2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Hayırlı olsun canım ,sağlıkla büyüsün inşallah
Bize niye haber vermiyon ,hemen unuttun bizi bakıyorum da
irişcim aşkolsun, zeytinyağinı acıl haber vereyim diye yazdim
Evet sali günü doldu 40hafta ptsi sezeryana gircem yarın tahliller yapılacak 2 gunum var doğdu doğdu yoksa doktor çıkaracak olduğu yerden

oğlum uyumama izin vermiyor malesef. Benimde dikişten ziyade hemeroid açıyor. Kızlar fatma ananın eli, inşikak, meryem, yasin, fetih surelerinin işe yaradıgını düşünüyorum. Sancı sırasında ya ragib çektim. Sizlerede dua ettim. Oğlum 3340kg 51 cm doğdu

Sezeryana kalmadigina cok sevindim zeytinyağı olayını bu gece ben de denemk istiyorum ama korkuyorum da bir de bnm hiç sancım açılmam falan yok yine de sursem işe yarar mi ki

Kızlar selam,
Benim de oğlumu. Bugün dünyaya gelmesi lazım ama çok şükür 30 ağustosda kucağıma aldım. Ancak yazabiliyorum. Son haftalarda kilosunda yükselme olmadığı için erken doğum yaptım. Ama bebek küçük ve kalp atışları zaman zaman düzensiz olduğu için sezeryan büyük ihtimal deselerde bi gece hastanede yatıp kalp atışlarını takip ettirdim sabah da suni sancı ile normal doğuma başlandı benim ısrarımla. Çok şükr normal doğurdum ama 9 saat suni sancı aldım. Son 4 saati hatırlamak bile istemiyorum. Ama herşey oğlumu görmemem değdi. Doktorlar bebek küçük diye abartıyolar diyoduk ama onların tahmininden de küçük doğdu 2610 doğdu, boyu kilosuna göre uzun olduğu için iyice zayıf görünüyordu bebeğim. 50 cm bu arada. Şimdi kilo aldırmaya çalışıyoruz. Allah herkese kolay doğumlar versin. Doğum bitiyor sarılığıydı göz çapağıydı uğraşıyosun. Hele de hiç kıyamıyosun minicikler :)

Hayırlı olsun, Allah bağışlasın oğlunuzu.. Bir an evvel kilo alır toparlar umarım. Sadece anne sütü mü veriyorsunuz? Mama takviyesi yapıyor musunuz?

Kizlar 41.haftam sali günü doluyor ve ptsiye sezeryanim var açılmam ve sancım yok sizce suni sancı almalı mıyım sezeryana girmeden

çok sevindim canım.Allah yavrunla mutlu ve sağlıklı bir ömür nasip etsin inşallah.zeytinyağını merak ediyordum.ben de başlayacağım kullanmaya. :)

Kizlar 41.haftam sali günü doluyor ve ptsiye sezeryanim var açılmam ve sancım yok sizce suni sancı almalı mıyım sezeryana girmeden
Canım 42. Hafta doğan bebekler de var, bir sorun yoksa biraz daha beklesen neden hemen sezeryan, ben de 41. Haftamdayım bir sorun olmadığı sürece beklemeyi düşünüyorum sıkıldım ama olması gereken bu

Canım 42. Hafta doğan bebekler de var, bir sorun yoksa biraz daha beklesen neden hemen sezeryan, ben de 41. Haftamdayım bir sorun olmadığı sürece beklemeyi düşünüyorum sıkıldım ama olması gereken bu

Ama korkuyorum bebeğime bir şey oluverir diye suyu falan iyi çıkıyor ama değer mi risk almaya bir de kız bebek erken gelir derler... nerdeee!

Merhabalar herkese,
ben de oğlumu 20 gün kadar erken kucağıma aldım. normal doğum yapmayı çok istiyordum ama kısmet değilmiş. 4 eylülde doktor kontrolümüz vardı. kontrolde nst bozuk çıktı. doktor kek meyve suyu falan ye iç tekrar nst çekcez dedi. 2. nst düzgün çıktı ama doktorum emin olamıyoruz 6 eylülde tekrar gel yeniden nst çekelim. bozuk çıkarsa sezeryanla almak zorundayız bebeği dedi. o gün o gece uyuyamadım sabaha kadar ağladım durdum. sabah da koştur koştur sağlık ocağına gittim. emin olmak istedim bebeğimin iyi olduğundan. ama sağlık ocağında da ebeler bebeğimin kalp atışının 98'e kadar düştüğünü büyük ihtimalle oksijensiz kaldığını söylediler. apartopar tekrar doktora gittim. son bir nst çekildi. o da bozuk çıkınca hastaneye yatışım yapıldı ve 5 eylül saat 15:50'de küçük bebeğim dünyaya geldi. spinal anestezi ile doğum yaptım. bebeğimi gördüğüm anda dünyalar benim oldu. hayattan daha başka hiçbişi istemedğimi farkettim. doğum aniden olduğu için yanımda eşim ve kız kardeşimden başka kimse yoktu. çok üzülmüştüm önce çok buruk hissetmiştim kendimi. ama bebeğimi kucağıma aldıktan sonra hepsi geçti. çok şükür ikimiz de iyiyiz artık. Allah hepinizin yardımcısı olsun.

