2013 Nisan Anneleri'nin Doğum Hikayeleri

mezopotamya maşallah, senin hikayeyi hem gülerek azcık da ağlayarak okudummm,

perilous offf offf offf mahvettin sen benii, içim çıktı ağlamaktan

voltajım her zman ki gibi voltajın yüksek maşallah

bende yazmak istiyorum şuraya acıklı hikayemiiiii:KK23::KK23::KK23::KK23::KK23::KK23:

geç kaldım sanırım doğum hikayemi yazmakta ama bu zevkten mahrum kalmamalıyım çünkü en çok istediğim şey birgün buraya hikayemi yazabilmekti...

Kızım Elif Eylül
Bdt: 22 Nisan 2013
Dt: 26 Mart 2013 09:45
36+0 2.600 gr 45cm

hayatımda en çok istediğim şey deliler gibi aşık olduğum kocamdan bir bebeğimin olması idi eşimle üniversite okurken evlendim her zaman istediğim biranevvel bir bebeğim olsun ama okulum olması sebebi ile hep ertelemek zorundaydım kendimc planlar yapıyordum son sınıfta okulun bitmesine birkaç ay kala hamile kalırım diye ben son sınıftayken eşim askere gitti tabi o arada ayda bir kez denemeler oldu ama pek mümkün değildi olması nitekim olmadıda ve ben her ay tekrar tekrar üzüldüm eşimin geldiği ilk ay mide rahatsızlığı sebebi ile antibiyotik tedavisi görmem gerekli idi 1 ay daha ertelemek zorundaydım bebek isteğimi bu arada yumurtlama ovulasyon testi falan baya birşey öğrenmiştim diğer ay denedik ama olmadı olmamasındada bir hayır varmış çünkü o ay çok sevdiğim halamı kaybettik(mekanı cennet olsun) sonraki ay işte benim hayatımdaki en güzel andı... hamileydim öğrendim bunu hemde regl gününe 4 gün kala... işte herşey o zaman başladı... mutluyduk eşim heyecanlıydı kanamalarım başlayana dek o günleri hatırlamak bile istemiyorum her gece dua ediyordum Allahım yavruma can vereceksen nolur bu kanamalar kesilsin yok nasip etmeyeceksen biranevvel sonlansın diye çünkü psikolojimiz bozulmuştu ha düştü ha düşecek diye ardına hemen bulantı ve kusmalarım başladı geceleri ağlıyordum eşim halimi görüpte çaresiz kalıyordu bir gece dayanamıyorsan aldıralım dedi bende kızdım ve o gece kızım rüyama girdi annecim istemiyorsan beni seni rahatsız ediyorsam giderim diyordu uyandığımda yüreğimn acıdığını hissettim eşime rüyamı anlattım ve birdaha asla böyle konuşma dedim 3 ayımızı doldurduğumuzda bulantı kusma ve kanamalar kesildi 2li test yaptırdığımda herşey yolundaydı ama 3lü testte kızım için büyük ihtimalle down sendromlu amniyosentez yaptır dediler doktorumu değiştirdim ve yeni doktorum bu bebek sağlıklıdır gerek yok amniyosenteze dedi güvendim kendisine gerçi bende istemedim yaptırmayı o hiç olmasını istemediğim sonuç çıkarsa bir karar vermek zorunda olacağım için o benim yavrumdu down sendromlu diye nasıl kıyabilirdimki.. test yaptırmadım tek yaptığım her gece dua etmek Allah'a yakarmak oldu
28-30 haftalar arasında kızımın suyunun azaldığını söyledi doktorum en iyi ihtimalle 36 hafta dolunca doğum yapmak zorunda olduğumu söyledi buzdolabımın üzerine şafak takvimi çizdim her günü karaladığımda şükrettim yavrum 1 günü daha benim karnımda geçirdiği için...
35+6 da gece sabaha kadar uyuyamadım kasıklarımdaki ağrılar beni uyutmadı aynı zamanda bebeğim çok sert hareketler yapıyor canımı yakıyordu sabaha hastaneye gittik ve yapılan muayenede ne açıklığım ne sancım çıktı aslında ertesi gün randevumuz vardı doğuma karar verecektik ama durum böyle olunca doktorumuz bizi odaya aldı ve anlatmaya başladı artık kızımızın doğması gerekliydi ama sancım falan olmadığı içn sezaryene karar verdi hemde hemen ertesi gün yarın alalım dediğinde eşimle birbirimize bakakaldık doktora cevap veremedik sonra eşim kekeleyerek tamam bizim için uygun dedi ve çıktık evimize gittik o gece bütün hazırlıklarımızı tamamladık çok uykum olmasına rağmen uyuyamadım babamızda heyecandan uyuyamadı
