2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar selam..

dün bakıcı olayını okudum kanım dondu resmen rüyalarıma girdi.. ben bakıcı derdi yüzünden çalışmıyorum.. tabi güvensizlğim bu yönde değildi daha çok.. kendim yetiştirmek istediğimden.. ama bu olayı okuyunca fena oldum üstüne.. çalışan arkadaşlarım hayırlı insaflı iyi kalpli insanlarla karşılaşın.. allah yawrularınız için işinizi rast getirsin her zaman..

bebe bisküvisi için erken değil mi :26:

Muhallebiyi nasıl yapıyorsun.:26::26:

Ben hero baby gogyl var ondan yaptım dün akşam.İçinde devam sütü de varmış.Yinede mama koysammı acaba:44:

Bende ondan yapıyorum bayila bayila yiyor valla cok seviyor ben bazen koyuyorum ama icinde varmis ya agir gelir belki diyorum bazen de koymuyorum.

Bende milupanin pirinçli Muzlu sunu aldim iğrençti tadi attim.

Hanimlar nasilsiniz bebisler napiyor..

Siz kendi mayaladiginiz yoğurdu kaç gun yediriyorsunuz bebislere?

..............msj tekrari..

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize merhaba,

Dün akşamüstü kakasını yaptı oğlum.İçinde kırmızı minik minik kan parçaları vardı bir sürü.hem top top hem iplik gibi.

4 aylık hayatında 2 defa iltihap kapıp hastalandığı için panik oldum.

Kakalı bezi kaptığım gibi hastaneye tahlile götürdüm. Allah'a çok şükür temiz çıktı.

Vegaferon demir ilacının prospektüsünü okudum.İlacı içtikten sonra kakasında kan görülürse önemli yan etkidir hemen acil servise başvurunuz yazıyor.

Sağlık ocağı verceksin diye ısrar ediyor.Ne yapacağımı şaşırdım. Bugün kakasında o parçacıklar çok çok azdı.İnşallah bir daha olmaz.

Bir arkadaşın daha öyle olmuştu burdan yazmıştı.Amip vardı sanırım onunkinde.Ondan korktum.Bizimkinde çıkmadı çok şükür.

Kızlar demir ve vitaminden sonra bebegimin kakası su gibi oldu sizinkilerdede degişme varmi bide sümüksü neden acaba dr gotursem mi içim hiç rahat değil

Gecmis olsun cnm.

Benim oglumada alerji yapti demir ilacı ferrum butun vucudu atti ben daha vermedim 1 hafta tekrar ver gene yaparsa degistiririz dedi korkuyorum gene yapıcak diye...
Benim oğluma bir kere verdim kakasi hemen siyah olmuştu....

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimsecikler yokk ya muhabbet edicek olmazki ama
Herkez çocuğunu kocasıni alıp gezmeye gitmiş galiba

Forum bana kaldı

merhaba kızlar ne zamandır yokum bi soruyla geldim kızım 7500 kilo aptamilin gece mamasını aldım gece yatarken yediriyorum kaç ölçek yedirmem gerekiyor kilosuna göre? bu arada emme problemini yenen var mı ve nasıııll

Of of benimki artık sadece uyku arasında ve öylesine canı istediğinde emiyor, neredeyse tamamen mamaya döndük, biraz emse seviniyorum Kucağımdan da inmiyor ki düzenli sağayım, ancak fırsat olunca. Hiç böyle hayal etmemiştim...

bende hero baby aldım bdn daha yedirmedim.yedirmye başlasammı artık.doyuyormu domuyormu emin olamıyorm ben.yogurt vermeye başladım iki gün vercem sonra tekrar mayalıcam

bende hero baby aldım bdn daha yedirmedim.yedirmye başlasammı artık.doyuyormu domuyormu emin olamıyorm ben.yogurt vermeye başladım iki gün vercem sonra tekrar mayalıcam

bizimki milupa sütlü tahıllı ydı sanırım şuan kalkıp bakamıyorum ama tadı cok güzel ben kendime yapıp yemeyi bile düşündüm yoğurtlara corbalara kaç aylık basladınız tam olarak ve yürütece baslayan da varmı

bütün bebekler zaman zaman emme grevi yapıor sanırım
benim kızım 2 aylıktan beri resmen benim zorumla emiyor
o kadar çok uğraşıyorum ki oturarak emzirdiğim anlar çok çok çok azdır
hep ayakta hep hoplaya zıplaya
bir de emdi de doydu olayı yok bizde
2 dk emip bırakıyor bes dk sonra tekrar veriyorum tekrar iki dk emiyor sonra bes dk sonra tekrar veriyor tekrar azcık emiyor
bütün günüm ona meme vermekle geciyo
ve yemin ediyorum 3 aydır her gün bu böyle sürüp gidiyo
misafirliğe gittiğimde yada misafirim geldiğinde herkes acıyan gözlerle bakıyo sinir oluyorum
hiç almadığı zamanlarda sağıp verdim mamaya çok nadir başvurdum bugüne kadar geldik çok şükür

