2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
gercek askin tadina vardim sonunda, oglumu severken icin titriyor. gozlerim yasariyor. boyle bir ask yok. bitiyorum resmen. tarif edemem, o kadar cok seviyorum ki. Allahim nasil anlatmali bu aski.

askkkkkkk

oluyorum sana bebegim bi tanecik askim.

belki cok garip oldu bu kadar gec yazmam. ama yavas yavas islendi kalbime sevgisi, her gecen gun biraz daha artti. daha da artmasindan korkuyorum. o kadar buyuk bir kalbim var mi?

oglumdan baska hic birseye yer klmayacak diye korkuyorum.

seni cok seviyorum annecim. cooooook

canlar geçmiş bayramınız mübarek olsun sizlere bi sorum var bebeklerinize suluk aldınız mı kafa takıldı bende alcanm da bi silikon ağızlı var bi pipetli olan bide sert mikadan olan var hangisini alayım kullanan arkadaşlar varsa bi akıl versin

asya 2 hafta olacak ama bi düzenli kullanamadım yediklerime hiç dikkat etmiyorum
doğumdan sonraki ilk kiloyu verdim

:21:

bende Ocak annesiyim kilolarla başım dertte büyükler gelen giden eş dost sütün yetmiyor aç bu çocuk dedikçe yedim yedim yedim (sinirden tabiki sütümün yettiğini bile bile) şimdi hamileykenden daha kiloluyum. funda çayı ve beşi bi yerde çayı daha evvel kullandım çok faydasını gördüm. ancak şimdi emzirdiğim için süte olan etkileri bebeğe olan etkileri hakkında bilgim yok kullanan arkadaşlar emziriyormusunuz bebişlerinizi sütünüz ve bebeğin bağırsaklarını da bozup bozmadığını söylermisiniz. birde günde kaç fincan içiyorsunuz..

selam :KK16: benim bayramım güzel geçti çok şükür ,görümcemlerle pikniğe gittik bayram bayram ,bizimkiler şaşırtıcı derecede uslu durdu ,uyuttum uyudular ve biz tam 6 saat mangalda keyif yaptık ,okey oynadık ..Kızım bu bayram bize sürpriz yaptı birden aşırı şekilde konuşmaya başladı ,bariz şekilde ba-ba ve ma-ma diyor ,oğlum uzun süredir mam mam yapıyordu şimdi onunki de mamaya dönüştü:) bugün işe başladım ilk günüm ,sabah zorlandım ,oğlumun altını değiştirirken ağladım ,baktım oğlum da ağzını büktü ağlayacak ,hemen toparlandım,benim en ufak yüz hareketimi üzüntümü anlıyorlar ,dedim ki ne badireler atlattın sen güçlü bir kadınsın bunu da aşarsın ,kreşte ayrılırken ağladım tabi,öğretmenine alın götürün burda durmayın hiç sarılmayacağım sarılırsam bırakamam dedim ,çok şükür çok arıza bir durum yok şimdilik .kızım ek gıda konusunda hala yememekte ısrarlı imiş ,oğlum güzel yemiş ,bakalım ilerleyen süreçte ne olacak ,bayramda oğlumun da kızımın da dişleri patlamış ,patlamak o oluyorsa ,kaşığa tak tak geliyor tırnak ucu kadar çıkmış ama diş görüntüsünde değil tabi ,patlaması o mu oluyor bilemiyorum :)) senden naber

Ay ağlamamak için zor tutuyorum kendimi:KK5: benimde en büyük korkum işe gidip oğlumu başkalarına bırakmak ama çalışıyoruz mecbur bırakmak zorundayız sonuçta onlara daha iyi gelecek hazırlamak için çalışıyoruz

Bende oğluma yatırarak yemek yediriyorum oturarak yemeyi daha çok seviyo ama mama ağzından geri dökülüyo nasıl yapcam anlamadım:26:

Ya siz yazdıkça bende çocuktan şüphe etmeye başladım ne gel yapıyo ne git alkış öğretmeye çalışıyorum tık yok sadece baba diyo onuda bilinçli söylemiyo bababababa

yürüteç çok işime yaradı umarım bi zararı yoktur oğluşuma çok severek kullanıyo sağı solu karıştırıyo örtüleri çekiyo çiçekleri deviriyo yaramazlık yapmaya başladı yani:KK55:

Yeme probleminin hiç yazmak istemiyorum bıktım resmen hazırlıyorum döküyorum bütün gün bu döngü devam ediyo katı hiç bişey yiyemiyo direk midesi kalkıyo fazla püre yaptım herhalde :44: nasıl alıştırıcam bi fikri olan varmı?

