2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hobareyy forum coşmuş,açılın ben psikologum :KK52::KK52::KK52:
arkadaslar annenin çalışıp çalışmamasından zıyade annenin hangısıyle mutlu olup olmadıgı önemlıdır,eger evde olup tüm gün bunalıp hem çocuğa hem eşine sarıyorsa bırakın o hatun çalışsın,yok aman çalışıyor süreklı çalışıyorum eziliyorum dıye şikayet edip evdekıleri yiyorsa bırakın o hatun evde dursun.. mutlu anne mutlu bebektir:KK51::KK9:

canım arada burda seviyesizleşme oluyor ama kağan dediği gibi az çok herkes herkesin tavrını anlayabiliyor. bence her anne bebeği için doğru olanı yapar bu kimine iş hayatını bitirirektir kimine görede çalışarak bende çalışyrum işten gelince kuzum, bana olan özlemini okadar çok belli ediyrki ozamn insanın dünyayı göresi gelmiyor gelecek de çok para olunca olmuyor çocuğun zekasıda önemli çok tanıdığım var nice kurslara gönderip başarı elde edemeyen anne babanın terbiyesi yaklaşımı önemli her anne yavrusu için iyi olanı bilir kimse kimseyide sorgulayamaz evde çalışmıyor okuduğu okul kötü diye doğru olanı anneler bilir zaten gereksiz ve üzücü bir tartışma

haklısın canım..parayla hiçbirşey satın alınamıyor.yani zeka,ahlak,sevgi... ama olmadan da olmuyor

hobareyy forum coşmuş,açılın ben psikologum :KK52::KK52::KK52:
arkadaslar annenin çalışıp çalışmamasından zıyade annenin hangısıyle mutlu olup olmadıgı önemlıdır,eger evde olup tüm gün bunalıp hem çocuğa hem eşine sarıyorsa bırakın o hatun çalışsın,yok aman çalışıyor süreklı çalışıyorum eziliyorum dıye şikayet edip evdekıleri yiyorsa bırakın o hatun evde dursun.. mutlu anne mutlu bebektir:KK51::KK9:

altına imzamı atmak istedim :)

kızlar, konu dışı olacak da.. 5,5 aylıkken bozulup 7,5'a doğru giderken 3-4 gündür düzeliyor dediğim uyku düzeni dün gece yine bozuldu. 22'den 8'e kadar 5 kez uyanmasının yanısıra, sabahakarşı 5'te uyandığında 45 dk uyutmaya çalıştım. tam umutlanmıştım, bu dönemi atlattık diye. umarım bu gecenin devamı böyle gelmez :KK43: ah bi dili olsa da konuşsa... acıktım, susadım, sıcakladım, üşüdüm, karnım ağrıyo, popom kaşınıyo, rüya gördüm, korktum, uykum kaçtı, canım sıkıldı, bişey dese... ben de derdine çare bulsam, gerekiyorsa konuşup ikna etmeye çalışsam... 4-5 yaşında çocuğu olanlara o kadar özeniyorum ki, konuşabiliyorlar, konuşarak iletişim kurabiliyorlar diye :)

kızlar, konu dışı olacak da.. 5,5 aylıkken bozulup 7,5'a doğru giderken 3-4 gündür düzeliyor dediğim uyku düzeni dün gece yine bozuldu. 22'den 8'e kadar 5 kez uyanmasının yanısıra, sabahakarşı 5'te uyandığında 45 dk uyutmaya çalıştım. tam umutlanmıştım, bu dönemi atlattık diye. umarım bu gecenin devamı böyle gelmez :KK43: ah bi dili olsa da konuşsa... acıktım, susadım, sıcakladım, üşüdüm, karnım ağrıyo, popom kaşınıyo, rüya gördüm, korktum, uykum kaçtı, canım sıkıldı, bişey dese... ben de derdine çare bulsam, gerekiyorsa konuşup ikna etmeye çalışsam... 4-5 yaşında çocuğu olanlara o kadar özeniyorum ki, konuşabiliyorlar, konuşarak iletişim kurabiliyorlar diye :)

canım dişi çıkacaktır elinle bir kontrol et bizimde öyleydi çıktı dişimiz

nasıl bişey canım nerden baktın ben de diş pastası yaptırıp
kv kp çağırmayı düşünüyorum

