2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

canım ya ben bu ticker lar nasıl yapılıyor bilmiyorum

canım ya ben bu ticker lar nasıl yapılıyor bilmiyorum

canım profiline gir yuakrda profılım var sağ üstte orda hakkımda sekemsıne tıkla temel bilgilerde

bebegınızın tahmını doğum tarıhı yazıyo yanında kalem ısaretı var ona tıkla bebegın tahmını doğum tarıhını gır sata göre

kaybet tataam oldu :)

yok kız daha dogrmk ıcın cok erken benm ıkıncı gebelıgm ya sızın...

kaç haftalık nerdeyse doğurcaz manasında canım benım ılk bebısım olck ıns 4. gebelık

günaydın hayırlı cumalar güzel bir gün diliyorum herkese bebişimin keyfi yerinde daha ne isterim ki...

günaydın canım hayırlı cumalar ohh ne güzellll Allah bozmasın :) :) :)

Günaydın canım :)

hoşgeldın hayırlı olsun eklerım :)

tamam canım eklıcemm tekrar :)

Günaydın hayırlı cumalar kızlar bugun sabah kahverengı lekelenme gordum ama ağrım sızım yok :S

doktor bi dahakı kontrol çarşambaya demıstı o gune kadar leke kan gorurusen hemen gel demıstı ama bilemedım

ya sımdı napsam bı arayıp sorayım....ya her dakıka doktora gitmek canımı sıkıyo ama napimm 9 ay nası gecıcek hıc bılmıyorumm

Allah yardımcımız olsunnn

Günaydın Kızlar
Hayırlı cumalar
Özellikle ögle ezanına yakın yada geckince olmak üzere fırsat buldukca dua edin inş. Allah kabul etsin

ayşecim hemen dr. git lütfen bekleme

lütfen hiç durma
Allah korusun bebişine bişey olmasın
başımıza ne gelirse ihmalden geliyor gülüm
hiç beklemeeeeeeeee

Günaydın Kızlar
Hayırlı cumalar
Özellikle ögle ezanına yakın yada geckince olmak üzere fırsat buldukca dua edin inş. Allah kabul etsin

hayırlı cumalar canım prş akşamı ve cuma sela vakti okumak iyi canım rabbim hepimizin dualarını Kabul etsin bide çarşamba öğlen diye bilirim

canım hastanede benim önümdeki bayanada doctor enhafif kahve akıntıda kanamada hemen bana geliyosun ihmal etme demişti ara doktorunu stress yapma bebişe ama ay canım ya çalışanlara rabbim kolaylık versin evde olsan bol su iç yat derdik ama bide ayaktasın

ayşecim hemen dr. git lütfen bekleme

canım gidicem tabıı kı dr leke görürsen gel demıstı zaten....

çok şükür ki ağrım sızım yok :)

lütfen hiç durma
Allah korusun bebişine bişey olmasın
başımıza ne gelirse ihmalden geliyor gülüm
hiç beklemeeeeeeeee

canım gidicem dr gitmem mi bugun dısarıda ısım var zaten dosyaları hazırlıyorum

önce doktora oradanda ıslerı halletmeye gıdıcem inşallah....pazar gunu de ufacık bi lekelenem gormsutum pazartesı gittiğimde dr a

sormsutum dr kanama alanın kuculmus onu atmıssın demsıtı ınsallah gene öle bişidir....kuculuodur kanama alanım

Günaydın Kızlar
Hayırlı cumalar

günaydın canım hayırlı cumalar Allah ım kabul etsın ınsallah :)

canım inş. bişi yoktur bebegin yanındaki kan toplanması dökülmüştür belkide ama doktora kesinlikle git nasıl durabiliyorsun böyle

canım inş. bişi yoktur bebegin yanındaki kan toplanması dökülmüştür belkide ama doktora kesinlikle git nasıl durabiliyorsun böyle

inşallah canım

canım zaten gidicem ıs yerındeyım hemen cıkamıyorum ki zaten dısarda işim var

dosyalarımı hazırlayım cıkıcam direk doktora gidicem...

