2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
tesekkur ederim canim. sen de insallah saglikla alirsin bebegini kucagina:)
ben emzirmeyi 1 ay once kestim . bayagi bocaladi ama simdi normale dondu Allah'a sukur.
umarim cikmissindir artik depresyondan.
nasil gidiyor hamilelik?

Canım çok şükür dr güzel şeyler diyor ama mide bulantılarım çok fena hiçbir kokuya tahamülüm yok . Evimizde 40 yıllık lojman bakımsız hem küf kokuyor hemde mutfak banyodan ara ara kötü koku geliyor dayanamıyorum evde kalınca 2 kilo verdim bayramda annemlerde kvlerde kaldıkta biraz toparlandım şükür. Senin nasıl geçiyor mehmet akif nasıl kardeşi olacağını anladımı akif erdem pek oralı değil :))
Depresyondan çıktım şükür daha iyiyim ama mide bulantısı hamilelik üstüne grip bitirdi beni çok halsizim bazen erkenmiydi diyorum ama sonra şükrediyorum

Canım çok şükür dr güzel şeyler diyor ama mide bulantılarım çok fena hiçbir kokuya tahamülüm yok . Evimizde 40 yıllık lojman bakımsız hem küf kokuyor hemde mutfak banyodan ara ara kötü koku geliyor dayanamıyorum evde kalınca 2 kilo verdim bayramda annemlerde kvlerde kaldıkta biraz toparlandım şükür. Senin nasıl geçiyor mehmet akif nasıl kardeşi olacağını anladımı akif erdem pek oralı değil :))
Depresyondan çıktım şükür daha iyiyim ama mide bulantısı hamilelik üstüne grip bitirdi beni çok halsizim bazen erkenmiydi diyorum ama sonra şükrediyorum
su anda hic bir fikri yok. isin kotusu karyolasi hala bizim yatagayapisik ayirmamiz lazim
bebegi napicaz diyorum esime onu da diger tarafa koyariz diyor artik devasa bir yatakta yatiyor olacagiz galiba :KK70:
bazen ben de dusunuyorum erken mi diye ama sonra kendimi arkadas olurlar diye rahatlatiyorum.:)
hamileligim ilkinden iyi. bazi gunler cok fena oluyorum bulanti ve halsizlikten ama yemek yaptigim gunler de oluyor. ilkinde 3 ay hic yapamadim. hicbi sey yiyemedim .
insallah zamanla seninki de kolaylasir.

tesekkur ederim canim. sen de insallah saglikla alirsin bebegini kucagina:)
ben emzirmeyi 1 ay once kestim . bayagi bocaladi ama simdi normale dondu Allah'a sukur.
umarim cikmissindir artik depresyondan.
nasil gidiyor hamilelik?
selam canım oğlanı nasıl ayırdın sütten bende bu aralar artık ayırmak istiyorum nasıl yapıcam bilmiyorum memene bişeymi sürdün
fly işallah sağlıkla alırsın bebeğine kucağına rabbim kolaylıklar versin

selam canım oğlanı nasıl ayırdın sütten bende bu aralar artık ayırmak istiyorum nasıl yapıcam bilmiyorum memene bişeymi sürdün
fly işallah sağlıkla alırsın bebeğine kucağına rabbim kolaylıklar versin
3 gunde azalttim sonra kokunden kestim ama cok hircinlasti. 3 hafta oldu hala soruyordu. ben de nasilsa artik damla damla akiyor diye 3 haftadan sonra tekrar gunde 1 kez vermeye basladim hircinligi azalsin diye. ilk 2 gun cok uzun emdi. sonra azar azar birakti. 6. gun verdigimde emmedi bile agzina alip birakti. simdi gostersem de almiyor. vedalasmis oldu bir nevi :)

Merhaba arkadaslar bende 2013 ocak annesiyim.ama kızım sut içmeyi hic istemiyor.sadece kahvaltılarda içse ona da razıyım.bebişi sut içenler nasıl alıştırdı acaba ?

