2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
selam kızlar,

bizde 8 nisan da dr gidecegiz aşılarımız için bakalım boyumuz kilomz ne oldu ? :26:

benim kızda beşiginden başka yerde uyumuyoo beşikte öyle çok büyük degil az en fazla 7 aylık olana kadar idare eder zilliyi sonrasında ne yapacagım bilmem:KK19: kiracıyım karyola tarzı beşik alsam gidecegim evin odasına sıgar mı bilmiyorum çünkü istanbulda (benim bütçeme uygun satıılık evlerdeki odalar avuçiçi kadar :KK5:)park yatak mı alsam ev alıncaya kadar onunla mı idare etsem off bilemedim ki :26: ne dersiniz kızlar ne yapsam ev alınca odasının büyüklüğüne göre mobilyaa almak istiyorum ama ev almama da daha nerden baksak 1 -2 yıl var :KK43:

benim kendi evim ama ben bile karyola almıyorum benim beşik de 6 aya kadar kullanılır
ben sonra park yatak alacağım 3-4 yaşına kadar onda yatsınlar sonra oda yaparım tam takır
şuan ne odadan anlarlar ne yataktan
hem onların isteğine göre yaparım odalarını diyorum
bence sen de kiracıysan en uygunu park yatak ,pratik de gittiğin yere götürürsün ,karyola zor iş ordan oraya taşımak da zor

selam kızlar,

bizde 8 nisan da dr gidecegiz aşılarımız için bakalım boyumuz kilomz ne oldu ? :26:

benim kızda beşiginden başka yerde uyumuyoo beşikte öyle çok büyük degil az en fazla 7 aylık olana kadar idare eder zilliyi sonrasında ne yapacagım bilmem:KK19: kiracıyım karyola tarzı beşik alsam gidecegim evin odasına sıgar mı bilmiyorum çünkü istanbulda (benim bütçeme uygun satıılık evlerdeki odalar avuçiçi kadar :KK5:)park yatak mı alsam ev alıncaya kadar onunla mı idare etsem off bilemedim ki :26: ne dersiniz kızlar ne yapsam ev alınca odasının büyüklüğüne göre mobilyaa almak istiyorum ama ev almama da daha nerden baksak 1 -2 yıl var :KK43:

Kızlar keske daha bastan park yatak alsaydınız çünkü sepetler cok kullanıssız oluyo ben oğlumu 5 aydan sonra yaptırmamadım sarkıyor diye ondan kalma sepet duruyo ama onu kurmadım bile direk park yatağı kurdurdum

Bebek büyüdükçe uykusu düzene girmeye başlar. Bazı bebekler 6 haftalıkken bütün gece uyanmadan uyumaya başlarken diğer bir kısmı ise bu düzene ancak 5-6. aylarda ulaşırlar. Bazı bebekler daha fazla uykuya ihtiyaç duyarken bazıları az uykuyla yetinirler.
Gece uykuları

İlk 6 ayda bebeğiniz geceleri pek çok kez uyanacaktır. Bir yaşında ise gecede en az 1 kez uyanacaktır. Bebeğinizin gece uyanmaları her zaman sizinde kalkmanız anlamına gelmez, hatta eğer bebeğin karnının tok, altının temiz olduğundan ve üşümediğinden eminseniz kalkmamalısınız. Gece uyanmaları bebeğiniz gece beslenmeleri azaldıkça ve uzun uykuya geçtikçe azalacaktır. 3-6 ay arası :3-4 aylık bebekler günde yaklaşık 15 saat uyur; 10 saat gece ve kalanı parçalar halinde gündüz uyurlar. Hala geceleri bir ya da iki kez bebeğinizi beslemek için uyanabilirsiniz ancak 6 aylıktan itibaren bebeğiniz bütün gece boyunca uyumaya başlayabilir.
Bebekler için uygun uyku saati akşam 7 - 8:30 arasıdır. Daha geç saatte bebeğiniz çok yorulmuş olacak ve uykuya dalmakta zorlanacaktır. Bu yorgunluk fazlası size çok farklı gözükebilir, bebeğiniz duvarlara tırmanacak kadar uyanık ve canlı olabilir ama bu kesinlikle uyku vaktinin geçirilmiş olduğunun işaretleridir.
Sabahları bebeğinizi en az 10-12 saat uyuduğuna eminseniz aynı saatte uyandırın. Bu belli bir düzen oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

16. haftadan sonra: Bu dönemde bebeğin gece 7-8 saat kesintisiz uyuması beklenir. Bebek için “kesintisiz uyku”nun anlamı, derin uykudan hafif uykuya geçiş aşamalarını uyanmadan atlatmaktır. Gün içinde toplam 14 saat uyumalıdır. Hafif uykuya geçen bebek ağlar, sesler çıkarır, yatakta döner, ama unutmamak gerekir ki tüm bunlar olurken hâlâ uyumaktadır ve uyku içi bu geçiş aşamalarında kendi kendini sakinleştirerek/rahatlatarak derin uykuya geçmeyi öğrenmelidir.

Ahh ah nerdee böyle uyuyan bebek yada ben hiç görmedim :KK19: göreniniz var mı yani 2hafta içinde bizimkilerin 7 8 saat kesintisiz uyuması lazım belki ancak mama yiyen bebeklerde olur

selam kızlar,

biz tayinci olduğumuz için bunu düşünerek kızıma park yatak aldık, şimdi de onu kullanıyorum oğluma.. taşıması sorun olmadığı we katlandığı için memlekete izine giderken götürdük çok kez.. şimdi bulunduğumuz ew başka seçenek olmadığından, küçük tip toki ewlerinden we yatak odası zor sığdı. herşey dipdibe. beşiği de iyi böyle almışım sıkıntı olmadı..

