2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
varsin cocugum okumayi yazmayi gec ogrensin kendi istedigim deger yargilariyla baska kirli kaynaklar olmadan onu nakis nakis islemek isterim.

Son düzenleme:
gerilmesenize ne gerek var tadsızlık olmasın lütfennnnnnn
herkesin görüşü kendineeeeeeeee
boşverinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn güllerimmmmmmmm

ben size siz feda etmiyorsunuz demedim ben kendim açısından anlattım .. senin bildiklerinle benimkiler uyuşmuyor zaten ,sen süper olduğun için yetiştirmişsin senin gibi yetiştirenlere bir şey demedim ben ama herkes bir değil ,senin İngilizcenle bu işin eğitimini almış insanların İngilizcesini karşılaştırman da çok komik geldi bana ...öğretmenin verdiği eğitimi kim ne derse desin anne de dahil kolay kolay veremez ,senin tanıdıkların kadar benim de tanıdıklarım var ,evde de büyüyeni gördüm kreşte de ,hakeza ben ev hanımı da olsam kreşe yollarım ,çünkü ailemde evde zaptedilemeyip kreşe gönderildikten sonra her anlamda çok şey kazanmış bir yiğenim var ,çok yakından tanık olduğum için ben eğitim kurumlarının çocukları anneden daha iyi eğittiklerine eminim ,ha tabiki anne sevgisini veremezler ona lafım yok ama eğitim konusunda kreşin faydaları çok fazla..benim kreş öğretmeni arkadaşlarım bile çocuklarını kendi bakma fırsatları varken kreşe veriyorlar belli yaştan sonra ,çünkü gelişimsel olarak çok şey katıyor ..herkes istediği gibi büyütecek zaten sen de süper yetiştiriyormuşsun çocuğunu , o yüzden senin endişelenmen gereken bir şey yok ki ,maş. pek bi beceriklisin o yüzden kendini zaten ayrı tut ve boşa sinirlenme :KK37:

hakikaten çok garipsin sinir endişe falan yok, ortadaki konuyuda tartışmaya çevirdin ya yine helal wallla :KK9: :KK9:
ewet süpsüperr yetiştiriyorum we sinirlenmiyorum sinirlenmek sana yakışır :KK52: fikir ifade edilir ama yansıma olursa ben de fikrimi söylerim.. sen nasıl süppppersin iki çocuğa birden her konuda yetiyorsun ben de aynen öyle yetiyorum çocuklarıma :KK52: getirdiğin yere bak yani :86: ha ben öyle kreşe yollarım mantığındaydım ama öyle her gittiğin yerde kreş olmuyor o da war daha yani tutmadı bizi. ayrıca sen benim ingilizcemi eğitimimi ortaokul sewiyesi falan mı sandın anlamadım :KK1: sen ne kadar ayrıntı düşünüyorsan herkes o kadar düşünüyor titizlenmeye luzum yok. senin bildiklerin we benim bildiklerim farklı olabilir ama benim bildiğim tek birşey war her konuda sivri olmamak :nazar: sonuç: ister evde ol, ister çalış ; yabancı dil müzik aleti vs. den daha önemli olan çocuğa/çocuklara "saygı" yı öğretmek gerek..

ekleyeyim benim becerimle yetiştime tarzımın ne alakası war onu da anlamadım :KK52: çok batmış gözüne sanırsam :KK52:

Son düzenleme:
herkesin kendine göre iyi yaptığı becerikli olduğu konular war tabi
sen beceriklisin sen beceriksizsin diyemez kimse kimseye söz konusu evlatlar olunca
eminim herkes elinden gelenin en iyisini yapar çalış yada çalışma

Kızlar relaks bu ne gerginlik herkes çocugunu kendi yetistirmek ister küçük yaşta kimse kreşe vermek istemez ama şartlar geregi verile bilir zamanı gelince çalısmayan annelerde verecek çocuklarını ama o zaman kadat onlarla ilgilenecegiz egiticez delikız sende calışmasan bu ayda vermicektin bebişlerini krese degilmi çalışanarkadaşlarım var çalışma daha iyi diyolar işte kafam dagılıyo biraz dinleniyoruz diyolar evde olan hanımlar daha zor bende ünv mezunuyum ama calısmıyorum eşimin maaşı yetiyo şükür ev hanımlıgı daha zor bütün gün çocuk ev işi çok yoruyo hele bide benim ki bu ara beni hiç bırakmıyo sizinkilerde öylemi kızlar bu nasıl bi şey anlamadım sürekli kucak isteme mız mızlaa hic kendi kendine durmuyo kafayı yemek uzereyim

