2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Bu arada canım bende de hemoraid vardı dediğin gibi rahatsızlık vermiyodu önceden bide cuma günü kasıklarımda ağrı oldu doktor kabızlıktanda olabilir dedi.

merhaba arkadaslar gunlerdır gıremıyorum arkadasımın esı sehıt oldu malesef dun o kadar yoruldum o kadar uzuldum kı kuran okunurken kadının bırı hırkamın ustune oturmus ve adet kanı bembeyaz hırkama bulasmıs arkadasın yatak odasındayken bı baktılar kan var hırkamda cıldırdık dusuk yapıyorum sandı herkes mahvoldum o anda hemen lavoboya gıttık ıc camasırımı bı kontrol ettım kı allaha sukur bısey yoktu bembeyaz =) saka yapılsa bu kadar olmaz ınanamadım defalarca baktım . Cokda sık sık tansıyonum yukseldı dun allaha sukur bebegıme bısey olmadı

doğrudur canım ilk bebeğimin kalp atışları durmuştu malesef yazmıştım o topiğede evt cnm tekrar hamile kalıp yazışmak çok güzel oldu rabbim sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayıda nasip eder inş. Sen öyle yazınca yıllar sonra tanıdığım birini görmüş gibi oldum bi an

:KK8::KK8:

Kuru kayısıyı sabah aç karna yememiz gerekiyomuş heralde ben bugün doktora gidicem sanada yazarım canım neler önerecek bakalım...
aynen canım ilk gebeliğim kalp atışı durması sebebiyle sonlanmıştı...
çok şükür bugünümüze:KK16: orda minikkelebek neslee82 ewpat vardı belki hatırlarsın şuan onlar da hamile :KK16:

bugün benim de randevum var :KK1: 17.40ta inşallah güzel haberlerle döneriz

Son düzenleme:
Herkese günaydın,

hafta sonu gidip ikili testi yaptırdım.ama sonuçları çarşamba günü çıkacakmış beklemek çok stresli bir şey:KK43:(
bu arada bana da cinsiyet tahmini yapmadılar 3 hafta sonra söyleyecekmiş:) bize bizim bıdık hiç hareketsiz yatıyordu doktor bu biraz miskin dedi:) hahahaa :))

buarada bende 15inci haftayı sürerken yurt dışına gidicem.3 saatlik seyahat.bende biraz tedirginim.
çünkü normalde klostrofobim var.korkuyorum şimdi daha tedirgin olurum diye.
rahatlatılmaya ihtiyacım var:KK43:
doktorum bişi olmaz dedi.bana dramamine diye bir ilaç verdi sanırım sakinleştirici:)

yorumlarınıza ihtiyacım var:KK43:

aynen canım ilk gebeliğim kalp atışı durması sebebiyle sonlanmıştı...
çok şükür bugünümüze:KK16: Orda minikkelebek neslee82 ewpat vardı belki hatırlarsın şuan onlar da hamile :KK16:

Bugün benim de randevum var :KK1: 17.40ta inşallah güzel haberlerle döneriz

hatırladım şimdi canım hepinizi çok sevindim minik kelebeğin açtığı bi topikti yanılmıyosam :KK1:

Benimde bugün randevum var erteleyip duruyorum sabahtan beri işten çıkamadım 11:30 daydı 13:00 erteledim şimdide akşam saatine almam lazım utanıyorum aramaya kaçtır değiştiriyom :KK1: Inş güzel haberlerle geliriz canım

canlarım;
sizlere uzun uzun yazamadım..
yaşadıklarım kabus gibiydi..
oncelikle bnm ve yavrum için dua eden etmeyen benim için uzulen tummm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim
Allah hepinizden razı olsun.. meleklerimizle bir omur mutlu kılsın..
drdan geldik sagolsun kadın hemen aldı .. ve cok ılgılendı herseyine baktı yavrumun
hemen kalbini dinlettii... yaşadıklarımızı şaşkınlıkla dinledi..
önemsenmek kendimi iyi hissettirdi.. acıyan ve kanayan ruhum biraz kabuk bagladı.
yaşadıklarımı anlatmak istiyorum;