Hero baby bende istedim bakalım deneyelim yediği bişey olursa alırım güzel olur bebekleriniz çok tatlılar maşallah:nazar: tombik tombik yerim ben onları Allah yavrularımıza hayırlı ömürler versin

gercek askin tadina vardim sonunda, oglumu severken icin titriyor. gozlerim yasariyor. boyle bir ask yok. bitiyorum resmen. tarif edemem, o kadar cok seviyorum ki. Allahim nasil anlatmali bu aski.

askkkkkkk

belki cok garip oldu bu kadar gec yazmam. ama yavas yavas islendi kalbime sevgisi, her gecen gun biraz daha artti. daha da artmasindan korkuyorum. o kadar buyuk bir kalbim var mi?

Seni cok iyi anliyorum arkadasim.bende diyorum yok boyle bir sevgi.insana herseyi unutturuyor.canimin ici.ilk dogdugu zamanlarda seviyordum ama bu kadar anlayamiyorsun.ama gun gectikce icim aciyor ya ona bir sey olursa.kilina zarar gelsin istemiyorum.hepimiz ayniyiz eminim.cunku bizler anneyiz.. Allahim yavrularimizi bizlere bagislasin

funda suyunu soran arkadaslar aktardan aliniyor.sisesi 1 lt kadar.fiyati 10 tl.ben mecitefendininkini aldim.kutunun uzerinde cay bardaginin 4 de 1 ine funda suyu gerisini normal icme suyuyla tamamliyorsun.yemekten once mi sonrami bilmiyorum.ben ramazanda kullandigim icin yemekten sonra ictim.sanirim ögunlerde iciyorsun.aktara sordurdum emziren annelere zarari yok.bende emziriyorum cunku ayrica sutumde artti.yan etkisi felan da olmadi.insallah merak eden arardaslara yardimci olabilmisimdir.

selam :KK16: benim bayramım güzel geçti çok şükür ,görümcemlerle pikniğe gittik bayram bayram ,bizimkiler şaşırtıcı derecede uslu durdu ,uyuttum uyudular ve biz tam 6 saat mangalda keyif yaptık ,okey oynadık ..Kızım bu bayram bize sürpriz yaptı birden aşırı şekilde konuşmaya başladı ,bariz şekilde ba-ba ve ma-ma diyor ,oğlum uzun süredir mam mam yapıyordu şimdi onunki de mamaya dönüştü:) bugün işe başladım ilk günüm ,sabah zorlandım ,oğlumun altını değiştirirken ağladım ,baktım oğlum da ağzını büktü ağlayacak ,hemen toparlandım,benim en ufak yüz hareketimi üzüntümü anlıyorlar ,dedim ki ne badireler atlattın sen güçlü bir kadınsın bunu da aşarsın ,kreşte ayrılırken ağladım tabi,öğretmenine alın götürün burda durmayın hiç sarılmayacağım sarılırsam bırakamam dedim ,çok şükür çok arıza bir durum yok şimdilik .kızım ek gıda konusunda hala yememekte ısrarlı imiş ,oğlum güzel yemiş ,bakalım ilerleyen süreçte ne olacak ,bayramda oğlumun da kızımın da dişleri patlamış ,patlamak o oluyorsa ,kaşığa tak tak geliyor tırnak ucu kadar çıkmış ama diş görüntüsünde değil tabi ,patlaması o mu oluyor bilemiyorum :)) senden naber

