2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kağan1 nereye kayboldun bacım :21:

bu arada ben de hoşlanmadım o kadir tuğcudan :63: adam doğallıkla gerçeği birbirine karıştırıyor :KK51:

kırkada arkaşlarım war benim :KK34:

normal doğum mu yaptın? ben çalışırken abdurrahman akçay ile ramazan bey wardı.. ben orada 5 yıl çalışmış biri olarak hastaneyi genel olarak sewmiyorum :KK36: sayılı 2 doktor war iyi diyeceğim hala oradalar.. gelince ilk işlerimden biri oradaki arkadaşlarımı ziyaret etmek çene çalmaktır :KK52:

15saat sancı çekti canım 10 cm açılmam oldu suyumu patlattılar ama bebek aşağı inmedi bide azıcık 4700 kg doğduda kloluda olunca yani onca saat sancıdan sonra sezeryana alındım
medlineda benim arkadaşım çalışıyo şimdi hasta kayıtta daha önce röntgende sekreterlik falan yapıyodu adı özlem soyadını bilmiyorum ama belki tanırsın oda bayadır çalışıyo orda

15saat sancı çekti canım 10 cm açılmam oldu suyumu patlattılar ama bebek aşağı inmedi bide azıcık 4700 kg doğduda kloluda olunca yani onca saat sancıdan sonra sezeryana alındım
medlineda benim arkadaşım çalışıyo şimdi hasta kayıtta daha önce röntgende sekreterlik falan yapıyodu adı özlem soyadını bilmiyorum ama belki tanırsın oda bayadır çalışıyo orda

hüseyinle evlenen özlem mi yoksa :KK52: :KK52: :KK52: ben de radyolojide idim bilmez miyim özlemi :KK52:

4700 ü nasıl normal doğuracaktın :KK53: ben 4100 doğurdum iyi doğurdum yani :86: bu arada 10 cm açılmış sancıyı çekip sezeryan olman kötü olmuş :26:

her zman ki gibi 9 da yatırdım oğlumu şu ana kadar 3kez uyandı :KK5: inşallah diştendir başka bişey olmasın da

hüseyinle evlenen özlem mi yoksa :KK52: :KK52: :KK52: ben de radyolojide idim bilmez miyim özlemi :KK52:

4700 ü nasıl normal doğuracaktın :KK53: ben 4100 doğurdum iyi doğurdum yani :86: bu arada 10 cm açılmış sancıyı çekip sezeryan olman kötü olmuş :26:

ben doğum yaptığım zaman evli değildi ama sonra evlendimi bilmiyorum o özlemmi acaba

dimi ya kesin seni de tanıyorumdur ben :KK52:

öğretmen misin?

öğretmenim canım ama atamam çıkmadı 2yıllıktan 4yıllığa geçiş yaptım 2okuluda birincilikle bitirdim bi şu kpss işini beceremedim çocuk olduktan sonrada çalışabilirmiyim tekrar kpssye bilmiyorum
bide çocuğumu bırakıp gitmek hiç işime gelmiyo

abimin kayınvalide çok pimpirikli we batıl inançları bol bir kadın.. bugün annemler yıkamaya gittiler, kadın zaten tutamıyormuş korkuyormuş annem yapıyormuş herşeyini..
neyse bayramdan önce uğursuzluk diye yıkatmamış :KK53: :KK53: akşam ezan okunurken bebeğin kıyafetlerini toplamış balkondan uğrusuzlukmuş :KK53: çocuk kokacak bayram sonrasını bekleyinceye kadar.. ne düşüncesiz insan ya.. annnemler de tatsızlık olmasın diye bişey dememiş.. gelinimizin babaannesi de yatağın ucunda sandalyede oturuyormuş uyukluyormuş lohusa kadın yalnız bırakılmaz diye :KK52: abim çıldırmak üzere garibim.

öğretmenim canım ama atamam çıkmadı 2yıllıktan 4yıllığa geçiş yaptım 2okuluda birincilikle bitirdim bi şu kpss işini beceremedim çocuk olduktan sonrada çalışabilirmiyim tekrar kpssye bilmiyorum
bide çocuğumu bırakıp gitmek hiç işime gelmiyo

çocuklardan dolayı ben de kenara attım çalışmayı.. helal yani 1. oldun :KK42: kız kardeşim de çözüm de ingilizce öğretmeni.. anadouda mı okudun? ben osmangazi we anadolu da okudum.

Son düzenleme:
çocuklardan dolayı ben de kenara attım çalışmayı.. helal yani 1. oldun :KK42: kız kardeşim de çözüm de ingilizce öğretmeni.. anadouda mı okudun? ben osmangazi we anadolu da okudum.

