2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merabalar ben pek sık yazmıyorum ama okuyorum takipçinizim yani :)

benim kızım 18 ocak doğumlu ama hiç basmıyor etrafımdaki insanlar artık basması lazım diyorlar doktora sordum isteksiz ve de tembel ondan basmıyor dedi ayrıca ortopedi doktoruna da göstersem mi sizinkiler basıyorlar mı benim gibi bebişi basmayan var mı???

tişörtümü de koydum yanına
yatağa alıyorum memem ağzında uyuyor, başka türlü uyumuyor, oyle de terliyor yanımda bir de geçen kalktım nasıl ağrıyor kolunun üzerine yatmışım herhalde bir süre kımıldatamadı kolunu, dokununca kıyametleri kopardı. 10dk sonra düzeldi. artık beraber yatmaya da korkuyorum. bugün uyutmayacağım. kendi dalmadığı sürece akşam da mama vereceğim. bakalım ne olacak.

bir de benimki Ağlamıyor aslında bağırıyor. bağırmasına karşılık vermessem ağlıyor.

benimki basıyor 1 -2 haftadır. hatta kollarından tutup yürümeyi çok seviyor. bir de arkadaşlar dönme olayından bahsetmişlerdi. ters yatırıyorum yatağına bi geliyorum hem sırt üstüne dönmüş hemde yatağın ayak ucuna başını koymuş. fırıl fırıl dönüyor. tek bırakmaya korkuyorum odada

maşallah bebişin hareketliymiş benimki anca yana dönebiliyor o kadar dediğim gibi basma olayı da hiç yok ellerinden tutunca anca oturma pozisyonuna gelebiliyor poposunu daha kaldıramıyor ben koltuk altlarından tutuyorum basmıyor bile ayaklarını büküveriyor basmıyor korkmaya başladım ortopediye götürsem mi ki

ortapediye götür canım ama içini ferah tut tembellikten olabilir. benim kız kardeşimle aynı gün doğan bir erkek bebek vardı. erkek bebek 10. ayda yürürken kardeşim yaşında yürüdü. şimdi koşturyor.

aynen ben de böyle hayal etmemiştim.ilk doğduğunda o kadar güzel emiyordu ki oğlum,ve o kadar çok sütüm vardı ki...şimdi ne oğlum emiyor,ne de sütüm var doğru dürüst.o emmedikçe de sütüm azalıyor.mama veriyorum istemiyorum.yoğurdu da yemez oldu
çok üzülüyorum.

benim oğlum da 2 ocak doğumlu ve hiççççç basmıyor.kalaltından tutup bastırmaya çalışıyorum,hemen bacaklarını büküyor.korkuyorum artık:18:.kayınvalidem tembellikten,basar daha ,korkma dedi bazı arkadaşlar yürütece koymaktan bahsetmişler,benim ki ayaklarını uzatmıyor bile,yürütece koymanın imkanı yok yani.endişelenmeye başladım ben de.

götürürsen ortopediye paylaşır mısın dr un ne dediğini.ben de götüreyim bu hafta içi.. oğlum sağa sola,sırt üstü yatarken yüzüstü dönüyor.miderine yatırıyorum yerlerde buluyorum ama basmıyor.oğlumdan bir kaç gün önce doğan bir arkadaşımın oğlu var,bıraksan yürüyecek,dimdik basıyor.maşallah.benimkinde tık yok

Son düzenleme:
benimki koltuğu tutarak bir kaç saniye ayakta kalabiliyor. dayanarak oturabiliyor, sırt üstüyken sola sağa dönebiliyor ama yüzüstüyken tersine dönemiyor.

Selam arkadaşlar ben yeni ğördüm burayı benimde 6buçuk aylık oğlum var beni taklıt etmeye başlamadı sizinkiler yapıyomu biraz sakın bir bebek uykuyuda çok seviyodu ama bu aralar diş yüzünden biraz huzursuz cevap verir seniz sevinirim çünkü kafamatakılan bazı şeyler varda

benimki koltuğu tutarak bir kaç saniye ayakta kalabiliyor. dayanarak oturabiliyor, sırt üstüyken sola sağa dönebiliyor ama yüzüstüyken tersine dönemiyor.

maşallah bebişine dayanarak oturuyor benim oğlum da..ama hiç basmıyor.korktum iyice...

benim kzım da ayaklarının üstünde durmayı çok seviyor. artık eskisi gibi değil, her yanık olduğunda oyun oynamak istiyor. tek işim onla ilgilenmek artık:):)gündüz uykumuz çok problemli bizim de. 1 saatten fazla uyanık kalamıyor ama uykusu da en fazla 20 dakika oluyor.şekerleme yapıp duruyor akşama kadar:)

geçmiş olsun
demir ilaçları kakayı siyahlaştırır
hamilelikte kullanırken de ben de öyle yapıyordu
o açıdan korkmayın yani çok normal

