2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Geri kaldim yine nereye gidiyon internet paketli bi telefon yolliyam sana..

canım benim :KK19: tel de war internet de , eskişehir de turkcell in bile zor çektiği bir köyde kalıcam 10-15 gün civarı sonra şehre inecem :KK1: belli de olmaz işler değişebilir

Son düzenleme:
arada uğrarırım canım tabi beni unutmazsanız :KK54: zaman değişti,nasipse sabah çıkıyoruz hazırlıkları hızlandırmam lazım

Bu gece sooooonnn biraz sonraaaaaaa şu kapidan son kezzzz...
Mutlu ol iyi bak kendineeee ne olur gözün arkada kalmaaaasinnnnn...(detone sesimle)
Güle gule tatlim yolun acik olsun..
Elbette unutmicaz, unutturmicaz:KK53:
Memleketten hediyeler dedikodular getir bize..:KK16:

ashab-ı keyf isimleri canım, yastığının içine dikebilirsin.. oğlum da bugün hep ayağımda uyudu topuklarımı yere geçti sanki :KK37: gece zaten sık uyanıyor epeydir diş midir diiiiiiişşşşşşşşş :KK52:

toplasan 2 saat uyumuyorum gece yat kalk yat kalk bide uykum kaçar benim hemen
diş sanırım bizim ki de,tetagil de işe yaramadı sen kullanıyor musun,belki daha kötü
olacaktıda işe yaradı mı ki
:44:

Ayyy şu çocuk ne zamab susacak ya sürekli aglamak süreklu kucak öldüm bittim geberdim gecesi aynı gündüzü aynı bu neyin nesi dişse yeter artık çık bi yaa sizikilerde böyle kucak ve sizo istiyomu oyuncaklarla hiç oynamı surekli al kucagına gezdir almadıgda anniii diye dolanıyo yerlerde

Kızlar bide ben günde 2 tane slim laght sigara içiyorum bi sakıncası olurmu sizce aranızda kullanan var mı

Ayyy şu çocuk ne zamab susacak ya sürekli aglamak süreklu kucak öldüm bittim geberdim gecesi aynı gündüzü aynı bu neyin nesi dişse yeter artık çık bi yaa sizikilerde böyle kucak ve sizo istiyomu oyuncaklarla hiç oynamı surekli al kucagına gezdir almadıgda anniii diye dolanıyo yerlerde

Kızlar bide ben günde 2 tane slim laght sigara içiyorum bi sakıncası olurmu sizce aranızda kullanan var mı

Az daha sabret arkadasim benim kizimda dis zamani oyleydi.kafayi yicektim nerdeyse.bide yavrularimizi dusun.kimbilir ne kadar sıkınti yapiyordur anlatamiyorlarki.ondan sonra hem sen hem yavrun bayagi bir rahatlarsin insallah.sigara bende kullaniyorum ama asiri degil.icmemeye calisiyorum en azindan kizim icin.

hakikaten çok garipsin sinir endişe falan yok, ortadaki konuyuda tartışmaya çevirdin ya yine helal wallla :KK9: :KK9:
ewet süpsüperr yetiştiriyorum we sinirlenmiyorum sinirlenmek sana yakışır :KK52: fikir ifade edilir ama yansıma olursa ben de fikrimi söylerim.. sen nasıl süppppersin iki çocuğa birden her konuda yetiyorsun ben de aynen öyle yetiyorum çocuklarıma :KK52: getirdiğin yere bak yani :86: ha ben öyle kreşe yollarım mantığındaydım ama öyle her gittiğin yerde kreş olmuyor o da war daha yani tutmadı bizi. ayrıca sen benim ingilizcemi eğitimimi ortaokul sewiyesi falan mı sandın anlamadım :KK1: sen ne kadar ayrıntı düşünüyorsan herkes o kadar düşünüyor titizlenmeye luzum yok. senin bildiklerin we benim bildiklerim farklı olabilir ama benim bildiğim tek birşey war her konuda sivri olmamak :nazar: sonuç: ister evde ol, ister çalış ; yabancı dil müzik aleti vs. den daha önemli olan çocuğa/çocuklara "saygı" yı öğretmek gerek..

