2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canımcım hoşgeldin... aşkolsun kapının önünden geçiyorsun da gelip bi çayımı içmiyorsun... :KK20: neyse oğluşun olmadan gelirsen kızardım zaten. bekliyorum muhakkak. bu hafta son benim. cumaya kadar çalışacağım sonra iki hafta izine ayrılacağım. 9 eylülde işbaşı. senin iş de hayırlı olsun. alışıyorsun bi süre sonra. sıkma canını. :KK54: oğluşun fotolarını bekliyoruz... :KK34:

Saol cnm inş.9 eylülden sonra ugrarız artık.bu hafta çok yoğunum.bende BURSA lıyım:))
Bugun kontrole gittik 8.700 ve 71cm. Bu ay 200 gr kadar falan almış ben 9 olmuştur diyordum ama olmamış:KK43:( ek gıdaya daha fazla ağırlık vermeliyim sanırım. Ruza sen oğlanı neyle besliyon canm? Maşallhı var.
Selerm geçmiş olsun cnm.
Vaveyla hayırlı olsun gelişmeleriniz bi hala sürünmelerde ve da da da da ikilemelerindeyiz:))
Delikız ,kreşin iyi gitmesine çok sevindim.iş nasıl gidiyor? Kaçta çıkıyorsun?
Yeni bi kanun çıkmış emzirenlerle ilgili madde de var ama bizi pek bağlanıyor sanırım ayrıntıları bilen varmı??

Bu arada kuduz aşısı olmak süte etki edermi sizce???

Biz de Eskişehirdeyiz :) Biz emeklemek konusunda biraz tembeliz karnımızın üstüde hiç durmak istemiyor, popuş popuş oturduğu yerde halıda ilerliyor :) Sürekli ayağa kalmaya çalışıyor.Daha dişimizde yok :)

Eneee ne kadann farkli yerler ilerde bulusmaya kalksak bulusamiciz desenize neyse..cok kiskandim sizi istanbul disinda yasamayi cok isterdim boguluyorum, binalar ustumuze ustumuze geliyo cocuga bi agac gostercem diye 10 km belgrada gidiyoruz:KK47:
Bende istanbulda yaşarken hep kalabalıktan trafikten ... şikayet ederdim ama çok özledim heryer gözümde tütüyor bence tadını çıkar benim yerimede gez toz eğlen:87:

Bende istanbulda yaşarken hep kalabalıktan trafikten ... şikayet ederdim ama çok özledim heryer gözümde tütüyor bence tadını çıkar benim yerimede gez toz eğlen:87:

Bi gezip tozuyorumki sorma yaptigim en büyük faliyet parka gitmek:KK1: biraz büyusunde isallah gezip toziciğimm..

Sicaktan resmen koltuga yapistim dösemelerle bir oldum bu ne beeee yemek bile yiyemedim :KK39:

delikız ankara neresinden?
merkez :KK1:
Saol cnm inş.9 eylülden sonra ugrarız artık.bu hafta çok yoğunum.bende BURSA lıyım:))
Bugun kontrole gittik 8.700 ve 71cm. Bu ay 200 gr kadar falan almış ben 9 olmuştur diyordum ama olmamış:KK43:( ek gıdaya daha fazla ağırlık vermeliyim sanırım. Ruza sen oğlanı neyle besliyon canm? Maşallhı var.
Selerm geçmiş olsun cnm.
Vaveyla hayırlı olsun gelişmeleriniz bi hala sürünmelerde ve da da da da ikilemelerindeyiz:))
Yeni bi kanun çıkmış emzirenlerle ilgili madde de var ama bizi pek bağlanıyor sanırım ayrıntıları bilen varmı??

sağolasın:KK16: işe de alıştım zaten benden başka yapabilen yok :) geçmişleri toparlıyorum :)) işten 12 de çıkıyorum ama bu ara işlerim var ,direksiyon kursuna başladım acil araba öğrenmem lazım ,o yüzden bebeler 5 e kadar kreşteler ,bi de uyku saatleri 3 ile 5 arasıya o saatlerde uykuları bölünmesin diye almıyorum ,bi de orda güzel yiyorlar ,yemeye alışsınlar diye de almıyorum ,3 ten önce zaten almam mümkün değil çünkü 1 de evde oluyorum ,yemek yap evin işini gör derken vakit geçiyor ..şimdilik böyle ,bakalım ilerde nasıl olur

Bende istanbul şirinevlerden katılıyorum:-)
Bişey sorucam
Benim tek dişi çıkmış canavarım emerken ısırıyo yaramı oldu ne çok acıyo sizler ne yaptınız ısırınca?

