2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Benimki de istahsiz bi cocuk. Ama her seye diil. Kahvalti ve yogurt yemiyo. Ama corba icer. Armut muz portakal kivi ananas yer.
Simdiii bi sorum var. Kasik mamasi da yemiyo artik. Yani kasikla yenen seyleri sevmiyo. Corbayi da bakiyo kirmiziysa iciyo. Sehriyelileri seviyo bi de tRhanayi.
Aksam yatmadan yedirecek bi sey olsa diyorum. Ama pirinc unlu diil. sutlac geliyo aklima bi. Hem mama gibi hem bole lezzetli baska ne olabilir.
Bugun tek uyku yapti. Iki saat uyumustu. Bi daha aksamustu uyutamadim.bakalim gece napacak.

Benim kizim uzunca bir sure kaşıkla birsey yemedi kaşık görünce ağlamaya başlıyordu.
O dönem bende çok yiprandim işte o zaman vazgeçtim ona ayri yemek yapmaktan artik biz ne yersek ona da veriyorum istemezse yemekten sonra muz veriyorum genelde yemeklerden yemeyi daha cok seviyor hatta catalla kendi yemeye çalışıyor ben catala batiriyorum o ağzına götürüyor.

Bizim bir tane dişimiz var
iştah konusunda en kötü benim oğlum galiba hiç acıkmıyor sabah azıcık peynir ve yarım- çeyrek arası yumurta yiyo öğlen bişey yemiyo biraz ekmek okadar şu aralar çorba yoğurt muhallebi vb gibi kaşıkla Yenecek hiç bi yemeği yemiyor kaşık hiç almıyo meyve zaten yemiyo ne muz ne elma hiç biri yazın şeftali yiyodu şimdide arada canı isterse portakal suyu içiyo zaten hiç mama kaşık maması almıyo ama gün içinde 1-1,5 çay bardağı süt içiyo akşamda ona dolma sarma falan veriyorum yada makarna birkaç parça yiyo dolma konusunda kendimi aştım yesin azıcık sebze ve et yiyebilsin diye düşünebildiğiniz herşeyi dolduruyorum dolduramadıklarımıda iç harcına katıyorum saatlerce uğraşıyorum bazen yiyo bazen yemiyo:KK43:((
doktorumuzda kilo aldırmamız lazım diyip duruyoda nasıl yapıcam söylemiyo yemeyince nasıl kilo aldırılırki habire kek pasta yapıp duruyorum yemiyo ki çikolata bile veriyorum yemiyo sağlıklı olsunda yemesin diyorum ama ne zaman biri aaa çok zayıf bu altı aylık gibi duruyo yada azıcık kilo aldırmaya çalış derse geriliyorum yemiyo yemiyo oğlum cidden yemiyo diye bağırasın geliyo

Bizim bir tane dişimiz var
iştah konusunda en kötü benim oğlum galiba hiç acıkmıyor sabah azıcık peynir ve yarım- çeyrek arası yumurta yiyo öğlen bişey yemiyo biraz ekmek okadar şu aralar çorba yoğurt muhallebi vb gibi kaşıkla Yenecek hiç bi yemeği yemiyor kaşık hiç almıyo meyve zaten yemiyo ne muz ne elma hiç biri yazın şeftali yiyodu şimdide arada canı isterse portakal suyu içiyo zaten hiç mama kaşık maması almıyo ama gün içinde 1-1,5 çay bardağı süt içiyo akşamda ona dolma sarma falan veriyorum yada makarna birkaç parça yiyo dolma konusunda kendimi aştım yesin azıcık sebze ve et yiyebilsin diye düşünebildiğiniz herşeyi dolduruyorum dolduramadıklarımıda iç harcına katıyorum saatlerce uğraşıyorum bazen yiyo bazen yemiyo:KK43:((
doktorumuzda kilo aldırmamız lazım diyip duruyoda nasıl yapıcam söylemiyo yemeyince nasıl kilo aldırılırki habire kek pasta yapıp duruyorum yemiyo ki çikolata bile veriyorum yemiyo sağlıklı olsunda yemesin diyorum ama ne zaman biri aaa çok zayıf bu altı aylık gibi duruyo yada azıcık kilo aldırmaya çalış derse geriliyorum yemiyo yemiyo oğlum cidden yemiyo diye bağırasın geliyo

Selermcim uzulme ins gecicek bu gunler.. kendi yedigi gunler gelicek uzun yorucu bi sureci atlattin sayilir cogu gitti azi kaldi bnce.. bizim de uykularimiz eskiye gore daha iyi artik saat basi uyanan bi melegim yok ,uyanmalari daa seyreklesti dort bes kere de geceyi bitirioryz cogu zaman,ikiye uce dustugu geceler bile oluo. Bn kendi adima mutluyum ins senn kuzunun da uykulari istahi duzelir:KK34:

Inek sütüne epey alistrdik nehiri once kasikla vere vere,sonra cay bardagiyla ogrettik. Hala icmesi uzun suruo ama daa az döke saça içiyor en azindan.