bebişini kucağına alan tum annelere llah sağlıklı sıhhatlı buyutmeyı nasıp etsın,hayırlı olsun inşallh...
evet cnm bizim doktorda sarılık ust bedende her bebekte olur kol ve bacaklara ınerse endıse etmek gerekır sız 2 saatte bır canını yakın uyandırın demıstı 7 gun gecınce korkmayın dedı cok sukur sarılık olmadık ,ama hıc kıyamıyorum aygını sıkmaya acıyo canı bellı bızde altını acıyoruz hıc sevmıyo o zaman uyanıyo oglusum

tavsıyelerın ıcın sagol cnm denıycem bunları,simdilik hala 2 saat olayına devam edıyoruz ama bugun kendı uaynıcakmı bakıcaz eger 3 saatı geçerse uyandırıcaz,yalnız ben her emzırmede farklı gogsumu emzırıyorum ama bı defada ıkısını emzırmıyodum ara verıp alt degıstırmedıkce felan,bunu da denıycem ınsallah

Son düzenleme:
Hayırlı olsun, Allah bağışlasın oğlunuzu.. Bir an evvel kilo alır toparlar umarım. Sadece anne sütü mü veriyorsunuz? Mama takviyesi yapıyor musunuz?

Teşekkürler, amin :) yok sadece anne sütü veriyorum mama takviyesi yapmadık hiç. Bir düzene oturduktan sonra emzirme periyodu bebek de alışıyor zaten. Ama yine de erken doğan bebeklerde çok uyuma sorunu var. O biraz sıkıntıydı şimdi arada uyanıyor.

hiçbişi hissetmedım canm bugun 4.gun agrım feln iyice azaldı ilk zamnlar azıcık zorlanıo ınsan ama bebişimi görünce unuttm ben hepsini..yeşil örtü kapatıyorlr onune görmüyorsun spınal yapılırken de hıc acımadı cok rahattı muhabbet edıyorlr ztn sennle

canım suni sancı bana göre o kadar da abartıldığı kadar zor değildi. doğumumu çabuklaştırdı ve ben memnun kaldım açıkçası. kendi sancımla olsaydı saatlerce uzardı. yaradan çekilmeyecek kadar acı vermiyor buna inan ilk önce.

merhaba arkadaşlar bugün dayanamayıp doktora gittik eşimle ilk beta hcg değerim 6 eylülde 141.67 çıkmıştı.. bugün 14 eylül ve kan değerim 7821. çıktı doktor artık çok güzel ultrosonla bi bakalım kese oluşmuş mu dedi karnımdan baktığında göremedi vajinal ultrosonla baktığında gördük kesemizi çok şükür.. ama bebeği göremedik :/ 10 gün sonra tekrar gel dedi bebeği görelim hem kalp atışlarını duyalım hem bakalım kesenin içine mi yoksa dışına mı tutunmuş dedi orda birazz moralim bozuldu şimdi kafamda ya kesenin içinde değilde dışında görünürse bebek dış gebelikten korkuyom yaa sizler ne düşünyosunuz en son dedikleri moralimi bozdu doktorun benim gibi olan varmı aranızda ://

not.. son regl tarihim 6 ağustosdu... doktor 5 haftalık hamilesin dedi bugün..

hiç moralini bozma bendede öyle olmuştu. Keseyi gördü ama kalp atışı yoktu. Boş gebelikte olabilir etrafa duyurmayın şimdilik bile dedi:) Ama bir sonraki gidişimizde duyduk kalp atışlarını seninde öyle olacak. Hiç takma kafana.

slm kızlar, bebeğimi yoğunbakıma aldılar biz çıktık. İceri sokmaları gözümün önünde hala. Haftasıni geçtiği ıçin dışkısını yemiş lütfen dua edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…