Bizim oğlanıda geçen gün ben düşürmüştüm ve ondan çok ağladım diyebilirim yüksekten düşmedi ama yinede elim ayağım boşaldı.
Artık emekliyor şimdiye kadar karnının üzerinde kendini öne atıyordu bugün eller ayaklar üzerinde gitmeye başladı.
Ben de İstanbul Bahçelievlerden katılıyorum.
O kadar yemek seçiyoki kavanoz meyvelerini bende bakım çantamda taşıyorum dışarıda yedirmek için rahat oluyor.Kilosunu nasıl tartıyorsunuz sağlık ocağında tartsakta sonuç doğru olmuyor o kadar kımıl kımıl.
Bu arada yumurta sarısıyla yoğurdu karıştırıp deneyin derim hapur hupur götürüyo
Ve sonunda dün adet oldum ama nedense çok üzüldüm rahattım yani neyse bir gün olacaktı en nihayetinde

Selerm geçmiş olsun cnm.

canım kilo alımı azalıyormuş zaten belli bir zamandan sonra. oğlum 5 aya kadar her ay bir kilo aldı, sonra 800 gr, 600 gr gibi düştü kilo alımı. valla değişik birşey vermiyorum, pirinç unu falan da hiç vermedim hani kilo alsın falan diye. doğduğundan beri iştahlıydı. biberon mamasını ilk aylarda bile 90 falan yiyordu. ondan sanırım kilosu. aman sağlıklı olsunlar da. önemli olan o.

sağolasın:KK16: işe de alıştım zaten benden başka yapabilen yok :) geçmişleri toparlıyorum :)) işten 12 de çıkıyorum ama bu ara işlerim var ,direksiyon kursuna başladım acil araba öğrenmem lazım ,o yüzden bebeler 5 e kadar kreşteler ,bi de uyku saatleri 3 ile 5 arasıya o saatlerde uykuları bölünmesin diye almıyorum ,bi de orda güzel yiyorlar ,yemeye alışsınlar diye de almıyorum ,3 ten önce zaten almam mümkün değil çünkü 1 de evde oluyorum ,yemek yap evin işini gör derken vakit geçiyor ..şimdilik böyle ,bakalım ilerde nasıl olur

iyiymiş :KK1: benim ailem batıkentte oturuyor. :KK34:

Bende istanbul şirinevlerden katılıyorum:-)
Bişey sorucam
Benim tek dişi çıkmış canavarım emerken ısırıyo yaramı oldu ne çok acıyo sizler ne yaptınız ısırınca?

benim de fena ısırıyor. dişinin izi çıkmış resmen...farklı bir tepki versem, hemen bırakıyor o yüzden gülerek kızıyorum..:KK52: ısırma şu memeyi eşek sıpası... kocaman bi gülümsemeyle... :KK53:

12 de çıkman çok iyi 5 e kadar kendine epey zaman kalıyor.4-5 derste kavrarsın direksiyon işini, kazasız belasız gezinin bebelerle inş.
Bebelerin rahatıda yerinde gözün arkada kalmasın hiçç

canım kilo alımı azalıyormuş zaten belli bir zamandan sonra. oğlum 5 aya kadar her ay bir kilo aldı, sonra 800 gr, 600 gr gibi düştü kilo alımı. valla değişik birşey vermiyorum, pirinç unu falan da hiç vermedim hani kilo alsın falan diye. doğduğundan beri iştahlıydı. biberon mamasını ilk aylarda bile 90 falan yiyordu. ondan sanırım kilosu. aman sağlıklı olsunlar da. önemli olan o.

Tabii ilk önce sağlık önemli. Çok aktif sürekli zıplamak hoplamak istiyor bide evi sürünerek geziyo koca gün bayağı enerji harcıyor. Kavanoz mamalarından bebelac pirinçli sebzeli veriyordum 4 gundur ama artık bugun istemedi sıkıldı sanırım değişik bişeylere geçmem lazım:))

Bugun yarımşar saatten 2 kez uyudu bizimki.sonra 6 da uyuttum rahat yemek yiyelim ve sonrasında dışarı çıkarırım huysuz olmasın diye.ve bu saat oldu hala uyanmadıı :))) şaşırdım bu saatte böyle uyumasına derin derin iç çeke çeke uyuyor.bakalım gece nasıl olucak:)) umarım devam eder uyumaya.

Ben hala adet olmadım hala olmayan başka kim kaldı acepp::::

canım kilo alımı azalıyormuş zaten belli bir zamandan sonra.

benim de fena ısırıyor. dişinin izi çıkmış resmen...farklı bir tepki versem, hemen bırakıyor o yüzden gülerek kızıyorum..:KK52: ısırma şu memeyi eşek sıpası... kocaman bi gülümsemeyle... :KK53:

Bırakmıyo piçkurusu meme agzında sırıtıyo velet ya :KK1:

Tutku ben olmadım çok rahatlık ya :KK1:

Bak yine saksı muamelesi yapmışlar kimse hangi şehirde olduğunu yazmamış..:KK19:

O mamaları bizimkide yemiyo yeseydi hiç demezdim hazır falan verirdim hergün valla..yeterki yesin..