Bu arada gece bazi uyanmalarda esimi yollayarak da azalttik uyanmalarini. Babasibesigini sallayip konusup sakinlestrip geri uyumasni sallio. Bn de her uyandgnda emzirmiorum fln. Bunlar bi de yatmadan once verdgm inek sutu ise yaradi galiba hanimlar. Opuorum sizi:KK16:

İnşallah burcakcım ama benim hiç umudum yok böyle gidecek herhalde eşimde iştahsızdır annesini çok yormuş halada çok yemek seçer neredeyse hiçbirşey yemez

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Allah'ım yemeyen bebeklere iştah uyumayan bebeklere rahatlıklar ver booool kesintisiz uyku ver.(amin)
ahanda hepinize çok güzel dua ettim
Bu yemek işimiz nolcak hiç fikrim yok selermcim ben yediriyorum ama yeme şeklimizi görsen kesinlikle onaylamazsın yemese daha iyi dersin resmen yerlere yatıyo arada bi kaseyi kontrol ediyo yüzünün ifadesi hiç abartmıyorum kızlar lanet olsun koy hadi ağzıma al açtım der gibi açıyo bazen çok acıyorum ama yapacak bişeyim yok kendine bıraksam hiçbişey yemez sıpa
Bizim yemek öğünlerimizde ferda gibi süt keyfi oldu artık hiç tok tutmuyo inek sütü hiç içmiyo ballı denedim daha beter oldu.
Sabah 8-9 kahvaltı hala bulamaç (köy peyniri,yumurta sarısı,ceviz,çok az sütve tadı güzel olsun diye 2-3 tane cicibebe,2 dilim ekmek)
13:00 gibi 1 kase çorba(tarhana,karışık sebze,yayla çorbası,tavuklu şehriye vb)2 dilim ekmek içine doğruyorum kıvamını güzel yapıyo tok tutuyo
17:00 gibi 1 kase meyveli yoğurt(muzlu ,elmalı,armutlu)cicibebe ve ceviz
19:30 civarı ülker googly yapıyorum sütle yapıp içine meyve doğruyorum bir haftadır daha seyrek uyanıyo bilmiyorum bunu doğru yapıyomuyum ama yedirince at gibi koşturuyo o yüzden hoşuma gitti.birde boool bol emiyo.

Bugün ikea ya gittik Allahım böyle bi rezillik olmadı hayatımda koptu çocuk ne yapacağımı şaşırdım ya:KK36: yemin ettim bi daha ikeya çocukla gidersem eşşek olayım.Karnını doyurdum altı temiz uykusunu arabada aldı ben daha ne yapayım bu çocuğa bugün beni sinir ettin murat.Babası kılıklı evden çıkmasın çıkarsada alışveriş merkezi olmasın genetik geçiş oldu çocuğa yavrumunda suçu yok.

Burçak bize yeme konusunda tavsiyelerde bulunsan aslında çok yararlı olur tv filan ilerde ne tür zararları olur nasıl alıştırıcaz tv olmadan gibi sorularımız var bir sürü.:44:
vave hayırlısı olsun hakkında inş. kazanırsın.
Meldam geçmiş olsun iğne çok zor yazık yavrucağa umarım bir an önce kurtulur
Fulya glcn havalar ısınsın gerçekten güzel olur buluşma bebekler buluşması
Bıtuful bebek bile olsa senden vazgeçemiyor çevren şeytan tüylü bıtuful.

selam herkese,
benim oğlumda süt içmiyor sütü veriyorum hemen çıkarıyor sabahları işkence yumurta yemiyor bir ara yiyordu artık yemiyor bulamaç tarzı kahvaltıyı hiç yemedi zaten bende 3 gündür kabak mücveri ıspanak mücveri yapıyorum ne bulrsam atıyorum içine yumurtaya nispeten az da olsa yiyor. selerm bir dene oğluna istersen belki yer insan yemesi için ne deneyeceğini şaşırıyor. allah şükür yemeklerde çok sıkıntımız yok tek sorun yumurta ve süt .
benim oğlum hiç durmuyor hepinizin kuzuları öylemi pazar günü alış veriş merkezine gittik bakıyorum çoçuklar arabada gezmeyi seviyor benimki koşturuyor ne acelesi nereye yetişecek bilmiyorum korkmuyorda değilim yaramaz olmasından allah hepimizin yardımcısı olsun.
yaseminnnn pazar günü teğet geçmişiz desene bizde istanbul forum daydık.
çok anlattım :)

