2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
tansel bey var orda odur belki bide normal doğum yapmış dedinya o doktor kolay kolay sezeryan yapmıyo diye biliyorum

tansel olabilir çift ismi wardı sanki öyle hatırlıyorum ama doktoru.. abdurrahman bey e gidiyorlardı daha önce o tam sezeryancı :KK53: sen nerde yaptın doğumunu?aslen merkezli misin bu arada?

nereye gittiniz bacılar herkes geziyor mu ne :86: benim adam nöbetçi yine izne kadar bütün nöbetleri sığdırmış :KK53: bebek arabası, arabada(diğer adı otomobil :86: ) gitmiş çıkıp gezemiyoruz da ewde kaldık kızımı parka indirdim bir ara o kadar :KK59:

selam arkadaşım kadir beyi sayende okudum ve şimdiye kadar yaptığım herkesin eleştirdiği bir çok şeyin bir dr tarafından tavsiye ediliyor olması beni daha da cesaretlendirdi...

çocuğumun sırtına hiç ter bezi sokmadım, terini kurulamadım, srıp sarmalamadım, hazır hiç birşey vermedim, ilk 5 ay yavaş kilo aldı yoğun mahalle baskısına rağmen 1 ml bile mama vermedim, kilonun sağlık demek olmadığını düşünüyorum, hele mama ile alınmış fazla kiloların ileride başına iş açacağını düşünüyorum, bebeğim hiç hastalanmadı, 4 buçuk aylıkken dönerek evde turlamaya başladı, 6 aylıkken sürünerek gezdi şu an 7 aylık ellerinden tutunca minik ve sevimli adımlar atıyor...özen gösterdiğim şey yapabildiğim kadar doğal ve iyi beslenip bebeğimi de bu şekilde beslemek...önümüzdeki ay, işe başladığımda da inek sütü vermeyi düşünüyorum, demir konusunda zaten çok tereddütteyim, ihtiyacı olmayan bir bebeğe demir vermek pek doğru gelmiyor bana çünkü demirin fazlasının zararlı olduğunu biliyorum...

bu konuda doğanın kendi döngüsüne çok karışmama taraftarıyım, doğanın bana verdiklerinin yeterli olduğunu, sorumluluğumun bunları bilip en verimli şekilde kullanmak olduğunu düşünüyorum...bunlar benim düşüncelerim, tabiki her anne kendi bebeğinden sorumludur, onu en iyi ve sağlıklı bir şekilde büyütmek ister, bu benim seçtiğim yol, birçok kişi garipsiyor ama çok sağlıklı ve çook mutlu bir bebeğim var...

Aynı düşünüyoruz bende dogaya inanırım çok müdahale etmenek lazım. Benim kızım ilk ay kiloalmadı sütüm azdı ama hiç mamaya başlamadım inatla emzirdim sonrakı aylar hep birer kilo aldı sütüm yetti mamaya başlasam hep mama giderdı. Banada hdp dediler aç bu çocuk ama ben kendi bildigimi yaptım hep. Hala emiyo yetiyo sütüm. Ben şöyle düşünüyordum yemeklerı 1 ömür boyu yiyicek zaten süt varken süt içsin bitene kadar o doktorda aynen bunu dıyo. Demir ilacı hemen yazıyolar bu cocugun kanı eksikmı ne gerek vdr biz kan ilacımjı içtik ya. Velhasılkelam her doktor bişey der bizim görevimiz ögrenip aklımıza yatanı uygulamak. Mutlu bebekler herkese:-)

tansel olabilir çift ismi wardı sanki öyle hatırlıyorum ama doktoru.. abdurrahman bey e gidiyorlardı daha önce o tam sezeryancı :KK53: sen nerde yaptın doğumunu?aslen merkezli misin bu arada?

talat remzi diye bi dr var oda olabilir
ben medlineda yaptım drum arslan kabukçuoğluydu
biz burda doğduk büyüdükde annem seyitgazinin köyünden

