2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
bu arada çocuk da yaparım kariyer de diyen bütün anneleri tebrik ediyorum... ben de onlardanım.. çalışmak, kendi paranı kazanmak çok güzel ama bence kadınların çalışması bize yapılan bir eziyet. şöyle ki; erkekler çalışıyor para kazanıyor eve gelip yoruldum deyip yatıyor. ama bizde 7/24 mesai bitmiyor.
sabah yedide uyanıyorum. o yatağında oyalanırken, sahurdan kalan bulaşıkları makinaya atıyorum, çamaşır varsa toplayıp katlıyorum.
sonra oğlumu alıp altını değiştiriyorum.
yumurtasını haşlayıp, kahvaltısını hazırlıyorum. yediriyorum.
üzerini değiştirip kendim giyiniyorum. çantasını hazırlıyorum. o gün ne yiyecekse çorbası, meyveleri, yoğurdunu çantasına yerleştiriyorum.
sonra bir elimde çocuk, sırtımda çantası, bir elimde yemekleri yola çıkıyoruz.
oğlumu görümceme bırakıp işe geliyorum. işten çıkıp oğlumu alıyorum.
sonra eve gel. evi topla, yemek yap, çocuğu yıka, mamasını yedir, uyut, sofra hazırla, yemek ye, sofrayı topla, bulaşıkları yıka, herife çay götür, tam bir bardak çay alıp oturursun, çocuk tekrar ağlar, git pışpışla..... :KK53:
söylerken bile yoruldum.....
kocam ise servis saatine 10 dk kala uyanıyor. yüzünü yıkayıp üzerine giyiyor, işe gidip geliyor. çok yoruldum deyip iftara kadar uyuyor. iftarı yapıp tv karşısına geçiyor. sonra benden çay istiyor, çok yoruldu adamcağız ne yapsın...
çayını içip yine koltukta uyukluyor.
hayat ne kadar adaletli değil mi? :KK47: iyi ki oğlan doğurmuşum....
o saydıklarını ben 2 kere yapıyorum ..
fakat ben eşime iş yaptırıyorum :)
yapabildiği şeyler için yardım isterim ,o da kendisi de yapar sağolsun
ev işi yapmasa da çocuklara bakar ben ev işi yaparım
çalışmaya geri dönünce de böyle olacak
sabah o bırakır akşam ben alırım
ben evde işimi görürken o çocuklara bakar
başka türlü bir kadının kaldırması mümkün değil
erkek de bunu görmeli eşine yardım etmeli
bir gün bizim pilimiz biterse ne olacak
biz de insanız yani bir gün hastalanırsak bütün işler onlara kalacak
o yüzden biz hastalanmadan bize iyi baksın yardım etsinler ki daha az yorulalım dimi ama
benim eşim sağolsun altını da alır yedirir de oynar da
benim yaptığım herşeyi yapar bebeklerle ilgili olarak
banyosunu bile
ev işinde de temizlik hariç yapar yani lazım gelince
ramazanda oruç diye çok yormuyorum
ama baştan beri ortaklaşa herşey
bayramdan sonra işe başladımmı da öyle olacak
geceyi 2 ye bölüp nöbetleşe işine devam
gecenin yarısında ben uyuyacağım yarısında o
çünkü ben bu tempoyla bi de işi yürütemem
bi yerde bayılır kalırım valla:)
o da durumu görüyor ve elinden geleni yapıyor
oruç oruç bu gece mesela 2-3 kere kalktı baktı bebelere :nazar:
ben de uyudum kendime geldim
ama akşam ona güzel bir sofra kurdum
ben bu kadar işin arasında bi de evde herşeyle ilgileniyorum
o da sağolsun ALLAH seni başımızdan eksik etmesin diyerek bana yardım ediyor :nazar:

selamlar, herkese günaydın... :KK16: malumunuz dün evlenme yıldönümümüzdü. çoook romantik bir yemek yedik eşimle.. :KK16: kıskanmak yok ama baştan söyleyim.. :KK20: kayınvalidem kurufasulye yapmış, görümcemleri çağırmış, siz de gelin dedi. mum ışığında el ele kuru fasulye yedik. :KK31: :KK53: :KK9:

