2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kalça ultrasonuna 2 aylıkken götürdüm şükür bi sorun çıkmamıştı sizlerin yazdıklarını okuyunca içim biraz ferahladı tek basamayan benimki değil en azından bir kaç aya basar inşallah 6 aylıkken hala basamazsa (inşallah basar) o zaman giderim artık doktora çocuk doktoruna da yine sorarım her gittiğimde ama biraz içim rahatladı
yürüteci ben de düşünüyorum alsak mı ki yoksa daha erken mi belki ona koyunca basar bile diyorum gerçi oturadabilir tabii

ben insanlar çocuğumu sevince hoşuma gidiyor ellerinden almıyorum sadce anneci olmasın alışsın istiyorum kaynanam burdayken o da seviyordu bir şey demiyordum bazen kendim veriyordum az bak diye gerçi bazen de ver bana dediğimde oluyordu ama bence sevsinler daha iyi sonuçta bizde allah nasip ederse kaynanan olucaz empati kurmak lazım

ben de yürüteç için erken diye düşünüyorum. ne kadar doğru bilmyorum ama erkek bebekler için zararlı diyorlar.

Özel mesaj hakkım olmadığı için burdan yazıyorum.

Oğlumun kakası normale döndü çok şükür.ben kesin demir damlasına bağlıyorum.

Senin için doktoru arayıp soracağım.

Şimdi aradım.

Rengini koyulaştırır.öyle parçacıklar görülebilir dedi.

Ama sürekli olursa bence dr. git tahlil yaptır.Belki damlayı değiştirir.

Çok geçmiş olsun.

ya arkadaşlar bebeğini benim gb kucağında uyutan var mı? 1 ay öncesine kadar ayağımda sallayarak uyutuyordum. ama şimdi ayakta uymamak için direniyor. 30 dk ayağımda deniyorum uyumuyor. kucağıma alıyorum 2-3 dk da uyuyor. acaba kucağımda uyuduğu için mi gecelere sık uyanıyor? siz ne düşünüyorsunuz? sizler nasıl uyutuyorsunuz ve bebeklerinizin gece uykusu nasıl?
cevap verip beni bi aydınlatır mısınız. bi düzen oturtamadım diye çok kötü hissediyorum kendimi

tapulu mal kelimesi hiç hoş değil,şaşırabilirsin sana kalmış bişey bu,
ben arkadaşlardan yardım istedim ne yapabilirim diye eleştiriler tabiki açığım ki buraya yazdım,
birazdaha hoş bir dil kullansan daha iyi olurdu

çok haklısın canım ben de düşünüyorum empati kuruyorum
sevsin tabiki yaaa eşimin annesi ama elimde olmadan sinir oluyorum
yahuuu delirdim sanırsam

çook haklısın canım sevmese sevmiyor diye sinir olurdum
yıldızımız barışmıyor ne yapayım kendimi yıpratıyorum
biliyorum benim onun annesi amaaaa gıcık oluyorum işte,
derim tabiii kuzum da derim oğluşumda

yooo canım ben de elinden almıyorum ama gıcık oluyorum ben oğluşummmmm diye bağıra bağıra
yoksa bi art niyetim yok yani,tabiki sosyal olsun ama anneleri sanmasınlar kendilerini

canım ben de senin gibi yapıyorum ayağımda sallıyorum kendini
sağa sola atıyor karnını kaldırıyor istemiyor uyumak kucağıma alıyorum memede uyuyor
sonra 20 dk sonra yine uyanıyor gece de çok kalkıyor bebeğim kucağımda meme ağzında
yarım saat bekliyorum maksadı emmek değil de kucakta durmak bence de,
düzelir diye umut ediyorum,sallayınca beyni hasar görür mü ki
:18:

canım benim oğlum da ayakta uyumuyor artık.ayağımda sallayım diyorum kıyametleri koparıyor.kucağımda uyuyor yani...gece uykusu da fena değil.bir günü diğer gününü tutmuyor.bir gün saat başı kalkıyor ertesi gün kesintisiz 5 saat uyuyor.oturur elbet yavaş yavaş...üzme kendini.bi 6 ayımız bitsin bakalım.