yani bu sorunu çözmenin tek yolu sabr arkadaşlar başka bişey değil
nurturia da çok güzel öneriler sunulmuş konuyla ilgili
ben onlardan çok yararlandm siz de bakın derim

bu arada benim kızım sırüstü yatarken yana dönüyor artık büyük insan gibi
yan yatarak uyumuyordu hiç, kafasının arkası düzleşmeye başlamıştı
iki gündür kendisi döndüğü için uyuyor yan tarafına doğru

Oğlumun yatağını ayırdım 45dk da 1 uyandı ve emdi, sonunda pes ettim 4.30 da yanıma aldım.

Yeni doğduğundaki zamandan da beter, günde 1-2 kez ek gıda veriyorum. Yatırmadan önce pirinç unlu anne sütü vermeyi düşünüyorum artık. ama açlıktan mı yapıyor emin değilim çünkü 2-3 dk emip tekrar uyuyor.

Emziren anneler bebekleriniz geceleri sık sık uyanıyor mu böyle?

Bir de bağırma huyu başladı, çığlık çığlığa ilkin gözünden yaş gelmiyor ama bir süre ilgilenmezsem ağlamaya da başlıyor ve çok mız mız.

8.30 da kalkıyor. Gündüz uykuları hala çok sık toplam 5 saat falan uyuyor gündüzleri. Gündüz uyutmasam gece uyusa diye bu sefer de sürekli ağlıyor, mızırdanıyor uykusu gelince. Şaşırdım ne yapacağımı

Gelecek ay ücretli iznim bitiyor. 3 ay daha ücretsiz iznim var, eylülde cumartesi günleri işe dönmeyi planlıyorum. Eşim bakacak 1 gün. onu bile 9 saat nasıl ayrı kalacam diye düşünüyorum, sizlere Allah kolaylık versin. iyi insanlarla karşılaştırsın.

Reputable;

benim oğlum da çığlık çığlığa ağlıyor.. gündüz toplam 5 saat uyuyorsa geceden kesmesi normaldir sanıyorum.. ben ağlasa mızlasa bile 2 saatte bir uyutuyorum gündüzleri
bir de huy değiştiriyorlar arada sanırım açlığından uyanmıyordur bence kokunu istiyordur muhtemelen

geceleyin genelde 2 defa emiyor ,ama bazen daha sık olaibliyor , dünden beri daha çok emdi mesela , uykusu da gece uykusunu aldığı için gündüz ne zaman isterse ozaman uyuyor, genelde memede yada , emdikten sonra bırakıyorum uyumaya , uyursa uyuyyor uyumazsa alıyorum tekrar,
bizimki de dünden beri hapşırmaya başladı , sabah baktım şeffaf burun akıntısı oldu
kongest verebilirsin demişti doktor böyle durumda, tereddütdeyim kendi kendi ne atlatsın istiyorum , ciğerlerine inmesinden de korkuyorum.
kafası çok terliyor , aşırı derece de özellikle uyurken , tek badi kısa yada uzun , altına şort la uyutuyorum, üstüne 2 kat çarşaf örtüyorum , yine de ter içinde

ben de bu uyku ve emme düzeninden çok şikayetçiyim. yeni doğduğu zamanları özlüyorum. önceden 2- 3 kez kalkardı. şimdi çok değişti. mesela dün gece 4 e kadar normaldi. ama sonrasında yarım saatte bir kalktı. deli oldum. tamam şimdi evdeyim ama yarın çalışmaya başladığımda ne yapıcam bilmiyorum. hafta sonum nedenini düşünmekle geçti diyebilirim. araştırmalarımda gündüz yeteri kaloriyi alamadığından uyuyamıyordur yazıyordu. doğru olma ihtimali var gb geldi bana. çünkü memeyi emmek pek istemiyor. yarı aç yarı tok bitiriyoruz günü. akşam yatmadan mama vereyim diyorum uyumak istediğinden yemiyor. bakalım gün içinde daha ii beslemeye öğleyin ve yatmadan 1-2 saat önce mama vericem ne olacak. çözüm arıyorum inşallah bulurum. Allah hepimize yardım etsin , sağlık sorunu vermesin bebeklerimize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…