:KK1:senin eşin de en az benim ki kadar romantikmiş:nazar:,hiçç kıskanmam anacım aynısından bende de war,:KK50:

İş arkadaşıyla çok samimiydik cnm ama gecen ay tartıştık bayağı, benim erken çıkmamdan dolayı yardım istedim oda işim var dedi şef geldi noluyo falan bunu bi azarladı sen nasıl bi annesin yaa kadını idare edemediniz yazık valla size dedi,azarı yedi şimdi yine yardım etmiyo :KK70: hemde konuşmuyo hastamıdır nedir yaa.o yüzden almış alabildiği kadar izin :)) benden önce davranmışş offf yaaa uyuz oluyorum ama elimden bişi gelmiyor çömezim daha yeni memurum 1yıllık çık:))
Daha performansımı tam gösteremedim:))

Aa çok sevindim cnm yaa. Merkez yıldırım dayım.peki sen nerdesın?

İnş.ama 4 günlükte bayram tatili var 1 haftada tatil al sana 10. Günlük iş:))
Ama dediğin doğru tatili zehir etmemem laZım..

[QUOTE delikız1982;

üstüste gelince de insan iice kuduryor dimi :)
bazen bana da evde oluyor herşey ters gidiyor hiçbirşeye gücüm kalmıyor sebepsiz yere gergin hissediyorum kendimi
ne iş yapıyorsun
bana diş deme yaa ,10 tane eleman var ,yeni müdür atandı hepsiyle bozuşmuş ,adam beni bekliyor iş yaptırmak için
manyak mı ne ,geçen ay raporu vermeye gittiğimde bir an önce gel dedi
dedim 10 tane elemanınız var benimi bekliyorsunuz
ay bi de durumumu biliyor ,2 çocuğa tek bakıyorum
bırakacak kimsem yok rezillerdeyim
adam beni bekliyor iş yaptırmak için
gitmeden strese sokuyorlar insanı
benim işi bilen de yok ,bişeyi iyi bilince böyle tepene binmeye çalışıyorlar
yok benim işleri becerememişler yapamıyorlarmış
ne diye müdür oldun diyesi geliyor insanın da diyemiyorsun işte :))
ben çalışmaktan gocunmam ama izin konusunda bana arıza çıkartmayın durumumu görüyorsunuz

Valla bunlara 2 yıl ücretsiz izin alcan ne halleri varsa görsünler.ama işte bütçeye katkıda bulunup yatırım derdine düştük..senınde kredi olayı... zor anacım zor:))
Sen kıdemlisin bilirsin; kaç hizmet yılı gereklli emeklilik için:) (erken gerçi ama olsun, bileyimde ) bide çocuk sayısı kadar yıl indirimi yapılıyormuş doğrumu:)

on günlük işmi bak ben sekiz ay işe gelmedim işler nasıl olmuş biliyormusun yerime bakan kişi sadece oturmuş nette sörf yapmış evrakı dosyaya takma zahmetinde bile bulunmamış diğerlerini söylemiyorum bile sen anla masa üstü yığılıydı hala yığılı müdür dedi gelince bana beraber yavaş yavaş yapın dur dedim orada sekiz aydır yaptırmadında benimi buldun yapmam yapmıycam elemanlada kavga ettim yapmadım hala ortada yığın durmakta ben iş başı yaptıktan sonraki evraklardan sorumluyum gerisi beni ilgilendirmez dedim bakalım ne kadar daha sürecek yapmayı düşünmüyorumda sert çıkınca müdürde geri adım attı şimdilik ses çıkarmıyor çıkarsında restimi çekim birim değiştireyim bakıyorum :)

böyle değil :)))))))))

