2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar benim minik memeyi kalkanla alıyo ya memeye temas etsin istiyorum ama beceremiyo bende doysun diye yine kalkanla veriyorum. Sizde durumlar nasıl ?

Anneler birsey sormak istiyorum. .. sezaryanda kac gun kaldiniz....

haftaya cuma sezeryan olacağım kısmetse bana cuma yatış pazar çıkış denildi genelde normalde bir sezeryanda 2 gece bırakıyorlar diye biliyorum tabii bu özelde... devlette nasıldır bilmiyorum..

Kızlar sabahtan beri bebeğim bi yere toplaniyor sertlesiyor hep çok sık yapıyor bunu doğum habercisi mi bu acaba ilk hamileligim olduğu için anlamiyorum

Kızlar merhaba,

Doğum yapmış arkadaşları tebrik ediyorum, mutlulukla sağlıkla büyütsünler bebişlerini.

Benim gibi zamanını bekleyenler de bir avazda kurtuluruz inşallah hayırlısıyla.

37. haftayı doldurduğumda ultrasonda 3500 gibi çıktı bebik, doktor çatın idare eder ama 3800 - 4000 seni zorlar karar senin dedi. Biraz kafamı karıştırdı, ama yine de sonuna kadar beklemek istiyorum. Sezaryen de olacaksa da en azından kızçem ne zaman istiyorsa o zaman olsun. Sizce bu haftalardan sonra bebek kaç kilo daha alır? Kimisi de ben şu halimle 4,5-5 kilo doğurdum falan diyo bişey diyemiyorum..

Bir de kızımın ismine hala tam karar veremedik elif, ela, pelin, miray, melis, merve..sizce hangisi daha güzel?

Teşekkürler.

kizlar ben daha dogurmadan nasil emzirecegimi dusunuyorum yaklasik 2 aydir krem suruyorum e vitamini kapsulu denedim en son ayse oner kolonyanin gogsu hazirladigini soyledi son iki haftadir da onu ekledim yaptiklarima. ama krem surerken bile aci cekiyorum. hele gogsumun birinin koyu kismi daha buyuk ve daha kabuk kabuk. bebgin dilini bile acitir cocuk benden soguyacak bu nasil meme diye hamileligin ortasindan beri durum bu. simdi anne olanlar yazdikca meme problemlerini yusuf yusuf oluyorum. bi tek sogan suyu kaldi ondan da tiksinirim sevmedigim bisey onu da denicem baska napilabilir bilmiyorum.

yarin kontrolum var kasilmalarimin ve sancilarimin artik suyu cikti o kadar yogun hissediyorum. daha da acilma falan olmadiysa konu acicam. 27. haftadan beri fena kasilmaya ragmen bisey olmadi korkmayin erken dogumdan kasilma falan hikaye allah biliyo bebegin zamanini diye:)))

hakkimizda hayirlisi olsun
bebekleri doganlar yerime opsun koklasin elleri ayaklari oyy yerimmm

canım aynı korkuları bende yaşıyorum sütüm gelecekmi bebeğim emebilecekmi vs diye inşallah mamaya mecbur kalmayız ama burda okuduğum arkadaşların hemen hemen hepsi mama takviyesi de yapıyor kolonya bana biraz garip geldi , ben bebeğe zarar vermesin diye hiçbir kozmetik vs kullanmıyorum, pzt den itibaren lansinoh kullancam ama kısmetse 20 aralıkta doğumum olacak inşallah soğan suyunu doğuma gitmeeden 1 gece önce süreceğim, benimde kabuk kabuk oluyordu ben son 2 seferdir banyoda hafifçe kese sürüyorum inan düzeldi banada 26. haftadan bu yana erken doğum olabilir dedi dr şükür 37+6 dayım

Kızlar ben grip oluyorum sanirim. Doğum Öncesi hiç iyi olmadi sonrasında ne olacak ha dogurdum ha dogurucam. Kuzumla yakin temasta olamayacakmiyim nedir düşünceleriniz? Ne yapmaliyim (((

canım ben grip oldum bile 5 gündür yatıyorum üstelik ilk gün çok ateşim de vardı, kemiklerim ağrıyordu, burnum foşur vs hamile olduğum için ilaç da vermiyorlar, okyanus suyu dediler burnuma sıktım hiç faydası olmadı, çok su içtim portakal suyu vs hiç faydası olmadı valla bir kere yakalanınca mahvetti beni, nihayet bugün gözümü açabiliyorum, ama psikolojim bozuldu haftaya doğumum var ve ben 3 kg verdim, halada burnum tıkalı , öksürdükçe de karnımın sol tarafı acıyor. ne olur dikkat et

aynı düşünceler bende de var :) rüyalarıma giriyor.belki de bu kadar üstüne düşmezsek daha rahat olur, ama elde olmuyo işte. benim bi arkadaşım lansinoh yerine bella b marka kremin daha yararlı olduğunu söylemişti, ondan da sürücem bakalım inşallah işe yarar

Bir sıkıntı olmassa bir gece kaliyosun...simdi yuruyusumude yaptim...cagan kkuldan gelecek kuzumu cok ozlddim..o aklima geldikce burnumun direği sizliyor

haftaya cuma sezeryan olacağım kısmetse bana cuma yatış pazar çıkış denildi genelde normalde bir sezeryanda 2 gece bırakıyorlar diye biliyorum tabii bu özelde... devlette nasıldır bilmiyorum..