Herkese selamlar :) repuu fulya hayırlı olsun cok sevindim hamile olmaniza ayni zamanda da sasirdim. Sanki daha dun dogum yaptik ne ara ikinciler geldi diye:) ama tebessumle okudum ikinizin de bebis haberlerinizi gule gule buyutun inşallah:) biz iyiyiz nehir kocaman oldu hala emziriorum iki yasina kdr tam gaz devam edicek heralde:) boyu kilosu herseyi guzel ana eski tombikligi kalmadi artik cok hareketli oldugu icin eritti:) is guc aynen devam ediyor formasyon aliorum universite ogrencisi oldum yine tutkucan da baslamis belki karsilariz valla :) tekrar öğrenci olmak keyifliymis valla kv saolsun o bakmasa gidemezdim.. esim de yuksek lisan yapiyo yine kantinde filan sevgili sevgili takiliyz enterasan bi geri donus oldu sekiz yil onceki gibi.. ben bole daldan dala anlatiorum yine bisiler,özledim sizi arada muhabbetlerimizi hatirliorm,ozellikle gecen yili her gece bu sayfadaydim vayy bee:) benim ikinci cocuga cesaretim yok kazara olmazsa bi bes yildan önce yapmiycam galiba,o da eşimi ikna edebilirsem hic gönlü yok ikinci bebise:) geriye donup yazdiklarimi da okuyamiorm cnku telden yukari cikarsam yazdıklarım kaybolabilir yamuk bise varsa idare ediverin:) öpüyorum siziii :)

Merhaba arkadaslar bende 2013 ocak annesiyim.ama kızım sut içmeyi hic istemiyor.sadece kahvaltılarda içse ona da razıyım.bebişi sut içenler nasıl alıştırdı acaba ?
benim oglum kendi kendine alisti, ozellikle memeyi birakinca sut bagimlisi oldu. o yuzden yardimci olamiycam.
Herkese selamlar :) repuu fulya hayırlı olsun cok sevindim hamile olmaniza ayni zamanda da sasirdim. Sanki daha dun dogum yaptik ne ara ikkiler geldi diye:) ama tebessumle okudum ikinizin de bebis haberlerinizi gule gule buyutun inşallah:) biz iyiyiz nehir kocaman oldu hala emziriorum iki yasina kdr tam gaz devam edicek heralde:) boyu kilosu herseyi guzel ana eski tombikligi kalmadi artik cok hareketli oldugu icin eritti:) is guc aynen devam ediyor formasyon aliorum universite ogrencisi oldum yine tutkucan da baslamis belki karsilariz valla :) tekrar öğrenci olmak keyifliymis valla kv saolsun o bakmasa gidemezdim.. esim de yuksek lisan yapiyo yine kantinde filan sevgili sevgili takiliyz enterasan bi geri donus oldu sekiz yil onceki gibi.. ben bole daldan dala anlatiorum yine bisiler,özledim sizi arada muhabbetlerimizi hatirliorm,ozellikle gecen yili her gece bu sayfadaydim vayy bee:) benim ikinci cocuga cesaretim yok kazara olmazsa bi bes yildan önce yapmiycam galiba,o da eşimi ikna edebilirsem hic gönlü yok ikinci bebise:) geriye donup yazdiklarimi da okuyamiorm cnku telden yukari cikarsam yazdıklarım kaybolabilir yamuk bise varsa idare ediverin:) öpüyorum siziii :)

O burcak hanimefendi. hosgeldiniz sefalar verdiniz. sizi git gide beni boyle sevdeki karakiza benzetmeye basladim. :KK45:
sagolunuz varolunuz. ikisini bir buyutucez efendim :KK49: 5 yil sonra da rahata ereriz fink fink gezeriz insallah. siz de basa doner boklu bez temizlersiniz :KK70::KK70: (bu da bir avunma tarzidir)
arada tekrar bekleriz. ben burda yoksam da bdvde takilirim. kime sorsan gostermezler :KK12: kendin arayip bulucan
optummm :KK60:

Repucann ben o karakteri bilmiyorum az sonra eksi sozlukten arastiriciimm:)
Bu arada cok keyifli gordum seni ya,operimm ben de :)
Artik bdv yede giremiyorum ya girince kvme ve gorumceme kil olmus vaziyette cikiorum ki seker gibi insanlar ne gerek var di mi,cok pis dolduruyor o sayfa beni:)))
Ama senin profili biziklamaya devam ediciimm derdini tasani ogrenmem lazim:) araliklarla da olsa okuyan varsa arada selam verin kuzularr:)

