2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kızlar kandil degik kadir gecesi
En hayırlı geceymiş bol bol dua edin
Karıkocalar barışsın
Bebekler güzel güzel yemek yesin güzel güzel uyusun annelerine eziyet etmesin mutlu sağlıklı bebek olsunlar
Yuvalarımız huzurlu bereketli olsun
Allah saglık huzur versın inşallah

özel polikliğine götüren bir arkadaşım war o kadar herşeyi ben biliriim diyor ki
hareketleri tavrı anne babayı bile dinlemiyor doğru düzgün
her neyse burda dr tartışması yapamam sen öyle yetiştirmek istersin olur biter
:KK34:

Maddiyatı kastediyorsun heralde ama ben ondan bahsetmiyorum bebek gelişimine yaklasımından bahsediyorum %100 olmasada yaklaşımı güzel bence ve sizlere de tavsiye ettim okuyun diye begenıp uygularsınız veya uygulamazsınız annesi sizsiniz beni alakadar etmez farklı bi yaklaşım bilin dedim vebütün hastaları memnun kalmış yorumlara göre. Ben adamı tanımıyorumkı reklam yapayım bende muayenesine gidecek degilim teee anadolu yakasındaymış zaten.

kandiliniz mubarek olsun :KK16:

bazen ben de onsuz nasıl olur diye düşünüyorum bazen iyi olacagını düşünüyorum sonra hem çocuk için hem de hala sevdiğim için katlanıyorum ama 1 gün iyi 1 gün kötüde yaşanmaz ki ...:KK43:(
umarım düzelir doğumdan sonra sorunlar daha da belirgin olurmuş herhalde bizde öyle oldu
umarım siz de toparlarsınız (hem çocuk hem de ikiniz için)

son bi kac gundur o kadar iyi ki evliligikiz, bu karar alinmadan olamaz miydi? bilmiyorum. bugun ilk kez disari cikip tartismadan eve donduk.
boyle devam etse ayrilik aklima bile gelmez, ama pek umudum yok...ben de sevdigim icin katlaniyordum, son zamanlar sevgimin de bittigini dusunuyordum, ama bitmemis... en ufak bir mutluluk yetermis icimi isitmaya meger.

adddd hayirli olsun disiniz. masallah kizcene

ruza sen okul öncesi öğretmeni miydin, ya da deneyimli anneler.benim çocuk şarkıları ve oyunları repertuvarım zayıfta:KK25:o kadar çok uyduruyorum ki millet hayal gücüme şaşıyo,herifim bana uydurduklarıma gülmekten namazını bozuyodu:KK52: bana yardımcı olsanız öğretseniz:KK3: ya da linkler atsanız:KK76:
canım çok fazla şarkı var. sözlerini yazsam melodilerini uydurman gerekecek. okulöncesi forum siteleri var. oralardan bakabilirsin. :KK34:

kızlarr asıl gelişmemizi söyleyimmm. dün dişimiz çıktı:nazar: çorba içirirken kaşık tık dedi korktum ağzına ben görmeden bi şey mi aldı diye,sonra dank etti diş olabileceği aklıma geldi.baktım ki minicik patlamış:KK9:

hayırlı olsun pıtırcık dişiniz... :nazar:

abimin kayınvalide çok pimpirikli we batıl inançları bol bir kadın.. bugün annemler yıkamaya gittiler, kadın zaten tutamıyormuş korkuyormuş annem yapıyormuş herşeyini..
neyse bayramdan önce uğursuzluk diye yıkatmamış :KK53: :KK53: akşam ezan okunurken bebeğin kıyafetlerini toplamış balkondan uğrusuzlukmuş :KK53: çocuk kokacak bayram sonrasını bekleyinceye kadar.. ne düşüncesiz insan ya.. annnemler de tatsızlık olmasın diye bişey dememiş.. gelinimizin babaannesi de yatağın ucunda sandalyede oturuyormuş uyukluyormuş lohusa kadın yalnız bırakılmaz diye :KK52: abim çıldırmak üzere garibim.