Kızlar relaks bu ne gerginlik herkes çocugunu kendi yetistirmek ister küçük yaşta kimse kreşe vermek istemez ama şartlar geregi verile bilir zamanı gelince çalısmayan annelerde verecek çocuklarını ama o zaman kadat onlarla ilgilenecegiz egiticez delikız sende calışmasan bu ayda vermicektin bebişlerini krese degilmi çalışanarkadaşlarım var çalışma daha iyi diyolar işte kafam dagılıyo biraz dinleniyoruz diyolar evde olan hanımlar daha zor bende ünv mezunuyum ama calısmıyorum eşimin maaşı yetiyo şükür ev hanımlıgı daha zor bütün gün çocuk ev işi çok yoruyo hele bide benim ki bu ara beni hiç bırakmıyo sizinkilerde öylemi kızlar bu nasıl bi şey anlamadım sürekli kucak isteme mız mızlaa hic kendi kendine durmuyo kafayı yemek uzereyim

Oyy benimki bayram boyunca öyleydi, hastaydı ve bütün gün kucağımdan inmedi.:KK43:

Bu aralar biraz kendi kendine takılıyor, biraz abisi biraz ben.İdare ediyoruz.:KK1::KK1:

hakikaten çok garipsin sinir endişe falan yok, ortadaki konuyuda tartışmaya çevirdin ya yine helal wallla :KK9: :KK9:
ewet süpsüperr yetiştiriyorum we sinirlenmiyorum sinirlenmek sana yakışır :KK52: fikir ifade edilir ama yansıma olursa ben de fikrimi söylerim.. sen nasıl süppppersin iki çocuğa birden her konuda yetiyorsun ben de aynen öyle yetiyorum çocuklarıma :KK52: getirdiğin yere bak yani :86: ha ben öyle kreşe yollarım mantığındaydım ama öyle her gittiğin yerde kreş olmuyor o da war daha yani tutmadı bizi. ayrıca sen benim ingilizcemi eğitimimi ortaokul sewiyesi falan mı sandın anlamadım :KK1: sen ne kadar ayrıntı düşünüyorsan herkes o kadar düşünüyor titizlenmeye luzum yok. senin bildiklerin we benim bildiklerim farklı olabilir ama benim bildiğim tek birşey war her konuda sivri olmamak :nazar: sonuç: ister evde ol, ister çalış ; yabancı dil müzik aleti vs. den daha önemli olan çocuğa/çocuklara "saygı" yı öğretmek gerek..

ekleyeyim benim becerimle yetiştime tarzımın ne alakası war onu da anlamadım :KK52: çok batmış gözüne sanırsam :KK52:

Vaveyla hani bebeğin yatağının altına arapça yazıp koyacaktık ya, o neydi bidaha söylesene.bide nasıl koyacağız.:KK17::KK17::KK17:

son 3 gundur geceleri abartisiz 50 kere uyaniyor oglum. napicami sasirmis durumdayim

Kelin ilacı olsa kendi başıma sürcem:KK17:

Ek gıdadan gaz olabilir, sıcak geliyor olabilir,biyeri ağrıyordur belkim. yatmadan ağrı kesici şurup ver istersen. ağrısı varsa keser.

Bizimkinde hiçbiri değil ama belki sende işe yarar.

Vaveyla hani bebeğin yatağının altına arapça yazıp koyacaktık ya, o neydi bidaha söylesene.bide nasıl koyacağız.:KK17::KK17::KK17:

ashab-ı keyf isimleri canım, yastığının içine dikebilirsin.. oğlum da bugün hep ayağımda uyudu topuklarımı yere geçti sanki :KK37: gece zaten sık uyanıyor epeydir diş midir diiiiiiişşşşşşşşş :KK52:

benim yakınlarımda da kreşe gittikten sonra bunalıma giren bir çocuk var.çok hırçınlaştı...

neden herkes gerginki topik bazen çok alevleniyor ben çok yazamasamda hepinizi okuyup herkes de kendime özgü bir şey buluyorum böyle gerilincede üzülüyorum kızlar,
annelik herkese göre değişir kimi çalışarak kimi evde kendi terbiye ederek yetiştirir bende çalışıyorum ama şuna inanmıyorum evde oturan insan asosyal asıl evde anne olmak daha zor çünkü eşin beklentisi evin işi evdeysen hep birşeyler çıkıyor ama çalışınca olduğu kadar yapıyorsun hep eksik kalan birşeyler oluyor he dört dörtlük yapan vardır ama ozaman kadın yıpranıyor konunun başında dedim bende çalışıyorum diye ilk başta herşeye yetişmeye çalıştım ama ozamnda benden gitmeye başladı çalışan anne evinin işini olduğu kadar yapar evde olan anne herşeyi yapmaya çalışır.
AMA BİR GERÇEK VARKİ ANNELİK BAŞKA BİRŞEY O SORUMLULUĞU ALIYORSA İNSAN ÇALIŞSANDA EVDEDE OLSAN YETİŞTİRMEYİ BİLİDİĞİN KADAR YETİŞTİRİYORSUN BU BENİM FİKRİM TABİ KİMSE KİMSENİN ANNELİĞİNİDE SORGULAYAMAZ HER ANNE KENDİNE ÖZEL KENDİNE GÖRE MÜKEMMEL DİR .
(benim annem ve k.validem bakıyor ben de evde kalıp kendim yetiştirmek isterdm çoçuğumu)