Canım diş bugdayı partisi yazarsn gelir bizim daha çıkmadı dogum gününe gelecek sanırım bu seferde dogum günü partisi hazırlıklarım başlar ben öyle olursa ikisini birden yaparım:-) heyecan yaptım bak şimdi dogum günü için:-)

bızımde 6. ay aşısından sonra inanılmaz ateşlenince bütün düzenimiz bozuldu,gece ıkı-üç defa kalkan bebek bırden en az 10 15 kez uyanmaya başladı,o zamana kadar bızım yatak odamıozda sepet beşiğinde uyuyordu,6. aydan sonra anne ve babanın bırlıkte oldugunu anlamaya başladıkları için odasını ayırmayı düşünüodum ben,acaba bu değişiklik ona nasıl gelır uykuları düzelır mı diye düşündüm,eşimle bı cesaret 6 bucuk aylık olunca odasında yatırmaya başladık,ilk başlar orada da gece 10 15 kez uyanmaya başladı her seferınde kalkıp emzirip pışpışlayıp,beşiğini sallayıp tekrar yerıne koyuyordum,tabı gece 4 ten sonra artık enerjım kalmıyordu,bu seferde koynuma alıp uyutmaya başladım,4ten 7 ye kadar da bızımle uyuyordu,sora 4-5 gunluk bu ara dönemden sora bırden uykuları düzeldi,artık kendı odasında kendı yatagında gece 2-3 defa kalkarak mışıl mışıl uyuyor.. bir de akşam öğününü burayı okudugum için erkene aldım 7 gb fılan yedırıorum sora 9.30 gb gece uykusuna yatırıorum,en son yatarken emıyor.. şimdilik mutluyuz:)
ama heran herşey değişebilir napalım ılk yıl böyleymiş yuvarlana yuvarlana gitcez artık:KK37:

ama canım, diş çıkmadan ne kadar zaman önce başladı durum. biz yaklaşık 2 aydır bu durumdayız. bu kadar uzun sürer mi ki? :44:

hmmm sürmez galiba biz 1 gün sıkıntılıydık sonra dişimiz çıktı ama şimdide sıkıntımız bitmedi resmen huy değiştirdi kuzum

benim oğlum da huy değiştirdi resmen. dün gece 10 kez ağlayarak uyandı. babası kucağına alıyor, uyuyor, yatağına bırakıyor ağlıyor. en son bırak alma kucağına dedim. yerinde salladık. bi daha da uyanmadı ama saati 5 etti yani.. :KK53: ikimiz de uykusuz kaldık.
akşama da yemekli misafirim var. sabah yedide kalktım evi süpürdüm, yemeğimi yaptım. eve gidince de silip toz alırım. oğlan yıkanacak... çok işim var çookk.... :KK36:

diş falan değil bu arada bunların sıkıntısı. huy edindiler ağlamayı... :KK53:

Bencede diş değil.:KK37: Sağlık ocağındaki doktor bana dedi huy edinmiş ağlamayı diye.:KK34: Ne vardı sanki yatağına yatınca güzel güzel uyumayı huy edinselerdi ya..:KK53:

Amaaan bende aynı şeyi düşünüyorum.2-3 gece az uyanıyor, hıh diyorum tamam düzeldi artık...ertesi gece yine aynı:KK50:

Gündüz uykuları nasıl bebeğinin?

diş falan değil bu arada bunların sıkıntısı. huy edindiler ağlamayı... :KK53:

katılıyorum... diş bu kadar uzun sürmez zaten.