kızlar listemızın son halii

canım bence de hemen doktoru ara sor ya da git ufak dediğimiz şeyler bile önemlidir

Hayırlı sabahlar ve hayırlı cumalar kızlar :)
Nasılsınız bugün?
Benim bulantılar geri geldi.
Sabah ve akşam olmak üzere 2 parti
Ay-shecim güzel haberlerini bekliyorum. Önemsiz birşeymiş de bize lütfen tamam mı?
Immm başka başka, hıı bu arada bende tatile gitmek istiyorum. Ramazandan sonra karadeniz düşünüyoruz ama bakalım ne olur ne biter o zamana...
Allah yardımcımız olsun kızlar, herkesin, her darda olanın inşallah...
Sizlerle birşey paylaşmak istiyorum.
Karnınızı sıvazlayarak salavat getirin. İnanın çok iyi hissedeceksiniz kendinizi :)

Birde şunları okudum...

hamileliğin 3.ayı:
• perşembe ve cuma günleri ali imran süresini oku. sonra 140 salâvat getir.
• namazlardan sonra elini karnının üzerine koy ve salâvat getir. her hafta buğday, et ve süt al.
• sabahları biraz bal ye. hergün aç karnına 1 adet elmaya ayetelkürsüyü oku ve ye

9 ay boyunca devamlı yapabileceğin genel tavsiyeler
1-hep abdestli olmaya çalış. özellikle yemek yerken.
2-bütün günahlardan korunmaya bak.
3-elinden geldiğince müstehap olan şeyleri yapmaya çalış.
4-geceleri aynaya bakma.
5-sinirlenme. huzurlu ve sakin ol.
6-kuran dinlemeye ve okumaya çalış.
7-namazlardan sonra 34 allahuekber,33 elhamdulillah ve 33 defa subhanallah de.
8-sulu ve sağlam bir nara 40 defa yasin süresini oku. bir anda okumayabilirsin. mesela kaç günde 1 haftada oku. hatta eşin de okuyabilir. sonra o narı ye. rivayetlerde 40 gün ve 40 kez yapılan ameller faziletlidir. unutma 9 ay boyunca yapacaksın bunları.
9–1 elmaya 40 defa yusuf süresini oku.
10-en az 40 gece kılabilirsen gece namazı kıl.
11–40 cuma günü cuma guslü al. cuma namazı okumadan her cuma cuma guslü ya da işe gitmeden sabah hemen al guslü niyet ederken de cuma guslüne niyet et. bunu 40 cuma boyunca yap. genel olarak hamilelilik dönemi 40 hafta. ve hadisler de diyor ki:40 cuma guslü alan kabir azabından kurtulur.
12-hamilelik boyunca 1 kere de olsa kuran hatim et.
13-hergün sabah namazından sonra 50 defa ihlâs süresini oku.
14-hergün sabah namazından sonra 50 defa kadir süresini oku.
15-hergün 140 defa salâvat getir.
16-namazlardan sonra 70 defa estağfirullahe ve etube ileyh de ve tövbe et.
17– 40gün boyunca aç karnına kuru üzüm ye. hergün 21 adet kuru üzüm ve her kuru üzüm yerken besmele çek. yani 21 kuru üzüme 21 besmele.
18-bebek hareket ettiği her an elini karnının üzerine koy ve salâvat getir ve ihlâs süresini oku.
19-allahı çok düşün.
20-insanlara yardım et.
21-mümin insanların yüzüne bak.
22-gıybetten ve yalandan uzak dur.
23-namazını vaktinde kıl.
24-devamlı allah allah diye zikirde bulun.
25-eğer evladının sabırlı olmasını istiyorsan elini karnının üzerüne koy ve asr süresini oku.
26-evladına hayırlı bir isim koy ve daha karnındayken elini karnının üzerine koy ve ismiyle ona hitap et. unutma çocuğun anne baba üzerindeki hakkı anne ve babanın ona hayırlı bir isim vermeleridir.
27-enbiya süresini okumak evladın salih bir evlat olmasına yardım eder.
28-eğer anne ve babanın çocukla çok iyi bir ilişkisi, bağı, diyolağu olmasını istiyorsan çocuk doğmadan anne ve baba evlatlarıyla konuşmalılar ve çocuk doğduktan sonra bu seslere aşina olacaktır.
29-hamilelik esnasında düzenli beslenme ve temizliğe çok önem verilmelidir.
armut: eğer anne hamileyken armut yerse evladı güzel ve iyi ahlaklı olur. kalbin güçlenmesine, midenin temizlenmesine, güzellik ve cesaret verir. armutta b1,b2,b6 ve c vitamini vardır.
nar: cuma günleri kahvaltı yapmadan nar yemek çok iyidir. bulantıyı engeller. kansızlığı giderir. tansiyona da iyidir.
incir: kuranda adına yemin edilen meyvedir. ağız kokusunu giderir ve kemikleri güçlendirir
kavun: anne hamileyken kavun yerse evladı güleryüzlü olur.
bunların yanısıra; badem, sebzeler, hurma, balık, mercimek, lahana, marul, bal, fasülye, şeftali, zeytinyağı, fındık ve süt ürünleri tüketmek çok yararlıdır. fındık vs yerken aşırıya kaçmamak iyidir.
bunlar hem tıptan hem de hadislerden yararlanılarak edinilmiş bilgilerdir.

