2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
yani vaveylayı sevmeyeniniz var mı?çok azdır mütevazi biridir ,biz onu
görmeden sevdik yokluğu ise çook belli oluyor,bana bir çoğunuz katılıyorsunuzdur
diğer arkadaş ise devamlı insanlara sataşan ben bilirimi dilinden düşürmeyen
biri artık herkes tanıyor birbirini,lütfen eğri oturalım doğru konuşalım,
hiç savunma gibi bir niyetim yok herkes kendini zaten hakkıyla ifade etmiş
sadece susamadım yine

Bu forumu aynı zamanda anne olduğum kişilerle fikir alışverişi yapmak için, eksik yaptığım yanlış yaptığım şeyler olur buradan öğrenirim, tavsiyeleri okurum alışverişlerimi de kullanıcı yorumlarını bilerek yaparım diye takip ediyorum ama çalışan anne çalışmayan anne konusunun bu hale gelmiş olması gerçekten üzücü her ikisinin de çok avantajları ve dezavantajları var ben çalışan bi anneyim 2 yıl ücretsiz izinden 1 yıl annem baktıktan sonra çocuğumu kreşe vermeyi planlıyorum çalışarak bebeğime hasret kalsamda delikızın bahsettiği gibi ona çok iyi bir eğitim vermeyi hedefliyorum buda maddi imkanlarla olabiliyor okuldaki aldığı kaliteli eğitimi anneler kesinlikle veremez diye düşünüyorum grup psikolojisi,grup çalışması,paylaşma,birlikte hareket etmeyi öğrenme diye bişey var.Hepsi bi yana şu bi gerçek ki burada tartışmayı, farklı görüşlere saygı duymayı hiç becerememişiz:KK50:. Anneliğimizi daha bilinçli yapmayı diliyorum.

canım mesele kreşten çıktı çalışıp çalışmamadan da öyle,biz de demiyoruz ki kreş kötü diye
breşe vereceğim ilerde mecburrrr,ama el kadar bebeğe kreş daha iyi bakar süsü vermek de komik tabi
karşıdakini aşağılama durumu mevcut,bir yerden girip arap saçı yapma konusunda uzman kendisi
tıp fakültesi mi hukuk mu bitirdi acaba kendi de üniv
beğenmiyor,
:KK1:
çok güldüm çoook,

bana annem baktı kreşe gitmedim ve öyle güçlü bir karakterim vardır,
ahlaki değerlere çok da önem veririz biz,heppp doğruyu söyledim
dokuz köyden kovulmadım yalnız,yine söylerim susmam bana dokunmayan
yılan bin yaşasın diyemem demem aslaaaa
:KK52:

canım mesele kreşten çıktı çalışıp çalışmamadan da öyle,biz de demiyoruz ki kreş kötü diye
breşe vereceğim ilerde mecburrrr,ama el kadar bebeğe kreş daha iyi bakar süsü vermek de komik tabi
karşıdakini aşağılama durumu mevcut,bir yerden girip arap saçı yapma konusunda uzman kendisi
tıp fakültesi mi hukuk mu bitirdi acaba kendi de üniv
beğenmiyor,
:KK1:
çok güldüm çoook,

ben hukuk bitirdim hehe :KK1: bende sana katılıyorum canım (vaveylanın yazdıkları nedense bana hep mantıklı bana yakın geliyor) ben işten geliyorum oğlum resmen yalıyor beni abartmıyorum özlüyor çünkü çoçuğum şuan ne anlarlarki terbiyeden eğitimden çooook küçükler anneye ihtiyaçları var ama bizde şartlara göre adım atıyoruz

