2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar sağolun doktora gittim okmeydanı hast. riskli gebelık bölümü aydın kılınca fakat dr biz sana bakamayız perinatolojı olan bi hastaneye gıtmen lazım

sık kontrol edılmelısın ultrason kontrollerın ıı olmalı durum riskli ben seni basımdan savmıyorums enın ıyılıgın ıcın söyluyorum ne yazıkkı sorumlulugu alamayız dedi :KK43:

gene doktorsuz kaldım yanı nereye gıtsem gerı cevırıyolar çapa cerrahpaşa vakıf gureba zeynep kamıle fln git dedi oralarda varmıs evet de calısıyorum ve defalarca izin kullandım

zaten ultrasonda bebege baktı kalp atısı var ve güzel sorun yok su an dedi....ama ölçüme baktım sorun var bence pazartesı dr da iken

sata göre 7+3 olması gerekrıken 2 gun ılerı 7+5 ve 14 mm çıkmsıtı bugun sata göre 8+0 olması gerekrıekn 7+4 ve boyu 13 mm çıktı bu ne saçmalık anlamadım

bebegeıme Allah korusun bişe olmus olsa hanı kötüye gıtse kalbi atmazdı allah korusun ama hersey ıyı boyu haftası nıe öle çıktı anlamadım dr sordum ultrasonm değerleri

değişiktir dedi ama özeldkeı doktorum ile daha önce gıttımm devlet hast ultrasonalrı aynı cıkartmsıtı off cok sınır oldum bılıyorum kafaya takılıcak çok önemlı bısı dııl ama

benım durumumdakı bi insan takar yanı....şimdi napsam bılmıyorum hemen özeldekı doktoruma gidip bi gözüksemmı die düşünüyorum o daha ayrıntılı açıkalr en azından

veya okmeydanındakı dr yanlış ölçtü belkıde....ölçmeden şöle bi bakınca bile bugunkı bebek daha kucuk gozukuo çok üzüldüm yaa sonunda gene prof. rıza madazlıya gidicem galıba

bu kadar maddı sıkıntının içinde :KK43: :KK43: :KK43:

ben hala geriden okuyorum forumu, devamını okumadan yazıyorum, umarım çözmüşsündür, ama hemen sana doktorumun dediği şeyi yazmak istedim. son kontrolüm 7,5 haftalıkkendi. Ben hiçbirşey sormadan kendisi bana şöyle bir açıklama yaptı: "bu haftalardaki ölçümler yanıltıcıdır, 3-5 gün oynar, asıl 10-12 hafta civarındaki ense ölçümlerinden çıkan sonuç belirleyici olmaya çok yakındır, bi de 22 hafta civarındaki ölçümler artık net belirler" demişti. O yüzden ölçüm konusunu, birkaç günü, 1 mm'i sakın ama sakın kafana takma. Bir de, birden fazla doktora gitmek de böyle kafa karışıklığına yol açabilyor bazen. Durumun hassas, biliyorum, ondan... Ama yine de güvendiğin doktoru belirleyip ne olursa olsun sadece ona gitsen? Olmuyor mu?

ben hala geriden okuyorum forumu, devamını okumadan yazıyorum, umarım çözmüşsündür, ama hemen sana doktorumun dediği şeyi yazmak istedim. son kontrolüm 7,5 haftalıkkendi. Ben hiçbirşey sormadan kendisi bana şöyle bir açıklama yaptı: "bu haftalardaki ölçümler yanıltıcıdır, 3-5 gün oynar, asıl 10-12 hafta civarındaki ense ölçümlerinden çıkan sonuç belirleyici olmaya çok yakındır, bi de 22 hafta civarındaki ölçümler artık net belirler" demişti. O yüzden ölçüm konusunu, birkaç günü, 1 mm'i sakın ama sakın kafana takma. Bir de, birden fazla doktora gitmek de böyle kafa karışıklığına yol açabilyor bazen. Durumun hassas, biliyorum, ondan... Ama yine de güvendiğin doktoru belirleyip ne olursa olsun sadece ona gitsen? Olmuyor mu?