Amaaan bende aynı şeyi düşünüyorum.2-3 gece az uyanıyor, hıh diyorum tamam düzeldi artık...ertesi gece yine aynı:KK50:

Gündüz uykuları nasıl bebeğinin?

gündüz uykularındaki düzen de gece uykusuyla beraber bozuldu zaten. çorap söküğü gibi oldu. uykuya direnme, çabuk uyanma filan hep aynı gece ile. işte son birkaç gündür o da daha iyiydi. ama iyi dediğim de direnme azaldı. yoksa yine genelde 40 dk'da uyanıyor. öğleden sonra uykusunda şansım varsa emzirip 2.tura dönüyor, 1.5 saate kadar uzadığı oluyor. bir de 3 gün öncesine kadar mutlaka 3 uykuya ihtiyacı oluyordu gündüzleri. son 3 gün 2 kere uyudu. 3.'ye ihtiyaç duymaya başladığında artık gündüz uykusu için çok geç, gece uykusu için erkendi. ben de huzursuzlanıp daha kötü olması riskini göze alıp 1-2 saat daha oyalayıp gece uykusu moduna geçirdim. işe yaramıştı, hatta gece uyanmaları da azalmıştı. ta ki dün geceye kadar... o kadar hesap kitap, plan program yapıyorum, benim kız yine bildiğini okuyor valla :)

bızımde 6. ay aşısından sonra inanılmaz ateşlenince bütün düzenimiz bozuldu,gece ıkı-üç defa kalkan bebek bırden en az 10 15 kez uyanmaya başladı,o zamana kadar bızım yatak odamıozda sepet beşiğinde uyuyordu,6. aydan sonra anne ve babanın bırlıkte oldugunu anlamaya başladıkları için odasını ayırmayı düşünüodum ben,acaba bu değişiklik ona nasıl gelır uykuları düzelır mı diye düşündüm,eşimle bı cesaret 6 bucuk aylık olunca odasında yatırmaya başladık,ilk başlar orada da gece 10 15 kez uyanmaya başladı her seferınde kalkıp emzirip pışpışlayıp,beşiğini sallayıp tekrar yerıne koyuyordum,tabı gece 4 ten sonra artık enerjım kalmıyordu,bu seferde koynuma alıp uyutmaya başladım,4ten 7 ye kadar da bızımle uyuyordu,sora 4-5 gunluk bu ara dönemden sora bırden uykuları düzeldi,artık kendı odasında kendı yatagında gece 2-3 defa kalkarak mışıl mışıl uyuyor.. bir de akşam öğününü burayı okudugum için erkene aldım 7 gb fılan yedırıorum sora 9.30 gb gece uykusuna yatırıorum,en son yatarken emıyor.. şimdilik mutluyuz:)
ama heran herşey değişebilir napalım ılk yıl böyleymiş yuvarlana yuvarlana gitcez artık:KK37:

sen başlangıcını tahmin edebiliyorsun, aşıdan sonra ateşlenince bozulmuş düzen. bende o da yok, hiçbir sebep bulamıyorum. daha önce burda bahsedilen gelişim evreleri, yalnız kalma korkusu dönemi filan gibi sebeplerden olduğunu düşünmeye başlamıştım ki, tam düzelirken yine böyle olması... anlamadım yine.

odasını ayırmayı biz de düşündük ama cesaret edemedik. hangi pozisyonda olursa olsun kendi başına kalkıp oturabileceği zamana kadar erteledik.

bir de çok özel olacak ama -herkese soruyorum- birlikte olma işini nasıl yapıyorsunuz kızlar, bebek odadayken mi? :26: ben doğduğu günden beri bilinçaltına kaydediyordur:) paranoyası ile aynı odadayken yapmadım. eşim yine saçmaladığımı söylese de üstelemedi:) küçükken rahat oluyordu, gece dışında salondaki küçük beşikte uyuduğu için biz yatak odasına geçiyorduk. şimdilerde o yatak odasında uyuyorsa başka bir odaya geçiyoruz. çok utandım :26: ama çok merak ediyorum, herkes ne yapıyor? bir de, artık istesek de onunla aynı odada yapamayız, en ufak bir sese uyanıyor, uykusu çok hafif. odasını ayırana kadar böyle idare heralde.

