2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
yoookkk beee..
ne erken doğumu bence hiç alakası bile yok hemde son güne kadar bile..
dikkatli davranın yeter suyunu patlatmasın..

hemen yap çok lezzetli oluyor bu tarif..

2 yumurta,1 su brdağı şeker,yarım bardak süt,yarım bardak sıvı yağ,1 er kabartma tozu ve vanilya
puding kıvamına gelinceye kadar un...

yumurta şeker ve vanilyayı iyice çırp,sonra sütü ve yağı ekle ardındanda k.tozu un... yağlı tepsiye dök..az bişey dibinde bırakıp kakouda ekleyebilirsin mümkünse mikserle değilde çırpma teliyle çırp canım 180derece fırında üstü kızarana kadar pişir..afiyet olsun

bu kek az çıkar çabuk hazırlanır çabuk biter,biz 2 gün yiyoruz:KK9:

bende bişi hissetmiyorum aynen..
ama vucut olarak komple hissiz değilim..
iş orada bitmiyor sadece orası filmin sonu:KK1:
ayy saat 12yi geçti yaaa,kudurduk mu neee:KK52:

Aysuncum cok saol hayatm :KK1:

adam saç traşına gitti bizim gibi ağdaya gitmedi deli ne alaka onla bu ahahha:KK9:
:
kız ne bilim saç sakal traş olcak sandım ne ağdası be :KK9::KK9:
süslenip püslenip geldi kocişin dediydim:KK53:

yoookkk beee..
ne erken doğumu bence hiç alakası bile yok hemde son güne kadar bile..
dikkatli davranın yeter suyunu patlatmasın..

bende bişi hissetmiyorum aynen..
ama vucut olarak komple hissiz değilim..
iş orada bitmiyor sadece orası filmin sonu:KK1:
ayy saat 12yi geçti yaaa,kudurduk mu neee:KK52:

ya benim doktorum işte suyu patlar diye istemedi önermiyorum dedi

valla laz ın işine döndü :KK9: benim canım istemeyince konsantre olamıyorum ya :KK17:

karnım acıktı ne yesem acebaaa?:KK24:

valla laz ın işine döndü :KK9: benim canım istemeyince konsantre olamıyorum ya :KK17:

:kk77:garibim ya üzüldüm bak şimcik haaline eşimin
kaç ay oldu ben unuttum :KK17:
neyse az kaldı şurda 20 gün doğuma olsa ee sonra ne kalıyo lohusalık :44: :KK53::KK53::KK53::KK53:
ciddi ne zaman baaşlıcak benim hafıza gitti hiççç hatırlamıyorum
arayı 13 sene uzatmamak lazım herşey siliniyor :KK53:

Bende akşamüstü sağlıkocağına gittim..aile hekimimiz geçici bir süre olmadığından farklı bir doktor baktı..
öyle yalandan bir çıbığı ağzıma sokup çıkarması bir oldu zaten
havasını görende profösör zanneder ben ağzımı açmadım biel doğru dürüst nereden gördüyse 1 saniyede boğazımı:KK19:
verebileceğim ilaçlar sınırlı zaten bol sıvı tüket bol meyve ye dedi..
bende 3 gündür öyle yapıyorum ama geçmedi diyince bir ilaç yazdı çok şükürr..
walla bazı insanlar doktor muuu,yoksa tıp okurken kafalarımı güzeldi anlamıyorum:KK37:

afiyet olsun tatlım:KK1:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:
gülmekten öldürdünüz beni alıntıda yapamadım
gece gece coşmuşunuz :KK9:
iyi ki bir bakayım demişim bütün stresi attım sayenizdeee :KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK1:

amaaan bazı doktorlarda abartıyor yani,hiçte o esnada parlayanı duymadım valla:KK1:
daha ne yiycennn dünyayı yemişsin bee:KK52::KK1:

kafam kadar ayvayı yemişim sizi okurken :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

:KK1::KK1:
yanlız değilsin canım hepimiz yedik o ayvayı:KK1:

ye yavrum ne olcak sanki yaaa ben neler neler yedim

yarım ayva 1 armut yarım portakal yarım muz 2 mandalina 1 kupa süt :KK52::KK52::KK52::KK52: ayyyy sayarken yoruldum ayollll:KK53: şimdide bişiler yemeye gidiyorum bakayım oltaya ne takılacak :KK53::KK53:

yawww kızlar benim karnım acıkmıo yaaaa sadece öğünlerimi yiyorum.sorun bende miiiii ?