:KK53: yazık abine valla.. yıkanmaması saçmalık olmuş hakkaten ama bizde de akşamları dışarda bebek çamaşırı tutulmaz. akşam olmadan alınır. lohusanın yalnız bırakılmaması da doğru ama eşi varken yalnız olmuş olmuyor ki.. teyzeye yazık, gitsin yatsın kadıncağız.. :KK37:

Maddiyatı kastediyorsun heralde ama ben ondan bahsetmiyorum bebek gelişimine yaklasımından bahsediyorum %100 olmasada yaklaşımı güzel bence ve sizlere de tavsiye ettim okuyun diye begenıp uygularsınız veya uygulamazsınız annesi sizsiniz beni alakadar etmez farklı bi yaklaşım bilin dedim vebütün hastaları memnun kalmış yorumlara göre. Ben adamı tanımıyorumkı reklam yapayım bende muayenesine gidecek degilim teee anadolu yakasındaymış zaten.

maddiyat ile bağlantısını pek anlayamadım ben?cümle gayet açık ama

:KK53: yazık abine valla.. yıkanmaması saçmalık olmuş hakkaten ama bizde de akşamları dışarda bebek çamaşırı tutulmaz. akşam olmadan alınır. lohusanın yalnız bırakılmaması da doğru ama eşi varken yalnız olmuş olmuyor ki.. teyzeye yazık, gitsin yatsın kadıncağız.. :KK37:

belki geceleri yatıyordur :KK1: ne kadar dayanacak bakalım sevgili ağabeyciğim :KK31:

bu arada ben kitabımızda geçmeyen herşeyi batıl olarak tanımlarım ki doğrudur.. ilk kez duydum çamaşı olayını..akşamları çoğu kez dışarda kalır oğlumun çamaşırları we kızımında öyle oldu.. hiç bişey olmadı :KK34: herşey gayet normal :KK51: ayrıca 15 günlükken annem gitti, eşim nöbete kaldı 2 kez 40 ım çıkıncaya kadar hep yalnız kaldım.. dua bulundurdum baş ucumda

herkese hayırlı kandiller :)

ben bgn eyüp sultandaydım acaip kalabalıktı insan seli vardı resmen :KK52:

ferdaaaaaaaaaaaa boşver canım ya kaynanayı ne yapmalı kaynar kazaana atmalı yandım gelin dedikçe altında odun atmalı :KK52::KK52::KK52: boşver sen insanlıgını yapmış çok çok iyi bile davranmışsın gerisini eşin halledecekmiş zaten ne güzel işte :KK9:bravo enişteye :KK9:

bizim ilk dişimiz çıktıııııııııı :nazar::nazar::nazar::nazar: çok minnak ama tık tık kaşıga sesi geliyooooooooo mama yedirirken farkettim çok mübarek günde diş çıkarttık geriside nar tanesi gibi acısız ve sancısız kolayca gelir inş.amin...:KK55:

hayırlı olsun dişiniz canım... :KK16: darısı diğerlerine... inşallah çabuk ve sıkıntısız çıkarlar.. zira hiç belli olmuyor.. ilk üçünü anlamadık ama bu dördüncü diş oğlumu epey zorladı... :KK50:

son bi kac gundur o kadar iyi ki evliligikiz, bu karar alinmadan olamaz miydi? bilmiyorum. bugun ilk kez disari cikip tartismadan eve donduk.
boyle devam etse ayrilik aklima bile gelmez, ama pek umudum yok...ben de sevdigim icin katlaniyordum, son zamanlar sevgimin de bittigini dusunuyordum, ama bitmemis... en ufak bir mutluluk yetermis icimi isitmaya meger.

adddd hayirli olsun disiniz. masallah kizcene

canımm.. inşallah şu mübarek günlerde dualarımız kabul olur da aranız düzelir. Rabbim kimsenin evine huzursuzluk vermesin..

geçmiş kadir geceniz de mübarek olsun arkadaşlar... benim temizlikten sonra pek halim kalmadı. yardımcı kadından çok yoruldum diyebilirim.. :KK53: parayı da kırıştık zaten.. :KK53: akşam olunca hemennn uyumuşum.. sizi de boş bırakmaya gelmiyor maşallah.. hemen kaynatmışsınız.... :KK20: oku oku bitmedi geçmiş... beğen butonuna basmaktan parmağım ağrıdı yahu.. :KK45:

ferdacım üzülme hakkaten. eşin arkanda ya gerisi boşşş.... o senin değerini anlayacaktır yakında.

