2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Zeynep sare hosgeldin..Ve gecmis olsun seni iyi anliyorum hemen hemen herkesin bi problemi var.sadece ziyaretci olmayip yazarsak boş kalmaz:KK34:

hosbulduk canım tesekkur ederim bazen gercekten tek ihtiyacımız olan anlatmak olabiliyo tek bunun için bile topiğe sahip cıkmalıyız ayrıca ben merak ediyorum bebeleriniz neler yapıyo ne yiyo ne içiyo kac dişi var

geçmiş olsun hayırlısıyla artık atlatmışsın. topikte yemek sorunu yaşamayan çok azdır heralde fatih de öyle yemek yesin diye her türlü şebeklik yapmışlığım veya banyoda bile yemek yemişliğimiz vardır:)

sa ol canım bizimde tek problemimiz yemek bütün günüm camasır mutfak temizliğiyle geciyo yese yine razıyım fırlatarak yemeği bitiriyo en sevmediği sey başında bitermiş ya bizim de öyle oldu hiç böyle ye diye peşinde kosucamı hayal etmemiştim. aslında suc biz de cok gec basladık dayadık cocuga mamayı sonra böyle oldu

aa merhaba canim seni gordugume sevindim. Merak ediyordum profiline baktim kac kez yazmayinca umudu kesmistim. Ne oldu sana? Hastaligina cok uzuldum:KK43: simdi sorunsuz iyisindir umarim. Oglun wardi yanilmiyorsam?Allah uzun omur versin. İstahsiz bebek zor. Benim oglumunhic yeme problemi olmamisti 1 ay oncesine kadar. Kalabalik bir yerde aaaa nasilda yiyor bu cocuk doymuyor dediler. Simdi 3 kasik yese sukrediyorum. Bir ara niye boyle diye oldu diye isyan edesi m geldi.Duzelir belki diye bekledik gecicidir dedik. 1 aydir daha kotulesti durum. Yedigi kadar yesin diye hic zorlamadim da halbusu. Allah kolaylik versin canim sana bize bol bol. Yaz arada aksatma. Paylasirsin rahatlarsin

merhaba canım ben de sevindim seni gördüğüme yazasım geldi hemen evet bi oglum var. ilk dogdugunda genetik bi hastalıktan süphelenildi bebeği kaybetme riskimiz oldugu söylenildi tabi kimseyi üzmemek adına ailelerimizle paylaşmadık durumu hatta ben burda bile tam olarak yazmamıştım.kendimi cok sucladım genetik oldugu için eşim de duygusal olarak yanımda olmayınca agır bi depresyona girdim bir sürü ilaç kullandım ne bebegimi emzirebildim ne bakabildim hayat bana bunu ögretti .cocugum için de önce ben ailem içinde önce ben allaha sükür 1 yasında son kontrollerini de oldu taş gibi oglum. hatırlıyorum bugra bebek eskidende iştahlı bi bebekti. inşallah düzelir iştahı yoksa cok yıpratıyo bu durum bizi

İyi hafta sonları..

Zeynep uzun zamandır soracaktım iyi hatırlattın.

Emzirmeyen arkadaşlarım yemek düzeniniz ve porsiyonlarınız nasıl bi yazarmısınız??

Bizimki şöyle ;

-7 de süt 120 cc gibi
-10,30 klasik kahvaltı bulamacı (yumurta, peynir, pekmez)
-14,00 muzlu yoğurt
-17,00 çorba 1 kase
-20,00 tahıllı süt muhallebi kıvamında.

Hepsi birer kase. Çorba kasesinden biraz küçük bi kasemiz var yaklaşık 150 cc ye geliyor.Çok dolu dolu değil..Bu tam öğün bazen biri eksiliyo..Kustuğu

zaman tekrar verilmiyor. Katı gıda yemiyoruz.Meyve ve sebze çok az.Meyve sadece muz oda yoğurdun içinde. Daha çok protein ağırlıklı besleniyoruz.

Boyumuzu tam bilmiyorum 78 cm civarı bişey sanırım.

Kilosuda 10.500 gibi bişey oda net değil. 2 aydır gitmediğimiz için kontrole.Adam 18. aya kadar gelme dedi ama merak ediyorum boyunu kilosunu falan bi çalcam kapısını ay sonuna doğru:KK53:

hosbulduk canım tesekkur ederim bazen gercekten tek ihtiyacımız olan anlatmak olabiliyo tek bunun için bile topiğe sahip cıkmalıyız ayrıca ben merak ediyorum bebeleriniz neler yapıyo ne yiyo ne içiyo kac dişi var

sa ol canım bizimde tek problemimiz yemek bütün günüm camasır mutfak temizliğiyle geciyo yese yine razıyım fırlatarak yemeği bitiriyo en sevmediği sey başında bitermiş ya bizim de öyle oldu hiç böyle ye diye peşinde kosucamı hayal etmemiştim. aslında suc biz de cok gec basladık dayadık cocuga mamayı sonra böyle oldu

