2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar benim kızım uyuyor yatırıyorum 5 dk sonra kalkıyor 6 dakikayı bulmuyor uyuması
gün boyu akşam olana kadar böyle yapıyor beşer dakika beşer dakika
bazende gün boyu çok uyuyor

ne zaman bir düzene girecek. evin işini gücünü yapamıyorum, yemeğimi zor yedim bugün
geçen hafta iki aylık olduk bu arada. artık bir düzene girmesi gerekmezmi

11 haftalık yavrum 7 kg 65 cm:) tütütütü maşallah

Eklentiler

• $IMG_2301.jpg
    33,7 KB · Görüntüleme: 41

Az daha sabır arkadaşım sonra 3 saat uyuduğu günler gelecek. doyduğundan emin ol. gazi olmasın tamamdır uyur.

ben de dört gözle düzen bekliyorum tam oturdu diyorum huyu değişiyor bebekler 3 aylık olana kadar alışkanlık geliştirmezlermiş diye okumuştum umtlar 3 aya diyorum bende

mama daha cok gaz yapıyor dıye bılıyordum ben cnm belkı doğru degıldır bılmem belkıde bıberonla verırken hava yuttuğundandır,kakasını benımkı de yapamadı bı ara karnına doğru bacaklarını bastırarak masaj yapmak fayda edıyo,

sütü vermezsen ve o ogunde sagıpda boşaltmazsan artık vücut ona uyum sağlayıp o ogunde artık sut uretmezmıs,ben pompa aldım geldı az once bebısım ıkı gogsumu bosaltmıyo bazen tek gogsumu emıyo ,o zamanlarda dıgerını sağıp saklıycam ılerde ,gezmede ya da ıse baslarsam lazım olcak cunku...
bende takıyorum hala,annem 3 aydan once kestırmıyo sertlesırmıs tırnakları,bız banyodan sonra una batırıyoruz kendı kendıne dokuluyo teker teker,ama emzırırken acıyorum göğsüme dokunuyo,gıysımın yakasından tutmaya calısıyo,3. aydan sonra takmıycam ellerını tanıması gerekırmıs gercı bızımkı tanıdı da memeyı emmeyen fındığım basparmagını eldıvenın ıcınde yukarı kaldırıp emmeye calısyo

merka etme bızde de aynı durum var 3 ay olsun dıye bekliyorum duzelcek ıns,gunduz uyusa bende ısımı gucumu halletsem başka bısey ıstemıyorum tabı gecede 1 de evvel uyuması lazım yemegımızı yıyemıyoruz,yattıgı yerde de durmuyo basında konuşan bırı olcak ılla kı cok ılgı ısteyen bı bebegım var yalandan cıglık atıyo resmen fındığım

Son düzenleme:

ben de araştırıyorum canım, alınca sana da haber veririm. Gerçekten çok pahalı ya. Ama sen ilk etapta 15-20 liralık olanlardan al, inan çok işe yarıyor. Bebeği oyalıyor. Projeksiyon olanları evvelden beri sevdiğim tür ama pahalı işte. Geçen hafta 110 liraya oyun halısı almıştım keşke onun yerine projeksiyonlu dönence alsaymışım. Oyun halısını tavsiye etmiyorum kimseye, biz bile yapabiliriz aynısını.

11 haftalık yavrum 7 kg 65 cm:) tütütütü maşallah
maşallah cok şürün,maşallah
oyun halısı almıycam annem daha guzelını yapar bıde cok pahalı almışsın cnm yaa bende güzel bısey olsun ıstıyorum 100 lıradan ucuzu da yok,almısken de bı kez alayım dıyorum yaa benımkı besıge koyunce uyumayanlardan o yüzden dıkkatını cekmesı sart

canım benim oğlumun da ağzında oldu pamukçuk. doktora götürdüm ben şurup verdi. sargı beziyle bebeğinin ağzına ve kendi göğüs uçlarına sürüyorsun. bence götür doktora çünkü ilerlerse beslenmesini falan etkiliyormuş.

Aarkadaslar bi sorum olcak bebekleinizin kakasi ne renk biz 15inde 2aylik olcaz yaklasik 1haftadir kakamiz koyu yesil usuyunce yesil oluyomus buyuklet oyle dio ama acaba d vitmini ypbilir mi usutmesi dusuk bi ihtimal cunku bide kuzucuklarin uykulri duzne girdimi bizim hla girmedi

Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra yeniden aranızdayım telden takip etmeye çalıştım sizi ama maalesef paylaşımda bulunamadım. Çoğu arkadaşları göremedim arethusa,cenzey,egegeç,enbitane sanırım herkes bebişleriyle vakitlerini dolduruyor çok güzel ve yararlı paylaşımlarda bulunuyorsunuz. nihayet aranıza dahil olabildim. Kızlar bana da bir destek olun oğlum 2 aylık perşembe aşımızı olduk 800 gr almışız geçen ay 1200 gr almıştı ebem kilosu iyi dedi ama bana az almış gibi geldi. şimdi de az emmeye başladı saatte bir ve 5 dk emiyor en fazla 7 dk iki gündür emmeyi reddediyor kucağımda gezerek emziriyorum sütümün iyi olduğunu düşünüyorum ama neden böyle yapıyor bu durumu nasıl düzeltirim bilmiyorum huzursuz değil aç olsa ağlar diyorum gece bile saat başı uyanıyor korkum emmeyi bırakması bugün nerdeyse 4 saat emmedi emincede ara ara emdi onları toplarsak 10 dk emmiştir bu normal mi düzene girmesi için ne yapabilirim

canım sarı olması gerekiyor dediğin gibi üşütünce rengi değişirmiş.

cnm bebegın asıdan dolayı böyle yapıyo olabılır,bızım oğlanda böyle gecen crasamba ası olduk bıde ağzında pamukçuk olmuş ya ondan yada asıdan emıyo ama bırakıyo aglıyo tekrar hırsla memeye sarılıyo bende huzursuzum bu konudan,ıns geçer yaa sen emzırmeye devam et sık sık bırakmaz korkma sonuçta bıberon felan vermıyorsan başka alternatıg-fı yokkı bebısın emer senı korkma

ben takıyorum hala tırnaklarını kesiyorum ama gene de çiziyor yüzünü bide ne zaman acık bıraksam çok sğuk oluyo elleri 3 aylık olana kadar felan takacağım

benim ki hardal rengi yapıyor hiç yeşil yapmadı d vitaminden olduğunu sanmam biz 1 haftalıkken başladık bebeğin genel anlamda durumu nasıl huzrsuz mu arada ateşi oluyor mu ben 3 4 aylıkken yeşil kaka yaparlar o da safra kesesi salgısından olduğunu okumuştum erken dönemde ise beraberinde huzursuzluk felan varsa rahatsız gibiyse belki o zaman rahatsızlıktan söz edebilir diye biliyorum

Canım denemedigim sey yok simdi bozayla sodaya basladim bakalım

Yok aksine neseli bi bebek kaka ve gaz disinda aglamiyo bile klima surekli acik surekli battaniyeye sarili ustunude hal cift kat giydiyorum kilotlu corap uzun kollu citcitli bi katt slt ust tkim izmirdeyim bu arada acaba altini alirken mi usuyo kaka yapamayinca yazik yavrum bezini hvalandirip acinca hemen ypiyo of bilemedim gunde kac kere kaka yapiyo bebklerinz arkdsslar

merhaba canım vıtamını bızde kullanıyoruz ama oyle busey yok tabı arada kakası yesıllı gelıyo o zamanda üşütüyo sanırm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…