Ahh ah nerdee böyle uyuyan bebek yada ben hiç görmedim :KK19: göreniniz var mı yani 2hafta içinde bizimkilerin 7 8 saat kesintisiz uyuması lazım belki ancak mama yiyen bebeklerde olur

ben gördüm :KK34: kızım da aynen öyle 8 saat kadar uyurdu.. hatta ilk kez rastladığımızda gece 12 de yatmıştık, bir arkadaştan gelmiştik.. sabah gözümü bir açtım saat 8:) ödüm koptu çocuğa bişey mi oldu diye :KK1: hemen sarstım çocuğu, silkeledim o korkuyla :KK53: işte öyle deliksiz uyurdu ama geç yatardı, 11-12yi bulurdu.. benhiç mama wermedim bu arada..

Son düzenleme:
sonunda korktuğum oldu uykusundan bağırarak kalktı benim ki öle ağladı ki gözünden yaş geldi ya.... :KK43:( bizde yarım ölçek calpol verdik ama ateşi yoktu makattan ölçtüm chicconun dijitaliyle 37 5 çıktı.dr 38 ve üzeri olursa ateşli olur dedi.şimdi bu calpolu ne zaman kadar kaç saatte vermek lazım ? şimdi onun etkisiyle oluş olsa gerek uyudu tekrar.fakat uyandığında aynı huysuzluğu olursa yine calpol yarım ölçek versemmi__?:18::18::18:

sonunda korktuğum oldu uykusundan bağırarak kalktı benim ki öle ağladı ki gözünden yaş geldi ya.... :KK43:( bizde yarım ölçek calpol verdik ama ateşi yoktu makattan ölçtüm chicconun dijitaliyle 37 5 çıktı.dr 38 ve üzeri olursa ateşli olur dedi.şimdi bu calpolu ne zaman kadar kaç saatte vermek lazım ? şimdi onun etkisiyle oluş olsa gerek uyudu tekrar.fakat uyandığında aynı huysuzluğu olursa yine calpol yarım ölçek versemmi__?:18::18::18:

ben 1 aylıkken sormustum dr a bi calpol bi fitil dönüşümlü olarak verebilirsin demişti ör: bi cay kasıgı calpolden 8 saat sonraydı galiba tam emin diilim yarım fitil koy demişti yanlışım varsa düzeltin

ben gördüm :KK34: kızım da aynen öyle 8 saat kadar uyurdu.. hatta ilk kez rastladığımızda gece 12 de yatmıştık, bir arkadaştan gelmiştik.. sabah gözümü bir açtım saat 8:) ödüm koptu çocuğa bişey mi oldu diye :KK1: hemen sarstım çocuğu, silkeledim o korkuyla :KK53: işte öyle deliksiz uyurdu ama geç yatardı, 11-12yi bulurdu.. benhiç mama wermedim bu arada..

bunu ne kadarlıkken yapıyordu pardon kaç aylıkken:KK9: şuan dilim tutuldu darısı basımıza inşallah:KK43:

Kızlar babasling kullanan var mı? Almak istiyorum önerebileceginiz marka var mı kanguru istemiyorum çok rahatsız oluyolar

yok be canım benim kız mama yiyo ama uyku hak getire nerdeeeeeeeee gece en erken 2,30da yatırıyoruz sabahta 5,30da ayaktayız :18:meme zaten artık nerdeyse hiç emmiyo sagarak veriyorum sütümü :26:bazı bebekler uyumuyo yaaaaaa ne yapalım az kaldı güzel günlere :KK23:

park yatak konusunda hem fikiriz madem alıcaz mecbur:KK1: ben daha kıza hiçbişey almadım hep yigenlerimin (1 yaşında iki tane yigenim var ) kıyafetleri ve beşigini kullandık ama artık alma zamanı geldi :KK52:zaten çok pahalı bişey degilmiş park yatak biraz araştırdım bugün h.sonu alabilirsem alayım sagolun kızlar tşk ederim:21:

Mama yiyor zaten uyurken saat 12 gibi yediriyorum bide sabah 6 gibi yediriyorum zorla o kadar sürekli uyandırmaya çalışıyorum yedirirken uyuyakalıyor yiyip tekrar uykuya devam

O zmn normal cnm bende hiç aralıksız zannettim zaten mama daha çok tutuyo genelde daha çok uyurlar seninkini saymıyorum ADD83:KK1:

biz tayinci olduğumuz için bunu düşünerek kızıma park yatak aldık, şimdi de onu kullanıyorum oğluma.. taşıması sorun olmadığı we katlandığı için memlekete izine giderken götürdük çok kez.. şimdi bulunduğumuz ew başka seçenek olmadığından, küçük tip toki ewlerinden we yatak odası zor sığdı. herşey dipdibe. beşiği de iyi böyle almışım sıkıntı olmadı..

aynen bizde tayinci olduğumuz için bende park yatak aldım.çok kullanışlı hemde.3-4 yaşına kadar kullanabilir sanırım.zaten sonrasında kendi odası olur.karyola olsa sürekli ev taşıyosun ne olacağın belli değil eşyalar kırılıp dökülüyor.

mamayla alakası yok onun sütle de uyur neden uyumasın ama biberonla verirsen tabi :KK1:
süt yağlı ise o da uyutuyor merak etme herşeyi mamaya bağlamamak lazım

X