merhaba canım ben de sevindim seni gördüğüme yazasım geldi hemen evet bi oglum var. ilk dogdugunda genetik bi hastalıktan süphelenildi bebeği kaybetme riskimiz oldugu söylenildi tabi kimseyi üzmemek adına ailelerimizle paylaşmadık durumu hatta ben burda bile tam olarak yazmamıştım.kendimi cok sucladım genetik oldugu için eşim de duygusal olarak yanımda olmayınca agır bi depresyona girdim bir sürü ilaç kullandım ne bebegimi emzirebildim ne bakabildim hayat bana bunu ögretti .cocugum için de önce ben ailem içinde önce ben allaha sükür 1 yasında son kontrollerini de oldu taş gibi oglum. hatırlıyorum bugra bebek eskidende iştahlı bi bebekti. inşallah düzelir iştahı yoksa cok yıpratıyo bu durum bizi
Canim gecmis gitmis oglun da sen de iyisin ne mutlu. Kesinlikle once sen iyi olursan hersey iyi olur. Allah bazen bizleri hastaliklarla turlu dertlerle sinar. Guclu olmak gerekir isyan etmeden yasamak. Kaldi ki sana muhtac bir oglun var, sen kendini uzup hasta edersen ona yazik olur. Yemeyi problem etme. Doydugu kadar yedigi kadar. Kizmak ofkelenmek bagirmak onun kisiligini olumsuz etkiler. Bak ben iki kasik yediriyorum oynuyoruz acikirsa anliyorum baska bisey veriyorum oyle idare ediyoruz. Diliyle itiyor disari yuzume bile puskurtiyor bazen. Kizim da yapardi yabanci gelmiyor :) bu arada iki kitap tavsiye edeyim Allah de otesini birak ve Bana Allah yeter. dun bitirdim ikincisini. Okunmasi israrla tavsiye olunur herkese :KK34: psikoloji ve maneviyat uzerine yol gosterici iki kitap. Ugur kosar zaten dinlenmesi gereken biri. Alin firsat buldukca okuyun.

Bitufulum iyi ettin sormakla, benim de aklımdan geçiyordu. Bizimki emiyor ama karın doyuracak kadar sütüm yok, öyle keyfine yani. O yüzden onu saymıyorum. Bizim düzenimiz şöyle:

09.00 civarı kalkış, kalkınca kahvaltı maması+ haşlanmış yumurta+peynir ya da labneli omlet. Mamanın içine bal veya pekmez, ceviz katıyorum. Bazen zeytin de rendeleyip veriyorum.

11.30-12.00 civarı uyku- 13-30'a doğru uyanıyor.

13.30 ya kıymalı sebze yemeği (yemek kıymalı olmasa da önceden kavurup buzluğa attığım kıymadan ekliyorum)+pilav veya makarna, ya köfte+çorba, ya kabak dolması filan.

15.30-16.00 civarı uyku

17.30 meyve püresi, içine cicibebe bisküvi ve azıcık süt koyuyorum püre gibi yapıyorum.

19.30 akşam yemeği. Biraz daha hafif olmasına dikkat ediyorum, çok katı şeyler yedirmemeye çalışıyorum yoksa gece rahatsız uyuyor. Öğlen etli bir şey yemediyse akşam veriyorum, ya da sebze yemediyse onu veriyorum. Katı bir şey versem de az veriyorum, sulu olanın ağırlıkta olmasına çalışıyorum.)

Yoğurdu yemeklerle beraber veriyorum, ayrı öğünde vermiyorum, günde bir su bardağı kadar.

21.30-22.00 uyku

01.00 civarı uyanırsa 180 cc mama, üstüne bir de 05.00 gibi 180 cc. Uyanmazsa 03.00 gibi bir kere mama.

Umarım karışık olmamıştır.

Bu arada bizimki de meyveyi pek sevmiyor, bayağı zorlayarak yediriyorum maalesef :KK50: Sütü de pek sevmedi, tek başına içmiyor. Kahvaltı mamasına ve çok az meyvesine katıyorum.

eski ocak annelerinden birini görünce yazasım geldi. bi bebegim olacagını ögrendiğim günden beri takip ediyorum topiği.bebegim 4 aylıkken ciddi bi rahatsızlık gecirdim ne bebegime bakabildim ne emzirebildim.1 ay öncesine kadar annem baktı ben onu kimselere emanet edemezken. ek gıdalara falan alısmadıgı için o kadar sorun yasıyoruz ki mutfagın perdelerine duvarlarına atarak yiyo benim onun üzerini siz tahmin edin. bazen sabrım tasıyo sesimi yükseltiyorum sonra cok üzülüyorum.topiğe yazmak insanı gercekten rahatlatıyo. aklımıza takılan seyleri paylaşmak sormak.
topiği boş bırakmayalım lütfen.