Evet patlamış hayırlı olsun, dahada rahatlarlar umarım artık gece falan..Ben bile üzüldüm şimdi sanki ben bıraktım kreşe, alışıyo insan ya ben biraz abarttım çok üzüldüm sanki keyfi bırakıp işe gidiyomuş gibi sütümüde etkiledi tabi.Arkadaşında dediği gibi herşey onlar için. Bende işe başlamadan ve başladıktan bi hafta sonra öküz gibi böğüre böğüre ağladım bizimkide bana bakıp kahkaha atıyodu oyun yapıyorum sanıyodu zaar bende bol bol içimi döktüm:KK53: Bayram güzeldi biraz eziyetliydi çocukların elinde hırpalandı azcık, devamlı sevmek istiyolar kucaktan inmedi..yeme sorunu yaşadık, uykularınıda etkiledi, halada yaşıyoruz sütüde zorla içiyo 50-60 cc, ek gıdayı tamamen bıraktım 3 gündür unutsun dedim biraz sinir oldu çünkü bende çok zorlayınca genzine falan çok kaçtı iyi halt ettim görür görmez basıyo çığlığı o kadar nefret etti çocuk:KK47:

Kaçta bırakıp kaçta alıcaksın? 2 günde oturtursun düzenlerini..

Günaydın arkadaşlar. biz de tatilden döndük. bavul hazırlamak kolay ama boşaltması zor. dün bütün gün çamaşır yıkamakla geçti. bugünde ütüyle geçecek galiba.
oğlumun 2 dişi çıktı. emekliyor, koltuğa tırmanıyor, koltuğa tutunarak yan yan yürüyor. ama bazılarınızın dediği gb baba mama falan yok. sadece bilinçsiz anne diyor. ek gıdayı pek istemiyor. ben de yediği kadarını kabulleniyorum. zorlamıyorum. örümcek aldık biniyor. ii oldu valla. gece uykularımız eskiye göre daha ii. 21.30dan sabah 8 e kadar3-4 kere falan kalkıyor. 2 hafta sonra taşınıcaz. bugünden itibaren de evi toplamaya başlıcam. sonasında da okullar açılıyor. bebeğimi bakıcıya vericem ve yeni bir düzsen başlıcak. hepimizin hakkında hayırlısı olsun

bende Ocak annesiyim kilolarla başım dertte büyükler gelen giden eş dost sütün yetmiyor aç bu çocuk dedikçe yedim yedim yedim (sinirden tabiki sütümün yettiğini bile bile) şimdi hamileykenden daha kiloluyum. funda çayı ve beşi bi yerde çayı daha evvel kullandım çok faydasını gördüm. ancak şimdi emzirdiğim için süte olan etkileri bebeğe olan etkileri hakkında bilgim yok kullanan arkadaşlar emziriyormusunuz bebişlerinizi sütünüz ve bebeğin bağırsaklarını da bozup bozmadığını söylermisiniz. birde günde kaç fincan içiyorsunuz..

hoşgeldin öncelikle,ben funda suyunu sabah 1 çbnın 1/4 üne funda suyu gerisine su koyup içiyorum aç karnına
gün içinde içmedim ama 3 kere içilecek bildiğim ,beşibiryerdeyle ilgili bir bilgim yok ama funda suyu süt
artırıcı gerçekten de,bağırsak bozmadı bende,emziriyorum ek gıdaya düzenli geçmedim hatta sütümde artış bile
oldu bilseydim sütümü artırmak için bile içerdim,ama doktora gidince soracağım yinede içim çok rahatdeğil,

Ay ağlamamak için zor tutuyorum kendimi:KK5: benimde en büyük korkum işe gidip oğlumu başkalarına bırakmak ama çalışıyoruz mecbur bırakmak zorundayız sonuçta onlara daha iyi gelecek hazırlamak için çalışıyoruz

Bende oğluma yatırarak yemek yediriyorum oturarak yemeyi daha çok seviyo ama mama ağzından geri dökülüyo nasıl yapcam anlamadım:26:

Ya siz yazdıkça bende çocuktan şüphe etmeye başladım ne gel yapıyo ne git alkış öğretmeye çalışıyorum tık yok sadece baba diyo onuda bilinçli söylemiyo bababababa

yürüteç çok işime yaradı umarım bi zararı yoktur oğluşuma çok severek kullanıyo sağı solu karıştırıyo örtüleri çekiyo çiçekleri deviriyo yaramazlık yapmaya başladı yani:KK55:

Yeme probleminin hiç yazmak istemiyorum bıktım resmen hazırlıyorum döküyorum bütün gün bu döngü devam ediyo katı hiç bişey yiyemiyo direk midesi kalkıyo fazla püre yaptım herhalde :44: nasıl alıştırıcam bi fikri olan varmı?