küpeli bende ne bilmediklerin var :)

bu arada çocuk da yaparım kariyer de diyen bütün anneleri tebrik ediyorum... ben de onlardanım.. çalışmak, kendi paranı kazanmak çok güzel ama bence kadınların çalışması bize yapılan bir eziyet. şöyle ki; erkekler çalışıyor para kazanıyor eve gelip yoruldum deyip yatıyor. ama bizde 7/24 mesai bitmiyor.
sabah yedide uyanıyorum. oğlum yatağında oyalanırken, sahurdan kalan bulaşıkları makinaya atıyorum, çamaşır varsa toplayıp katlıyorum.
üzerini değiştirip kendim giyiniyorum. çantasını hazırlıyorum. o gün ne yiyecekse çorbası, meyveleri, yoğurdunu çantasına yerleştiriyorum.
sonra eve gel. evi topla, yemek yap, çocuğu yıka, mamasını yedir, uyut, sofra hazırla, yemek ye, sofrayı topla, bulaşıkları yıka, herife çay götür, tam bir bardak çay alıp oturursun, çocuk tekrar ağlar, git pışpışla..... :KK53:
kocam ise servis saatine 10 dk kala uyanıyor. yüzünü yıkayıp üzerine giyiyor, işe gidip geliyor. çok yoruldum deyip iftara kadar uyuyor. iftarı yapıp tv karşısına geçiyor. sonra benden çay istiyor, çok yoruldu adamcağız ne yapsın...

kızzz naza çek biraz kendini,ben sabah saat 5 ti yanıma aldım emzirdim uyudu oğlum
eşimi uyndırdım hemen yerine yatır ben kaldıramam uyanır dedim,ben oğlumu uyutuyorum eşim mutfağı topluyor
yada o uyutuyor ben yapıyorum işleri hemen iteleyiver ayağınla uyurken kalk diye
:KK1:

canım önce att okudun dimi lisanstan sonra ön lisans okunmuyor bildiğim,
ben de tutturdum da sağlıkçı olcam diyeeee
:KK52: lisans mezunu olduğum için olmadı
şimdi pdr okuyacm inşallah sivasa özel üniv bi açılsa:KK53:

aynen canım önce önlisans bitti.. pdr güzel seçim :KK34: napsam ben de mi bişeyler okusam ne :KK53: en iyisi kendime geleyim kitap okuyayım :KK1:

ruza we tutku komşu yada akraba çıkacanız anacım :KK1: :KK1:

ruza romantik yemeğiniz süper olmuş ayrıca :KK1: ben kıskandım açıkçası :KK1:

Son düzenleme:
selamlar, herkese günaydın... :KK16: malumunuz dün evlenme yıldönümümüzdü. çoook romantik bir yemek yedik eşimle.. :KK16: kıskanmak yok ama baştan söyleyim.. :KK20: kayınvalidem kurufasulye yapmış, görümcemleri çağırmış, siz de gelin dedi. mum ışığında el ele kuru fasulye yedik. :KK31: :KK53: :KK9:

ben onun ellerini ayaklarını yerim.. sen bayağı aşmışsın canım. maşallah.. :nazar: çok güzel olmuş. çarşıda keçeden hazır kesilmiş harfler varmış. çıkabilirsem onlardan almayı düşünüyorum. daha kolay olur. :KK76:

ayyy ben de yıldırımdayım... ankara caddesi üzerinde... :KK52: anadolu mah. geçiyor ama pek alakamız yok.