delikız nasıl yediriyo kreşte püf noktası falan yokmu bakaydın iyice dibine girip:KK1:

Ruza ne güzel yakınmısınız tutkuylaa, uzaksın galiba gelip ısırmak isterdim o oğlanı, sende gelip şikayet ederdin buraya oğlumu ısırdı manyak diye:KK16:

bebişlere maşallah hep faliyetteler bir aya kadar yürürler, bizimkide anca bungee jumping yapsın kafa üstü yataktan, daha köprü kuramıyo:KK53:

bende erzurumdan katılıyorum memleket kocaeli.:KK16:erzurumdan önce istanbuldaydık.özleyeceğim hiç aklıma gelmezdi:44:

iyiymiş :KK1: benim ailem batıkentte oturuyor. :KK34:

maş. ne güzel iştahlı olması ,benimkiler de iştahlı ama bir o kadar da hareketliler o yüzden kilo alamıyorlar ,hangi doktora götüsem şaşırıyor .bu ayki kontrolde doktor bunlar yürümeye başladımı yandınız şimdi böyleyseler diyor :)) dedim bu daha onda biri bile değil :) annesi sen zayıfsın bunlar sana çekmiş kilo almalarını bekleme dedi bana ,sordu metabolizman bağırsak yapın nasıl diye ,bizimkiler aynı bana çekmiş zaten ,ne gaz sancıları oldu ne kaka sorunları ,yediklerini hemen çıkarırlar doğduklarından beri ,o yüzden de kilo alamıyorlar benim gibi :) ben zaten kiloya takıntılı değilim ama genetik olduğundan bana çekmiş ikisi de :) biz de batıkente yakınız :))

12 de çıkman çok iyi 5 e kadar kendine epey zaman kalıyor.4-5 derste kavrarsın direksiyon işini, kazasız belasız gezinin bebelerle inş.
Bebelerin rahatıda yerinde gözün arkada kalmasın hiçç

::::
amin sağolasın:KK16:
direksiyon işim acil ,çünkü eşim oranda çalışıyor ,o ankaranın bir ucu ben bir ucu ,heryere götüremiyor beni ,bebeleri zor oluyor,kafama göre bebeleri alıp çıkmak istiyorum çıkamıyorum ,umarım çabucak öğrenirim şu işi de bebelerle o mekan senin bu mekan benim gezerim:)
evet ,zaman kalıyor diye düşünüyorduk ama inanırmısın kalmıyor :) sabahları evde napar topar çıkıyoruz ,saat 1 gibi evde oluyorum ,süt sağ yemek yap ,etrafı topla derken bi bakmışsın saat 3ü geçmiş ..ileriye doğru hep dolu olacağım zaten ,yemek yapmaya bile fırsatım zor olacak ..zaman çok çabuk bitip gidiyor yaa anlamıyor insan ,bu hafta cuma günü 2 haftaları bitecek kreşte ,ne ara verdim hatırlamıyorum bile :)
herkese selam ..benim kız 2.yi de patlattı görünüyor ,bakalım uzaması ne kadar sürer ,doktor tam görünmesi uzaması 1 ayı bulur dedi ,oğlum tek patlatmış kızım çift .. bu arada kreşten alırken bana bir yapışıyorlar sormayın ,illa kucak istiyorlar illa beni istiyorlar ,çok hoşuma gidiyor aslında ama babaları gelene kadar hiç iş güç yapamıyorum :KK14:kreşten alınca direk bahçeye çıkarıyorum ,bahçede bi birini bi birini sevip okşuyorum kucağıma alıyorum ..bir de normalde 2030 da uyuyorlardı şimdi 2000 de uyumak istiyorlar ,19-20 arası uykuları geldiğinden aşır ıhuysuzlanıyorlar ,bizim de tam yemek saatimiz ,mecbur onları yatırınca yiyoruz yemeği yoksa başka türlü olmuyor

günaydınnnnnnnnnnnn

oğlum,bizi dün çok şaşırttı akşam 6 da yattı sabah 7 de benimle uyandı:KK70:DDDD
ara ara emmeye kalktı... hep böyle olsa keşkee:KK66:))
işte oğlumun tatil fotolarııı

$2.jpg $1.jpg $3.jpg $4.jpg $5.jpg

günaydınnnnnnnnnnnn

oğlum,bizi dün çok şaşırttı akşam 6 da yattı sabah 7 de benimle uyandı:KK70:DDDD
ara ara emmeye kalktı... hep böyle olsa keşkee:KK66:))
işte oğlumun tatil fotolarııı

annemmm yerim ben onu.... pipiyi sallaya sallaya gezmiş... :KK53: seni terbiyesiz seni.... ya kediler ısırsaydı pipinii... :KK20: o göbüşünü kocamannnn öp benim yerime annesii.... maşallah suphanallah... :nazar: :nazar: :nazar: Allah nazarlardan kem gözlerden korusun... :nazar:

X