bizimkiler yaklaşık 1,5 aydır dönüyor
oğlum şaha kalkacak nerdeyse :)
topaç gibi dönüyor her bir tarafa bi de ayaklarıyla ayağa kalkmaya çalışıyor
1,5 aydır basıyor bizimki ama ben korktuğumdan bastırmıyorum
ayakları çok kuvvetli
kızım da basıyor ama o biraz daha tembel oğlana göre
yine de ikisi de 1,5 aydır dönüyorlar
ne zaman emekleyecekler ben de onu bekliyorum emekleseler de şu hırsları geçse onlar da rahat etse ben de :)
hatta yürüseler de kurtulsak :))
valla ben de gündüz 5 saatten fazla uyutmuyorum ,mızırdanıyorlar ama çekiyorum ikisinin de kahrını
bu şekilde olunca gece de sızıyorlar resmen rahat ediyorum
bu ilgi ve kucak olayı herkeste var demekki dönemsel durumlar
bizimkilerle akşama kadar oyna kucağında tut gıkları çıkmaz ağlamazlar o derece kucak istiyorlar
ama alışamsınlar diye onların mızmızlanmalarını bağırtılarını çekiyorum mecburen
yoksa bi alışırlarsa daha başedemeyiz
alıştırmadığım halde arada alıyoruz kucağa bi de alıştırsam vay halime :))
bizde akşam uyku vakitleri geldiğinde ve gündüz uykuları bölünürse o çığlıklar atılıyor :)
akşam 1930-2030 arası o çığlıklardan bi posta yiyoruz :)
sakinleştirelim yedirelim yıkayalım derken 9 da işlerini bitirip yatırıyoruz ,sonunda susup sızıyorlar :)
tabi olan gündüzleri bana oluyor ,akşama kadar mızmızlanma bağırtı çığırtı sesleriyle yoğruluyorum :))

Merhabalar.. Benim oğlum da henüz tam olarak basmıyor. Birkaç saniye basıyor, sonra dizlerinden bükülüyor. Üstelik 21 Aralık doğumlu. Hemen hemen 5,5 aylık. Ama ben endişelenmiyorum. Çünkü kafasını tutmadığında, dönemediğinde ve destekli oturamadığında hep endişelenmiştim. Ama hepsini sırayla yaptı. Yakında ayaklarının üzerine de basacaktır. Çünkü hiç basamıyorken şuan 2-3 saniye basıyor. Her gün gelişim gösteriyor. Bence endişelenmeyin. Etrafa da kulak asmayın. Bana zamanında başını tutamıyor diyenler şimdi her geldiklerinde 'bak tüh hala basamıyor' diyorlar. Ama takmıyorum artık. Onlar yüzünden kendimi de oğlumu da yıprattım. Lütfen siz de rahat olun. Ortopedi ne yapabilir ki? Film çekmeden birşey anlayamaz. Boştan yere bebişlerinize radyasyon aldırmayın. Şahsi fikrim..

aynen çok güzel yazmışsın

İnek şutu alerjisi olduğunu nasıl anladılar bebeğin kakası nasıl peki

tabi canım götürürsem tabi ki paylaşırım ama ben 18 gibi götürmeyi düşünüyorum çocuk doktoruna götürmüşken ortopediye de göstermeyi düşünüyorum inşallah gerek kalmadan basar tabi inşallah hepimizin bebekleri basar ve herşeyleri sağlıklı olur inşallah dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimden bir de canım ayaklarına masaj yapabilirsin ben bir haftadır ayak altına masaj yapıyorum ayaklarına spor yaptırıyorum ayağını karnına çekiyorum iktir yavrum diyorum :) biraz biraz yeni yeni iktiriyor sanki bakalım spor ve masaj yapmaya devam edicem sanki faydası varr sen de dene

aslında doğru söylüyorsun ama işte annelik etraftaki insanlar da basması lazım falan deyince geçenlerde dedesi geldi o da niye basmıyor bu çocuk dedi çocuk doktoruna sormuştum kaslarında bi sorun yok isteksiz ve tembel demişti ama ne bilim kuzenimde ortopediye göster istersen dedi masaj da yapıyorum bir haftadır inşallah basar bakalım...

Ortopedinin ilgi alanına gireceğini sanmıyorum. Yani ancak bir kırık çıkık olması gerekir ortopediyi ilgilendirmesi için. (Allah korusun.) Öyle birşey de olsa çocuk sürekli ağlar. Ama doktora gitmeden için rahat etmeyecekse çocuk nörolojisine gitmeni tavsiye ederim. O gerekirse seni başka bölümlere yönlendirir. Ama bebeğinin diğer gelişimleri normalse birşey olduğunu düşünmüyorum. Yine de sen bilirsin tabi. Allah hiç bir bebeğe kötü gün göstermesin. Amin...

dusundum..endiselerimiz artacak diye bu gercekleri gozardi edemeyiz maalesef. benim de icim gidiyo simdiden kara kara dusunuyorum kime emanet edicem diye ki ben 2 yil ucretsiz izin alicam dusun . paylastim ki ne adi ne vicdansiz insanlar var herkes gorsun. anneler babalar cocugunu emanet ettigi yeri 1 kontrol edecekken 5 kere kontrol etsin..

uyku sorununu halletmek için kendi kendime yöntemler deniyordum. öğlen mamasını yedirdim. çok güzel yedi paşam yatmadan öncede yedirecektim. ama maalesef yediremeden uyudu kaldı. ama beni baya bir emdi. bakalım gecemiz nasıl geçecek. Allahım ya çok uyanmasınnn. bu gece bari uyuyayımm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…