çok teşekkür ederim canım. amin inşallah.. Allah bize de nice 9 yıllar görmeyi nasip eder inşallah... :KK31:

sağolasın canım. senin de doğum günün kutlu olsun. nice mutlu senelere... benim oğlanla iftara gitmek de çok zor. tam uyku saatine denk geliyor. erken uyutabilirsem rahatım ama uyumadıysa mız mız mız yemek yedirmiyor bana. bir de dışardan eve getirirken uyanıyor. eve gidince oyunlar, şebeklikler... :KK53: :emir_bebek:

sen ortam yapsaydın bari zorla soksaydın gözüne :)

sabah yedide uyanıyorum. oğlum yatağında oyalanırken, sahurdan kalan bulaşıkları makinaya atıyorum, çamaşır varsa toplayıp katlıyorum.

oyy ben kocamı öptüm başımın üstüne koydum yine :KK17: ben söylemeden herşeyi yapar, çok düzenlidir titizdir.. ben çok kızıyorum yapma diye ama 5 yıldır vazgeçiremedim.. iş yapacaz diye kavga eden çift warmıdır acaba?her işin ucundan tutar, ben çocuğu uyuturken mutfağı toplar çamaşır suyu ile bir güzel siler :KK1: dışardan mutfağa giren iş yapan birine hiç benzemez :KK1:
çocuk olunca hiç yardım etmeyen bir eş bile paylaşıma hazır olmalıdr.. ne demek kadın doğursun büyütsün kahrını çkesin adam sewsin.. olmaz öyle yaa :KK47:

oyy ben kocamı öptüm başımın üstüne koydum yine :KK17: ben söylemeden herşeyi yapar, çok düzenlidir titizdir.. ben çok kızıyorum yapma diye ama 5 yıldır vazgeçiremedim.. iş yapacaz diye kavga eden çift warmıdır acaba?her işin ucundan tutar, ben çocuğu uyuturken mutfağı toplar çamaşır suyu ile bir güzel siler :KK1: dışardan mutfağa giren iş yapan birine hiç benzemez :KK1:
çocuk olunca hiç yardım etmeyen bir eş bile paylaşıma hazır olmalıdr.. ne demek kadın doğursun büyütsün kahrını çkesin adam sewsin.. olmaz öyle yaa :KK47:

bizdede durum aynı evlendikten sonra bir kez bile yerleri süpürmedim :)

bizdede durum aynı evlendikten sonra bir kez bile yerleri süpürmedim :)
ben temizliğe karıştırmıyorum ,hem eline yakışmıyor hem de ben beğenmem kolay kolay:)
bi de bana 2 haftada bir kadın geliyor ,arada da ben yapıyorum öyle idare ediyoru mtemizlik işini
evde olunca daha çok kirleniyor ev
ama işe başlayınca bebekler de kreşte olacak çok kirlenmez o kadar
bi hafta ben yapsam kabasını öbür hafta kadın geliyor zaten dip köşe yapıyor
temizlik sorun olmuyor ,diğer işlere de gücüm yetmeyince yardım ediyor
bundan iyisi şamda kayısı :))

canım birkaç gün ara ver istersen oruca. sütün azaldıysa tutmayabilirmişsin. yazık olmasın bebecikin sütlerine.. :KK50: benim çok azdı zaten, şu an hiç yok. göğüslerim bile küçüldü..

Aslında çok heveslenmiştim 30 gün tutucam diye ama bakalım bi kaç gun daha geçsin.buzlukta 5lt ye yakın süt var onlardan çıkarıcam hergün 200 cc çıkarsam bendende akşama kadar 400 olsa yeter. İnşş. Ankara caddesini bîliyorum ordan sinandede minübüslerine biniyorsun bizim eve geliyorsun:KK66:) bayram sonra bigün tanıştıralım bebişlerimizi..