ferdaaaaaaaaaaaa boşver canım ya kaynanayı ne yapmalı kaynar kazaana atmalı yandım gelin dedikçe altında odun atmalı :KK52::KK52::KK52: boşver sen insanlıgını yapmış çok çok iyi bile davranmışsın gerisini eşin halledecekmiş zaten ne güzel işte :KK9:bravo enişteye :KK9:

bizim ilk dişimiz çıktıııııııııı :nazar::nazar::nazar::nazar: çok minnak ama tık tık kaşıga sesi geliyooooooooo mama yedirirken farkettim çok mübarek günde diş çıkarttık geriside nar tanesi gibi acısız ve sancısız kolayca gelir inş.amin...:KK55:

hayırlı olsun bacım ilk dişiniz :nazar: :nazar: ben de bardağı dayayıp duruyorum belki sürrprayz bir gelişme olur diye :KK52: bu sefer bardağı alıyor vermemek için ağlıyor her seferinde :KK52:

belki geceleri yatıyordur :KK1: ne kadar dayanacak bakalım sevgili ağabeyciğim :KK31:

bu arada ben kitabımızda geçmeyen herşeyi batıl olarak tanımlarım ki doğrudur.. ilk kez duydum çamaşı olayını..akşamları çoğu kez dışarda kalır oğlumun çamaşırları we kızımında öyle oldu.. hiç bişey olmadı :KK34: herşey gayet normal :KK51: ayrıca 15 günlükken annem gitti, eşim nöbete kaldı 2 kez 40 ım çıkıncaya kadar hep yalnız kaldım.. dua bulundurdum baş ucumda

haklısın canım. bence de batıl ama bizde de var yani yapanlar var. hele yalnız kalmama olayı beni daha çok bunalıma sokmuştu kırklıyken. bir sürü yazdım, sildim....... :KK47: :KK47: düşündükçe çok sinirleniyorum.

haklısın canım. bence de batıl ama bizde de var yani yapanlar var. hele yalnız kalmama olayı beni daha çok bunalıma sokmuştu kırklıyken. bir sürü yazdım, sildim....... :KK47: :KK47: düşündükçe çok sinirleniyorum.

anlayabiliyorum.. ben yalnız kalarak daha rahat oldum inan :KK9: aklıma bile getirmedim ki korktuğum bazı şeyler war, dua ile yattım bişey yaşamadım allaha şükür..
eşim çok takıktır batıl inançlara çok kızar hele ki dün yıkama mevzusunu duyunca iyi ki orada değil dedim :KK1:

maddiyat ile bağlantısını pek anlayamadım ben?cümle gayet açık ama

Gayet acıksa ben anlamadım demekki
Bi doktor onermiştim
Kagan annesi hiç ıyi degil o doktor dedi
Bende dedim hosuna gitmeyen ne bende biliyim gibisinden
Oda özellerden bahsetmis bende bununla bi baglantı kuramadım
O doktorunda özel muayehanesı varmış bagdat caddesinde. Ordan kurdum maddiyatla baglantıyı
Bıraz karışık oldu ama umarım anlatabılmışimdir.
Sen ne anlamıstın

Hala kaldılarmı ya yazık abine aslında bebekleri olmuş insanları başbaşa bırakmak lazım alıssınlar diye

her zman ki gibi 9 da yatırdım oğlumu şu ana kadar 3kez uyandı :KK5: inşallah diştendir başka bişey olmasın da

canımm benim oğlum da uyananlar arasına katıldı dün zaten yattığımda 04 tü hiççç uyumadım
bi de bu akşama misafirim war
:18:aslannnn gibi kocam war yardım eder :KK16:

ben de doğallıktan yanayım ama o doktor biraz abartıyor gibi geliyor bana

maş. darısı başımıza inş. hadi gözünaydın ,ben de temizlik yaptım bugün camları sildim anam ağladı ,kadın geliyor normalde ama malum ramazanda çalışmıyor oruç oruç bu seferlik ben kaba saba yaptım birşeyler:) bayrama görümce mgelecek ,bayramdan sonra da kadın güzelce temizler halılarımı yıkatmaya vereceğim ,ev dip köşe tertemiz olur ,bebeler de kreşe başlıyor zaten eskisi gibi de batmaz ,kadına da diyeceğim zaten her hafta yarım gün gelsin ,bi gelişinde de tam gün gelsin cam kapı silsin .. bayram sonrası işlerim çok ,dişlerime tel takılacak ,öncesinde iki gömülü dişimi aldıracağım :) sonra yüzme havuzuna üyelik ve haftada 2 gün yüzmeye giderim ,arkadaşlarla gün yapmayı düşünüyorum ,bi de kadınlar matinesi varmış ona takılırım derken bebelerle beraber çok yoğun bir dönem başlıyacak benim için, 1 yıldır işe gitmedim nasıl olacak onu da bilmiyorum hiç gidesim yok maaş yatsa da ben hiç gitmesem :) araba da aldık bu arada cuma gübü itibari ile kaparo verdik pazartesi işlemler ve elimizde inş. araba otomatik ve ben kullanacağım genelde ,bebelerle kereşe git gel gezme tozma mevsimim başlıyor ,inş. güzelce arabayı öğrenirim de keyfini yaşarım ,heryere eşime bağımlı gitmeyi istemiyorum ,atarım bebeleri arkaya sonra vınn heryere gezerim valla ..bayramda da yeni arabamızla full gezme planımız var :) ayy ne çok şey yazdım ,heyecanlandım mı ne :KK60:
Kızlar kandil degik kadir gecesi
En hayırlı geceymiş bol bol dua edin
Karıkocalar barışsın
Bebekler güzel güzel yemek yesin güzel güzel uyusun annelerine eziyet etmesin mutlu sağlıklı bebek olsunlar
Yuvalarımız huzurlu bereketli olsun
Allah saglık huzur versın inşallah
aminnn

Slm kızlarrr

Hayırlı olsun dişiniz. Biz hala beklemedeyizz...

Estrabimm sizinde hayırlı olsun dişiniz darısı başımıza inşş.

Allah aranızdaki sevgi saygı bağını kuvvetlendirsin canım.umarım geçici bi durumdur.

maş. darısı başımıza inş. hadi gözünaydın ,ben de temizlik yaptım bugün camları sildim anam ağladı ,kadın geliyor normalde ama malum ramazanda çalışmıyor oruç oruç bu seferlik ben kaba saba yaptım birşeyler:) bayrama görümce mgelecek ,bayramdan sonra da kadın güzelce temizler halılarımı yıkatmaya vereceğim ,ev dip köşe tertemiz olur ,bebeler de kreşe başlıyor zaten eskisi gibi de batmaz ,kadına da diyeceğim zaten her hafta yarım gün gelsin ,bi gelişinde de tam gün gelsin cam kapı silsin .. bayram sonrası işlerim çok ,dişlerime tel takılacak ,öncesinde iki gömülü dişimi aldıracağım :) sonra yüzme havuzuna üyelik ve haftada 2 gün yüzmeye giderim ,arkadaşlarla gün yapmayı düşünüyorum ,bi de kadınlar matinesi varmış ona takılırım derken bebelerle beraber çok yoğun bir dönem başlıyacak benim için, 1 yıldır işe gitmedim nasıl olacak onu da bilmiyorum hiç gidesim yok maaş yatsa da ben hiç gitmesem :) araba da aldık bu arada cuma gübü itibari ile kaparo verdik pazartesi işlemler ve elimizde inş. araba otomatik ve ben kullanacağım genelde ,bebelerle kereşe git gel gezme tozma mevsimim başlıyor ,inş. güzelce arabayı öğrenirim de keyfini yaşarım ,heryere eşime bağımlı gitmeyi istemiyorum ,atarım bebeleri arkaya sonra vınn heryere gezerim valla ..bayramda da yeni arabamızla full gezme planımız var :) ayy ne çok şey yazdım ,heyecanlandım mı ne :KK60:

pek yoğunsun yahuu:))) arabanız hayırlı olsun.Allah kaZasız belasız sürmek nasip etsin.

Dün akşam bişey denedim saat 6 dan sonra anne sütü hariç hiç bişi vermedim diğer günlere nazaran biraz daha az kalktı gibime geldi.bu akşamdA deniycm bakalım aynı olucakmı.belki tam sindiremiyorlardır verdıklerımızı ve bu da uykuya yansıyordur.bi deneyin belki faydası olur.

hayırlı olsun bacım ilk dişiniz :nazar: :nazar: ben de bardağı dayayıp duruyorum belki sürrprayz bir gelişme olur diye :KK52: bu sefer bardağı alıyor vermemek için ağlıyor her seferinde :KK52:

sagolun teyzeler çok tşk ederiz....

aminnn

sagol canım merak ettim seni dedim bebelere bişey mi oldu topige gelmiyor çok şükür iiimişiniz kızzzzzzzzzzzzzz hayırllı ugurlu olsun kazasız belasız sürmeyi nasip etsin rabbim darısıda bize bizde 1 hafta oldu satalı yenisine bakıyoz ama daha bulamdık 2.el arıyok amma temizi yok inş.buluruz bizimkide otomatikti ben kullanıyordum şimdi bi boşluktayım yavvv alışmısım mavişime :) ooooooo yüzmeler,günler,takılmalar hayat sana güzel delükıııızzzzzzzzzzzzzzz :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Slm kızlarrr

Hayırlı olsun dişiniz. Biz hala beklemedeyizz...