ALINTIDIR...

canım ben sakıinim :) bişey oldugunu sanmıyorum ınsallah da yoktur

evet dr banada aynısını söledi gidicem zaten canım

canım bence de hemen doktoru ara sor ya da git ufak dediğimiz şeyler bile önemlidir

dr u aramadımz aten olursa hemen gel demsıtı gidicem bakalım direk :)

canım ne güzel bilgiler paylaşmısın allah razı olsun ben de bilfdiğim bir tanesını ekleyım hucurat suresını okuyan

veya uzerınde tasıyan gebeyı ve bebegı Allah her türlü kazadan korurmuş....

İnşallah canım bişey oldugunu snamıyorum ama tabıı kı gidicem dr a :)

Son düzenleme:
gunaydın herkese
bugun pek bi halsizim :18: bıraksalar uyurum is yerinde kafamı kaldırmak istemiyorum..bide evde kaynanator var ki

gunaydın herkese
bugun pek bi halsizim :18: bıraksalar uyurum is yerinde kafamı kaldırmak istemiyorum..bide evde kaynanator var ki

günaydın herkese, ben de acayip halsizim bugün, kolumu kaldırcak dermanım yok vallahi bugün nasıl geçer, iş yerinde bi yatak olsada yatıversem mis gibi

kızlar merhaba

ben moonsun88 2012 kasım anneleri topiğiindenim hamd olsun Rabbim bize bu güzel duyguları nasip etti hayırlısıyla sizde bizde güzel meleklerimize kavuşuruz Allah korusun ya olmasaydı meleklerimiz yıllarca aylarca beklemek zorunda kalsaydık ne yapardık bizzz

kızlar ablam bu ay tüp bebek tedavisine başlıcak zorlu imkanların arasında yaptıracaklar sizden birşey rica edebilirmiyim biz topikteki arkadaşlarla 1 yasin okucaz sizde buna katılırmısınız

41 hamileyle 41 yasin okucaz inşAllah siz sevgili arkadaşlarım bu sevaba ortak olmak istermisinizz

merhaba canım çok doğru söylüyorsun ben her kontrolümden sonra Rabbim meleğimi bana bağışladı diye bir yasin okuyorum bugün bir yasin de ablan için okurum

merhaba canım çok doğru söylüyorsun ben her kontrolümden sonra Rabbim meleğimi bana bağışladı diye bir yasin okuyorum bugün bir yasin de ablan için okurum

Allah razı olsun csnım Rabbbim bsğışlasın meleğiniii okundu olarak yazıyorum senii ablamın adı Arzu diye dua edersen sevinirim canımm çok çok saollll

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…