:kk77:garibim ya üzüldüm bak şimcik haaline eşimin
kaç ay oldu ben unuttum :KK17:
neyse az kaldı şurda 20 gün doğuma olsa ee sonra ne kalıyo lohusalık :44: :KK53::KK53::KK53::KK53:
ciddi ne zaman baaşlıcak benim hafıza gitti hiççç hatırlamıyorum
arayı 13 sene uzatmamak lazım herşey siliniyor :KK53:
valla bende unuttum... 0 dan başlıcaz artık aşkımız tazelencek diye düşünüp pozitif bakalım :KK70: :KK70: lohusalık 40 gün sürmüyor mu?
amaaan bazı doktorlarda abartıyor yani,hiçte o esnada parlayanı duymadım valla:KK1:
:

kız Aysun öyle deme ben çatı muayenesinde suyunu patlatan doktor bile duydum valla acil doğuma almışlar o kızcağızı mesela

ayyyyy ççok güldürdün beni valla işte kıızm hiç durmuyorum ki sürekli yiyorum bak şimdi mükellef bi sofra hazırladım onu yicem yemeden uyuyamamki...

bi yandanda bebeğim itekliyor tepikliyor hıçkırık tuttu zatiiiii:KK70: :KK70:

yawww kızlar benim karnım acıkmıo yaaaa sadece öğünlerimi yiyorum.sorun bende miiiii ?

bunun bi sorun olacağını sanmıyorum güzelim ya
benim bebeğim çok hareketli mesela o hareket ettikçe ben yoruluyorum acıkıyorum
senin bebeğin nasıl?
bide ben öğünlerimde güzelce yiyip doymuyorum tmm doyuyorum ama bi tabak yemek le mesela
bence sorun değil aç değilsin ihtiyacın yok demekki
ben hamile olmadan öncede sık acıkan bi insandım ama kilo almazdım şimdi kilo alıyorum o ayrı mesele :KK70: :KK70: :KK70:

ay canım tam yazcaktım eşim uyandı acıkmış bişeyler hazırladım sen yapmış yemişsindir bile:KK1:
kusura bakma canım yinede atıyım ben çok güzel tarif dursun kenarda :))

ayy tuğba öldürcen beni bigün gülmekten sen:KK9:

banada yollarmısın değişik tarifin varsa

yazıyorum canım :)

Kılzar gittik geldik birşey yok dedi dr kulağında
iltihaplanma varsa kortizonu kesmemiz lazımdı çünkü..
iyi haber yok ama kötü haber de yok şükürrr..

Ayy Aysunnnn ne güldüm yaa tarşla ağda bir mi demişsin koptum yaaaa=))))

Bu sabah hastanedeydik yine ameliyat öncesi tahliller için. Kan ve idrar tahlili, kan pıhtılaşma kontrolü yapıldı, EKG çekildi. Bir de anestezi uzmanıyla görüştük. Spinal+epidural yapılacak. Doğuma kadar hasta olmamaya çalış dedi. Bel ağrısı yaşayabilirsin ama o anesteziden değil sırt üstü yatmaktan olabilir dedi.
spi+epi nasıl oluyormuş ya ilk defa duydum?
ben birinden biri yapılıyor biliyordum?
Canim bu halde 9 kisinin ne isi var ya
Ayagini uzatip dinlenmen lazim
ben aynen dediğini yapcam canım hepsişni onlar yapacak yabancı değiller
kuzenlerim ve en samimi arkadaşlarım 2 kişi iptal oldu 7 kişi olduk..
onlar yapmasa ben zaten gelin demezdim...