c tesi gunu cok kötuydum feci bi şekilde balkona kustum yediğim ne varsa artık...
sonra eşim geldi Aralı burda ozel bi okul var hemen evımın karşısı final..
oray yazdırmaya gittik.. aç ve mide bulantısıyla herseyle orda da ben ilgilendim pahalı bir okul
ve o halde midem bulana bulana ben birazda ols aindirim yaptırdım
ztn ordan çıktıktan sonra başladı herşey..
eşimle okula baya zaman harcadık ben cok kızdım ona neden sende bı ıkı cümle soylemedın daha
indirirlerdi dedim.. onun bu tur konularda ezik davranmasına sinir oluyorum.. hiç sesi çıkmıo
ordan sinirlerim bozuldu bnm. çarşıda biraz dolandık tartıştık tabi..
konu paradan cok eşimin orda hiç sesini çıkarmayıp tum yuku bnm üzerime bırakması. hemde o halimde .!
neyse açtım hemen bı tostçu gordum ve oturdum onune tabureye bı tane tost yedım kalktık
hava sıcak ama bana bi üşüme geldi..
eşime dedim ben üşüyorum.. o an sancı girdi kasıklarıma.. şiddetli ama.
cumhuriyet caddesinde bijuteri mağazasının onunde durduk ıçerden kız çıktı
bana çok kötü gozuktugumu söyledi beni içeri alıp tabureye oturtttu Allah razı olsun ondan..
sancımın geçmesini bekliyorduk sonra kalkıp eve gelecektık alışveriş fln yapmadan..
o an benden kan gelmeye başladığını hissettim.. hemen eşime dedim benen bişeyler gelio diee
ayağa kalkmamla kızın çığlık atması bi oldu.. (neden o kadar tepkı verdıgıne gelınce kızcağızın 5 tane bebegı karnında ölmüş)
tabure kan olmuştu.. çok kötü olduk tabi hemen eşim arabayı almaya gıttı
ama araba gırmesı yasak olan bir cadde oldug ıcın ızın verılmemiş
zabıtalar biz götürelim sizi demişler neyse eşim 2 tane zabıtayla geldi arabadan indiler ben ayağa kalktım adamlar benden
akıp yerlere dökülen kanları görünce çok korktular
bi tane zabıta biz sizi alamayız ambulans cagırıcaz dedi.. hemen...
ambulansta miting alanından zor gelmdi 20 dk da onu bekledik.. tabi o ara bnm ruh halimi duşunebiliyorsunzudur
durmayan bi kan.. bı yandan kız kanları sılıyor bana destek oluyor. off cok kötuydu..
ambulans geldı ıkı kız ındı arabadan. benım elbısem dukkan yollar ambulans battıııı.. bukadar kanama normal değilmiş..
medical park a yani bnm hastaneme gittik. dr um ızınde sehır dışındaymış..
acılde benı gören kaçıyor.. korktum..
benı doğum katına çıkardılar. ebe vardı dr yokmuş hastanede..
ebe alttan bıseylerle kontrol etti beni mahfoldum cokk acı çektim
saat 7 flndı. 10 u geçiyordu nöb dr hn ful makyaj teşrif etti.. hışımla dandik bi ultrasonda baktı.
bebegın yaşadığını soyleyıp eşımlede tartışıp gıttı
o saate kdr kımse bıze hıc bır açıklama yapmadı kudurduk resmenn.. 3 lıtre serum iğne ve haplarla yattık o gece orda
ertesi günde ilgisiz tavırlardan dolayı imza atıp çıktım.. bı gece daha oraya tahammül edemiycektim.
kanamam olursa demet hanıma gelırız dedım eşimede..
çıktık..
evde de olanlar malumunuz.. hala cok gerginim..
dun akşam Ahmet yılmaz ın cebini aradı eşim eşime aynen şunları söyledi..
benim yarın
60 tane hastam var gelirseniz beklersiniz randevu alın dedi..
ona gore normalmış bu tur şeyler.. olabilir ama neden tedbirimizi almayalım
üstelik beni diğer normal randevulu hastalarıyla bir tutmasına şaşırdım
sonuçta aciliyetim var.
eşim teşekkür edip kapadı. hemen demet hn ı aradık yarın sabah 9,30 gibi gelin dedi bakarım hemen dedi.
ve gittiimiz gibi baktı sagolsun..
bebeğim yaşıyor kanamanın olması için bi sebep yok gözüküyor hersey normal..
cinsiyeti için yine kıza benzetti ama 10 gun sonra kesin olarak söylenir dedi.
progestan ve o iğneden yazdı.. sık kontrol edecek beni.
kendini çok sıkma evde dinlen ama kalkıp duşunu alabilirsin yemegını kalkıp yıyebılırsın sadece ev işi yapma dedi..
en ufak seyde ara benı gel dedı