Hero baby bende istedim bakalım deneyelim yediği bişey olursa alırım güzel olur bebekleriniz çok tatlılar maşallah:nazar: tombik tombik yerim ben onları Allah yavrularımıza hayırlı ömürler versin
her çocuk farklıdır sen takılma öyle şeylere ,benim kızımla oğlum bile farklı kızım oğlana göre geriden geliyor ama önemli değil ,geç olsun güç olmasın ,alıştırma konusunda hiçbir fikrim yok her yolu denedim ama cık

Evet patlamış hayırlı olsun, dahada rahatlarlar umarım artık gece falan..Ben bile üzüldüm şimdi sanki ben bıraktım kreşe, alışıyo insan ya ben biraz abarttım çok üzüldüm sanki keyfi bırakıp işe gidiyomuş gibi sütümüde etkiledi tabi.Arkadaşında dediği gibi herşey onlar için. Bende işe başlamadan ve başladıktan bi hafta sonra öküz gibi böğüre böğüre ağladım bizimkide bana bakıp kahkaha atıyodu oyun yapıyorum sanıyodu zaar bende bol bol içimi döktüm:KK53: Bayram güzeldi biraz eziyetliydi çocukların elinde hırpalandı azcık, devamlı sevmek istiyolar kucaktan inmedi..yeme sorunu yaşadık, uykularınıda etkiledi, halada yaşıyoruz sütüde zorla içiyo 50-60 cc, ek gıdayı tamamen bıraktım 3 gündür unutsun dedim biraz sinir oldu çünkü bende çok zorlayınca genzine falan çok kaçtı iyi halt ettim görür görmez basıyo çığlığı o kadar nefret etti çocuk:KK47:

Kaçta bırakıp kaçta alıcaksın? 2 günde oturtursun düzenlerini..
sağolasın :KK16: yok yaa geceden hiç umudum yok doğrusu niyeyse ,yok ben üzülmeyeceğim sütüm de etkilenmesin diye sürekli telkin halindeyim ,sabah 8 de bırakıp akşam 5 te alacağım ,1330 gibi evde oluyorum ,yemeğimi ev işimi yapıp biraz dinleneceğim onlar kreşten getirecekler 1630-1700 gibi ,ben de alır almaz bahçeye indireceğim akşam babaları gelene kadar 1900 a kadar bahçede oluruz ,sonra evimize geliriz ,yemekti banyoydu zaten 2030 gibi uyuyorlar ..

hayırlı olsun dişleriniz.. :nazar: ilk iş gününüz de hayırlı olsun. :KK50: bir iki hafta sonra düzeniniz iyice oturur canım. ne yapalım onlar için çalışıyoruz..

askkkkkkk

çok güzel dile getirmişsin duygularını. ben de bazen öyle yoğun yaşıyorum ki duygularımı, hele de o göğsümde uyurken... sonrasında korkuyorum, kendimi toparlamaya çalışıyorum. kesinlikle yok böyle büyük bir aşk... çok şükür ki rabbime böyle güzel bir duyguyu tattırdı bizlere...

canlar geçmiş bayramınız mübarek olsun sizlere bi sorum var bebeklerinize suluk aldınız mı kafa takıldı bende alcanm da bi silikon ağızlı var bi pipetli olan bide sert mikadan olan var hangisini alayım kullanan arkadaşlar varsa bi akıl versin

canım ben damla akıtmaz bardak şeklinde aldım. suyu biberondan içmeye alıştığı için ilk zamanlar hep genzine kaçırdı. şimdi şimdi daha iyi içiyor. az az çekiyor yavrum... akıllı kuzum benim. ama yine arada kaçırıyor.. :26:

günaydın kızlar mutlu günler

günaydın...