Delikiz;evet emziryorum.gece emiyor çok şükür doğru söylüyorsu belki sabah ondan az çıkmıştır .az kaldı 15 gun daha dayanmam lazım:))

ben temizliğe karıştırmıyorum ,hem eline yakışmıyor hem de ben beğenmem kolay kolay:)
bi de bana 2 haftada bir kadın geliyor ,arada da ben yapıyorum öyle idare ediyoru mtemizlik işini
evde olunca daha çok kirleniyor ev
ama işe başlayınca bebekler de kreşte olacak çok kirlenmez o kadar
bi hafta ben yapsam kabasını öbür hafta kadın geliyor zaten dip köşe yapıyor
temizlik sorun olmuyor ,diğer işlere de gücüm yetmeyince yardım ediyor
bundan iyisi şamda kayısı :))

benim eşimin eline yakışıyor hemde çok iyi temizler kaynanamdan Allah razı olsun çok güzel öğretmiş

ayy okurken şiştim valla.Allah yardımcın olsun bacım.

ooowww sen baya aşmışsın olayı :KK1: :KK1: ben kıyamıyorum yaaa.. ama sen çalışıyorsun fırsat werebilirsin ben ewdeyim, karıştırmamaya çalışıyorum başarılı olabildiğimce :KK31:

eşim severek yapar bende ses etmiyorum cam silmez yemek yapmaz onun harici her işi yapar yemek işine de evde yanlız kalsa aç kalmaz yapar ama ben varken ellemiyor camlarıda dışardan görünmesin karizma çizilmesin diye ellemez :)

asıl aşan bizim alt komşu adam camda siliyor takıyor önlüğü :)

Doğum günün kutlu olsun.Ailenle beraber sağlıklı uzun ömürler geçirmeni dilerim.:KK16:

Yaş kaç oldu bu arada.:KK53:

Allah'ım en yaşlı benim galiba aranızda:KK14:

Aslında çok heveslenmiştim 30 gün tutucam diye ama bakalım bi kaç gun daha geçsin.buzlukta 5lt ye yakın süt var onlardan çıkarıcam hergün 200 cc çıkarsam bendende akşama kadar 400 olsa yeter. İnşş. Ankara caddesini bîliyorum ordan sinandede minübüslerine biniyorsun bizim eve geliyorsun:KK66:) bayram sonra bigün tanıştıralım bebişlerimizi..

Delikiz;evet emziryorum.gece emiyor çok şükür doğru söylüyorsu belki sabah ondan az çıkmıştır .az kaldı 15 gun daha dayanmam lazım:))
ama durduk yere sütün azalacak ,buzluktakileri harcamasaydın ilerde lazım olmazmıydı:26:
eşim severek yapar bende ses etmiyorum cam silmez yemek yapmaz onun harici her işi yapar yemek işine de evde yanlız kalsa aç kalmaz yapar ama ben varken ellemiyor camlarıda dışardan görünmesin karizma çizilmesin diye ellemez :)

asıl aşan bizim alt komşu adam camda siliyor takıyor önlüğü :)

herşeyi yapmıyorlar işte demekki :)
hepsini yapan erkek bana ters açıkçası ben sevmem öyle adam ,feminen geliyor o kadarı da bana doğrusu :KK14:
bizim bi komşu vardı aynı öyle ,karısı gün gün gezerdi ,eşi de sürekli ev işi yapardı önünde önlük :KK1:
cık bana ters :KK14:

on günlük işmi bak ben sekiz ay işe gelmedim işler nasıl olmuş biliyormusun yerime bakan kişi sadece oturmuş nette sörf yapmış evrakı dosyaya takma zahmetinde bile bulunmamış diğerlerini söylemiyorum bile sen anla masa üstü yığılıydı hala yığılı müdür dedi gelince bana beraber yavaş yavaş yapın dur dedim orada sekiz aydır yaptırmadında benimi buldun yapmam yapmıycam elemanlada kavga ettim yapmadım hala ortada yığın durmakta ben iş başı yaptıktan sonraki evraklardan sorumluyum gerisi beni ilgilendirmez dedim bakalım ne kadar daha sürecek yapmayı düşünmüyorumda sert çıkınca müdürde geri adım attı şimdilik ses çıkarmıyor çıkarsında restimi çekim birim değiştireyim bakıyorum :)

Valla iyi ses çıkartmışsın.ben olsam tamm derdim:)) hele biraz zaman geçsin inş bende siz gbi olurum. :))

X