forum ne hale gelmiş böyle çok üzüldüm çok... arkadaşlar bizim amacımız fikir alışverişi olmalı tartışmak değil. neyse çok sık giremiyorum zaten bazen sadece okuyup çıkıyorum. sizlere sorularım vardı, kızıma kreş aradım ama bulamadım pendikte oturuyorum buralarda 0-2 yaş kabul eden yer yok sanırım, annelerden hayır yok hepsine çektim resti el kadar bebeğe bakamadılar. resmen eşim işten ayrıldı bu yüzden o bakıyor kızımıza bir haftadır. pazartesi işe başalayacak kreş işini halletmemeiz lazım ama nasıl olacak bilmiyorum:KK43::KK43::KK43:

forum ne hale gelmiş böyle çok üzüldüm çok... arkadaşlar bizim amacımız fikir alışverişi olmalı tartışmak değil. neyse çok sık giremiyorum zaten bazen sadece okuyup çıkıyorum. sizlere sorularım vardı, kızıma kreş aradım ama bulamadım pendikte oturuyorum buralarda 0-2 yaş kabul eden yer yok sanırım, annelerden hayır yok hepsine çektim resti el kadar bebeğe bakamadılar. resmen eşim işten ayrıldı bu yüzden o bakıyor kızımıza bir haftadır. pazartesi işe başalayacak kreş işini halletmemeiz lazım ama nasıl olacak bilmiyorum:KK43::KK43::KK43:

canım evine gelebilecek tanıdık birileri vardır evinde bakar bakıcı hem bebek
huzursuz olmaz tanımadığı ortamda,kamera vb bişeyler bağlatıp internet
üzerinden takip de edebilirsin ben öyle düşünüyorum 2 yıl sonra

çok politik bir yazı olacak ama delikız'ın da söylediklerini çok doğru buluyorum, diğer arkadaşlara da hak veriyorum. işin özü şu ki; kagan'ın dediği gibi, her anne kendini nasıl daha iyi hissedecek ve çocuğuna nasıl daha verimli olacağını düşünüyorsa o şekilde hareket etmeli. annenin yapısı, çocuğun yapısı, hem annenin hem bebeğin ne zaman hazır hissedeceği, yada hissedip hissetmeyeceği, dış faktörler (maddiyat, sosyo ekonomik çevre vs), kişisel ve ailesel seçimler.... o kadar çok parametre var ki... asla tek bir doğrunun olmadığı bir konu. herkes nasıl mutluysa ve çocuğunu nasıl mutlu edebileceğine inanıyorsa öyle yaşar :)

ben kendi adıma çok aradayım. 2 yıl ücretsiz izne ayrıldım. çok şükür geçiniyoruz, biriktiremesek de... başta 1 yaşında başlar mıyım diye kararsızdım, ama şimdi en azından 2 yaşına kadar başlamayacağıma karar verdim. gerisini o zaman düşüneceğim. delikız'ın söylediği 1-3 yaş arası meselesini de duydum. bu dönemde kardeş, taşınma vs dahil mümkünse hiçbir değişiklik yapmamak gerekirmiş. belki en azından 2 yaşından 3 yaşına kadar annem bakar, 3'te kreşe veririm, bilemiyorum şu anda. zaman neler gösterecek, bekleyeceğim, inşallah iyi şeyler gösterir. evde sıkılıyor muyum, zaman zaman bunalıma giriyor muyum, bazen annelik bana 24 saatlik bir mesai gibi görünüyor mu, hepsine evet. ama diğer taraftan henüz kızımı bırakıp işe başlamaya da hazır hissetmiyorum. bazen annem, bazen kayınvalidem gelip birkaç gün kalıyor çok şükür, nefes alıyorum. yenilenmiş hissediyorum, güçleniyorum, o güçle bir süreyi daha yalnız sağlıklı bir ruh haliyle geçirebiliyorum. herkesin böyle bir imkanı da yok tabii ki, diyorum ya herkesin doğrusu farklı.
Bir çok konuda sana katılıyorum. Çalışmakla evde olup bebeğe bakmak aynı tempo gerektiren bir iş. Ama bayramda anladım ki çalışmak biraz da fazla yoruyor insanı bebeğe bakarken. kreş meselesine gelince en geç 3 yaşında ben de vermek istiyorum. Çünkü bir zaman sonra onun isteklerine ve temposuna yetişemicez biliyorum yeni nesil çocuklar hem meraklı hem de müthiş hareketli. Özellikle yarım kalple yaşayan annem hiç yetişemez. kreşte eğitimli ablalarla ve kardeşlerle daha güzel vakit geçirir diye düşünüyorum. Çünkü boş kalmak gibi bir şey söz konusu olmayacaktır.
benim annem Tekel cevizliden emekli. ben de Kreşte büyüdüm. Onu da belirteyim:) İlk okula başladığımda okuma yazma biliyordum:) :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: Kimse bana boya kalem silgisini vermezdi ben herkes le paylaşrdım. beslenmemi bile paylaşırdım. Al senin olsun en çok kullandığım cümlelerden di. hala diyorum:KK70::KK70::KK70: Ben ce en güzeli. :KK34:

Son düzenleme:
Bir çok konuda sana katılıyorum. Çalışmakla evde olup bebeğe bakmak aynı tempo gerektiren bir iş. Ama bayramda anladım ki çalışmak biraz da fazla yoruyor insanı bebeğe bakarken. kreş meselesine gelince en geç 3 yaşında ben de vermek istiyorum. Çünkü bir zaman sonra onun isteklerine ve temposuna yetişemicez biliyorum yeni nesil çocuklar hem meraklı hem de müthiş hareketli. Özellikle yarım kalple yaşayan annem hiç yetişemez. kreşte eğitimli ablalarla ve kardeşlerle daha güzel vakit geçirir diye düşünüyorum. Çünkü boş kalmak gibi bir şey söz konusu olmayacaktır.
benim annem Tekel cevizliden emekli. ben de Kreşte büyüdüm. Onu da belirteyim:) İlk okula başladığımda okuma yazma biliyordum:) :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: Kimse bana boya kalem silgisini vermezdi ben herkes le paylaşrdım. beslenmemi bile paylaşırdım. Al senin olsun en çok kullandığım cümlelerden di. hala diyorum:KK70::KK70::KK70: Ben ce en güzeli. :KK34:

kreşe kötü demiyorum ben de vereceğim çok amaçlı kreşlere ama 3 yaşında falan
annenin büyütmesi en güzeli bence sonra kreş okul bilmem ne zaten yoğun bir tempo bekliyor bizi
bebekken bize ihtiyaçları var kokumuza dokunuşumuza güven kazanmaya,

kreşe kötü demiyorum ben de vereceğim çok amaçlı kreşlere ama 3 yaşında falan
annenin büyütmesi en güzeli bence sonra kreş okul bilmem ne zaten yoğun bir tempo bekliyor bizi
bebekken bize ihtiyaçları var kokumuza dokunuşumuza güven kazanmaya,

Tatlım:) Sen bakıyorsan tabi vermeyebilirsin:) Ama benim kızıma zaten ilaçlarla yaşayan kalp yetmezliği olan annem bakıyor. Ben mecburum. Bu da bir sebep benim kreşe vermem için. Sence peşinde koşabilir mi annem kızımın. Düşünsene yürümeye başladıklarında hop orda hop burda peşinde geziceksin. ha şu da var. Ben kreşi de önemsiyorum. Ev de de olsam bir zaman sonra vermek isterdim:) dediğim gibi.