26.03.2013 saat 07:00 de hastanedeydik biraz erken gelmiştik odamıza yerleştik odamızı süsledik beni nstye bağladılar hiç bir sorun yoktu nst ye bağlı ike kan alındı tahliller yapıldı odama döndüğümde lavman için hazıranmıştı yatak lavman yapıldı ardından ameliyat önlüğü giydirildi eşim beni öyle görünce çok duygulandı eşim heyecandan yerinde duramazken ben çok korkuyordum çünkü ameliyat olacaktı neticede o masadan kalkamamak ve kızımın yüzünü asla görememek vardı...
önce doktorum geldi halimi hatrımı sordu bazı bilgileri aldı ve o gittikten 5 dk sonra sedye getirildi sedyeden önce eşim ve annemden helallik istedim ve hiçbirimiz gözyaşlarımıza engel olamadık... sedye geldikten sonra yatağımdan sedyeye çıktım anneme sen gelme ameliyathaneye dedim beni dinledi eşimle beraber asansöre bindik ameliyathanenin kapısından girene dek elimi bırakmadı hayatımın en zor anlarından biri o kapıda eşimle ayrılmak zorunda kalmamdı kendimi tutmaya çalıştım ama kapı kapanır kapanmaz ağlamaya başladım ekip çok anlayışlı ve güler yüzlüydü anestezi uzmanı bana sorular sormaya başladı havadan sudan ama ben sürekli yapılacak işlemlerle ilgili sorular soruyordum çok korkuyorum dedim o da neden korkuyorsun ne güzel bebeğini kucağına alacaksın dedi elim üzerinde açtığı damar yolundan ilaç verdi ve o ilacın bütün derimin altında gezdiğini hissettim vucudum yanıyor dedim evet biliyorum dedi galiba ben bayılıyorum dedim güldü ve sonrası müthiş bir acı ile uyanmak... odama geldiğimi farkettim ama sürekli bağırıyor ağlıyorum anneeeeee çok canım yanıyor anneee öldürdüler beni diye ama ayılamıyorum herşeyi duyuyorum ama gözlerimi açamıyorum ebe bana yapma perilous annen çok ağlıyor üzülüyor bak diyor ben feryat figan üzerime sadece pijamamın üst kısmını giydirdiler ardından annemle eşimi almışlar odaya seslerine tahammül edemiyorum susun diye yalvarıyorum ardından bir ses ebenin sesi perilous bak çok güzel bir kızın oldu ben sonunda gözlerimi açtım bebeğimimi yanağıma değdirdiler göğsüme yatırdılar yavrum kuzum diye ağlamaya başladım yine harika bir duyguydu.. benimle beraber herkes ağlamış... sonra iyice ayılmaya başladım kızımı emzirmeye çalıştım ona bakmaktan seyretmekten kendimi alamıyordum çok fazla ağrım vardı yardım almama rağmen yerimden kalkamıyordum eşimden Allah razı olsun tırnağı taşa değmesin herşeyimle o ilgilendi tuvalete bile o götürdü başımda bekledi annem kızıma eşim bana baktı ve eve geldiğimizde ben senin hakkını nasıl öderim acılar içinde kıvranırken kızıma bakıyorsun emziriyorsun dedi bende kızdım o benimde kızım diye ama bu sözü duymak beni çok mutlu etti şımarttı :) 2 gece hastanede kaldık 3. gece evimizdeydik 3. günde geldi sütüm şimdi kızım uyuyo uykususuz ama mutluyuz :KK16::KK16:
hayattaki en güzel duyguyu anneliği yaşattığı için ve heşeye rağmen bana sağlıklı bir evlat verdiği için , bukadar anlayışlı ve sevgi dolu bir eş verdiği için her nefesimde Allah'a şükrediyorum artık 3 kişilik mutlu bir aileyiz....
Perilous cnm ne diceğimi bilemiyorum sadece ağlıyorum Allah esinle ve bebeğinle sağlıklı ,mutlu , huzurlu bir ömür versin.