Zeynep çok geçmiş olsun, inşallah şimdi sağlığına kavuşmuşsundur. Vakti geçince alıştırmak zor oluyor biraz, sabır gerektiriyor ama imkansız değil elbette. Şu kollu önlüklerden almıştım her yere çok bulaştırdığı zamanlar, bulabilirsen onlardan al, çok işe yarıyor, en azından üstü başı batmaz. En başlarda bizimki de çok zorlamıştı, deliriyordum azıcık bir şey yedirene kadar, çok şükür zamanla rayına oturdu. Tabi her zaman aynı değil arada cozuttuğu ağzını kilitlediği oluyor ama olsun bin şükür, eskisi gibi takmıyorum o zamanlarda da. İnşallah senin bıdık da çabuk alışır. :KK34:

Topigi canli gormek beni cok mutlu etti aktif olarak
yazmak istedim ama zor gunler geciriyoruz oglum hasta
antibiyotik igneye basladik.ve katilma nobetleri bizi zorluyor
nasil yaklasacagimi bilemiyorum. gecen gun elimde mosmor olup buz
kesti omrumden omur gitti simdi yine aynisini yapacak diye maymunuoldum
gecen gun mjlarima karsilik yazanlara alinti yapip cvp veremedigim icin uzgunum
biraz toparlanip araniza katilmak isterim

iğne zor bizimki de 10 tane yedi katılıp morarıyordu fatih te Allah kolaylık versin

Maşallah ne kadar çabuk ilerlemis sayfalar.

Hasta kuzulara acil şifalar diliyorum rabbim yardımcınız olsun.

Bi seyler yazayim. Bugun tekrar cocugun odasina yerlesicem. Besigin yanina yatak yani yere. Bizimkisi feci uyyo. Artik bi saati tamamlamadan kalkiyo. Her gun dua ediyorum. Allahim nolur artik guzel uyusun diye.
Insallah kizin artik uyur desenize kizlar yaaa. Herkes bi kere desin nolur belki uyur:KK43:

Benimki de istahsiz bi cocuk. Ama her seye diil. Kahvalti ve yogurt yemiyo. Ama corba icer. Armut muz portakal kivi ananas yer.
Simdiii bi sorum var. Kasik mamasi da yemiyo artik. Yani kasikla yenen seyleri sevmiyo. Corbayi da bakiyo kirmiziysa iciyo. Sehriyelileri seviyo bi de tRhanayi.
Aksam yatmadan yedirecek bi sey olsa diyorum. Ama pirinc unlu diil. sutlac geliyo aklima bi. Hem mama gibi hem bole lezzetli baska ne olabilir.
Bugun tek uyku yapti. Iki saat uyumustu. Bi daha aksamustu uyutamadim.bakalim gece napacak.

Pis de ondan öyle Baltasar:) Elimde olsa eve getirip yıkayacağım da zor iş:)

Bizimki en son normal yemek yiyor. Kaşık mamasına meyve katsan yemez mi acaba?

İyi hafta sonları..

Zeynep uzun zamandır soracaktım iyi hatırlattın.

Emzirmeyen arkadaşlarım yemek düzeniniz ve porsiyonlarınız nasıl bi yazarmısınız??

Bizimki şöyle ;

-7 de süt 120 cc gibi
-10,30 klasik kahvaltı bulamacı (yumurta, peynir, pekmez)
-14,00 muzlu yoğurt
-17,00 çorba 1 kase
-20,00 tahıllı süt muhallebi kıvamında.

Hepsi birer kase. Çorba kasesinden biraz küçük bi kasemiz var yaklaşık 150 cc ye geliyor.Çok dolu dolu değil..Bu tam öğün bazen biri eksiliyo..Kustuğu

zaman tekrar verilmiyor. Katı gıda yemiyoruz.Meyve ve sebze çok az.Meyve sadece muz oda yoğurdun içinde. Daha çok protein ağırlıklı besleniyoruz.

Boyumuzu tam bilmiyorum 78 cm civarı bişey sanırım.

Kilosuda 10.500 gibi bişey oda net değil. 2 aydır gitmediğimiz için kontrole.Adam 18. aya kadar gelme dedi ama merak ediyorum boyunu kilosunu falan bi çalcam kapısını ay sonuna doğru:KK53:

bituful benim de ortalama böyle bi de akşam yemeğinde ona uygun bi şeyler varsa veriyorum bizle yemeye alışsın diye... ferdacım, ne güzel her gün kırmızı et veriyosun benimki hayatta o kadar yemiyo eti:KK50: dün annem iki köfte yedirdi diye ne kadar mutlu oldum. bir de süt olayı ne kadar süt içmesi gerekiyoki bu dönemde. sabah kahvaltıda yarım çay bardağı ve akşam muhallebisini de sütten yapıyorum bir su bardağı katıyorum o kadar. emiyo diye zaman tanıdım ona ama süte pek hevesi yok sanki:26:

Bu arada dişimiz 6 tenee.
bizim de 6 ve uzunca bi süredir gelmiyo meraklardayım:44:

bembeyaz parlak dişlerimden :KK53: ön dişimin alt kısmı çürümeye başlamış :KK53: sebebi sanırım son zamanlarda dadandığım çubuk şekerler :KK30: diyorum ki çektireyim bir altın diş yada gümüş diş taktıraym ölünce sevenlerime mirasım olsun :120:

gittim :124:

X