zarar görceni sanmıyorum. çünkü çok hızlı sallamıyoruz. eski halini çok özlüyorum. ne yaptım da değişti diyorum sürekli. ama gerçekten de kucağımda uyumaya başladığından beri gece uyanmaları arttı. ama koliğimiz varken hep kucaktaydı. o zaman alışmadı da şimdi ne olduu. düzelsin artık. gittikçe zorlanıyorum

yooo canım ben de elinden almıyorum ama gıcık oluyorum ben oğluşummmmm diye bağıra bağıra
yoksa bi art niyetim yok yani,tabiki sosyal olsun ama anneleri sanmasınlar kendilerini

hahhh işte benim kaynanam da ilk zamanlar kendini oğlumun annesi sanıyordu.gelip benim kucağımdan alıp alışmasın annesinin kucağına diyordu.ağzının payını aldı tabii art niyetin yok biliyorum.çünkü ben de senin gibiyim

sağol canım yaa. umut verdin bana. inşallah dediğim gb olur. çünkü gittikçe ağırlaşıyor. taşımak zorlaşıyor.

bizdede aynı problem var cnm sallanmayı hiç sevmiyo bende ya kucagımdda uyutuyorum yada su eski besikler var ya ala besikler merak edip ondan getirtmiştik onda güzel uyuyo o yoksa kucakta

ben gayet hoş bir dil kullandım hiçbir kötü kelime yoktu içinde
ama sizin gibi böyle çocuğunu kaynanasından kıskanıcak düzeyde insanlarla karşılaşınca insan ne diyeceğini bilemiyor gerçekten
insanlara bu kadar kin ve kıskançlık dolu olmayın
o çocuk sadece senin değil eşinin de çocuğu dolayısıyla annesi de o şekilde sevebilir
senin annen o şekilde sevse eşin de annene sinir olsa hoşuna gidermi
biraz empati yapın yaa bu ne bencilliktir bazen burdaki kadınlara gerçekten şaşırıyorum
bi de göğsünüzü gere gere almasını sevmesini istemiyorum diyorsunuz
pes doğrusu ,size kaynanalık yapmasın da kime kaynanalık yapsın bu kaynanalar
iyi niyetli olun biraz

konunun içine çoğul konuşarak beni de katmışsın.insanların kaynanalarıyla geçmişte neler yaşadığını bilmeden yorum yapmayacaksın!eğer o kaynana geçmişte bana dünyayı dar etmişse,ben onun yüzünden hergünümü gözü yaşlı geçirmişsem,şimdi çocuğumu da kıskanırım,sevmesini de istemem..o kadar....benim annem eşime kaynanalık yaparsa,dünyayısını dar ederse o da istemez emin ol...hatta o durumda benim annemi eve bile sokmazdı.ben yine iyiyim.
sen insanlara çocuk konusunda benim neler yaşadığımı bilmiyorsunuz,şimdi hamile kalsam 3.yü de isterim,bilmeden yorum yapmayın diyordun ya...sen de biraz empati yapsan iyi olur."insanların neler yaşadığını bilmeden yorum yapma"
bu kaçıncı oldu,önüne gelene çemkiremezsin sen burda....

Son düzenleme:
bizdede aynı problem var cnm sallanmayı hiç sevmiyo bende ya kucagımdda uyutuyorum yada su eski besikler var ya ala besikler merak edip ondan getirtmiştik onda güzel uyuyo o yoksa kucakta

ben de aslında hani o salıncaklar var ya taşınabilir olanlardan alsam mı acaba diyorum. kucağa alıştıysa unutur da uykusu düzene girer diye. alsam işe yarar mı ne dersiniz??

Ben bazen kucağımda emzirerek bazende ayağımda sallayarak uyutuyorum. Ama bazen önce memede sakinleşmeden mümkün değil ayakta sallanmak istemiyor. Yani kucakta emerek uyumak ilk tercihi.

ben de aslında hani o salıncaklar var ya taşınabilir olanlardan alsam mı acaba diyorum. kucağa alıştıysa unutur da uykusu düzene girer diye. alsam işe yarar mı ne dersiniz??

işe yarayabilir tabi ama en fazla 3 bilemedin 4 ay kullanırsın gibi geliyo bana kızım 3 ay sadece ana kucagında uyudu simdi gözüyle göresi yok uyumuyo onda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…