mezopotamya maşallah, senin hikayeyi hem gülerek azcık da ağlayarak okudummm,

perilous offf offf offf mahvettin sen benii, içim çıktı ağlamaktan

voltajım her zman ki gibi voltajın yüksek maşallah

bende yazmak istiyorum şuraya acıklı hikayemiiiii:KK23::KK23::KK23::KK23::KK23::KK23:

Perilous cnm ne diceğimi bilemiyorum sadece ağlıyorum Allah esinle ve bebeğinle sağlıklı ,mutlu , huzurlu bir ömür versin.

canlarım niyetim sizleri ağlatmak değildi yüzünüz hep gülsün inşallah hep güzel hikayeleriniz olsun en azından sonu güzel olan hikayeler...

mezo, voltaj ve peri ne güzel anlatmışsınız
doğumdan önce bu kadar etkinlenmezdim bu tür hikayelerden
ama yaşayınca insan böle oluyo demekki
sizin anlattıklarınızı okudukça içim titredi, göz yaşlarım doldu doldu durdu..
Allah tüm evlatları analarına bağışlasın inşallah..
oğlum ağlarken içim cızlıyo, susunca ameleliyat yerim:) kendimi nası sıkıyosam:)
bende en kısa zamanda yazıcam inşallah hikayemi..

oğlum ağlarken içim cızlıyo, susunca ameleliyat yerim:) kendimi nası sıkıyosam:)
:KK53::KK53:
İlk ayaga kalkışın falan,
Tüm detayiyla istiyorum :))
Hele oksurunce Yada gulunce gobis:KK52:
Bana dun iki sefer gülme krizi geldi
Gülmeyi becersem,tükürük kaçtı
Ohooooo dedikce ruhuma fatihalar:86:

Perilious doğum hikayeni okuyunca çok duygulandım Allah bebeğine uzun ömürler nasip etsin bahtı hep açık olsun.

Voltajcım her yazdığını okurken olduğu gibi doğum hikayeni de keyifle okudum keşke doğum ekibinde senin gibi neşeli, hoş sohbet biri olsa doğumun nasıl geçtiğini anlamam valla :KK9::KK9:

Ersnil mezos perii voltaj..!!!

Supersiniz.. En kisa zamanda bende yazacagim.. Ama oglum firsat vermiyor ki :))

Upuzun bir yolculuktu bizimkisi.. Daha uzuuun yillar devam etsin insallah..

Seviyorum hepinizi.. :KK16:

:KK53::KK53:
İlk ayaga kalkışın falan,
Tüm detayiyla istiyorum :))
Hele oksurunce Yada gulunce gobis:KK52:
Bana dun iki sefer gülme krizi geldi
Gülmeyi becersem,tükürük kaçtı
Ohooooo dedikce ruhuma fatihalar:86:

o öksürük aniden geldi bana, feciydi feciiii, arada yine geliyo ama garip sesler çıkarıp öksürmüyom:)))

Bebislerinizi.saglikla kucaginiza aldiniz cok sukur.
Hikayelerinize bayildim.

Mezosum senden normal dogum bekledigim icin dogumun size oldugu gibi banada supriz oldu.
O.kadar guzel anlatmissin ki duygulandim kiz. Kimi yerinde gulumseneden duramadim:)

Pericim cok.zor gunler gecirdiniz kuzum. Ben son 1,5 ayda yasadim sen basindan beri.
Cok sabrettin cok sukur saglikla aldin kuzunu.kucagina.
Biraz zorlu gecmis seninki okurken kendimi bastan yasiyirmus gibi hissettim gozlerim.doldu.
Cok.sukur.sonu mutlu bitti.kuzunun kokusu herseye deger.

Voltajim.sana pek bisi soylemek mumkun degil
Gulumseyerek okudum her yazdigini okudugumda oldugu gibi.
Kv disinda olanlar tabi :) tecrube konusmus yine supersin.
Allahim.kuzucuklarini ayirmasin yanindan.

Canlarım
Hikayelerinizi tek tek okudum şükür
Ersnil ask bocuumm tabi doğumda bile asık:)Aras bebek hosgeldin...

Mezos elin adamının elini tutmuş hıh
Gel benim elimi tut desem sonda sorar :KK53:
Ayşe'ne huzur mutluluk dilerim...

Peri cok duygulu hikayen,
Kizinla ömür boyu mutluluklar...

Canlarım
Hikayelerinizi tek tek okudum şükür
Ersnil ask bocuumm tabi doğumda bile asık:)Aras bebek hosgeldin...