bizde cumartesi marmara forum daydık bi ara oğluşuma vicco dan ayakkabı aldık. bu aralar iştahımız fena yine . yemek yedirirken eline ne verceğimi ne şekle gireceğimi şaşırdım artık:KK43: kanda enfeksiyonumuz gene yüksek çıktı. sebebini bulamadılar viral heralde diyolar bende bilmiyorum artık 10 tane iğne yedi yavrum ya:KK43:

bizde cumartesi marmara forum daydık bi ara oğluşuma vicco dan ayakkabı aldık. bu aralar iştahımız fena yine . yemek yedirirken eline ne verceğimi ne şekle gireceğimi şaşırdım artık:KK43: kanda enfeksiyonumuz gene yüksek çıktı. sebebini bulamadılar viral heralde diyolar bende bilmiyorum artık 10 tane iğne yedi yavrum ya:KK43:

bizde viccodan ayakkkabı aldık. oğluna çok geçmiş olsun allah yardımcın olsun rabbim çoçuklarımızla sınamsın bizi senin oğluna kim bakıyor

Allah'ım yemeyen bebeklere iştah uyumayan bebeklere rahatlıklar ver booool kesintisiz uyku ver.(amin)
ahanda hepinize çok güzel dua ettim
Bu yemek işimiz nolcak hiç fikrim yok selermcim ben yediriyorum ama yeme şeklimizi görsen kesinlikle onaylamazsın yemese daha iyi dersin resmen yerlere yatıyo arada bi kaseyi kontrol ediyo yüzünün ifadesi hiç abartmıyorum kızlar lanet olsun koy hadi ağzıma al açtım der gibi açıyo bazen çok acıyorum ama yapacak bişeyim yok kendine bıraksam hiçbişey yemez sıpa
Bizim yemek öğünlerimizde ferda gibi süt keyfi oldu artık hiç tok tutmuyo inek sütü hiç içmiyo ballı denedim daha beter oldu.
Sabah 8-9 kahvaltı hala bulamaç (köy peyniri,yumurta sarısı,ceviz,çok az sütve tadı güzel olsun diye 2-3 tane cicibebe,2 dilim ekmek)
13:00 gibi 1 kase çorba(tarhana,karışık sebze,yayla çorbası,tavuklu şehriye vb)2 dilim ekmek içine doğruyorum kıvamını güzel yapıyo tok tutuyo
17:00 gibi 1 kase meyveli yoğurt(muzlu ,elmalı,armutlu)cicibebe ve ceviz
19:30 civarı ülker googly yapıyorum sütle yapıp içine meyve doğruyorum bir haftadır daha seyrek uyanıyo bilmiyorum bunu doğru yapıyomuyum ama yedirince at gibi koşturuyo o yüzden hoşuma gitti.birde boool bol emiyo.
Âmin âmin canım
Canım bence yiyorsa sütle yapman daha iyi olur
Canım ben de tv karşısında yok şebeklik yaparak kitaba bakarak telden video izleyerek yediriyorum hatta babası bir yandan serinletip bir yandan saçma sapan dans ediyo ama nafile ilk lokmada ağzında tutmaya başlıyo ve yutmuyor saatlerce tutabiliyor bizim çıkarmamızada izin vermiyo ağzını kilitliyo ac açabilirsen

Son düzenleme:
selam herkese,
benim oğlumda süt içmiyor sütü veriyorum hemen çıkarıyor sabahları işkence yumurta yemiyor bir ara yiyordu artık yemiyor bulamaç tarzı kahvaltıyı hiç yemedi zaten bende 3 gündür kabak mücveri ıspanak mücveri yapıyorum ne bulrsam atıyorum içine yumurtaya nispeten az da olsa yiyor. selerm bir dene oğluna istersen belki yer insan yemesi için ne deneyeceğini şaşırıyor. allah şükür yemeklerde çok sıkıntımız yok tek sorun yumurta ve süt .
benim oğlum hiç durmuyor hepinizin kuzuları öylemi pazar günü alış veriş merkezine gittik bakıyorum çoçuklar arabada gezmeyi seviyor benimki koşturuyor ne acelesi nereye yetişecek bilmiyorum korkmuyorda değilim yaramaz olmasından allah hepimizin yardımcısı olsun.
yaseminnnn pazar günü teğet geçmişiz desene bizde istanbul forum daydık.
çok anlattım :)

Canım mücveri bi ara yiyodu ben abartıp tavukla falanda yapınca bıraktı yemiyo artık
Ben yumurtayı yumurtalı ekmek omlet sahanda yumurta vb yaparak bide krep yaparak yedirmeye çalışıyorum az da olsa yiyo

Çok geçmiş olsun cnm ya hastayken daha bi kapanıyor iştah

X