canım benım hesaplamalarda hatalar oalbileceğini bılıyorum yalnız bebegım 2-3 gun once daha buyuk ölçülmüştü ve 2-3 gn sonra

daha kucuk olculunce bi sorun mu var dedım cunku daha önceden kayıpalrım oldugu ıcın bılıyorum kı bebek gelsıımı durduduğu veya bi sorun oldugu zaman

daha kuculuyo onun dısında bu hafta meslesi sorun değildi asıl ultrasonr esmınde kanama alanı gordum ve doktor bana bı sorun yok demıstı o kanama alanı

daha oncekı gebelıklerımde de vardı ve bu yuzden hastanede yattım dusuk tehlıkesı gecırdım ama bu sefer dr bişeyin yok dedı eve geldım bı baktım aa kanama alanı

şok oldum ertesı gun özeldekı druma gıttım sordum evet kanama alanı dedı ve ehemn progestan basladı kanamam olması halınde dusuk tehdıdı yasıycaktım yanı

asıl mesele buydu canım yoksa hep söyluyorum bebıs bunalr 2 ileri bi geri farketmez toparlıyoalr kı daha oncekılerde 10 gun gerıden gelen bebegım bırden

farkı kapatmsıtı olabılıyo yanı durum böyle yanlış anlaşılmayım....biliyosun bu benım 4. ü ilk 3 ü kayıp ve riskli bi gebelık gecırıyorum kan hastalıgım var

dr arastırıyordum yoksa bi ona bi buna gıtmıyorum cunku halı hazırda gittiğim dr lar sorumlulugu ustleenemeyeceklerını yeterlı donanımları olmadıkalrını yuzume karsı

söledıklerı ıcın dr arıyordum durum bu :) o kanama alanını gordugu halde söylemeyende yükske riskli gebelık polk. doktoru !!!!

merhaba kızlar :) aranızda bana da yer var mı :) allah izin verirse ocak ayında bende bebeğime kavuşacağım :KK9: :emir_bebek: inşallah hepimize bebeğimizi sağlıkla kucağımıza almak nasip olur :nazar:

canım hayırlı olsun ılk sayfada lıstemız var gereklı bılgılerı yazarsan ekleyeyım :)

ayşecim benide ekleyebilirmisin listeye İstanbul ilk bebiş

canım ılk sayfada lıstemız var bılgılerı yaz eklleyım bu bılgıler yetersiz maalesef bebişimm :)

Ben de dr. dan geldim, gayet iyiymişiz teyzeleriii. 7+3 günlüğüm. Dr. um bir sürü tahlil verdi yine. içerde hala kocaman yumoşlarım var. 12. haftadan sonra küçüleceklermiş . Crinone Jel i 1 adet e düşürdü. Yarın gidip bir sürü kan vereceğim ve de maalesef açlık kan şekerimi ölçtüreceğim. Iyyy o glikozu içmek te ölümm. Hele ki benim gibi tatlıyla arası olmayan hele bu ara hiç tatlı görmek istemeyen biri nasıl içeçeğim o şekerli suyuu yaa

maşallah subhnallah canımmm :) aa yumoş mu varmışş ?

Kızlar size birşey soracağım
Benim ultrason resimlerim net çıkmıyor.
Kafamda kurguladığım sebepler:
Ultrason cihazı iyi değil.
Yada kilolu olmamdan dolayı yağdan rahim iyi görünmüyor. Hangisi?
İnanın seçemiyorum ben bebeğimi...
Birde tırnaklarım geç uzuyor. Normalde hamilelerin ki hızlı uzarmış. Neden acaba?