Mezos elin adamının elini tutmuş hıh
Gel benim elimi tut desem sonda sorar :KK53:
Ayşe'ne huzur mutluluk dilerim...

Peri cok duygulu hikayen,
Kizinla ömür boyu mutluluklar...

Bebislerinizi.saglikla kucaginiza aldiniz cok sukur.
Hikayelerinize bayildim.

Mezosum senden normal dogum bekledigim icin dogumun size oldugu gibi banada supriz oldu.
O.kadar guzel anlatmissin ki duygulandim kiz. Kimi yerinde gulumseneden duramadim:)

Pericim cok.zor gunler gecirdiniz kuzum. Ben son 1,5 ayda yasadim sen basindan beri.
Cok sabrettin cok sukur saglikla aldin kuzunu.kucagina.
Biraz zorlu gecmis seninki okurken kendimi bastan yasiyirmus gibi hissettim gozlerim.doldu.
Cok.sukur.sonu mutlu bitti.kuzunun kokusu herseye deger.

Voltajim.sana pek bisi soylemek mumkun degil
Gulumseyerek okudum her yazdigini okudugumda oldugu gibi.
Kv disinda olanlar tabi :) tecrube konusmus yine supersin.
Allahim.kuzucuklarini ayirmasin yanindan.

Perilious doğum hikayeni okuyunca çok duygulandım Allah bebeğine uzun ömürler nasip etsin bahtı hep açık olsun.

Voltajcım her yazdığını okurken olduğu gibi doğum hikayeni de keyifle okudum keşke doğum ekibinde senin gibi neşeli, hoş sohbet biri olsa doğumun nasıl geçtiğini anlamam valla :KK9::KK9:

Ersnil mezos perii voltaj..!!!

Supersiniz.. En kisa zamanda bende yazacagim.. Ama oglum firsat vermiyor ki :))

Upuzun bir yolculuktu bizimkisi.. Daha uzuuun yillar devam etsin insallah..

Seviyorum hepinizi.. :KK16:

güzel dilekleriniz için teşekkürler kızlar Allah hepimizin bebeğine güzel ömürler versin inşallaaaaaaah :KK16::KK16::KK16:

Ne güzel yazmışsınız doğumlarınızı, hem güldüm hem ağladım okurken..ben de ilk fırsatta yazicam kendiminkini..unutmadan..:KK66:

benim bugun 40 haftam bitti, benden baska 40 devirip hala bekleyen yok sanirim.kizim da oglum gibi tembel cikti, ben ne zaman yazacagim buraya dogum hikayemi acaba?

herkese merhaba! öncelikle doğum yapanlara geçmiş olsun, Allah bebişlerinize ve size sağlık sıhhat versin inşallah. doğumunu bekleyenlere de Allah sabır versin Allah kurtarsın...
Ben de bir Nisan annesi olacağım inşallah..şimdiye kadar forumu arada takip ediyordum fakat vakit ayırıp bir şey paylaşamadım.. 1 haftadır izindeyim, onun için ancak fırsat bldum. ve doğum yaklaştıkça da herşeyi daha fazla araştırır oldum. kendi isteğimle sezeryanla doğum yapmak istiyorum, çünkü iğne görmeye bile dayanamayan biriyim normal doğumu göze alamıyorum. Doktorun werdiği tarih 17 Nisan.. Kaldı 10 günüm bir aksilik çıkmazsa... ben hala epidural mi genel anestezimi ona bile karar weremedim. Rabbim hepimizi hayırlısıyla sağlıkla kurtarsın inşallah...Selamlar

Kzlar hepinizin dogum hikayesini gozlerim dola dola okudum Allah yavrularinizla uzun saglikli omurler gecirmeyi nasip etsin
Insalah kisa zamanda bende saglikla kavsup kizima hikayemi yazarim buraya

İZEM ELA'MIZIN HİKAYESİ ( MAŞŞALLAH KIZIMA WE TÜM MELEKLERİMİZE )

S.A.T : 28.06.12
B.D.T: 04.04.13
DOĞ.TARİHİ: 03.04.13
DOĞ.ŞEKLİ : GENEL ANESTEZİ
DOĞ.YAP.HASTANE: KAYSERİ ÖZEL HÜMA DOĞUM HASTANESİ
DOĞ.YAPT.DOKTOR : CAHİT GÖZÜAKÇA
BOY: 50 CM
KİLO: 3.300
DOĞ.SAATİ : 17.00