Kayınvalide ile kavga ettik. Daha doğrusu telefonda histeri krizine girdi kadın, bana kavga edecek vakit bırakmadı. Bir ay kaldım yanında sırf yalnız kalmasın kayınpeder gelemiyor diye. Eşim kaç kez geleyim alayım dedi, yok gelme dedim. Kaldığı da yazlığı yani keyiften kalıyor. Neymiş çocuk hava alsınmış. Maksadı çocuğumla beni yalnız bırakmamak, ben beceremem ya bakmayı. Sinek var diye odaya kapandık kaldık, akşamüstü ancak çarşıya yürüyüş yaptık. Kendisi öğlen mukabelede akşam teravihte... Ben bööyle evde. Bir ay gece gündüz başka tanıdık görmedim sabrettim. Şimdi annemler memlekette diye üç beş gün de burada kalayım dedim, telle aradım ben gidiyorum dedim. Yediremedi içine. "Sen kocamı yalnız bırakmayayım diye dönmedin mi, şimdi yalnız kalmayacak mı, enayi miyim ben, sen bu evin gelinisin emanet kalamazsın..." Daha konuştu konuştu da neler dedi anlayamadım. Bunları söyleyen ilk evlendiğimde annemde mecburiyet yüzünden iki gün kaldım diye kocanı bırakma diyen kadın. Bir de arada salak gibi sürekli kocamla araları bozulmasın diye cambazlık yapıyorum,bizimki dümdüz gider ben de onun arkasını toplamaya çalışıyorum kırılmasınlar diye. Haklıymış adam. Neyse ki anlatınca yanımda oldu, "ben gereken cevabı vericem sen dik dur" dedi. Hele şu çocuk doğduğundan beri ben benlikten çıktım ya her şeyime karışıyor her şeyime. Ben kırmayayım diye sustukça aptal sandı, emir eri yaptı beni. Ben de yardımcı oluyor diye minnet altında kaldıkça susuyorum. Diyeceksiniz ki kendi işini kendin gör. Müsaade etmiyor ki açık arıyor sürekli kapatmaya sanki. Kirli sepetimi bile boşaltıp yıkıyor getiriyor. Ya istemiyorum ben bırak kalsın. Onu yedir bunu yedir altını değiştir onu giydirme... Artık bardak taşacaktı iyi oldu. Şimdi bakıcı bulmayı düşünüyorum evde duracak, kendisi de istiyorsa gelsin baksın torununa. Kendi oğlunun kızlarının yapmadığını yapıyorum ona ama artık yetti. Bu olay milat oldu, anladım ki iyi gelin yokmuş. İçimden canavar çıkardılar artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

ahhh zor işin zor altlı üstlü oturuyodun di mi.ben de bu yazın çoğunu ve doğuma yakın ve doğumda kayınvalidede geçirdim.benim gibi aman kırılmasınlar aman huzur kaçmasın diye çoğunlukla susan biriysen kayınvaliden de kendi bildiğinden başka herkesin bildiğini yok sayan biriyse işin çok zor.susmuyacaksın ama üsturubunu bozmayacaksın.bir de az uzak olacaksın en iyisi.seni anlıyorum.Allah sabır versin

Kaganın annesi doktorun müridi ol demiyorumki elbettekı her dediği dogru degildir adamdiger doktorlar gibı ılaç manyagı degil ne bilim bi sürü dogru laf diyo neyı saçma geldı sana

özel polikliğine götüren bir arkadaşım war o kadar herşeyi ben biliriim diyor ki
hareketleri tavrı anne babayı bile dinlemiyor doğru düzgün
her neyse burda dr tartışması yapamam sen öyle yetiştirmek istersin olur biter
:KK34:

herkese hayırlı kandiller
oğlum dün geceden beri çok huysuz 1buçukta kalktı 4te zor yatırdıım bugünde 4 saat uyumak istemedi normalde 2saatte bir uyur ve hep ağladı dişten olabilirmi diş çıkartan bebeklerin anneleri sizin bebeklerinizde çok ağladımı böyle çok üzülüyorum yavrumu böle gördükçe ne zormuş Allahım anne olmak hem çok güzel hem çok zor:KK5:

talat remzi diye bi dr var oda olabilir
ben medlineda yaptım drum arslan kabukçuoğluydu
biz burda doğduk büyüdükde annem seyitgazinin köyünden

babam annem s.gazi de yani hem merkez hem orası gidip geliyorlar.. seyitgazili değiliz ama oradan emekli babam bağlantısı kesilmedi bir türlü :KK53: benim çocukluğumun bir kısmı orada geçti :KK16:
doktorun ismi talat remzi imiş sordum.. ben de medline da çalıştım ewlenince bıraktım.. o zamanlar anadolu hast. idi ismi bilirsin

herkese hayırlı kandiller
oğlum dün geceden beri çok huysuz 1buçukta kalktı 4te zor yatırdıım bugünde 4 saat uyumak istemedi normalde 2saatte bir uyur ve hep ağladı dişten olabilirmi diş çıkartan bebeklerin anneleri sizin bebeklerinizde çok ağladımı böyle çok üzülüyorum yavrumu böle gördükçe ne zormuş Allahım anne olmak hem çok güzel hem çok zor:KK5:

hayırlı kandiller.. aynı durum bizde de war canım.. çıksa da bir rahatlasak

babam annem s.gazi de yani hem merkez hem orası gidip geliyorlar.. seyitgazili değiliz ama oradan emekli babam bağlantısı kesilmedi bir türlü :KK53: benim çocukluğumun bir kısmı orada geçti :KK16:
doktorun ismi talat remzi imiş sordum.. ben de medline da çalıştım ewlenince bıraktım.. o zamanlar anadolu hast. idi ismi bilirsin

evet canım anadoluydu pek memnun kalmadık biz hastaneden zor bi doğum oldu benim artık kısmetmi öleymiş yoksa doktor hatasımı bilmyorum napalım geldi geçti işte

küçükken giderdik biz köye sonra dedemler vefat edince gitmedik seyitgaziden geçerdik hep kırkadada teyzem oturuyo ayrıca

hayırlı kandiller.. aynı durum bizde de war canım.. çıksa da bir rahatlasak

ay vallaha dişler bi çıksa oğlum zaten normaldede çok huysuz bana aşırı düşkün babası babaannesi anneannesi dede hala dayı hiç kimsede durmuyo babasında ve babaannesinde birazcık duruyo ama sonra beni istiyo ağlarsa onlar susturamıyo yani zaten herşeye ağlayan bi çocuk bide böle olunca çok yoruluyorum
napalım canı sağolsun yavrumun :KK16:

evet canım anadoluydu pek memnun kalmadık biz hastaneden zor bi doğum oldu benim artık kısmetmi öleymiş yoksa doktor hatasımı bilmyorum napalım geldi geçti işte

küçükken giderdik biz köye sonra dedemler vefat edince gitmedik seyitgaziden geçerdik hep kırkadada teyzem oturuyo ayrıca

kırkada arkaşlarım war benim :KK34:

normal doğum mu yaptın? ben çalışırken abdurrahman akçay ile ramazan bey wardı.. ben orada 5 yıl çalışmış biri olarak hastaneyi genel olarak sewmiyorum :KK36: sayılı 2 doktor war iyi diyeceğim hala oradalar.. gelince ilk işlerimden biri oradaki arkadaşlarımı ziyaret etmek çene çalmaktır :KK52:

ay vallaha dişler bi çıksa oğlum zaten normaldede çok huysuz bana aşırı düşkün babası babaannesi anneannesi dede hala dayı hiç kimsede durmuyo babasında ve babaannesinde birazcık duruyo ama sonra beni istiyo ağlarsa onlar susturamıyo yani zaten herşeye ağlayan bi çocuk bide böle olunca çok yoruluyorum
napalım canı sağolsun yavrumun :KK16:

haklısın canları sağolsun bebek işte yapacak birşey yok ağlaya ağlaya büyüyecekler :KK24:

X