böyle işte kızlar...

canımm çokk çokk geçmiş olsunn.bende geçen hafta aynı şeyleri yaşamıştım gerçi benim hastaneye gittiğimde aktif kanamam kalmamıştı ama ev işii falan yapmamı yasaklamıştı.ve benim eşimm sehir dışındaydı( şırnakta..)annem ve kayınvalidemler de şehir dışında..Allah tan çok yakın arkadaşlarım gelmişlerdi yanıma ilçeden ile gitmiştik ambulansla..
buarada geçen yaz eşimin babannesi rahatsızlandı çok büyük bi rahatsızlığı yoktu ama elleri falan şişiyordu.sabah saat 9 da medical park a gittik güyaa özel ya ilgilenirler diyee.doktor geldi neyi var dedi yatış verdi.ne bi muayene ne başka bişey biz 12 ye kadar odada yattık.tabi bu arada sinir olduk ve hastaneyi terk ettik resmen.tabii biz çıkarken doktor hanım dediğin gibi full makyaj niye sinir olmuşuz geliceklermiş hemen muayene edelim falan diyo..eşim geçti artık dedii.yani o hastanenin nesi özel ben anlamadım ..

canım neler olmuş çok geçmiş olsun, çok şükür ki bebeğin iyiymiş kıyamam yaa neler geliyo insanın başına.............

yaa bi de arkadaşlar geçmiş sayfalarda beddua falan yazılmış :KK50:
hiç siyaset mevzularına burda girmek istemem, ayrıca herkesin siyasi görüşüne saygım sonsuz, önemli olan iyi bi insan olabilmek...
ne bankalarına molotof atıp camlarını kıran, otobüsleri yakan, canlı yayın araçlarını ters çeviren kısaca milli servetine zarar veren doğru bir insandır, ne de halkın tepkisini görmeyen yönetici idare benim gözümde... şuncu buncu değil hiç önemli olan. önemli olan insanlık... onların da konuşulcağı yerler vardır tabi ki fikirler belirtilir ama burda ona buna kızıp ya da ücretli izin uzatılmadı diye açık açık beddua yazmasak buraya haksız mıyım
burda dünyaya gelecek yavrucakları konuşuyoruz aralarda hiç olmuyo öyle apaçık beddualar
naçizane belirtmek istedim...

Cok doğru söylüyorsun arkadaşım, beddua geri dönebilir Allah korusun.

selam.. bence de görüyor ama söylemiyorlar... ben de bu hafta öğrenebilirim diye umuyorum bakalım inşallah:)

Ben bacak arasinda çıkınti gördüm hatta bu haftada kız bebekte de olur dedi ama araştırdım öyle bişey göremedim.

Cok doğru söylüyorsun arkadaşım, beddua geri dönebilir Allah korusun.