01.01.13 gününden beri canlarım,bebeğimin hareketleri bi farklılaştı bişeler vardı belliydi,ama hareketliydi yoksa çıldırırdım :) annem sağolsun hep yanımdaydı akşam otururken fln '' anne bak bu kızın hareketleri değişti,karnım top gibi oluyo kasılıyo nefes alamıyorum sonra rahatlıorum diyordum kocam da görüyodu karnımı annemde,görmemek mümkün değil ki, onlarda '' bi takip edelimde olmazsa hemen gideriz hastaneye '' fln diyorduk .. tabi hareket olduğu için içimiz rahattı , hatırlarsanız bebeğin suyu azalıyo fln demişlerdi yani elimiz yüreğimizde öylece bekliyorduk...

yavaş yavaş evi derleyip toparlıoruz bu ara ,ne olur ne olmaz diye ,çarşamba günü de büyük görümcem gelip halıları yıkayacaktı,p.tesi salı misafiri varmış,aman bu ara doğurma yıkayayımda öyle doğur tertemiz olsun evin diye gülüşüyorduk...

çarşamba sabah erkenden geldi görümcem,annemde yatıyordu,odasına girdim ''anne istersen kalkda,şimdi ses olcak makinanın sesi,rahatsız olma kahvaltı yapalım işi bitince gider görümcem sonra uzanırsın '' demiştim... annemde '' iyi öyleyse (portakal mandalina getirmişlerdi Adana'dan gelirken),meyve suyu sıkda hadi bende kalkıyorum'' dedi ...

makinanın başına geçtim görümcemle laflıyorduk az bi akıntı hissettim , devam ettim mey.suyu sıkmaya,ama bi baktım daha da gelmeye başladı '' aman abla benden bişeler geliyo dedim'' gülüştük koştum lavaboya ..

annemi çağırdım baktı peçeteye fln,'' kızım suyun gelmiş,hazırlanalım '' dedi...

kahvaltı yaptık,halıları yıkadı görümcem,sonra eve gitti hazırlanmaya,tabi o ara ben kocişe haber verdim de ama durdurabilene aşkolsun :) aradı aradı durdu .. en son çıktı geldi .. ne diye geldin diorum olsun duramadım diyo..maksadım sancımı evde çekmekti çnki 10 dk ya bir geliodu ama hafifti çok şiddetli değildi...durdurmadı bizi evde... bari banyoya girim dedim tmm dedi,ama panik :))) annemde paniği geçsin diye herşeyi yavaştan alıyor rahatlasın diye,çnki iyiyim :)

neyse,makyajımızı yaptık tabi bu ara görümcem hazırlanmış geldi,kayınvalidem çarşıdaydı saat 13.00 gibi haberi oldu o zaman gitmiş hastaneye biz gittiğimizde saat 16.00 civarı,kadıncağız duramamış 9 doğurmuş bnmkiyle 10 oldu :)

beni catı muayenesine aldı dr. doğum başlamış dedi ama 3 cm açıklık var dedi,bi de son kemik zorlayabilir dedi,neyse nstye de gir de odamda konuşalım dedi,nst de sancım çıktı,odaya indik, '' normal doğum dediğiniz için eve göndericem ama bebeğin kafası yukarda duruyo ,kanala girmişti dedi diğer kontrollerde , 1-2 gün bekleyelim isterseniz dedi,belki döner ,suni sancıyla da alabiliriz dedi'' AMA bize sezeryan olmalısınız demedi kararı bize bıraktı , dönmeyebilirdi ve ben boşuna ağrı çekecektm sancım vardı çnki,ve farketmemişim sancı geldiğinde yüzüm bembeyaz oluyomuş hem kociş hem annem hem kayınvalidemler kıyamadılar o ağrı çektiğime,annem tam sezeryan olsun dicekken kociş sezeryan olsun dr. bey dedi,karım ağrı çekmesin kıyamıorum dedi,ztn dönmeyebilir diyosunuz '' dedi

annemde oğlum lafı ağzımdan aldn en iyisi dedi, dr. da etkilememek için sezeryana alim dememiştim en doğru karar dedi,dr. tanıdığımız o yüzden rahattım...