Nooluyo yahu alevlenmissiniz yine..relax lutfen.her anne evladi icin en iyisini bilir, bende kesinlikle kredi borcum olmasaydi 2 sene calismazdim..uzmanlarida artik takmiyorum cunku bu sene söyledikleriyle bi sonraki sene söyledikleride bir olmuyor..sosyoloji derslerindede annenin bebeklik döneminde yanlarinda olmalari gerekiyo diyodu tam detaylari hatirlamasamda kac yasina kadar olduguna dair.herkesin görusu farkli farkli..
Bunlari tartisana kadar bu cocuga nasil yemek yedircem onu tartisalim:KK53::KK1:

neden herkes gerginki topik bazen çok alevleniyor ben çok yazamasamda hepinizi okuyup herkes de kendime özgü bir şey buluyorum böyle gerilincede üzülüyorum kızlar,
annelik herkese göre değişir kimi çalışarak kimi evde kendi terbiye ederek yetiştirir bende çalışıyorum ama şuna inanmıyorum evde oturan insan asosyal asıl evde anne olmak daha zor çünkü eşin beklentisi evin işi evdeysen hep birşeyler çıkıyor ama çalışınca olduğu kadar yapıyorsun hep eksik kalan birşeyler oluyor he dört dörtlük yapan vardır ama ozaman kadın yıpranıyor konunun başında dedim bende çalışıyorum diye ilk başta herşeye yetişmeye çalıştım ama ozamnda benden gitmeye başladı çalışan anne evinin işini olduğu kadar yapar evde olan anne herşeyi yapmaya çalışır.
AMA BİR GERÇEK VARKİ ANNELİK BAŞKA BİRŞEY O SORUMLULUĞU ALIYORSA İNSAN ÇALIŞSANDA EVDEDE OLSAN YETİŞTİRMEYİ BİLİDİĞİN KADAR YETİŞTİRİYORSUN BU BENİM FİKRİM TABİ KİMSE KİMSENİN ANNELİĞİNİDE SORGULAYAMAZ HER ANNE KENDİNE ÖZEL KENDİNE GÖRE MÜKEMMEL DİR .
(benim annem ve k.validem bakıyor ben de evde kalıp kendim yetiştirmek isterdm çoçuğumu)

katılıyorum ama yıpranma da yapı meselesi bence..

ashab-ı keyf isimleri canım, yastığının içine dikebilirsin.. oğlum da bugün hep ayağımda uyudu topuklarımı yere geçti sanki :KK37: gece zaten sık uyanıyor epeydir diş midir diiiiiiişşşşşşşşş :KK52:

(ashab-ı keyf) mi yazıcam .benim jeton biraz köşeli olduğundan anlayamadım.:KK17:

Ahh şu dişiniz çıksada rahatlasan. Kabarma varmı diş yerinde?

Bende şu sokaktan geçen patatesçi, domatesçi, kavun karpuzculara bi güzellik düşünüyorum:KK37::KK37:

Elinde hem mikrofon mudur, megafon mudur nedir ondan var, hemde bi tarafları yırtılana kadar bağırıyor.:KK36::KK36::KK36:

(ashab-ı keyf) mi yazıcam .benim jeton biraz köşeli olduğundan anlayamadım.:KK17:

Ahh şu dişiniz çıksada rahatlasan. Kabarma varmı diş yerinde?

Bende şu sokaktan geçen patatesçi, domatesçi, kavun karpuzculara bi güzellik düşünüyorum:KK37::KK37:

Elinde hem mikrofon mudur, megafon mudur nedir ondan var, hemde bi tarafları yırtılana kadar bağırıyor.:KK36::KK36::KK36:

sorma ben de karşı komşunun kızına çelme takmayı planlıyorum :KK52:

ashab-ı keyf "isimlerini" yazdırcan arapça yada pc den çıktı al canım. o şekilde de sarıp dikebilirsin.. detaylı yazıcam ama vakit yok, ashab-ı keyf için google dan bilgi edinebilirsin.. zaten bilirsin :) öpüyorum :KK54:

X