Ben bacak arasinda çıkınti gördüm hatta bu haftada kız bebekte de olur dedi ama araştırdım öyle bişey göremedim.

bende gördüm canım bildiğin pipi dedim:KK1: hatta dvd var orda baya net gördüm ama araştırdım cidden kızdada oluyomuş bu haftalarda :)emin olamadım yani sonuç olarak :)

Arkadaşlar cumartesi doktora gittim, cinsiyetini söylememek de ısrar etti 16. Haftadan önce söylemicem dedi. Bende bacak arasında çıkınti gördüm aaaa belli işte dedim. Bu dönemde kız ve erkekte olur dedi ama inanmadim. Araştırdım ama yok öyle bişey yani. Hatta burada öyle bi ultrason resmide paylasilmisti. Ayy bişey söyleyin nolur.

Ben de ne zamandır yazmıyordum. öncelikle rahatsız olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum. Lütfen kendinizi üzmeyin. Kendinizi sürekli birşey olacak diye şartlamayın. Tabi annelik duygusu hep korumacı davranılıyor ister istemez ama. Fazla düşünmeyin lütfen. Allahın izniyle hepimiz bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız inşallah. Ben de geçen hafta ikili test için doktora gittim. Kız gibi görünüyor dedi. Bu haftasonu doktora hem kontrol hem de sonuçlar için gideceğiz.

Herkese günaydın,

hafta sonu gidip ikili testi yaptırdım.ama sonuçları çarşamba günü çıkacakmış beklemek çok stresli bir şey:KK43:(
bu arada bana da cinsiyet tahmini yapmadılar 3 hafta sonra söyleyecekmiş:) bize bizim bıdık hiç hareketsiz yatıyordu doktor bu biraz miskin dedi:) hahahaa :))

buarada bende 15inci haftayı sürerken yurt dışına gidicem.3 saatlik seyahat.bende biraz tedirginim.
çünkü normalde klostrofobim var.korkuyorum şimdi daha tedirgin olurum diye.
rahatlatılmaya ihtiyacım var:KK43:
doktorum bişi olmaz dedi.bana dramamine diye bir ilaç verdi sanırım sakinleştirici:)

yorumlarınıza ihtiyacım var:KK43:
canım test için inşallah güzel sonuçlar alırsın
ilacını içersin, dualarını okursun, yanına da kitap al yada bir iki dergi kendini bebişinle ilgili düşüncelere de verebilirsin
bebeğim dergisi yada bebek eşyaları içeren bi katalog...
3 saat ne ki bi bakmışın geçivermiş :KK8:

hatırladım şimdi canım hepinizi çok sevindim minik kelebeğin açtığı bi topikti yanılmıyosam :KK1:

Benimde bugün randevum var erteleyip duruyorum sabahtan beri işten çıkamadım 11:30 daydı 13:00 erteledim şimdide akşam saatine almam lazım utanıyorum aramaya kaçtır değiştiriyom :KK1: Inş güzel haberlerle geliriz canım
niye erteliyon kızzz ben dört gözle randevu saatimi bekliyorum :KK1:
bugün 17.40 sularına kadar tüm gün burdayım yoksa zaman geçmiyo :KK9:

bende gördüm canım bildiğin pipi dedim:KK1: hatta dvd var orda baya net gördüm ama araştırdım cidden kızdada oluyomuş bu haftalarda :)emin olamadım yani sonuç olarak :)

Yaaa ben baktım canım 8.haftada cinsel organ oluşur diyor. Ay sadece merak. 4 hafta daha nasil bekleyeceğim bilmiyorum

ÖZLEMcim sanada geçmiş olsun
hasta olan yada kötü durumda olan arkadaşlarım varsa okuyamadım.. onlarada acil şifalar diliyorum..
zor günler bizi bekliyor.. Allahın eli üzerimizden eksik olmasın .

canm cok geçmiş olsun , hepsini cok içim üzülerk okudum , ama güçlü ol , bk yavrun intla sana tutunuyor minik kuzu , hiçççç kimseyede kafanı takma , hersey cok güzel olucak , sen kendi saglıgına dikkat et bol bol dinlen , uyuyamasan bile ayaklarını uzat dinlen ,

