2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bugün tahlilleri de verdim Allahın izniyle ptsi kucağıma alacağım minik kızımı
Ama bende tek bir sancı ve açılma yok
slm kızlar, bebeğimi yoğunbakıma aldılar biz çıktık. İceri sokmaları gözümün önünde hala. Haftasıni geçtiği ıçin dışkısını yemiş lütfen dua edin

Canım çok ama çok geçmiş olsun ne dediler bebek için dışkısini yemesi çok mu tehlikeli oluyormuş biliyorsun bende senin gibiyim ve hala dogurmadim 42.haftayi da beklesem mi diyordum ama risk büyük olabiliyor galiba

Canım tedavi edilmezse riskli oluyormuş. Kanında mikrop yüksek çıkıyor...

Benim açılma mucizevi oldu sanki, gece 12yi bulur demiler ablama. Sancılar artınca ben ebeye bağırdım geldi ve "aaa 6cm olmuş" dedi, aradan 10dk geçti benim lavaboya gitmem lazım dedim, doktorda hemen muayene etti ve "sakıın o his bebek lavaboya gitmene izin vermiyorum" des, doğumhaneyi hazırlayana kadar bebek aşağı indi, bu arada daha kanala inmemişti. Ben geliyor diye bağırdıkça suyun gelecek bekle dediler ve su patlayınca heryer yemyeşil oldu. Hemen doktora bağırdılar ve oğlum geldi...

Dün ben de sürdüm zeytinyağı sen onu içine mi sürmüştün dışına mı bir de sen onu sürdüğünde sancin ya da acilman var mıydı hiç

slm kızlar, bebeğimi yoğunbakıma aldılar biz çıktık. İceri sokmaları gözümün önünde hala. Haftasıni geçtiği ıçin dışkısını yemiş lütfen dua edin

canım tüm dualarım seninle. inşallah bebeğin çok çabuk iyileşir ve yoğun bakımdan çıkar. sende kollarına alırsın.
benim bebeğimde ikinci gününde sarılık teşhisiyle tekrar hastaneye yatırdıldı ve bir gece ışıklı tedavi yani fototerapi gördü. o makinenin içindeyken bile ben gözyaşlarımı tutamadım. sen inşallah çok çabuk kavuşursun bebeğine tüm dualarım seninle

Bebeğimi emzirdikten sonra ağlaması durmuyor, ne zaman ki biraz mama takviyesi yaparsam susuyor ve huzurla uyuyor. Bebekleriniz kaç dk emiyor kızlar? Bir öğünde kaç ml süt yeter doymaları için biliyor musunuz?

Son düzenleme:

cok gecmişler olsun canım Rabbimin izniyle inşallah iyileşcek ve sen onu kollarına alıp sımsıkı sarıcan mis kokusunu icine cekcen..

Saol canım, ayy bir gece olsa öpüp başıma koyucam ama en az 5 gün diyorlar. O maknenin içinde bırakıp gelmek, dokunamamak o kadar zor geldiki, üzüntümden süt falan kalmadı, belli etmemeye çalışıyorum ama içim kan ağlıyor.

cok gecmişler olsun canım Rabbimin izniyle inşallah iyileşcek ve sen onu kollarına alıp sımsıkı sarıcan mis kokusunu icine cekcen..

İnşaAllah canım...

canım bak üzüntüden sütün kalmamış kendinde farkındasın üzülmemek mümkün değil biliyorum ama şükürler olsun ki dermansız bir derd değil senin bebeğinin sağlığı icin kendini toparlaman lazım ki bebeğin icin en güzel ilac olan anne sütün gelsin.söylemesi dile kolay biliyorum ama azcık olsun rahatlamaya calış umarım bana kızmassın bunları yazdğım icin

Canım bol bol dua et üzülme demeye dilim varmaz ama kendini çok hirpalama Allahin izniyle bebeğin iyilesecek ve senin sütüne cok ihtiyacı olacak

evet canım şu anda kıpır kıpır bebeğim çok şükür yerleri daralıyo galiba bizde hemen endişeleniyoruz işte

Bebeğimi emzirdikten sonra ağlaması durmuyor, ne zaman ki biraz mama takviyesi yaparsam susuyor ve huzurla uyuyor. Bebekleriniz kaç dk emiyor kızlar? Bir öğünde kaç ml süt yeter doymaları için biliyor musunuz?
Ilk gun3 saatte bir 40 ml yeterli ikinci ucuncu dorduncu gunler artar. 3 saatte 50 55 60 ml icmesi lazim..
Bebekler yoruldugu icin bir emzirip bir sagsaniz daha iyi olur.

cnm sütün az geliyor olabilir ilk günler normal,sut olmasa bıle varmış gıbı emzırıyordum ben sık sık,hastanede kan sekerı dusuk dıye mama vermıslerdı sutum gelmeyince hatta gece eve gıdınce bır kez daha verın yıne dusmesın dedıler bızde verdık ama çıkardı bıdaha da sutum gelmeye başlayınca hıc vermedim,gerekırse sag mamadan daha ıyıdır cnm,ölçü olarak bılmıyorum emzırdıgım ıcın ama yarım saat 45 dk emzırdıgım oluyo,eger cok ıstahlı emerse daha kısa zamanda doyabılıyo zaten uyuyo memeyı kendısı bırakıyo cnm...birde sütünü arttıracak seyler ye cnm sıvı cok tüket,incir kompostosu iç,incir ye ...

cok gecmıs olsun cnm, inşallah en kısa surede kucağına alırsın bebişini cnm sıkma canını ,üzülme ki sütün kesılmesın cnm bol bol sıvı tüket bebegın için incir ye oda cok süt yapıyo

slm kızar size birşey danışmak istiyorum.cevap yazarsanız sevinirim sabah uyandıgımda sümüksü kahverengi ve pembe akıntım geldi sonrasında durdu öglen tekrar geldi bu nedemek nişanmı acaba yarın kontrole gitsemmiki ne diyorsunuz

bence nısan gelmıs canım benım de oyle olmustu
ama son bıkac gundur catı muayenesı olduysan o yuzden de gelmıs olabılır
sen bence doktoru aramayı bırak dırek hastaneye gıt:)
nstye felan gırersın sanclarına bakarlar

kızlar bir sorum olacak. yenidoğan bebeklerinizi hiç dışarıya çıkartıyor musunuz ? bebeğim 13 günlük. havaların güzel olduğu zamanlar artık çok azaldı.. dışarıda biraz hava aldırmak istiyorum ama emin de olamıyorum. sizin bu konuda fikriniz nedir ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…