Bes yil sora dogurmayi düşünen yandaş arıyorum kendime simdi dogurmayi bi tarafim yemiyo,ilkine kolay karar verdim cahil cesaretiydi o,simdi basima geleceği biliyorum :) neyse bu kadar kaygi saldim yeter ben gideyim :))

Repucann ben o karakteri bilmiyorum az sonra eksi sozlukten arastiriciimm:)
Bu arada cok keyifli gordum seni ya,operimm ben de :)
Artik bdv yede giremiyorum ya girince kvme ve gorumceme kil olmus vaziyette cikiorum ki seker gibi insanlar ne gerek var di mi,cok pis dolduruyor o sayfa beni:)))
Ama senin profili biziklamaya devam ediciimm derdini tasani ogrenmem lazim:) araliklarla da olsa okuyan varsa arada selam verin kuzularr:)
:KK70:
ben gorumce elti vs konularini okumuyorum yah :KK43: daraliyorum.
bu aralar keyfim iyi allaha sukur.
aman sozlukten arastirma hic bir naneyi :) begenmeme timi mi vardi ne vardi. onlar verip veristirmistir . sonra kizarsin bana :KK53:

selam kızlar döndüüüüm herkesler iyidir umarım bituful nerelere gitti ruza nerde bebekler neler yapıyo başı var sonu yok arada yazalım merakta kalmayalım
murat deli gibi anne manyaklığı ve meme manyaklığı yaşıyo tuvalete bile gidemiyorum o derece nasıl alışacak bensizliğe bilemiyorum
artık kendi kendine yemeye başladı söylediği kelime sayısı 10 u geçmedi bi türlü onun dışında gelişmeleri iyi çok şükür en önemliside iştahı baya düzeldi kilosu normal ve bana yeterli yeterki iki lokma kendi yesin zayıf olsun umurumda değil
repu hamilelik nasıl kolay geçiyomu çocuk varken mesela kaldırabiliyomusun oğlanı bazen muratı göbeğimde hoplatıyorum atcılık oynuyoruz o an hamile olduğumu düşününce ürküntü geliyo:KK17:
hepinizi öpüyorum:KK15:

kızlar tuvalet eğitimine başlamak istiyorum başlayan ve başarılı olan varmı birde tuvalet adaptörümü lazımlıkmı tercih ediyodunuz

