2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Rezeneyi ben de geçenlerde verdim. Gökgürültüsü gibiydi geri dönüşü. Bazıları 30 ml veriyormuş, nasıl içiyor bebekleri anlamadım. Ben 10 ml yi zorla içiriyorum :) Zayıf doğan bebek daha çabuk toparlar. Seninkinin doğum kilosuna benimki nerdeyse üç hafta sonra geldi canım :)))) Hem 950 gr oldukça iyi. Bu ayki ölçümün daha iyi olacaktır bence. Çnkü kadının olgun sütü bir ay sonra geliyormuş. Benimki de süt bol inerken sessiz sedasız emior çekmek zorunda kaldığında mızmızlanıyor hanımefendi. E onu da biz yapamayız ya, azcık zorlansın bi zahmet :)))

benım bebegım kolık. ilk bır ay gaz ılacları kullandık sab sımpleks ve zinco. sonra sıseler bıttı bende yenılerını almadım cunku versemde aynı vermesem de. su an rezene ıcıyor bnm kızıma hıcbır etkısı yok.rezeneyı ıcırdı dıye bebegı cok uyuyanlar varmış galıba. bende hıc oyle bır etkı gostermedı. ben verıyorum açıkçası 100 mg kadar da ıcebılır hıc o kadar vermedim henüz.

maşallah kızımın gece uykusu cok güzel. ben neler yaptığımı anlatayım sıze. bebegımın gunduz yattığı yerle gece yattığı yerı hep ayırıyorum. yanı gunduz nerede uyursa ana kucağı yada kanepemızın ustu gb orada kalıyor. gece uykumuz ıse besıkte oluyor. gunduz besıkte yatmıyoruz. bu bebeklerın gece gunduz ayrımı yapmaları ıcın onemlıymıs oyle kı su anda gunduz besıge koyduğumda uyumuyor:)
bebegınızın verdıgı ısaretlerı ıyı gözlemlemek lazım bır de. mesela kızım uykusu geldıgınde elleriyle gozlerını kasıyor. bu hareketı yaptığını gordugum an onu yatırıyorum ve cogu zaman başarılı oluyoruz. bır de su sozu cok duyuyorum.iyice yorulsun da uyusun. bu yanlış mesela ne kadar yorulursa uyuması o kadar uzun suruyor ve o kadar kısa uyuyor. ılk ıkı esnemeden sonra yatağa yatmış olmalısınız bence.:)

Son düzenleme:
Canım sabah kahvaltida(sabah dediğim öğlen 1-2 çok uyuyorum da:-D) mutlaka yumurta süt dere otu gün içinde hipp anne çayı akşam sebze yada et yemeği yaninda bulgur yada pirinç pilavı yada makarna sarimsakli cacık yemekten sonra cay içeriz yaninda abur cuburumu da yerim gece yatmadan önce de cicibebe ve yulaf ezmesini sütle karıştırıp yiyordum yaninda da isirgan otu çayı böyle beslendiğim hafta sütüm boldu ama 3 gündür yine azaldı memlekete gidince
Ben emzirdikten sonra mama yada sagdigim sütten vermeye başladım yanlış mı yapıyorum sence deneyimli bir annesin ne de olsa fikrin önemli benim için

canım bebegın kaç aylık senın

4 eylülde doğdu canım şuan 2 aylığız yani benim kızımda beni emmek istiyor sağdığım sütü mamayı bile zar zor içiriyorum biberonla aç kalsada zorla alışsın istiyorum 2 günlüktü biberona başladık ama hala alışamadı ilk kızımda biberon almadı 4 aylık gibi beni bırakınca bi anda rezil olduk beni biberonu emmedi aç kaldı şırıngayla bile içmedi elimde salladım uyudu öyle emzirdim ilkinden dilim yandığı için biberon bence bi nimet alışması çok ii olur ilerde yani şuan duru 23 aylık olacak asla biberon almaz uykusunda içer iyice dalınca sütünü ve biberon alsaydı gönüllü mama süt içerdi büyüdükçede yemek yemiyolar biberon alan çocuklar en azından biberonla beslenir. bırakacak çocuk elbet bırakır memeyi biberon bi neden bence asla olamaz kuzenimin kızı hem meme hem biberon emiyor ama duruya ben hiç biberon denememiştim sütümde vardı yinede bıraktı alıştırabiliyorsanız kesinlikle alıştırın

Merhaba arkadaşlar,30 eylülde doğum yaptım,genelde ekim anneleri topiğinde yazıyorum ama sizi de hep takip ediyorum...bizden tecrubelisiniz diye bir iki bisey soracaktim...bebegini yuzu ustu yatiran uyutan var mi...gaz sancisindan dolayi bebegimi yuzustu yatirinca rahatliyor ve ses cikarmadan uyuyor ama sakincali diye ben hep gozetliyorum,bu sefer ben hic uyumamis dinlenmemis oluyorum...kacinci ayda gozlemlemeye gerek kalmiyor,siz oyle uyutuyor musunuz....diger sorunumuz da yuzundeki sivilceler,once sivilce olustu simdi yuzu komple sokuluyor,ozellikle kaslari ve kulaklari...sizde de oldu mu ...