Pazar gecesi iki de sezeryana girdim pazartesi sabahi onda taburcu olduk

Ya bende ya persembe yada carsamba sezaryan olacam elazig özel hayat hastanesinde merak ettim kac gun yatiriyorlar dr hic unutuyorum sorayim gidiyorum bebegimi gorunce hersey siliniyo aklimdan hiç olmam yaaaaa. ... cvplar icin cok tesekkur ederim

bunu daha önce yazmıştım ama kaynamış arada göğüs problemi yaşıyosanız azıcık bi suyun içine 1 ayvanın çekirdeklerini koyun saatler sonra jel haline geliyor o jeli göğüslerinizn ucuna sürün yara çatlak vs. bi kaç güne iyileşiyor.VE GÖĞÜSLERİNİZİN UCUNU BUZDOLABI POŞETİ İLE KAPLAYIN SÜREKLİ NEMLİ OLSUN ben bu şekilde bu sorunu 1 2 günde hallettim.boşuna o kremlere para veriyoruz.selametle.hayırlı doğumlar herkese.

bi de bunu deneyim insallah ise yarardedigim gibi dokunamiyorum bile o kadar aciyo daha simdiden. bi care bulmam sart

benim de gecen hafta 36+6 iken 3300du doguma kadar tahmini 3700 olur dedi doktor ki ben diyet yapiyorum seker nedeniyle kilo kontrollu gittigi halde tahmin boyle sanirim senin icin de doktorun dedigi kilo dogru olucak. bu arada iclerinde en guzeli elif bence:)

Ben ilk bebeğimde gögüs yarası çok çektim bunda ilk iki gün gold marka gögüs kremi sürdüm hiç problem yaşamadım çok şükür.ne acıdır çok iyi bilirim o acıyı

[gizem

yok tutumuyo kaç tane emzik denedim (

artık çok geç canım alıştı bile mama yiyip arkadan meme istiyo uyumak içinn (
ellerini eldivenlerini emiyo hemen

kuzummm bizi bebişler sağılacak inek giibi göruolr kabul etmek lazım.yumurcaklar şimdiden kullanmaya başladılar bizi eskiden bebek 40 çıkmadan gözlerini acmazmıss maşallah yenii jenerasyon gözler acık doguo cin gibi ,ah ah bu vitaminler folik asitler yapıo bebeşi böyleeeee

gözünüz aydın canlarımmmm geçmiş olsun çok :))[/QUOTE]

Kızlar selamlar..

Çoğunuzun bildiği gibi salı günü spinal sezeryan ile doğum yaptım. Ancak fırsat bulup yazabiliorum. Mis kokulu kızım 3550g 51 cm olarak dünyaya geldi.

Ameliyat güzel geçti ama yeni yeni kendimi toparlayabiliyorum. Sonrası biraz sıkıntılıydı. Ama cennet kokulumu her kucağıma aldığımda bütün ağrılarım sızılarım diniyor...

Şu an için emme dışında bir sıkıntımız yok. Sütüm var ama göğüs ucum olmadığı için sağarak veriyorum. .eşim gelirken eczaneden göğüs ucu çıkarıcı alacak. İnşallah işe yarar.

Altta kızımla ilk karşılaşma anımız var. Dudak dudağa öpüştük hemen

Doğum hikayemi de daha detaylı yazıcam sonra inşallah..

Bu arada doğum yapan arkadaşlar hayırlı olsun. Kalanlarda sağlıkla kavuşsun inşallah :))

etsemde ne yapabilirimki artık, ha doğurdum ha doğurucam ve ilerleme düzeyinde benimki, senin geçmeye başlamış neyseki

* girip olanlar ve grip çocukları olanlar burnuma burnuma giriolar yada sokuolarya gıcık oluyordum hep ve ne kadar kaçarsam kaçayım kapmışım işte !!!! ((

ben doğum sonrası durumu düşünüyorum kuzuyu hasta etmeyeyim diye oofff son dk golü oldu bu
senin ne zaman cnm kontrol?
tabi yazarım..

geçmiş olsun hayırlı olsunnn
zor geçmiş ama çpk güzel bri görüntü buuu
rabbim korusun sağlıcakla büyüt inşallah
daha salı günü sezeryan olmuşsun dikkat et kendine

Alıntı esradincel kullanıcısından alıntı Mesajı Göster

Kizlar kizim dogdu. 3070 gr 50 cm minyon bi kizim oldu....

Iyiyizz bu dogum cok daha kolay lldu.
Cagan da kolaydi bu dahada kolay oldu.
Karamel ozell i kle sana di y orum sekerimmm...

canım tebrik ederim ,cok sevindim senin adına .darısı karamele ,bana ve tum bekleyen anne adaylarınaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…