Neyse kızlar uzatmayalı herkezin eğitimi kendine diyelim konu farklı yerlere gitti sanırım

Dişleri çıkanlar diş bugdayı yapacakmısınız nette güzel şeyler var bu konuyla ilgili bizim daha çıkmadı ama bende çıkınca yapmayı düşünüyorum

Neyse kızlar uzatmayalı herkezin eğitimi kendine diyelim konu farklı yerlere gitti sanırım

Dişleri çıkanlar diş bugdayı yapacakmısınız nette güzel şeyler var bu konuyla ilgili bizim daha çıkmadı ama bende çıkınca yapmayı düşünüyorum
Benim kızımda diş çıkardı arefe günü patladılar. Şimdi az az görünüyolar:) çok tatlı. Diş buğdayı düşünmedim. Doğum gününe saklıyorum enerjimi ben:KK76::KK76::KK76:

neler var arkadaşım diş buğdayıyla ilgili bizim çıktı çok huysuzuz resmen huyu değişti oğlumun uykuda bile ağlıyor sanki

neler var arkadaşım diş buğdayıyla ilgili bizim çıktı çok huysuzuz resmen huyu değişti oğlumun uykuda bile ağlıyor sanki

Diş bugdayı partisi yazarsan geliyo canım güzel hediyelikler ikramlar var
Aglamayı hic sorma kafayı yemek üzereyim diş felanda yok belirtiside yok bu neyin huysuzlugudur anlamadım gitti

nasıl bişey canım nerden baktın ben de diş pastası yaptırıp
kv kp çağırmayı düşünüyorum

delikızın yazdığı şeyler çok can sıkıcı. başta eğitim çok önemli gibi şeyler yazmış.sonrada vaveylanın bitirdiği bölümlere kıytırık demiş. eğitim meraklısı birine yakıştıramadım. hem bölümler kıytırık değil, olsa bile eğitim eğitimdir.insan para için okumaz ufkunu genişletmek için okur. çalışmak çalışmamaksa nasıl gerekiyorsa o yapılır herkesin hayatı farklı.ama burada sık sık okuduğum için(bebeğim için çalışıyorum diye) acaba ben yanlış mı yapıyorum (bebeği için çalışmamakta fedakarlık değil midir)diye sormak istedim...amacım tartışma çıkarmak değildi

Ben çalışmıyorum ama büyük oğlumu çevremizde yaşıtı çocuk olmadığı için 4 yaşında yarım gün oyun grubuna vermiştim, yoksa bütün kış evde tv karşısında sıkılarak geçirecekti.Ben her ne kadar hadi gel boya yapalım oyun oynayalım desem de dediğin gibi tempolarına yetişilmiyor, kendi yaş grubunda çocuklarla oynamak daha çok zevk veriyor.:KK34::KK34:

delikızın yazdığı şeyler çok can sıkıcı. başta eğitim çok önemli gibi şeyler yazmış.sonrada vaveylanın bitirdiği bölümlere kıytırık demiş. eğitim meraklısı birine yakıştıramadım. hem bölümler kıytırık değil, olsa bile eğitim eğitimdir.insan para için okumaz ufkunu genişletmek için okur. çalışmak çalışmamaksa nasıl gerekiyorsa o yapılır herkesin hayatı farklı.ama burada sık sık okuduğum için(bebeğim için çalışıyorum diye) acaba ben yanlış mı yapıyorum (bebeği için çalışmamakta fedakarlık değil midir)diye sormak istedim...amacım tartışma çıkarmak değildi

canım arada burda seviyesizleşme oluyor ama kağan dediği gibi az çok herkes herkesin tavrını anlayabiliyor. bence her anne bebeği için doğru olanı yapar bu kimine iş hayatını bitirirektir kimine görede çalışarak bende çalışyrum işten gelince kuzum, bana olan özlemini okadar çok belli ediyrki ozamn insanın dünyayı göresi gelmiyor gelecek de çok para olunca olmuyor çocuğun zekasıda önemli çok tanıdığım var nice kurslara gönderip başarı elde edemeyen anne babanın terbiyesi yaklaşımı önemli her anne yavrusu için iyi olanı bilir kimse kimseyide sorgulayamaz evde çalışmıyor okuduğu okul kötü diye doğru olanı anneler bilir zaten gereksiz ve üzücü bir tartışma

X