2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kiz masallahh.kontrole gidiyon dogum yapiyon.gecen hafta da benim 90lrda sancim cikti ama hecbisey yapmadiydi gerci dogurcak durumda olsam simdiye dogururdum.saglikli gine buyutursunuz insallah

çok teşekkür ederim canım.hep birlikte sağlıkla büyütelim bebişlerimizi inşallah.benim sadece sancım çıkmadı, 4-5 cm de açıklığım vardı o yüzden aldı. ben açılma hissediyordum ama kondurmamıştım.adet olduğumuz zaman rahim ağzının açıldığını hissederiz ya öyle oldu benimde.sancım küçüktü ama haftasonu doktorum şehir dışında olacağı için açıklık kontrolü yapalım ki ona göre hareket edelim dedi.ve sonuç : doğurdum :)

kızlar bebeğimin hareketleri eskiye göre azaldı sanki hem sayı olarak hem şiddet olarak eskiden tekmeleri canımı acıtırdı sanki karnımdan çıkacak sanırdım şimdi ise hareket ediyo ama çok narin bir şekilde sizde de böyle bir durum var mı

doğuma giden tum hamilelere allah yar ve yardımcı olsun inşallah cok kolay doğumlar nasip olsun...
kızlar bebişlerini kucaklarına alanlara bi sorum var,bebekte sarılık olmasın dıye sık sık emzirmek gerekiyor ya o yüzden bebek uyanmasa bile 2 saatte bir uyandırın dedıler bize hastaneden çıkarken ,ilk günden beri oyle yapıyoruz ama bebişi cok zor uyandırıyoruz yaa kıyamıyorum gözlerini açamıyor yavrum,emerken tekrar uyuyo hemen,Allahtan sarılık olmadı bu sayede ama ne kadar devam edecek bu durum bilmiyorum yarım saatten fazla uğraşıyorum uyansın dıye,dr canını yakın uyandırın mutlaka bıle dedı kontrolde,ama böyle yapınca da bebişim ne olduğunu anlayamıyor gece uyuyamıyor bu seferde valla duyardım hep gece uyutmuyor dıye ama bız bebegı gunduz zırt pırt kaldırınca bebekte dengesını sasırdı yaa yavrum benım hıc kıyamıyorum,sizde de böyle mı oluyo kendısı uyanmadan uyandırıyomusunuz sık sık?

Sifir uyku artmayan sancilar icimde bitmek bilmeyen bebegime bisey olmasin korkusu gozumde heran akmayi bekleyen gozyasiyla bu saati ettik bakalim geri kalan saatlerde neler olacak esimi ise gondermelimiyim bilmiyorum

aynısı bendede var artmayan sancılar gelmeyen uykular.hayırlısı ama gerçekten son günler geçmiyo,Allah yardımcımız olsun

Senin zeytinyağı işe yaradı galiba hadi bakalım hayirli haberlerini bekliyorum

Ben sabah ağladım tutamadim o yaşları senin de mi doldu 40 hafta, sancin açılman falan yok mu

Benim daha haftaya pazar doluyo 40haftam ama rahim agzim yumusamis ve 2 3 cm acilmam olunca ve ben hic agri hisssetmedigimi soyleyince doktorum seni riske atamam agri esigin yuksek hastanede uzak evimize acilmam cok olurda anlamazsam die korktuk zaten sabirsizim boyle bi teklif benimde isime geldi

hilalcikk onceki gun benim de benzer endiselerim oldu, doktorumu aradim ama telefonu acmadi! sonra esimle bir hastaneye gidip ultrasonda bakmaya karar verdik, gittik, gorduk cok sukur kalp atisi, beslenmesi, suyu filan her seyi iyiymis. plasenta normalde olmasi gerekenden 2 hafta daha genc dedi ultrasoncu, bu iyiymis aslinda ama belki dogumu geciktirebilir dedi. sonra alttan bakti ultrasonla, rahim agzinin kalinligina, orada incelme varmis, bu durumda dogum cok da gecikmez dedi, biraz kafamiz karisti tabi ama olsun, iyi oldugunu ogrendik ya o da yeter. 3.500 gram olmus bizim sipa.

bugun de esas takip eden doktorla randevum vardi, telefonumu acmayip geri de aramadigi icin sitem ettim biraz. buradaki doktorlar bu tur konularda baya rahatlar pek umursamiyorlar insani. doktorum da 27`sine kadar dogum olmazsa hastaneye yatis yapmam gerektigini soyledi. bakalim neler olacak.

bebegin hareketlerindeki azalmanin nedeni de yerinin artik ona dar gelmesindenmis, dert edilecek bir sey yokmus cok sukur.

eger cok huzursuz hissediyorsan belki saglik ocaginda filan ya da yakinlarda bir yerlerde en azindan kalp atislarini kontrol ettirebilirsin belki. endiselenme her sey yolundadir.