Çok teşekkür ederim canım ya, valla eklediğin bu resim beni ikna etti şu an :))), ikiside olabilir demek ki, ben sabredeyim en iyisi.

valla kız yada erkek olsun diye bi ısrarım yok ama merak işte bende çok merak ediyoruumm :)
14 haziranda randevum gel bakarız dedi ama biraz daha erteler haziran sonu giderim diyorum bi aksilik olmazsa gidip öğrenememek daha kötü çünkü.herkes arıyo soruyo belli oldumu oldumu yok diyorum sıkıldım millete belli değil demekten:KK1:

Son düzenleme:
Cevap icin cok saol essela ucak biletleri cok pahaliydi anca donus icin olabildik :KK43: mecburen otobuse kaldik gidicegimiz otobus koltuklari cok genis ve rahata benziyor, 6 saatlik yolculukta bile saftim kaymis oluyor genelde, doktoruma sordum yani kisa yolculuklari tavsiye ediyorum dedi bana, hicbiseyin garantisini veremeyiz falan dedi :KK43: kafam cok karisik..

Baska yolculuk yapan arkadaslar varsa yorumlarinizi bekliyorum

canım bnm .. yolculuk cok uzunmuş yaa.. senın hamılelıkte yasadıgın bı sorun varmıydı..?
yoksa artk otobüsler cok rahat gıdersınbence..
ama molalarda bol bol temiz hava almaya bak. nefes egzerssizleri yap.
ayağını uzat..
bende hıc sevmıyorum uzun yolculuğu..
bizim tatil için demet hn yanı yenı doktorum eger bu hafta kanaman durursa kı baya azalmış gıdebılırsın ama dr lu bı yer olsun
duracağınız yerlerı ıyı secın hastaneye yakın olsun. bu hafta sana tekrar bakıp o zaman ıyıce soylerım dedı.

bızım tatılı erteleme yada ıptal ettırme sansımızda yok. napıcaz bılmyorum

selam kızlar. hergün topiği okuyorum ama pek aktif olamıyorum burda malesef. biz de geçtiğimiz cumartesi günü doktora gittik. ikili testi yaptırdık sonuçları haftaya alıcaz. doktor ense kalınlığını ölçtü 1,5 millimmiş. doktor iyi olduğunu söyledi. cinsiyeti belli olur mu dedim. bakalım bi dedi ve erkeğe benzetti. büyük ihtimalle erkek ama kesin demiyorum gene dedi. 1 ay sonraya tekrar çağırdı.
bi de dün gece saat dört gibi uyandım ve kasıklarımda pıt pıt pıt bebeğin oynadığını hissettim. sabahtan beri de ara ara aynı yerde aynı his var. şuan bunları yazarken de hissediyorum miniğimi :KK16: o olduğundan eminim kızlar bağırsak hareketi falan değil bu. :nazar: aklım fikrim onda ama onu hissedebilmek daha iyi hissettirdi kendimi. çünkü ben ne bulantı ne kusma hiç bi belirti yaşamadım. bi tek göbeğim çıktı. ama ben burdayım anne diyor meleğim bana :KK16:

Arkadaşlar cumartesi doktora gittim, cinsiyetini söylememek de ısrar etti 16. Haftadan önce söylemicem dedi. Bende bacak arasında çıkınti gördüm aaaa belli işte dedim. Bu dönemde kız ve erkekte olur dedi ama inanmadim. Araştırdım ama yok öyle bişey yani. Hatta burada öyle bi ultrason resmide paylasilmisti. Ayy bişey söyleyin nolur.

ya 13. haftada fln cogunlukla artık çıkıntı fln kalmıo ..
en bugüne dek hep oyle gordum . nub topıgınede bak ıstersen...
sınır oluyorum bu dr ların ketumlugune ya tahmını soyle ıstee
boğazına yapışıp aa kız dedın erkek cıktı dıycek halımız yok ztn dıosun tahmınımceee kız yada tahmınımce erkek dıye
bak yıne sınırlendım.. offf
13... haftadasın yanı ...

X