Selam canlarr:KK68:
ayy resmen yazıcam diye heyecan yaptım
şifremi bile unutmuşum
çokkk özlüyorum hepinizi
selam eder hasretle gözlerinizden öperim.
Biz iyiyiz bi yaramazlık yok
günler çok keyifli ve çoookkk yorucu geçiyor benim açımdan
yani sadece uyurken duruyorum o kadar diyebilirim
ikinciyi yapanlara çok özeniyorum
benim açımdan 2 sene daha imkansız
çünkü artık yaparsam iş hayatını tamamen bırakıp
çocuuma odaklanicim
İnsanlara dert anlatmak, şunu yap et söylediğinin yapılmaması
trip yemek falan çok yorucu
Kv ile resmen bir yarış halinde olmak çok yorucu
ve sinir bozucu..
Allah bi dert ciddi maddi problemler vermezse
2.yi kendim büyütmek istiyorum..
Arife günü abim ciddi bi hayati tehlike atlattı
gecenin 3 ünde aklına ben geldim ve beni aradı
hastaneye zor yetiştirdik
O gün karar verdim yoksa pek sıcak bakmıyodum 2.fikrine
insanın zor durumda olduğunda arayacak bi kardeşi olması çok güzel.
Öyle yani
hamilelere bol şans.. pırt diye sorunsuz doğuru verirsiniz işallah:)
Oğlum iyi çok şükür güzel vakit geçiriyoruz
Öyle kimseye bi düşünlüğü yok herkese eşit muamele yapıyo
bi yere gidince falan arkamızdan ağlamıyo
çıkarları doğrultusunda kim iyiyse tanımasa bile kendini o kişinin kollarına atıyo:)
Yemek problemimiz dışında bi sıkıntımız yok
Kanser olmadım henüz:) çünkü hala çoookk iştahsız ve sadece püre yiyo.
Oda bin nazla..alıştım artık çünkü doğduğundan beri böyle
Eskiden çok mutsuz ediyodum kendimi artık aştım..
Vermezsen 3 gün bile aramaz yemeği o derece
11 kilo yaşıtlarından zayıf ama sağlıklı çok şükür:nazar:
Boyunu bilmiyorum 4 aydır hiç ölçtürmedik çünkü..
Konuşmamız çok yok 8 aylıktan beri bilinçli baba diyo
ama hala anne bile yok
Banada genellikle ya baba yada aydede diyor:))
Yani anne demesini biliyo ama bana canı isterse söylüyo
Genellikle canı istemiyo:))
Saat 4 de alıyorum onu kapıdan
direkt sokağa çıkıyoruz
yakındaki parklarıda beğenmiyo
çok uzakta bi park var yolunuda öğrenmiş hergün elimden tutup oraya götürüyo
Çok yoruluyorum 2 dk otursam hemen ayağa kaldırıyo
hazırolda bekletiyo beni oynarken bile
şımarttım galiba o yönden biraz
canım çıkıyo 2 saat boyunca..
Evdede onla hiç bir işi yapamıyorum
yattıktan sonra yapıyorum
bu seferde kendime zaman kalmıyo
Öyle işte çok zor gerçekten acıyorum kendime:))
Genç kız kiloma düştüm 58 oldum tek avantajım o:KK49:
öyle internete falan bakamıyorum bile evde
ya iş aralarında yada yemek yerken
o yüzden yazamıyorum burayada..
Ama eski muhabbetlerimizi çok özledim
Sağlam sanal arkadaşlarım oldu görmesemde beni gerçekten anlayan..
iyi bakın kendinize
yazın bol bol ben arada böle toptan yazarım:KK68:

selam kızlar döndüüüüm herkesler iyidir umarım bituful nerelere gitti ruza nerde bebekler neler yapıyo başı var sonu yok arada yazalım merakta kalmayalım
murat deli gibi anne manyaklığı ve meme manyaklığı yaşıyo tuvalete bile gidemiyorum o derece nasıl alışacak bensizliğe bilemiyorum
artık kendi kendine yemeye başladı söylediği kelime sayısı 10 u geçmedi bi türlü onun dışında gelişmeleri iyi çok şükür en önemliside iştahı baya düzeldi kilosu normal ve bana yeterli yeterki iki lokma kendi yesin zayıf olsun umurumda değil
repu hamilelik nasıl kolay geçiyomu çocuk varken mesela kaldırabiliyomusun oğlanı bazen muratı göbeğimde hoplatıyorum atcılık oynuyoruz o an hamile olduğumu düşününce ürküntü geliyo:KK17:
hepinizi öpüyorum:KK15:
slm. hos dondun canim :)
ben memeyi kestim rahat ettim tavsiye ederim. :KK53:
artik mememe kamp kurmustu oglan. canima tak edince tak diye kestim :))
oglan karnima ne tekmeler atiyor bilsen. Allah korur insallah ne diyelim.
Selam canlarr:KK68:
ayy resmen yazıcam diye heyecan yaptım
şifremi bile unutmuşum
çokkk özlüyorum hepinizi
selam eder hasretle gözlerinizden öperim.
Biz iyiyiz bi yaramazlık yok
günler çok keyifli ve çoookkk yorucu geçiyor benim açımdan
yani sadece uyurken duruyorum o kadar diyebilirim
ikinciyi yapanlara çok özeniyorum
benim açımdan 2 sene daha imkansız
çünkü artık yaparsam iş hayatını tamamen bırakıp
çocuuma odaklanicim
İnsanlara dert anlatmak, şunu yap et söylediğinin yapılmaması
trip yemek falan çok yorucu
Kv ile resmen bir yarış halinde olmak çok yorucu
ve sinir bozucu..
Allah bi dert ciddi maddi problemler vermezse
2.yi kendim büyütmek istiyorum..
Arife günü abim ciddi bi hayati tehlike atlattı
gecenin 3 ünde aklına ben geldim ve beni aradı
hastaneye zor yetiştirdik
O gün karar verdim yoksa pek sıcak bakmıyodum 2.fikrine
insanın zor durumda olduğunda arayacak bi kardeşi olması çok güzel.
Öyle yani
hamilelere bol şans.. pırt diye sorunsuz doğuru verirsiniz işallah:)
Oğlum iyi çok şükür güzel vakit geçiriyoruz
Öyle kimseye bi düşünlüğü yok herkese eşit muamele yapıyo
bi yere gidince falan arkamızdan ağlamıyo
çıkarları doğrultusunda kim iyiyse tanımasa bile kendini o kişinin kollarına atıyo:)
Yemek problemimiz dışında bi sıkıntımız yok
Kanser olmadım henüz:) çünkü hala çoookk iştahsız ve sadece püre yiyo.
Oda bin nazla..alıştım artık çünkü doğduğundan beri böyle
Eskiden çok mutsuz ediyodum kendimi artık aştım..
Vermezsen 3 gün bile aramaz yemeği o derece
11 kilo yaşıtlarından zayıf ama sağlıklı çok şükür:nazar:
Boyunu bilmiyorum 4 aydır hiç ölçtürmedik çünkü..
Konuşmamız çok yok 8 aylıktan beri bilinçli baba diyo
ama hala anne bile yok
Banada genellikle ya baba yada aydede diyor:))
Yani anne demesini biliyo ama bana canı isterse söylüyo
Genellikle canı istemiyo:))
Saat 4 de alıyorum onu kapıdan
direkt sokağa çıkıyoruz
yakındaki parklarıda beğenmiyo
çok uzakta bi park var yolunuda öğrenmiş hergün elimden tutup oraya götürüyo
Çok yoruluyorum 2 dk otursam hemen ayağa kaldırıyo
hazırolda bekletiyo beni oynarken bile
şımarttım galiba o yönden biraz
canım çıkıyo 2 saat boyunca..
Evdede onla hiç bir işi yapamıyorum
yattıktan sonra yapıyorum
bu seferde kendime zaman kalmıyo
Öyle işte çok zor gerçekten acıyorum kendime:))
Genç kız kiloma düştüm 58 oldum tek avantajım o:KK49:
öyle internete falan bakamıyorum bile evde
ya iş aralarında yada yemek yerken
o yüzden yazamıyorum burayada..
Ama eski muhabbetlerimizi çok özledim
Sağlam sanal arkadaşlarım oldu görmesemde beni gerçekten anlayan..
iyi bakın kendinize
yazın bol bol ben arada böle toptan yazarım:KK68:

hey masallah 58 kilo mu :KK43:
kiskandim valla. insallah iki bebek olunca ben de biraz zayiflarim :)
abine gecmis olsun.
benim oglan da 11 kilo hala.
esimin bu konudaki dirdirindan biktim.
zorla yediremiyorum. artik kilo alsin diye tablette cizgi film izlettirmeye basladim.
ilk zamanlar ise yariyordu ama simdi acligi gidince yemiyor. tablet aliskanligi edindigiyle kaldi :KK43:
ben bayagidir parka goturemiyorum. havalar yagmurlu veya asiri ruzgarli genelde
ama genelde goturunce de saldim cayira mevlam kayira :KK53: (kilolari niye veremiyorum anlasilmistir)
arada yazin yazisin.

ruza ferdaerd tutku ssizleri de bekleriz.
ben demirbas oldum burda. nisan annelerine de pek yazasim gelmiyor.
dejavu gibi mubarek

kızlar napıyosunuz. benim de yazasım geldi. repu cinsiyeti hala belli olmadı mı?
bnm kzıım da 11 kilo. yüzde 30 çıkıyo kilosu grafiklerde. ama gerçekten elimden geleni yapıyorum. pilav dolma başka yediği bi şey yok. bi de versen 1 kilo çikolata yeer. hala saat başı kalkıyo. memeden keseli 2 ay oldu bi şey değişmedi. kestiğimle kaldım.
ama benimkinin de maşallah konuşması çok güzel. demediği bi şey yok gibi. kız olduğu için ama ben eksta bi şey yapmadım.
sevgiler sagılar. tuvalet eğitimine şubat tatilinde yani tam 2 yaş doğumgününde başlamayı düşünüyorum.