gelişim konusunda da takmayın bence bu kadar. oğlum 7,5 aylık hala emeklemiyor. bayramda bir arkadaşım aradı, onun da 10 aylık bir kızı var. ben dedim benim oğlan hala emeklemiyor diye, benimki bile emeklemiyor dedi. yere yüzüstü koyuyoruz ağlıyor, ne yapalım kaldırıyoruz dedi. dişleri de yeni çıkmış. yani takmayın kızlar... herşey sırayla olacak inşallah... :KK8:

hayırlı olsun dişleriniz.. :nazar: ilk iş gününüz de hayırlı olsun. :KK50: bir iki hafta sonra düzeniniz iyice oturur canım. ne yapalım onlar için çalışıyoruz.. çok güzel dile getirmişsin duygularını. ben de bazen öyle yoğun yaşıyorum ki duygularımı, hele de o göğsümde uyurken... sonrasında korkuyorum, kendimi toparlamaya çalışıyorum. kesinlikle yok böyle büyük bir aşk... çok şükür ki rabbime böyle güzel bir duyguyu tattırdı bizlere... canım ben damla akıtmaz bardak şeklinde aldım. suyu biberondan içmeye alıştığı için ilk zamanlar hep genzine kaçırdı. şimdi şimdi daha iyi içiyor. az az çekiyor yavrum... akıllı kuzum benim. ama yine arada kaçırıyor.. :26:günaydın...
sağolasın:KK16:
gelişim konusunda da takmayın bence bu kadar. oğlum 7,5 aylık hala emeklemiyor. bayramda bir arkadaşım aradı, onun da 10 aylık bir kızı var. ben dedim benim oğlan hala emeklemiyor diye, benimki bile emeklemiyor dedi. yere yüzüstü koyuyoruz ağlıyor, ne yapalım kaldırıyoruz dedi. dişleri de yeni çıkmış. yani takmayın kızlar... herşey sırayla olacak inşallah... :KK8:
aynen :KK9:

wee nin silikon ağızlı suluğunu aldık çok rahat içiyor, kızım için de aynısını kullanmıştık.. bu arada fırsat buldukça bardağa alıştırın kızım 2 yaşına kadar suluktan içti :KK17: şimdi her fırsatta oğlumun ağzına bardağı dayıyorum :KK37: hem de diş çıkmış mı kontrol oluyor :KK1:

çalışan anneler diyor ya: herşey bebişlerin geleceği için...şimdi ben çalışmayarak iyi bir gelecek hazırlamıyoum mu acaba diye vicdan azabı duydum. ama bazı psikologlarda çocuğu bırakıp çalışmanın çocuk psikolojisini çok derinden etkilediğini söylüyor. en az ilkokula kadar bırakılmamalı diyor. kim hatalı kim normal bilemedim. aslında her ikisi de zor.evde olduğunda devamlı bebişlesin para kazanamıyosun ayrıca sosyal olamıyosun fazla.bir de devamlı bebekle olunca bi süre sonra sıkılıyosun bir nefes almak istiyorsun.çalışınca da bebeği çok uzun süre göremiyosun ve onun psikolojisinde göremediğin kimbilir nasıl yaralar açılıyor onun yarattığı bi ruh hali oluyor

çalışan anneler diyor ya: herşey bebişlerin geleceği için...şimdi ben çalışmayarak iyi bir gelecek hazırlamıyoum mu acaba diye vicdan azabı duydum. ama bazı psikologlarda çocuğu bırakıp çalışmanın çocuk psikolojisini çok derinden etkilediğini söylüyor. en az ilkokula kadar bırakılmamalı diyor. kim hatalı kim normal bilemedim. aslında her ikisi de zor.evde olduğunda devamlı bebişlesin para kazanamıyosun ayrıca sosyal olamıyosun fazla.bir de devamlı bebekle olunca bi süre sonra sıkılıyosun bir nefes almak istiyorsun.çalışınca da bebeği çok uzun süre göremiyosun ve onun psikolojisinde göremediğin kimbilir nasıl yaralar açılıyor onun yarattığı bi ruh hali oluyor