benım kızımda 3 eylulde dogdu canım bende sutumu bazen sagıyorum ama hıc gormedım 80 cc nın uzerıne cıktıgını sagdıgın pompa elektırıklımı senın bende manuel pompa varda bebedorun cok az cıkıyor acaba kızımadamı o kadar gıdıyor o kadarsa cok az bende yemek yememe dıkkat etmıyorum cok fazla bıtkı cayları humanın cayınmı bıde gunde 3 lıtre su ıcıyorum ancak bu kadar cıkıyor ne guzel senın sımdıden 150 cc cıkıyor bıde benım gogsum 7/8 saatte bı doluyor aradan epey bı zaman gececk kı sutun dolsun of bende kızımı sadece anne sutuyle beslemek ıstıyorum ama mecbur kalınca mamaya baslıyosun

ya kızlar bısey sormak ıstıyorum benım bebegım ıkı aylık bazen oyle zaman oluyorkı gunduz yada gece kesıntısız 6/7 saat yatıyor dun eczacı bı arkadasım var sakın o kadar saat yatırma dedı cocugun kan sekerı dusuyor dedı ac kalınca oyle bısey var mı 3 saatte bı kaldır emzır dedı yoksa metobolızması yanlış calışır dedı sızın bebeklerınız ne kadar yatıyor

canım sen nasıl bu kadar uyayabılıyorsun ya ben uyuyamıyorum yanı bızımkısı uyutmuyor uyudugu zamanda evın ısı oluyor annem cok yakın gelıp yardım edıyor ama yok cay ıcım yok surayı temızlım derken cocuk uyanıyor emzır onunla ugras derken yıne uykusuz kalıyorum sızler nasıl yapıyorsunuz ya

uzun bır aradan sonra merhaba kızlar
bende ıkı tane olunca sadece okuyabılıyorum yazamıyorum pek
biz 2,5 ayımızı gectık yakında 3 ayımız dolacak ınsallah cok şükür hayatımız düzene girdi
kuşluk ve ikindi uykuları en önemlisi gece uykusu oturdu çok şükür zamanla gece beslenmesının de arasını acacagım sımdı gece üç kez kalkıyorlar bıre düşürecegım 4. aydan sonra
süt arttırmak ıcın ben kesınlıkle süt sagın derım süt ne kadar bosalırsa o kadar dolar bebeklerımız sütün hepsini boşaltamıyor
yıyeceklerle süt bır mıktar artar ama fiziksel olarak bu işin kuralı bu.
bır de ben GNC den bıra mayası aldım baya faydasını gördüm tabı dr danısmadan almayın

bu arada bayramda ilk grıbımızı de olduk bayram salgınından nasıbımızı aldık bagısıklık sıstemlerı güçlensın inşallah cok şükür atlattık ben limonlu ıhlamur verdım bol bol ebem önerdı yarım bardaga 5 damla ve serum fizyolojık ile atlattık, umarım kıs boyunca bır daha gecırmezler.

bızden haberler bu kadar.
tüm teyzelere ve kardeslerımıze selamlar

canım düzen kurdun mu düzen kurmaya calış
ben iki bebekle dizilerimi hala izleyebiliyorum, akşam cayımı içiyorum hatta bir saat koşu bandında yuruyebılıyorum cok şükür ben yaptıysam sen haydı haydı yaparsın .
saatli besle saatli uyut gündüz uykusu da önemli sevdıgı sekılde uyuyacagı bır yontem mutlaka bulursun bız tavana besık bıle astık :)

4 saat canım 4 saatı gecırme ama zamanla zaten daha uzun uyuyacaklar sen uyutmadan once doydugundan emınsen bırak uyusun...

4 saat canım 4 saatı gecırme ama zamanla zaten daha uzun uyuyacaklar sen uyutmadan once doydugundan emınsen bırak uyusun...

canım benım kızım çok zor ve gec uyuyan bı bebek mesela uykusu geldı dıye uyutmaya calışırım 2 saat uyuyana kadar zaman gecer zaten sonrada bı uyur 5 saat falan yatar onu uyutmak cok zor bıde yanlız kalmıcak sureklı aglıyor yanlız bırakınca ısımıde yapamıyorum annem gelmeden ben agzıma bı lokma yemek bıle koyamıyorum kı

benim şuanda heryerim tutulmuş vaziyette .sabah banyosunu yaptırdım .tam uyudu işe başlıyayım derken agladı.tekrar uyuttum ama 10 dk bir kalkıyor ya neyapacagımı bilemiyorum.annemi aradım gel diye oda diger kızkardeşimin yanına gidiyormuş .çünkü oda hamile kızlar .yani kadın bin parçaya bölünmüş durumda annemede acıyorum ya .büyük kızım Allahtan yardım ediyor oda olmasa halim neolurdu bilmiyorum artık.