Son düzenleme:
benim aklıma takılan şu iyi eğitimden bahsediyor arkadaşlar mesele bence iyi terbiyede,

selam kızlar,

çok üüzüldüm forum yine karışmış delikızıda vaveylayıda severim :26:

bende kzızımı 9 aylık oldugunda kreşe verecegim annem bakacaktı ama çok hasta bakamaz kv ve kp der de başka şehirdeler bakmak istiyolar ama o zamnda evime gelcekler ve hep beraber oturmak zorunda kalacagız o yüzden ben istemiyorum onlarda anlayışla karşıladılar ev üstüne ev olmaz ben mutlu olmazsam bebegimede mutluluk veremem o yüzden bnm içinde en mantıklısı kreş zaten evde bunalan biriyim işe gitmeyi seviyorum kafam dagılıyo arkadaşlarımla vakit geçiriyorum sürekli evde olmak bana zor geliyor :KK19:

tabii ki kızmı kendim büyütmek isterdim ama çalışmak zorundayım :KK6:

benim ev hanımı bir çok arkadaşımda çocuklarını kreşe veriyolar yada oyun gruplarına yazdırıyolar çocukların kişisel gelişimi için önemli hem anneyede kendine zaman ayırma fırsatı oluyoo :21:

önemli olan mutlu anne =mutlu bebek :KK52::KK52: geriisi yalan :KK52:

katılıyorum... diş bu kadar uzun sürmez zaten.gündüz uykularındaki düzen de gece uykusuyla beraber bozuldu zaten. çorap söküğü gibi oldu. uykuya direnme, çabuk uyanma filan hep aynı gece ile. işte son birkaç gündür o da daha iyiydi. ama iyi dediğim de direnme azaldı. yoksa yine genelde 40 dk'da uyanıyor. öğleden sonra uykusunda şansım varsa emzirip 2.tura dönüyor, 1.5 saate kadar uzadığı oluyor. bir de 3 gün öncesine kadar mutlaka 3 uykuya ihtiyacı oluyordu gündüzleri. son 3 gün 2 kere uyudu. 3.'ye ihtiyaç duymaya başladığında artık gündüz uykusu için çok geç, gece uykusu için erkendi. ben de huzursuzlanıp daha kötü olması riskini göze alıp 1-2 saat daha oyalayıp gece uykusu moduna geçirdim. işe yaramıştı, hatta gece uyanmaları da azalmıştı. ta ki dün geceye kadar... o kadar hesap kitap, plan program yapıyorum, benim kız yine bildiğini okuyor valla :)sen başlangıcını tahmin edebiliyorsun, aşıdan sonra ateşlenince bozulmuş düzen. bende o da yok, hiçbir sebep bulamıyorum. daha önce burda bahsedilen gelişim evreleri, yalnız kalma korkusu dönemi filan gibi sebeplerden olduğunu düşünmeye başlamıştım ki, tam düzelirken yine böyle olması... anlamadım yine.odasını ayırmayı biz de düşündük ama cesaret edemedik. hangi pozisyonda olursa olsun kendi başına kalkıp oturabileceği zamana kadar erteledik.bir de çok özel olacak ama -herkese soruyorum- birlikte olma işini nasıl yapıyorsunuz kızlar, bebek odadayken mi? :26: ben doğduğu günden beri bilinçaltına kaydediyordur:) paranoyası ile aynı odadayken yapmadım. eşim yine saçmaladığımı söylese de üstelemedi:) küçükken rahat oluyordu, gece dışında salondaki küçük beşikte uyuduğu için biz yatak odasına geçiyorduk. şimdilerde o yatak odasında uyuyorsa başka bir odaya geçiyoruz. çok utandım :26: ama çok merak ediyorum, herkes ne yapıyor? bir de, artık istesek de onunla aynı odada yapamayız, en ufak bir sese uyanıyor, uykusu çok hafif. odasını ayırana kadar böyle idare heralde.
canm bizde misafir yatak odasında birlikte oluyoruz eşim çocuk etkilenir diyooooooooo yatak odasında bana yanaşmıyoooooooooooooooo

katılıyorum... diş bu kadar uzun sürmez zaten.