canım hepsi oalbilir :) ayrıca cok afedersın gazın oalbılrı o da etkılıyomus bi de idrar kesne dolu olursa o da etkılıomus dr um wc gıttınmı die sorar cunku :KK70:

ayrıca daha cok kucuk bulanık gozukur sen sımdı onu dusunme kalp atısı gozukuyosa nettir tamam ıste şapma yanı :) daha mınıcık :)

hee bıd e ona bakarsan hamılersın saçalrı da hzılı uzuyo diyolar ama benımkıler uzamıyo napcazz :)

canım bunlar çok kişisel şeyelr takılma bence beebgın ıyı mı ıyı ne güzel :)

Son düzenleme:
evet canım, biliyorum durumunu az çok. haklısın tabi, doktor araştırmak zorundasın. hele ki yüksek riskli gebelık polk. olup kanama alanından bahsetmeyen doktorlar varken...! peki sonuçta bulabildin mi güveneceğin doktoru? yoksa hala araştırıyor musun? özeldeki doktoruna aslında güveniyorsun anladığım kadarıyla, ama maddi açıdan zorlayacak heralde? yada devlet hastanesi ortamında mı olması gerekiyor tüm kontrollerinin? ihtiyaçların neler, belki bir yardımımız olur (tanıdık, yönlendirme vs)

bu arada kanama alanını farkedip hemen ilaca başlamana sevindim, bir hayır varmış demek ki o gün o ultrasona girmende. doktor söylemedi ama sen gördün o alanı o gün. bu sefer yüzün gülsün inşallah...

çok katılamıyorum kızlar size öyle sonradan takip edebiliyorum bazı yazıları..

Ayşecim gönlünü ferah tut canım ,Allahın izni ile sağlıcakla alıcaksın inşallah bu kez bebeğini kucağına..

ayşecim kilo ve yaş eksik kalmış sanırım ,iş yerinde tam giremiyorum da bakamamışım iyi
yaş 29
kilo şuan 48 ilk rahime düştüğünde 50 idi heralde bilemiyorum tam

Son düzenleme:
evet canım, biliyorum durumunu az çok. haklısın tabi, doktor araştırmak zorundasın. hele ki yüksek riskli gebelık polk. olup kanama alanından bahsetmeyen doktorlar varken...! peki sonuçta bulabildin mi güveneceğin doktoru? yoksa hala araştırıyor musun? özeldeki doktoruna aslında güveniyorsun anladığım kadarıyla, ama maddi açıdan zorlayacak heralde? yada devlet hastanesi ortamında mı olması gerekiyor tüm kontrollerinin? ihtiyaçların neler, belki bir yardımımız olur (tanıdık, yönlendirme vs)

bu arada kanama alanını farkedip hemen ilaca başlamana sevindim, bir hayır varmış demek ki o gün o ultrasona girmende. doktor söylemedi ama sen gördün o alanı o gün. bu sefer yüzün gülsün inşallah...

canım özeldekı doktoruma guvenoyorum hem evıme de yakın bılmıyorum belkı doğum ıcınde orayı secerım ama dediğim gibi hem donanım açısından hem de olur ya

aksi bişey cıkan gücümün yetmeyecegı bişi olursa diye devlette de bi doktor arıyorum ayrıca daha uzman bi dr arıyrodum özelde sonuc olrk

kanunı sultan suleyman hastanesınde perinatolojı varmıs ve doktorların ortak kararıan göre benım ıcın en ıyısı perınatolojı bölümü olan bı hastanede bulunmam

oldugundan kanunı sultan süleyman kadın doğum hast devam edicem aynı zamanda jfk hastansınde ( ailem olmus sımdı) çok iyi bi dr tavsıyesı aldım

hem uzman hem de ücretı çok pahalı değil ona devam edıcem evıme yakın olan hastanede ıse dosyam acık durucak acil bişey veya bı sıkıtnım

odlu mu hemen ırtıbata gecebıleım diye...zaten muayne euctretı uygun 20 tl fln gebelıgın seyrıne göre normal doğum yapmama ızın verılırse normal doğumu

