşim çok sıcak bakmıyor bir çoçuğun kardeşi olmalı tek olmamalı diye düşünüyorum belki yanlışım ama ben böyle düşünüyorum herkesi çok öpüyorum arada yazın
masallah oglan cocuklarının boyle erken konusanı az :) benim esim de istemiyordu bi anda ne olduysa fikri degisti. ama son zamanlarda korkular aldi beni nasil olacak kiskanacak mi, becerebilecek miyim :KK43:

masallah oglan cocuklarının boyle erken konusanı az :) benim esim de istemiyordu bi anda ne olduysa fikri degisti. ama son zamanlarda korkular aldi beni nasil olacak kiskanacak mi, becerebilecek miyim :KK43:
selam herkese
repu kuzunun cinsiyeti belli oldu mu evet maşallah oğlum erken konuştu herşeyi net güzel anlatıyor hiç durmuyor hep anlatıyor ama çok nazar oluyor 3 yaşındaki çocuklarla kıyaslıyorlar dün bebek görmeye gittik orda aaa 3 yaşında kuzenim daha konuşamıyor bu nasıl bu kadar net konuşuyor diye soruyorlar kuzum bütün gece uyumadı ama ben kitapların çok faydasını gördüm ve tv izletmemenin
repu işallah kuzun kıskanmaz ama dengeyi siz kurcaksınız bebek zaten küçük emzir at beşiğine biraz daha bilinçlendik oğlumda yaptığım hataları ikinci bebekte yapmam işallah :)

selam herkese
repu kuzunun cinsiyeti belli oldu mu evet maşallah oğlum erken konuştu herşeyi net güzel anlatıyor hiç durmuyor hep anlatıyor ama çok nazar oluyor 3 yaşındaki çocuklarla kıyaslıyorlar dün bebek görmeye gittik orda aaa 3 yaşında kuzenim daha konuşamıyor bu nasıl bu kadar net konuşuyor diye soruyorlar kuzum bütün gece uyumadı ama ben kitapların çok faydasını gördüm ve tv izletmemenin
repu işallah kuzun kıskanmaz ama dengeyi siz kurcaksınız bebek zaten küçük emzir at beşiğine biraz daha bilinçlendik oğlumda yaptığım hataları ikinci bebekte yapmam işallah :)
daha yeni belli oldu canim :)
kiz dedi doktor :)
hangi kitaplari okuyorsun ?

X