Canım benim de bebeğimin sarılığının yükselme ihtimali vardı doktorum bana da aynı şeyi söyledi. Ben her gece alarm kurup 2 saatte bir emziriyorum. 2 saati mümkün mertebe geçirme. Bebeğin uyanmıyorsa ayağının altını azıcık acıt öyle kolay uyanıyorlar. Benim bebeğimin sarılık değeri şu an baya bir düştü ama ben hala aynı şekilde emzirmeye devam ediyorum yükselmesin die. Aman diyim sen de ihmal etme

merhaba arkadaşlar bende kızıma kavuştum çok şükür gerçi 13 gün oldu ama int girme fırsatım olmadı.
bende bebeğimde iyiyiz çok şükür allah herkese güzel kolay hayırlı doğumlar nasip etsin inş.

bu arada sarılık için bi tavsiyem olacak eğer bulabilirseniz ikşud diye bir bitki var.
doğumdan sonra anne günde 2 bardak 10 gün içiyor.
bebeğe süt ile geçiyor.bebek kesin sarılık olmuyor.mardin bölgesinde bulunan bir bitki.
ben de içtim çok şüküğr bişi olmadı

Canim bebeklerde 8. Gun 1. Ay 3. Ay kural gunudur yani duzen gunu diyelim. ..
Bebegin dogdugunda Rabbimiz oyle guzel ayarlamis ki zayen ilk iki gun filan siyaha yakin yesil kakasi olur bu da hala karninda senden beslendigi seylerin kalintisi bu zaman zarfindada yani sutunuz de 3. Gun filan gelir

O zamana kadar bebek zaten kolay kolay acikmaz ama sen duzenini soyle yap rahat edersin.
Bebek her 3 saatte bir 15 er dk iki gogusten emzir yani yarim saat basinda dur hem bebeginle aranizlaki iletisim icin guzel.
Ikinci memeyi emzirirken sonlara dogru bebeginjn altini degistir sonra geri kalan dk larini da emzir ve bebegin zaten cok yorgun uyku modunda oldugu icin uyumus olacaktir

3 saat rahat uyumasi lazim.3 saat sonra uyanmazsa uyandir tansiyonu duser acliktan.zaten ac uyanir yine ayni sekilde emzir alt degistir 3 saatlik uykuya yolla. Ilk hafta bu sekilde devam eder sonrasink zaten bebek belirler. Ya cok emer ya cok uyur bebeginin yapisina bagli.

Bebek emzirilirken sicak tutmayin cok fazla ki mayisip uyumasin cunku o zmn az emer cok uyumaz.

Ve gunde 1 saat kadar da gun isigina cikar sen de hava al. Etrafa bakma sakin hic birsey olmaz

Merhaba flash, bizim sat tarihimiz ayniydi hatırladığım kadarıyla (cepten görünmüyor da) benim doktorum da 18'ine sezeryan icin gün verdi, önümüzde herhangi bir engel de yok ama bu tarihi uygun gördü. Bu yüzden lütfen dert etme erken diye; ablam 50 gun önce doğum yaptı, ona cok daha erken bir tarih verdi... 39'uncu haftayı neredeyse bitirmiş olacağız yani bence erken değil sezaryan olacağımızdan geç bile olacak. Bu arada 5 gun kaldı, çooook heyecanlıyım ...

Valla canım artık ben de iyice odakladım kendimi çarşambaya.heyecan dorukta zaten de biraz da ameliyata girecek olmanın tedirginliği var.kalp ameliyatı değil ya bunu günde onlarca kadın oluyordur diye avutuyorum kendimi :)

Ayni duygulari paylasiyoruz :) Bana ameliyat sirasında hiçbir şey hissetmeyeceğim, 10-15 dakika sonra bebeği göreceğim söyleniyor... Sonrasinda dünya umrunda olmuyormuş, minik kurbağacığa kavuşunca Umarım hepimiz için her şey yolunda gider...

Yuce rabbim haftasini doldurup beklemede olan hergun dogum nezaman sorulari ile karsi karsiya kalan annelerre sabirlar versin..2 gundur bende calan telefonlardan dolayi bunalmis durumdayim.insanin merak ediliyor olmasi merak eden insanlarin olmasi cok gizel bisey ama hormonlardan midir nedir surekli ayni soru yoruyor adami..

aynen öyle valla hergün kaç kişi soruyo,ama sabırsızlanıyo insann biran önce kavuşmak istiyo yavrusuna,tabi hayırlısı Allah'tan o vaktini ayarlamıştır,sağlıcakla gelsin kuzularımız..

satlarımız aynı sanırım, benimde 20 'sine gün verdi, sezeryanlarda çok bekletmiyorlar, çok erken değil ben ce

slm kızlar, oğlum dünyaya geldi. Önceki doğumumda dikişleri taşlaşmış o nedenle kesti, olmasaydı hiç dikışsiz doğum olacaktı. Yani zeytinyağı işe yaradı. Dualarda kesinlıkle yaradı. 3 saat içinde hastaneye gelıp doğum yaptım. duaları yazmak isterdim ama şarjım bitmek üzere. Heqkese hayırlı doğumlar

ğözünaydınnnn

Ayy çok sevindim Allah analı babalı buyutsun inşallah hemen bu gece deniyorum zeytinyağını

masaallah saglicakla buyusun yavrun.darisi benim gibi bekleyenlere

Hayırlı olsun canım ,sağlıkla büyüsün inşallah
Bize niye haber vermiyon ,hemen unuttun bizi bakıyorum da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…