özelde yapmayı dusunuyorum yok sezeryan derlerse devlette yaparım diye dusunuyorumm...hayırlısı olsun ınsallahh

az cok anlıyorum çok sukur...doktorum prıgetsna baslaıd ınsallah kanama alnım da kcuulmsutr bakalım kontrole gıdınce gorcez :) ınsallah bi sorun yasamayız canım

ama ksımette varsa ne yaparsan yap baazen olmuyor yıne de tedbirsiz tevekkül olmuyo tedbir bizden takdir Allah tan :)

slm kızlar naber :KK3:

selam canım :)

çok katılamıyorum kızlar size öyle sonradan takip edebiliyorum bazı yazıları..

Ayşecim gönlünü ferah tut canım ,Allahın izni ile sağlıcakla alıcaksın inşallah bu kez bebeğini kucağına..

canım ınsallah ınsallah sırf kendım ıcın değil hepimiz için dileğim aynı :) sağlıkal kucakalrız ınsallah :)

ayşecim kilo ve yaş eksik kalmış sanırım ,iş yerinde tam giremiyorum da bakamamışım iyi
yaş 29
kilo şuan 48 ilk rahime düştüğünde 50 idi heralde bilemiyorum tam

tamam canım eklıycemm :) ınss

merhaba kızlar...4. hamileliğim.bırını kaybettım bır kızım bır oğlum var...bu bebek buyuk surprız oldu hepimize...cunku oğlum henuz 15 aylık...7 haftalıkken oğrendım hamıle olduğumu...ınsallah sağlıkla kucağıma alırım...

canım hayırlı olsun ılk sayfada lıstemız var gereklı bılgılerı yazarsan ekleyeyım :)

canım ılk sayfada lıstemız var bılgılerı yaz eklleyım bu bılgıler yetersiz maalesef bebişimm :)

mesaj gönderemediğim için bilgilerimi gönderemedim beni de ekler misin ay she? Herkese iyi geceler

merhaba arkadaşlar ben kadınlar kulübünde yeniyim bu gruba nasıl ekleneceğimi bilmiyorum bana yardımcı olan olursa sevinirim. Bu 3. hamileliğim diğeri daha 14 aylık olduğu için zorlanıyorum. Şu anda da mide bulantısından uyuyamıyorum herkese iyi geceler[/QUOT

hoşgeldiniz hayrlı olsun hamileliğiniz ne kadarlık hamilesiniz :)

Hoşbulduk Meralşah teşekkür ederim ilgilendiğin için. ben 9. haftamdayım ve 3. gebeliğim ama yine de kaçıncı bebek olursa olsun bi heyecan oluyor.)) Senin ilk bebeğin sanırım

merhaba kızlar...4. hamileliğim.bırını kaybettım bır kızım bır oğlum var...bu bebek buyuk surprız oldu hepimize...cunku oğlum henuz 15 aylık...7 haftalıkken oğrendım hamıle olduğumu...ınsallah sağlıkla kucağıma alırım...

selam rosebuld benim ikinci oğlum da 14 aylık ben de 6 haftalıkken farkettim ve bize de büyük sürpriz oldu. benim gibi küçük çocuğu olan biri var mı diye merak ediyordum hayırlısıyla gelsinler inşallah..

şşiiittt uykucu anneler uyudunuzmu hepimiz şekerlerim seviyorum sizi uyuyun güzel güzel ohhh bende uyiyim bari bu akşam çok güzel esiyor

Ya benim is dolaysiyla ucak seyahati yapmam gerekti:KK43:(( doktorumu aradim sakincasi yok dedi ama cok tedirginim:KK43:(
Ya bisey olursa ya duserse allah korusun. Oralarda yorulucam ikigun off offfff.