kızlar şunuda belirteyim bebeklerinizi fazla giyindirmeyin çok sıcaktanda uyumuyorlar.ben uzunkol çıtçıtlı badisinin üzerine bir uzun kol daha giydiriyorum uyandıgındada yelek ..okadar zaten şapkadan dogdugu günden beri nefret ediyor :))) bebişim şuanda uyuyor teyzeleri uyanmadan çamaşırları katlıyayım kendinize iyi bakın öpüldünüz...

benim bebeğim aşırı kusan bi bebek asla güvenip yatıramam yüzüstü ben yan yatırıyorum ve ince bi yastık kullanıyorum sürekli kusuyorama bizde gaz sorunu yok

aynen bende aynı durumdayım artık sınırımden bazen aglıyorum ya bıde bızım kız emzık alıyor yanından gıttıgın anda emzugı atıp aglamaya baslıyor yanı yanında sureklı bırı olcak kı emzıgını versın senın yıne kızın var allahtan o yardımcı olur sana ısımız cok zor cok

canım benim kız önceden gece 2 gibi uyurdu iznimin bitmesine bir ay kaldı o yüzden 12 de uyumaya alıştırdım kızımdan en geç bir saat sonra yatarım ben de ve 3-4 saatte bir acıkıp uyanır emiyordu uyuyordu derken yarım saat bir saat geçer böyle uyu uyan uyu uyan 12-1 olur saat gündüz de 2-3 kez uyuturum en az iki saat böyle işte Allaha şükür çocuğum beni üzmüyor sıkıntımız yok hele bir de sütüm tekrar bollaşırsa deymeyin keyfimize

ben gündüzleri yatırıyorum ama yanında babası ya da ben olmak kaydıyla gece ya yan yatırıyorum ya da sırt üstü sivilcelere gelince benim kızım da çok aşırı olmadı az az oldu geçti hala bir iki tane çıkar geçer derisinde de dökülme olmadı ben kızımı gün aşırı yıkarım belki ondan olmadı

aynı seylerı yasıyoruz emın ol,annem olmasa ne yapardım bılmem,esım ıs ıcın dısarı cıktı uyutamadım bı turlu zaten 2 gundur sutume bısey oldu doymuyor sankı,annemı cagırdım hemen yoksa ne yemek yapaılırım ne evı toplayabılırım bebekle kalıyorum oylece,kendımı cok pasaklı ,hıcbı ıse yetısemeyen tembel bırı gıbı hıssedıyorum halbukı çok tıtız ,elı cabuk bırydım apcaz oyle yaa bı duzene nasıl gırcek bu bebısler olmuyo annemde kac gun kaldım uyuyodu ıyı eve geldım yıne eskıye donduk yaa

kızlar ya kafayı yicem iki aylık aşısından mıdır bilmem bebeğim 4 gündür çok huzursuz yatağa yatırır giderdim kendi kendine uyurdu gece ise uyusun diye yapmadığımız kalmadı acaba doymadıği için mi böle 1200 almış bu ay gecen ay 1100 almıştı ben başta sarılık olduğu için arada mama ttakviyesi yapıyordum meme mi vermeyip mama verdiğim oluyordu sırf sarılığı atsın diye ne kadar yanlışmış o zaman sütümün değerini bilememişim badilerimi ıslatıyordu hep şimdide sanırım yetmiyor 3 gündr mama vermiyorum hemşire 15 gn verme sütün yetiyor mu bakalım dedi ama bu kdar huzursuz olacaksa bu sebepten ben 15 gün felan bekleyemem ya mama takviyesini de hergün vermiyordum verdiğimde de 70 cc içiyordu o da benim zorlamamla bence sütümü ben azalttım kendime çok kızıyorum her saat başı emziriyorum şimdi doymamıştır diye bide sizin yazdıklarınızı okuyorumda ben de anne felan olmaz dedim yaa sütümün az olduğu zaman öğlen bire kadar yatıyordum kahvaltı yapmadan sonra uyanıp ölesine bişeler yiyordum akşam 7 ye kdar onda da sulu yemek değil kahvaltılk böle böle azalttım şimdi de eski haline dönmez gibi geliyor şimdi de yemediğim şey kalmadı mide fesatı geçircem bi çaya başladım eğer sütüm çok dersem( inşallah) sebebi o çay olcak önce inanmak lazım

kocaman bir offffffffffff çekesim var

Canım emzirdikten sonra doymadığını mı düşünüyorsun. Mesela bunu sana düşündüren ne? Eğer ağlıyor aranmaya devam ediyor mamayı verdikten sonra susupuyuyorsa haklısın sütün yetmiyor olabilir. O zaman elbette mama ver. Ya da sağdığın sütü. Ama emerken uyuyup kalıyor diye aç kalacağını düşünüyorsan yine de sen bilirsin tabi ama gerek yok. Benimki de emerken uyuyor. Acıkınca uyanıyor yine. Bana doktor kısa süreli emiyorsa aç bırak üç saatten evvel emzirme iyice emsin dedi. On dakika da onu doyurur ama esas yağlı sütten faydalanamaz. Ama düzenini sen daha iyi bilirsin canım. Bebeğin nasıl rahat ediyorsa öyle yap. Ama emzirmenin hemen ardından mama verme biraz bekle. Bazı bebeklerin midesi bozulabiliyor o şekilde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…