gündüz uykularındaki düzen de gece uykusuyla beraber bozuldu zaten. çorap söküğü gibi oldu. uykuya direnme, çabuk uyanma filan hep aynı gece ile. işte son birkaç gündür o da daha iyiydi. ama iyi dediğim de direnme azaldı. yoksa yine genelde 40 dk'da uyanıyor. öğleden sonra uykusunda şansım varsa emzirip 2.tura dönüyor, 1.5 saate kadar uzadığı oluyor. bir de 3 gün öncesine kadar mutlaka 3 uykuya ihtiyacı oluyordu gündüzleri. son 3 gün 2 kere uyudu. 3.'ye ihtiyaç duymaya başladığında artık gündüz uykusu için çok geç, gece uykusu için erkendi. ben de huzursuzlanıp daha kötü olması riskini göze alıp 1-2 saat daha oyalayıp gece uykusu moduna geçirdim. işe yaramıştı, hatta gece uyanmaları da azalmıştı. ta ki dün geceye kadar... o kadar hesap kitap, plan program yapıyorum, benim kız yine bildiğini okuyor valla :)

sen başlangıcını tahmin edebiliyorsun, aşıdan sonra ateşlenince bozulmuş düzen. bende o da yok, hiçbir sebep bulamıyorum. daha önce burda bahsedilen gelişim evreleri, yalnız kalma korkusu dönemi filan gibi sebeplerden olduğunu düşünmeye başlamıştım ki, tam düzelirken yine böyle olması... anlamadım yine.

odasını ayırmayı biz de düşündük ama cesaret edemedik. hangi pozisyonda olursa olsun kendi başına kalkıp oturabileceği zamana kadar erteledik.

bir de çok özel olacak ama -herkese soruyorum- birlikte olma işini nasıl yapıyorsunuz kızlar, bebek odadayken mi? :26: ben doğduğu günden beri bilinçaltına kaydediyordur:) paranoyası ile aynı odadayken yapmadım. eşim yine saçmaladığımı söylese de üstelemedi:) küçükken rahat oluyordu, gece dışında salondaki küçük beşikte uyuduğu için biz yatak odasına geçiyorduk. şimdilerde o yatak odasında uyuyorsa başka bir odaya geçiyoruz. çok utandım :26: ama çok merak ediyorum, herkes ne yapıyor? bir de, artık istesek de onunla aynı odada yapamayız, en ufak bir sese uyanıyor, uykusu çok hafif. odasını ayırana kadar böyle idare heralde.

Pazartesi sağlık ocağındaki doktor gündüz çok uyutma dedi, onu dinleyip 2 gündür günde 2 kere toplam 2-2.30 saat kadar uyutuyorum.Normalde bazen 4 kere falan uyuyordu.

Maşallah :nazar::nazar::nazar: diyeyim 2 gecedir uyutup yatağına yatırdıktan sonraki ilk 1 saat içinde ağlıyor, sonra sabaha kadar uyuyor.Artık tesadüf müdür, yoksa düzeldi mi önümüzdeki günlerde göreceğim.:KK42:

Diğer konuysa zaten ayda 3-4 defa olan:KK43::KK43: ilişki durumu mecburen yatak odasında bebek uyurken oluyor.Çünkü birde abi var evde. Ahhh ahh 34 ümde hayatımın baharında bu durumdayım.oysa ki ne gecelikler almıştım kendime:KK47::KK47::KK47:

selam kızlar,

çok üüzüldüm forum yine karışmış delikızıda vaveylayıda severim :26:

bende kzızımı 9 aylık oldugunda kreşe verecegim annem bakacaktı ama çok hasta bakamaz kv ve kp der de başka şehirdeler bakmak istiyolar ama o zamnda evime gelcekler ve hep beraber oturmak zorunda kalacagız o yüzden ben istemiyorum onlarda anlayışla karşıladılar ev üstüne ev olmaz ben mutlu olmazsam bebegimede mutluluk veremem o yüzden bnm içinde en mantıklısı kreş zaten evde bunalan biriyim işe gitmeyi seviyorum kafam dagılıyo arkadaşlarımla vakit geçiriyorum sürekli evde olmak bana zor geliyor :KK19:

tabii ki kızmı kendim büyütmek isterdim ama çalışmak zorundayım :KK6:

benim ev hanımı bir çok arkadaşımda çocuklarını kreşe veriyolar yada oyun gruplarına yazdırıyolar çocukların kişisel gelişimi için önemli hem anneyede kendine zaman ayırma fırsatı oluyoo :21:

önemli olan mutlu anne =mutlu bebek :KK52::KK52: geriisi yalan :KK52:

ADD nirdesin bacım yaaa:21::21:

X