kızlar napıyosunuz. benim de yazasım geldi. repu cinsiyeti hala belli olmadı mı?
bnm kzıım da 11 kilo. yüzde 30 çıkıyo kilosu grafiklerde. ama gerçekten elimden geleni yapıyorum. pilav dolma başka yediği bi şey yok. bi de versen 1 kilo çikolata yeer. hala saat başı kalkıyo. memeden keseli 2 ay oldu bi şey değişmedi. kestiğimle kaldım.
ama benimkinin de maşallah konuşması çok güzel. demediği bi şey yok gibi. kız olduğu için ama ben eksta bi şey yapmadım.
sevgiler sagılar. tuvalet eğitimine şubat tatilinde yani tam 2 yaş doğumgününde başlamayı düşünüyorum.
yok zaten ultrason bir 12 haftada bir de 20 haftada var. 20 haftalik olunca cinsiyet gozukurse onu da soyluyorlar.
benim oglan da 11 kilo. cok yemek seciyor.
hayattan beziyorum yemek konusunda.
ama artik odasini da ayirdim. Allaha sukur korktugum kadar degil. arada pispislamak ve gecede bir biberon sut vermek gerekiyor.

selam millet
Fulyacım yeni okudum hamileliğin hayırlı olsun çok sevindim çok iyi olmuş ikinciyi isteyenler için ideal bi zaman bende olsun istiyorum ama ilki 6yılda olduğuına göre ikinci murat ünivers,itedeyken olur herhal bıtuful yorumlarını görmek çok güzel yıllar sonra arkadaştan alınmış mesaj gibi
repu hamilelik nasıl oğlanı hazırladınmı bebek fikrine
baltasar seni görmekte çokgüzel memeden kurtulmuşsun ne güzel bende artık istemiyorum emzirmek ama 2 yaşına getiricem and içtim
vave yeni fotolarını paylaş aarada dostum dertleşmeye ihtiyacımız kalmadı herhalde artık yazasımız gelmiyo

slmm arkadaslar uzun zamandir girmedim bendim ama bi yazasim geldi rapuu hamileymissin cok sevindim insallah saglikli sihatli kucagina almayi nasip eder rabbim bizi soracak olursaniz kizim 10 aylik oldu hala abisinden dayak yiyor ama oda abisinin saclarini cekiyor :) kendimi korumayi ogrendi ALLAHA sukur hersey yolunda ilerliyor neyse yazacak bisey bulamadim herkeze slm kendinize iyibakin canlarr

Nehiri bugün itibariyle memeden kestim hanimlar. 22 ayi bitmis 23. Ayin icindeyiz. Aslinda iki yasi bitene kadar devam edicektim ama artik o emerken eskisi mutlu olmadigimi aksine bunaldigimi ofkelendigimi farketmeye basladim. Bi de gece uyanmalari tekrar siklasmisti mesela dun gece dort bucuk gibi uyandik onu bi saat emzirmek bi saat sallamak derken saat 6 bucuk gibi tekrar uyutabildim sonrasinda 8 de yine uyandi ve yine bi saat kadar emmek istedi uykusuzluktan bunaldim ve cok gerildigimi farkettim bugun bu is bitecek dedim ve catt diye rimelle ilk adımı attim. Azaltarak kesme yontemi bize uyacak gibi degil cunku artik memeyi opmeye kafasini yaslamaya hatta dakikalarca minciklamaya calisiyor. Hic yakami birakmiyor. Kizim memelerde artik sut bitti ve hasta oldu diye acikladim mizmizlandi sadece. Uyurken biraz agladi babasıyla beraber uyuttuk surekli optuk sarildik filan. Yeni uyudu sayilir. Ilk size anlatmak istedim biraz uzgunum sanirim kendimi boslukta ama özgür hissediyorum. Yine yazarim emin degilim okuyan olup olmadigindan ama. Özledim sizi :)

X