Estrabimm sizinde hayırlı olsun dişiniz darısı başımıza inşş.

pek yoğunsun yahuu:))) arabanız hayırlı olsun.Allah kaZasız belasız sürmek nasip etsin.

Dün akşam bişey denedim saat 6 dan sonra anne sütü hariç hiç bişi vermedim diğer günlere nazaran biraz daha az kalktı gibime geldi.bu akşamdA deniycm bakalım aynı olucakmı.belki tam sindiremiyorlardır verdıklerımızı ve bu da uykuya yansıyordur.bi deneyin belki faydası olur.

sagol canım darısı size olsun ben de 5 gündür aynı şeyi yapıyorum akşam 6 dan sonra sadece mama veriyorum ve geceleri nispeten daha rahatız :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Son düzenleme:
Ferdaa; üzülme canm ya altlı üstlü oturuyordun galiba keşke daha uzak olsaydın.valla ben tavrımı baştan koydum bana bişey derler yada haksızlık yaparlarsa saygısızlık yapmadan veririm cevaplarını.
Gecen k.v ler iftara çağırdı eşimin amcalarıda gelcekmiş.neyse yedik içtik amcası herkesin içinde eşime lan bu çocuk ne böyle bembeyaz kendine niye benzetemedin dedi.(eşim esmer ben beyaZım oğlumda bana benziyor)
Bende döndüm niye amca olmamışmı dedim.yok olmamış tipe baksana dedi.herkes gülmeye başladı.yavrumda bakıyo öyle noluyo diye offf nasıl atarlandım:)) eli ayagı düzgün ya çok şükür dedim.e tamam orası öyle de yinede babaya benzemesi lazımdı erkekmi bu çocuk dedi.eşimde evet amca erkek bilmiyonmu dedi ( bu arada gerçek amcası değil uzaktan akraba ama amca diyorlar) valla benim çocugum herkesten güzel sülalenize kaymak gibi çocuk geldi falan diye söylendim k.v ordan atladı hemen amcaaa bizim gelin bana benzemez valla alınıyo hemen herşeye cevap verir ben gibi susmaz dedi.yok ben kımseye benzemem dedim. Çocuk bu; ya anaya benzicek ya babaya benzicek başka şansımı var dedim.kapadım hepsinin çenesiniii:))
saat 10 oldu uyku saati geldi oğlumun mızırdamaya başladı kalkıyoruz dedik oooo ne bu böle erkenden nereye gidiyonuz diyolar Çocuk durmuyo görüyolar hala laf sölücekler yaa..
Bide gecen hafta annem biraz dinlensin diye k.v mi çağırdım çocuga bakmaya 3 gun baktılar kayınpederde geliyor hiçbiyerden kusur kalmaz:)) sabah 8 de geliyolar ikisi.neyse o akşam eşim dedi baba yarın çocuğa bakmaya gelirsiniz diye.amcası döndü ohhh valla yaptınız çocuguu babaya baktırın ne ala memleket bakıcıya para vermeyın.Milyarlar cebe, milyarlar cebe diyip durdu.uyuzz oldum yaa benım annemler 4 aydır hergun gelıp bakıyo ,hoş zaten annemın bakmasını ben istedim.
kv.başlarda çalışıyordu geçen ay işi bıraktı eşimle de tartışma yaşadık zaten bundan dolayı,1hafta senın annen baksın 1hafta benım annem baksın dedi.yok ya çocugun kafası karışır ,ben, annem ikili bakım oluyor zaten dedim.ne alaka yaa diyor.ben öle düşünüyrum dedim.iyi o zaman senın annen bakmasın artık benım annem baksın tek dedi. Rahat olamıyorum k.v bazı hareketlerine uyuz oluyorum kayınpederle birlikte geliyolar yaa sabah ben süt sağıyorum bazen duş alıyorum çıkmadan kayınpeder var dıye rahat olamıyrm.çamaşırlarım oluyo balkonda hemen toparlamaya çalışıyrum bilmîyorum onlar gelınce rahat edemiyrum..

X