2yıllık anadolu 4yıllık gazi üniversitesi seramik öğretmeniyim ben öle dersanede çalışamıyorum malesef

evet aynen her soyledigi, yaptigi batiyor. bosanmaya karar verdigimden beri biraz degisti, ben de hemen yumusuyorum. ama 1 hafta sonra yine ayni olacak. o yuzden kararim kesin. bosanmasam da 2 ay trde kalacagim. hayat nasil ikimiz icinde bakip oyle son kararimizi verecegiz.

bazen esimsiz yeni hayat dusuncesi heyecanlanfiriyor, bazen de (sinirli veya mutsuz olmadigim zamanlarda) esimi ozleyecegimi cocugun babasiz buyuyrcegini dusunup uzuluyorum.

sihirli bir degnek olsa mutlu bir cift olsak :KK5:

insallah sizinki bizim kadar dibe batmaz. :KK14:
bazen ben de onsuz nasıl olur diye düşünüyorum bazen iyi olacagını düşünüyorum sonra hem çocuk için hem de hala sevdiğim için katlanıyorum ama 1 gün iyi 1 gün kötüde yaşanmaz ki ...:KK43:(
umarım düzelir doğumdan sonra sorunlar daha da belirgin olurmuş herhalde bizde öyle oldu
umarım siz de toparlarsınız (hem çocuk hem de ikiniz için)

Kayınvalide ile kavga ettik. Daha doğrusu telefonda histeri krizine girdi kadın, bana kavga edecek vakit bırakmadı. Bir ay kaldım yanında sırf yalnız kalmasın kayınpeder gelemiyor diye. Eşim kaç kez geleyim alayım dedi, yok gelme dedim. Kaldığı da yazlığı yani keyiften kalıyor. Neymiş çocuk hava alsınmış. Maksadı çocuğumla beni yalnız bırakmamak, ben beceremem ya bakmayı. Sinek var diye odaya kapandık kaldık, akşamüstü ancak çarşıya yürüyüş yaptık. Kendisi öğlen mukabelede akşam teravihte... Ben bööyle evde. Bir ay gece gündüz başka tanıdık görmedim sabrettim. Şimdi annemler memlekette diye üç beş gün de burada kalayım dedim, telle aradım ben gidiyorum dedim. Yediremedi içine. "Sen kocamı yalnız bırakmayayım diye dönmedin mi, şimdi yalnız kalmayacak mı, enayi miyim ben, sen bu evin gelinisin emanet kalamazsın..." Daha konuştu konuştu da neler dedi anlayamadım. Bunları söyleyen ilk evlendiğimde annemde mecburiyet yüzünden iki gün kaldım diye kocanı bırakma diyen kadın. Bir de arada salak gibi sürekli kocamla araları bozulmasın diye cambazlık yapıyorum,bizimki dümdüz gider ben de onun arkasını toplamaya çalışıyorum kırılmasınlar diye. Haklıymış adam. Neyse ki anlatınca yanımda oldu, "ben gereken cevabı vericem sen dik dur" dedi. Hele şu çocuk doğduğundan beri ben benlikten çıktım ya her şeyime karışıyor her şeyime. Ben kırmayayım diye sustukça aptal sandı, emir eri yaptı beni. Ben de yardımcı oluyor diye minnet altında kaldıkça susuyorum. Diyeceksiniz ki kendi işini kendin gör. Müsaade etmiyor ki açık arıyor sürekli kapatmaya sanki. Kirli sepetimi bile boşaltıp yıkıyor getiriyor. Ya istemiyorum ben bırak kalsın. Onu yedir bunu yedir altını değiştir onu giydirme... Artık bardak taşacaktı iyi oldu. Şimdi bakıcı bulmayı düşünüyorum evde duracak, kendisi de istiyorsa gelsin baksın torununa. Kendi oğlunun kızlarının yapmadığını yapıyorum ona ama artık yetti. Bu olay milat oldu, anladım ki iyi gelin yokmuş. İçimden canavar çıkardılar artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
Canım ne kadar düşünceli olursan okadar hükmetmeye çalışırlar taviz verdikçe insanlarda herseye hakları olduğunu sanıyorlar ben de genel olarak çevremdeki kişiler aman üzülmesinler aman tatsızlık olmasın diye tavizler verip ses çıkarmam sonra da tepeme binerler yine de akıllanmam aslında bu kadar düşünceli olmasak ne onlar bir hayırımız da o kadar üzülecekler ne de biz istemediğimiz durumlarla karşılaşacağız
iyiki içinden canavar çıkmış bence o canavarı hep yakınımızda tutalım

herkese hayırlı kandiller :)

ben bgn eyüp sultandaydım acaip kalabalıktı insan seli vardı resmen :KK52:

ferdaaaaaaaaaaaa boşver canım ya kaynanayı ne yapmalı kaynar kazaana atmalı yandım gelin dedikçe altında odun atmalı :KK52::KK52::KK52: boşver sen insanlıgını yapmış çok çok iyi bile davranmışsın gerisini eşin halledecekmiş zaten ne güzel işte :KK9:bravo enişteye :KK9:

bizim ilk dişimiz çıktıııııııııı :nazar::nazar::nazar::nazar: çok minnak ama tık tık kaşıga sesi geliyooooooooo mama yedirirken farkettim çok mübarek günde diş çıkarttık geriside nar tanesi gibi acısız ve sancısız kolayca gelir inş.amin...:KK55:

Son düzenleme:
X