Yrn nasl tanıycam sizi yakanıza kırmızı karanfil takın bari sekerim :KK9:
gizo yazdı mı numarasını sana yoksa bende yazabilirimmm..ya da sen bize yaz özeldennn
Ayyy kızlar canım kek istedi ama hayatm boyunca yaptgm hcbir kek tutmadı napsam yapsam mı acaba ayyy tarifi olan war mı
Al benden de o kadar bir kez olsun tutmadı kekim
şimdide canım bir çekti ki sorma offf
eşimle mutfağa girdik yemek yiyoruz....çok kötüsünüz kızlar=))

senin bebeğin nasıl?
bide ben öğünlerimde güzelce yiyip doymuyorum tmm doyuyorum ama bi tabak yemek le mesela
ben hamile olmadan öncede sık acıkan bi insandım ama kilo almazdım şimdi kilo alıyorum o ayrı mesele :KK70: :KK70: :KK70:

canım bebeğimin cok sert hareketleri yok ama hareketlerini hissediyorum sureklii.benim as ermemde hiç olmadı , sabah kahvaltı yapıorum sandviç ekmeğiyle ,öğlen meyve 1 yada 2 tane. bide akşam yemeği. kuşluk vaktide yemicemde aslında araalarda bebek için yiyorum .su falan içiyorum ,soda ,meyve suyu onlar tok tutuo sanırım beni.gebeliğin ortalarında azda olsa ac kalkıodum şimdi kalktığımda acıkmıom bilee...

3 yumurta
1.5 su bardağı şeker
1 su bardağı sıvıyağ
2.5 su bardağı un
1 su bardağı havuç rendesi
1 su bardağı ceviz
1 pk kabartma tozu
1 pk şekerli vanilin
2 tatlı kaşığı tarçın
damla çikolata

yumurta şekeri iyice çırpıp sıvıyağ havuç ve dövülmüş cevizi ekliyoruz.unu ve tarçını ekleyip karıştırıyoruz.kabartma tozu vanilyayı ekliyoruz.en son göz kararı damla çikolata ekleyip karştırıp fırına atıyoruuzz. önceden ısıtılmış fırında 180 derecede kürdan temiz çıkana kadar pişiriyoruuzz :KK56:

ilk 20 dk fırının kapağını hiç açmayın lütfen :)

ye yavrum ne olcak sanki yaaa ben neler neler yedim

yarım ayva 1 armut yarım portakal yarım muz 2 mandalina 1 kupa süt :KK52::KK52::KK52::KK52: ayyyy sayarken yoruldum ayollll:KK53: şimdide bişiler yemeye gidiyorum bakayım oltaya ne takılacak :KK53::KK53:

maşallahhhh yarasın can olsun kan olsun inşallah :KK1:

afiyet olsun tatlım:KK1:

:KK1:

:KK1::KK1:
yanlız değilsin canım hepimiz yedik o ayvayı:KK1:

:KK60:

bende öyleyim ama bişeyler yemeliyim diyorum yoksa cnm istemiyor zaten geceleri ayaktayım öğlene kadar uyuyorum kalkınca mükellef bir kahvaltı :KK56: beni akşama kadar tutuyor ama arada yararlı olsun diye ceviz fındık süt falan meyve
akşam mutlaka sebze yemeği yiyorum ertesi gün mutlaka et yiyorum balık yemeye özen gösterdim çünkü vitamin içmeyi beceremedim en azından düzenli beslenmeye çalıştım ama hiç birine iştahla saldıramadım ama mantı etsiz çiğ köfte falanda yedim kaçamaklarımda olsu ama onlara saldırdım resmen :KK52:
bide şarküteri kesinlikle yemedim
normalsin ama yararlı şeyleri ye zorla kendini

senin bebeğin nasıl?

aynen benimkide öyle şu anda sağ göğsümün altından dışarı çıkmaya çalışıyor :KK53:
az daha uğraşırsa ayağını ağzıma sokmayı başarıcak :KK9:

X