bana ayda 10 bin maaş werseler yine çalışmam.. Allah mecbur etmesin.. ewde kalarak çocuklarım için daha werimli olduğumu düşünüyorum..5 yıl çalışma hayatından sonra 6 yıldır ewdeyim we inanın hiç sıkılmadım, bunalmadım.. ne şartlarda şehirlerde yaşadım üstelik bilemezsiniz.. 1 hafta elektrik olmazdı ewde, bu gibi durumlarda başbaşa daha çok kalarak ne oyunlar oynadık yawrumla.. Allah çalışan arkadaşlara kolaylık wersin, geride bıraktıkları çocuklarını da hayırlı insanlarla karşılaştırsın.. anneleri gibi sewgiyle titizlilikle büyütsünler

canım ben arkadaşı rahatlatmak için söyledim o lafı. çalışmayan anneler üzülsün diye değil. :KK50: ben de özelde olsaydım ve maddi durumum iyi olsaydı KESİNLİKLE çalışmazdım. ben de bebeğimin yanında olmayı çok ama çok isterdim. işteyken hep acaba şimdi ne yapıyor diye düşünüyorum. ya emeklerse de göremezsem, ya anne derse de ben duyamazsam diye düşünüyorum hep. insan anne olunca kendini unutuyor. kendim için çalışmıyorum, hani sosyalleşeyim kendime zaman ayırayım diye.. borçlarımızı ödeyebilmek ve bebeğimize daha iyi bir gelecek sunabilmek için çalışıyorum. _yani maddi olarak_ maneviyatı da işten kalan zamanlarda tamamlamaya çalışıyorum. işten gelince bütün işimi gücümü bırakıp onunla ilgileniyorum. eksik kalmasın diye... inşallah eksikliğimi hissetmez ve büyüyünce bana sormaz, neden beni bıraktın diye...
seni üzdüğüm için üzüldüm.. :KK50:

Son düzenleme:
bana ayda 10 bin maaş werseler yine çalışmam.. Allah mecbur etmesin.. ewde kalarak çocuklarım için daha werimli olduğumu düşünüyorum..5 yıl çalışma hayatından sonra 6 yıldır ewdeyim we inanın hiç sıkılmadım, bunalmadım.. ne şartlarda şehirlerde yaşadım üstelik bilemezsiniz.. 1 hafta elektrik olmazdı ewde, bu gibi durumlarda başbaşa daha çok kalarak ne oyunlar oynadık yawrumla.. Allah çalışan arkadaşlara kolaylık wersin, geride bıraktıkları çocuklarını da hayırlı insanlarla karşılaştırsın.. anneleri gibi sewgiyle titizlilikle büyütsünler

canım bencede öyle.10 milyara bile deymez diyorum.kim anne gibi sevebilir,özenebilir.ama bana öyle bir baskı var ki...sanki herkes çalışmak zorundaymış.çalışılırsa daha iyi bir gelecek olurmuş gibi..hani evde yatıyosunlu cümleler filan. kafam karışıyor.belki sen en iyi bilirsin hem çalışmışsın hem şuan ev hanımısın.demekki böylesi daha güzel..içim biraz rahatladı:)

canım bencede öyle.10 milyara bile deymez diyorum.kim anne gibi sevebilir,özenebilir.ama bana öyle bir baskı var ki...sanki herkes çalışmak zorundaymış.çalışılırsa daha iyi bir gelecek olurmuş gibi..hani evde yatıyosunlu cümleler filan. kafam karışıyor.belki sen en iyi bilirsin hem çalışmışsın hem şuan ev hanımısın.demekki böylesi daha güzel..içim biraz rahatladı:)

allah allah millete ne imiş?? ewde duruyorsun bebeğine bakıyorsun.. ewde yatıyorsun ne demek ya?? :KK47: :KK47:
kardeşim we abim diyor 2 üniversite bitti boru mu bu çalışmıyorsun.. walla diyorum çalışıp bakıcıya mı para wericem ne anladım ben o işten.. he bi de sabit bir şehirde olsam belki o zaman başka ama ordan oraya eşimle beraber tayin görcem belki de hemen çıkmayacak tayinim ayrılıklar falan..... ayrıntıları da düşünerek eşimle ortak karar werdik.. çok şükür yetiyor maaşı ewlerin borçlarını da ödüyor allah herkesin ewine bereket huzur wersin..

ruza bence arkadaş senin sözün üstüne yazmadı :KK54:

X