ekleyeyim benim becerimle yetiştime tarzımın ne alakası war onu da anlamadım :KK52: çok batmış gözüne sanırsam :KK52:

benim her konuda yetme gibi bir iddiam yok ,olsaydı yaptıklarımın resimlerini her gün senin gibi paylaşırdım ,2 üniversite okuduğumu senin gibi sürekli dile getirirdim ama bunlardan güç alma gereği duymuyorum ,ben yetebilmeye çalışıyorum ve ALLAHa şükrediyorum dedim bir iddiam yok sadece sabırlı biriyim eskisine göre hepsi bu ,kendim her konuda yetebileceğimi düşünsem kreşe verme taraftarı olmazdım ama herşeyin bilincindeyim ve eğitimin de önemini biliyorum ,ben de 2 üniv. bitirdim ve üniv. bitirmiş bir insana yakışan da eğitimin gerekliliğini savunmaktır zaten ,ben süperim herşeyi yaparım çocuğu da eğitirime getirmek değil ,bu iş uzmanlık işi ,her işin bir erbabı var ,sen herşeyin erbabı olamayacağına göre eğitimcilerin hakkını da onlara bırak da onlar da işini yapsın bi zahmet ,yoksa süper woman sancaksın kendini iyice ,bi de şu okuduğun 2 üniversite kıytırık olmasa daha ii olacaktı ,sürekli 2 üniv.okudum diyorsun da sanki Oxford okumuşsun ,Oxford mezunu olsan artık diplomanın resmini çeker onu da eklerdin buraya diğer marifetlerini sergilediğin gibi ,sana ne desek boş ,nasıl olsa burda pohpohlandığın zaman ,okumuş olduğun mükemmel üniversitelerinle kendini farklı bir dünyada zannedip yaşayıp gidiyorsun .yalnız okuduğun bölümler işe yaramamış ki eğitimin önemini bile anlayamamışsın daha ..sen saygıyı kendi çocuğuna öğret ,hakeza anneleri gibi ötede beride kendi meziyetlerini anlatma alışkanlığı edinmesinler.. benimkilere saygı nasıl olsa öğretilecek eğitim kurumunda ,ben değil ama eğitim aldıkları yer bunu öğretecek .konuyu ben arkadaşlarla konuşurken bir sorun yada ataşma yoktu ,ne zaman sen damladın kokuyu aldın o zaman başladı ..

Az daha sabret arkadasim benim kizimda dis zamani oyleydi.kafayi yicektim nerdeyse.bide yavrularimizi dusun.kimbilir ne kadar sıkınti yapiyordur anlatamiyorlarki.ondan sonra hem sen hem yavrun bayagi bir rahatlarsin insallah.sigara bende kullaniyorum ama asiri degil.icmemeye calisiyorum en azindan kizim icin.

Bende çok içmiyorum öyle zor tutuyorum kendimi

Kızlar relaks bu ne gerginlik herkes çocugunu kendi yetistirmek ister küçük yaşta kimse kreşe vermek istemez ama şartlar geregi verile bilir zamanı gelince çalısmayan annelerde verecek çocuklarını ama o zaman kadat onlarla ilgilenecegiz egiticez delikız sende calışmasan bu ayda vermicektin bebişlerini krese degilmi çalışanarkadaşlarım var çalışma daha iyi diyolar işte kafam dagılıyo biraz dinleniyoruz diyolar evde olan hanımlar daha zor bende ünv mezunuyum ama calısmıyorum eşimin maaşı yetiyo şükür ev hanımlıgı daha zor bütün gün çocuk ev işi çok yoruyo hele bide benim ki bu ara beni hiç bırakmıyo sizinkilerde öylemi kızlar bu nasıl bi şey anlamadım sürekli kucak isteme mız mızlaa hic kendi kendine durmuyo kafayı yemek uzereyim

tabiki bu ayda kreşe vermeyecektim ,bu aylarda zaten kreşe verilsinler demiyorum ama zamanı gelince ksinlikle evde de olsam verirdim çünkü eğitim bambaşka bir olay ben hep buna inanırım ,duygusal değil mantıklı davranmak çocukların faydasınadır her zaman için..