ama bnden gık çıkmıyordu,herşeyi şaşkınlıkla dinliyor izliyordum sesim içime kaçtı sanki,sonra dr. hemen alalım ozaman yarını beklememeliyiz demesin mi beni görmeniz lazımdı,elim ayağım birbirine girdi ne hissedeceğimi bilemedim ama heyecanlıydım mutluydum bunu söyleyebilirim :))))))))

hemen dr. hazırlasınlar seni alalım kuzuyu dedi , ayy paniği görün kocişdeki,o kimliği aldı işlemleri yaptırıyo beni odaya alıyolar hazırlamak için odam hazırlanıo beni soyuyolar kan alıyolar hemşireler bi yandan anestezi için soru soruyolar annemler bişeler yapıo güle oynaya hazırlanıoruz tüm hastane bizi konuşuyomuş siz nası neşeli insanlarsınız biz böle doğum yapacak kadın görmedik daha diye ,hemşireler odamıza toplandı biri gidio biri geliyo baya bişiler...

hazırdım artık,herkesi öptüm ama beni ne bekliodu hala bilmiyordum ve böylesi daha iyiydi,15 dk da hazırlanmıştım apartopar , ameliyathaneye kadar hepbirlikte indik yürüyerek,orda tekrar öptüm,hemşireyede tlfonumu verdik hep resim video çekti,müzik açtı...

vedalaştık biradan görüşürüz dedim,girdim,etrafa baktım ilk defa görüyordum,neyse tanıştık gülüştük yatırdılar gerekli aletleri taktılar , dr.um geldi resim faslı fln,sonra hemşire narkozu vericekti anlattı kolun şöle olcak başın döncek fln ...
baktım bnm kafa dönüo bişiler oluyo, '' hadi ben gittim baaaay '' dedim we gözümü açtığımda odamdaydım :)

herşey yarımsaat içinde olmuş,ameliyathaneye girdikten 10 dk sonra bebeği vermişler , beni sormuşlar annemler,siz yukarı çıkmaya kızınızda gelmiş olur demiş hemşire. gerçekten de öyle oldu,yatağa alınırken odamda fln onları hatırlıorum inanın hemen ayıldım , herşey 30 dk da bitmiş meleğim kucağımdaydı sağsalim gözümü açabilmiştim ve tüm ailem tüm dostlarım odamdaydı çok sevindim ama meleğim herşeyin üstündeydi ...

gece 12ye doğru ayağa kalktım yürüdüm bidaha da oturmadım :) ne bi ağrım oldu ne bişe ne başım ağrıdı ne başım döndü çok memnun kaldım genel anesteziden ve dr.umdan .. ( son anda dr. değiştim 1kere kontrole ve tanışmaya gittik tanıdıktı,ve şimdide doğum yaptım 2.ci gidişimde nasip kısmet böleymiş )

evimize geldik ertesi gün,ama bebeğim koyu renkli kusunca korktuk,h.taneye götürdüler,ben gidemedim, ve kızlar iyiki sezeryana almış beklememiş,bebek suyu yutmuş ve enfeksiyon olmuş,yatırmışlar kuzumu,mahvoldum,perşembe günü yattı küvoze,cuma sabah gittim ağlaya ağlaya helak oldum,aslında iyiydi tahlilleri fln ama annelik işte şimdi bile yine başladım ağlamaya yemin olsun,halbuki karşımdaki koltukta annanesiyle koyunkoyuna yatıolar fısırfısır :)

cuma akşamı babamlar kızkardeşim ve kuzenlerim geldi,ç.tesi sabah da çok şükür gittiler aldılar yavrumu,ev bayram yerine döndü ve şimdi çok çok iyi Allahıma bin şükür sadece sütüm az gelio biberona alıştı cakcuk emmeye memeye geilnce a oluyo hanıma ama alışcak inşallah ... sütümde artarsa hiçbi sıkıntımız kalmayacak...bu akşam 19.30 uçağına izmirden teyzem gelio,yarın kızkardeşim ve kuzenlerim geliyorlar,ç.teside teyzemim eşi gelio belki annanemleride alıcak ayy çok şükür bayrama döndü evimizin içi...

RABBİM kuzularımızı güle oynaya büyütmeyi nasip etsin bebek dileyen herkesin kucağını doldurdursun inşallah helal süt emmiş insanlarla karşılaştırsın , vatanına milletine sahip çıkan aydın insan olsunlar hayırlı evlat olsunlar inşallah ( AMİN )

( hakkınızı helal edin baya uzun olmuş,baya da ayrıntıları atladım ama yine de uzun olmuş )

huysuzmeleğimm okudum hikayeni tuttamıyorum kendini ya ne güzel yazmışın allahım evininizin mutluluğunu bebişinizle daim etsin canım :KK54:

X