herkese mrb ben bu gün dr. kontrolünden geldim üzüntüden ölmek üzereyim :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5: başım çatlıyo malesef kalp atışı için gittim kontrolümden bebeğimi bile göremeden geldim sanırım benimki boş gebelik çarşambaya randevum var eğer hala görünmezse tabii bi mucize olucak cuma gününe kürtaj olucam bana dua edin
$IMG_1169.jpg $IMG_1169.jpg

canım özeldekı doktoruma guvenoyorum hem evıme de yakın bılmıyorum belkı doğum ıcınde orayı secerım ama dediğim gibi hem donanım açısından hem de olur ya

aksi bişey cıkan gücümün yetmeyecegı bişi olursa diye devlette de bi doktor arıyorum ayrıca daha uzman bi dr arıyrodum özelde sonuc olrk

kanunı sultan suleyman hastanesınde perinatolojı varmıs ve doktorların ortak kararıan göre benım ıcın en ıyısı perınatolojı bölümü olan bı hastanede bulunmam

oldugundan kanunı sultan süleyman kadın doğum hast devam edicem aynı zamanda jfk hastansınde ( ailem olmus sımdı) çok iyi bi dr tavsıyesı aldım

hem uzman hem de ücretı çok pahalı değil ona devam edıcem evıme yakın olan hastanede ıse dosyam acık durucak acil bişey veya bı sıkıtnım

odlu mu hemen ırtıbata gecebıleım diye...zaten muayne euctretı uygun 20 tl fln gebelıgın seyrıne göre normal doğum yapmama ızın verılırse normal doğumu

özelde yapmayı dusunuyorum yok sezeryan derlerse devlette yaparım diye dusunuyorumm...hayırlısı olsun ınsallahh c
az cok anlıyorum çok sukur...doktorum prıgetsna baslaıd ınsallah kanama alnım da kcuulmsutr bakalım kontrole gıdınce gorcez :) ınsallah bi sorun yasamayız canım

ama ksımette varsa ne yaparsan yap baazen olmuyor yıne de tedbirsiz tevekkül olmuyo tedbir bizden takdir Allah tan :)

selam canım :) bu kanuni sultan süleymanda tahlil yaptrmak için randevu alıyım dedim ama taa ayın 30 una verdi randevuyu çok geçe veriyo ya sinir oldum bende mecbur özelde yaptrdım siz nasıl randevu alyosunuz ordan ya

Hoşbulduk Meralşah teşekkür ederim ilgilendiğin için. ben 9. haftamdayım ve 3. gebeliğim ama yine de kaçıncı bebek olursa olsun bi heyecan oluyor.)) Senin ilk bebeğin sanırım
rica ederim..benden 1 hafta ilerdesiniz benimde 2.bebiş inş..6 yaşında 1oğlum var:KK55: evet pek 1 heyecanlı oluo geçen sene 1 hamileliğim hiç beklemediğim 1 şekilde kötü sonuçlandı, bundada biraz temkinliyim kendimi kaptırmak istemiorum ama zamanla aşıcam inş.:KK55:

herkese mrb ben bu gün dr. kontrolünden geldim üzüntüden ölmek üzereyim :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5: başım çatlıyo malesef kalp atışı için gittim kontrolümden bebeğimi bile göremeden geldim sanırım benimki boş gebelik çarşambaya randevum var eğer hala görünmezse tabii bi mucize olucak cuma gününe kürtaj olucam bana dua edin
Eki Görüntüle 444885 Eki Görüntüle 444885

mrh üzme kendini ne olur zor oluo insanın gücüne gidio ama üzülme içini geniş tut,allah ne dediyse o olur,inş.çrşambaya kadar büyür kürtaja falan gerek kalmaz

Günaydın...
Umarım herkes için güzel huzurlu bir gün olur
Ben sağlık sorunlarıyla uğraşıp duruyorum:KK43:
Mide bulantısı,diş ağrısı,sinüzitimde tuttu tam oldu:KK43:
Ocak ayına kadar nasıl dayanıcam bilemiyorum
Allahım yardımcımız olsun...

X