benim her konuda yetme gibi bir iddiam yok ,olsaydı yaptıklarımın resimlerini her gün senin gibi paylaşırdım ,2 üniversite okuduğumu senin gibi sürekli dile getirirdim ama bunlardan güç alma gereği duymuyorum ,ben yetebilmeye çalışıyorum ve ALLAHa şükrediyorum dedim bir iddiam yok sadece sabırlı biriyim eskisine göre hepsi bu ,kendim her konuda yetebileceğimi düşünsem kreşe verme taraftarı olmazdım ama herşeyin bilincindeyim ve eğitimin de önemini biliyorum ,ben de 2 üniv. bitirdim ve üniv. bitirmiş bir insana yakışan da eğitimin gerekliliğini savunmaktır zaten ,ben süperim herşeyi yaparım çocuğu da eğitirime getirmek değil ,bu iş uzmanlık işi ,her işin bir erbabı var ,sen herşeyin erbabı olamayacağına göre eğitimcilerin hakkını da onlara bırak da onlar da işini yapsın bi zahmet ,yoksa süper woman sancaksın kendini iyice ,bi de şu okuduğun 2 üniversite kıytırık olmasa daha ii olacaktı ,sürekli 2 üniv.okudum diyorsun da sanki Oxford okumuşsun ,Oxford mezunu olsan artık diplomanın resmini çeker onu da eklerdin buraya diğer marifetlerini sergilediğin gibi ,sana ne desek boş ,nasıl olsa burda pohpohlandığın zaman ,okumuş olduğun mükemmel üniversitelerinle kendini farklı bir dünyada zannedip yaşayıp gidiyorsun .yalnız okuduğun bölümler işe yaramamış ki eğitimin önemini bile anlayamamışsın daha ..sen saygıyı kendi çocuğuna öğret ,hakeza anneleri gibi ötede beride kendi meziyetlerini anlatma alışkanlığı edinmesinler.. benimkilere saygı nasıl olsa öğretilecek eğitim kurumunda ,ben değil ama eğitim aldıkları yer bunu öğretecek .konuyu ben arkadaşlarla konuşurken bir sorun yada ataşma yoktu ,ne zaman sen damladın kokuyu aldın o zaman başladı ..

hahahahhh :KK9: :KK9: :KK9: o sensin be yaaaa :KK52: :KK52: ben sana kendimi anlatam yeterince sevecenim kimseye bunu kabul ettiremem ortada herşey.herkesin ne olduğu belli. ben mütevaziyim zaten öyle kendimi marifetli üstün olarak da görüyorsam, kendimi belli etme, övgü duyma gibi bir niyetim warsa Allah büyük görüyor.. iki üniversitem de kıytırıkmış öyle mi cahil insan?? acil tıp teknikeri ne demek bir bakıver, hemşire demek zavallı. iktisatı kıytırık say hadi. sosyolojiyi de öyle :KK52: sen ne okudun sanki bilmiyoruz benim ardıma söyleyip gezen sen değildin değil mi? ben de ben de ben dee şöyleyim ama ben de :KK52:
he seni gerdi benim foto koymam :KK52: içimde zerre kadar başka iddaa olsaydı kendimi başka şekilde anlatırdım herhalde bayan kompleks :KK52: sen ne kadar yalnızsın çevrende o da belli ya. içi fesat abartılı bire bin katıp çelişki yaratan uzmanlara göre yaşayan :KK52: idaası bol,kompleksi tuhaf bir kadın! senin kendini öven cümlelerini her okuduğumda inan gülme krizine giriyordum.. çünkü senin 1 lt su içmene rağmen! hiççççç ama hm iç bitmeyen sütlerin derin donduruculardan taşıyordu, ama mama isimlerini işlevlerini çok iyi biliyordun!:KK52: şaha kalkan çocukların wardı :KK52: :KK52: ben azından kendimi övmediğime eminim, iyi niyetliyim ama şundan çok çok eminim sen fesat kompleksli saygısız bir insansın! geçimsizsin kabul et çocuklarına doğru olanı, uyumlu olmayı öğret .yazık yani eğitim gelişim diyorsun da sen biraz doğrucu ol, iyi olana iyi de maaşallah de be :KK52: :KK52: hazımsızlık zor şey.senin için inan ki üzülüyorum. kendime de şaşırıyorum beni gözünde çok büyütmüşsün! :KK52: sen de azcık insan ol da pohpohlan öyle orda üvey evlat gibi kararıp durma :KK52: ben de ben de hani banaaaaaa :KK52:
neyse seni engelliyorum yazdıklarını görmüycem zamanımı çalma diye. boşuna yazma walla okumam :KK52: ben süpppper yaşantıma geri dönüyorum bayan kompleks seviyene düşürdün beni :KK52: çok işim war çokkkk. hepsinin resmini çekip acilen eklemem lazım :KK52:

Son düzenleme:
hahahahhh :KK9: :KK9: :KK9: o sensin be yaaaa :KK52: :KK52: ben sana kendimi anlatam yeterince sevecenim kimseye bunu kabul ettiremem ortada herşey.herkesin ne olduğu belli. ben mütevaziyim zaten öyle kendimi marifetli üstün olarak da görüyorsam, kendimi belli etme, övgü duyma gibi bir niyetim warsa Allah büyük görüyor.. iki üniversitem de kıytırıkmış öyle mi cahil insan?? acil tıp teknikeri ne demek bir bakıver, hemşire demek zavallı. iktisatı kıytırık say hadi. sosyolojiyi de öyle :KK52: sen ne okudun sanki bilmiyoruz benim ardıma söyleyip gezen sen değildin değil mi? ben de ben de ben dee şöyleyim ama ben de :KK52:
he seni gerdi benim foto koymam :KK52: içimde zerre kadar başka iddaa olsaydı kendimi başka şekilde anlatırdım herhalde bayan kompleks :KK52: sen ne kadar yalnızsın çevrende o da belli ya. içi fesat abartılı bire bin katıp çelişki yaratan uzmanlara göre yaşayan :KK52: idaası bol,kompleksi tuhaf bir kadın! senin kendini öven cümlelerini her okuduğumda inan gülme krizine giriyordum.. çünkü senin 1 lt su içmene rağmen! hiççççç ama hm iç bitmeyen sütlerin derin donduruculardan taşıyordu, ama mama isimlerini işlevlerini çok iyi biliyordun!:KK52: şaha kalkan çocukların wardı :KK52: :KK52: ben azından kendimi övmediğime eminim, iyi niyetliyim ama şundan çok çok eminim sen fesat kompleksli saygısız bir insansın! geçimsizsin kabul et çocuklarına doğru olanı, uyumlu olmayı öğret .yazık yani eğitim gelişim diyorsun da sen biraz doğrucu ol, iyi olana iyi de maaşallah de be :KK52: :KK52: hazımsızlık zor şey.senin için inan ki üzülüyorum. kendime de şaşırıyorum beni gözünde çok büyütmüşsün! :KK52: sen de azcık insan ol da pohpohlan öyle orda üvey evlat gibi kararıp durma :KK52: ben de ben de hani banaaaaaa :KK52:
neyse seni engelliyorum yazdıklarını görmüycem zamanımı çalma diye. boşuna yazma walla okumam :KK52: ben süpppper yaşantıma geri dönüyorum bayan kompleks seviyene düşürdün beni :KK52: çok işim war çokkkk. hepsinin resmini çekip acilen eklemem lazım :KK52:

KÖTÜ İÇERİK BİLDİRDİM, SONUCUNDA KARŞILIK DA WERDİM FAZLASIYLA MUNE beni banla cezama razıyım :KK52:

Bu forumu aynı zamanda anne olduğum kişilerle fikir alışverişi yapmak için, eksik yaptığım yanlış yaptığım şeyler olur buradan öğrenirim, tavsiyeleri okurum alışverişlerimi de kullanıcı yorumlarını bilerek yaparım diye takip ediyorum ama çalışan anne çalışmayan anne konusunun bu hale gelmiş olması gerçekten üzücü her ikisinin de çok avantajları ve dezavantajları var ben çalışan bi anneyim 2 yıl ücretsiz izinden 1 yıl annem baktıktan sonra çocuğumu kreşe vermeyi planlıyorum çalışarak bebeğime hasret kalsamda delikızın bahsettiği gibi ona çok iyi bir eğitim vermeyi hedefliyorum buda maddi imkanlarla olabiliyor okuldaki aldığı kaliteli eğitimi anneler kesinlikle veremez diye düşünüyorum grup psikolojisi,grup çalışması,paylaşma,birlikte hareket etmeyi öğrenme diye bişey var.Hepsi bi yana şu bi gerçek ki burada tartışmayı, farklı görüşlere saygı duymayı hiç becerememişiz:KK50:. Anneliğimizi daha bilinçli yapmayı diliyorum.

X