2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Selam kızlar ben de yazmaya çekinmiştim ama burdaki herkeste merak ediyor puanları haklısınız ondan yazmaya karar verdim 83,560 sıralamam 9332 bölüm muhasebe önlisans. bir aydır bu saatlerde uyanıyorum sabaha kadar uyku yok. hedefim herkes gibi 85 üstüydü şimdi ise muallakta. puanlar düşer diye ümit ediyorum ama ben ne yalan söyliyeyim seksenli bir puan aldığım için mutluyum Allahıma şükürler olsun. Allahım hayırlı kapılar açsın. hepimizin gönlüne göre olsun her şey.

ben duru fattum ve sevgi meleğini de merak ediyorum ne de olsa sınıf arkadaşı sayılırız aylardır burdayız. siz de çekinmeyin yazın Allah büyük.

beklediğimin altında bi puan geldi maalesef...
o kadar çalıştıktan sonra aldığım puanı söylemeye utanıyorum.
atanamıyorum,eşim işsiz...
bilmiyorum ne yapacağımı...

ben duru fattum ve sevgi meleğini de merak ediyorum ne de olsa sınıf arkadaşı sayılırız aylardır burdayız. siz de çekinmeyin yazın Allah büyük.

canım ben sınavda heycanıma yenı düştüm matematık yetıstıremedım hatta bir tane bile yapadım diyeyim nasıpten oteye gecılmıyormus bunu ıyı anladım aldıgım puan dogal olarak düşük geldi matetiksiz olduğu için 71 aldım umutlar bır dahakı yıla kaldı bu arada paunın kotu degıl muhasebe benım bransımda bu puanla yerlesen cok arkadasım var ıcişlerine son atamada inşallah rabbim gönlüne göre verir bende zabıt katipliğine filan başvurucam hedef 2014 olucak

utanacak hiç bir şey yok arkadaşım vicdanen rahat ol çalıştın emek ettin ama olmadı bir şeyler yolunda gitmedi zor bir sıanvdı soru tarzı şekli inşallah bir dahahki yıllarda olur sonucta yıllarca emek eden ınsanlar var sonrasında olan o yüzdenki asla bırakma olmadı diye tekrardan tekrardan dene bu bir deneyim birikim olarak düşün kaybın yok

canım seni öyle iyi anlıyorum ki sınav anında yıkıldım ben mattan yedi netim var o kadar çalışmaya yapamayınca çok kaygılandım acayip heyecanlandım baktımda coğrafyadan flan üç dört soruyu yapabilirmişim umutsuzluğa kapılmamak lazımmış genel kültürü çok iyi yapablirsen matematik az da olsa puan yüksek gelebiliyormuş. bize hep mat standart sapması yüksek dediler ben ondan çok taktım kafaya galiba bu sınavda genel kültürün standart sapması yüksekmiş tarihten baya yapmıştım yirmi üstü bilmediklerimi boş bıraktım iyi kide öyle yapmışım. inşallah atanmak nasip olur. Allahım senin de gönlüne göre versin. ben de zabıt katipliğne başvurucam inşallah. ben de bu heyecan kaygı varken orda nasıl yazarım bilmiyorum ama beş altı yıldır on parmak yazıyorum zaten. bir site buldum katipler.net orda üç dakikalık test falan var katiplik metinleri var istersen göz at. ben senin nasıl çalıştığını biliyorum çocukta vardı. ben diyordum bu sınav olmasa bile çocuğun derslerine faydam olur. türkçeden falan büyük ünlü uyumu sessiz yumuşaması görüyorlar ben de bildiğimden iyi oluyor ödevleri kontrol etmek. mattanda açılar dereceler bu çalıştıklarımız bize de başkalarına da faydalı. Allahım büyük hayırlısıyla iyi yerlere atanmayı nasip etsin. senin yaşın küçük daha üzülme olur inşallah. ben size göre ablayım.

canım nasipten ötesi yokmuş ben de bunu anladım hakkımızda hayırlısı olsun zabıt katipliğne çalışalım beraber Allahım eşine de hayırlı kapılar açsın kolay değil. işkura başvursun.

79 aldım ben.gk bildiğim soruyu yanlış işaretlemişim demek ki çok yanlışım geldi.
zaten 9 mat yaptım 5 tanesi yanlış çıktı.
katipliğe hazırlancam ama ondan da ümidim yok.şimdiden pes ettim sayılır...
iş için birkaç yerle görüşmüştüm. sigortasız çalıştırıyo çoğu yer...
dalga geçer gibi 300-400 tl gibi komik rakamlar söylüyorlar.
biliyorum ki bu benim ailemin sınavı.
ardından iyi günler gelecek. buna inanıyorum.
eşim maden mühendisi. ve maden sektörü bu aralar çok durgun.
bir çok firma eleman çıkarıyor ki bu durumda iş bulması çok zor.
Allah yardımcımız olsun.

canım bizim burda da genelde senin dediğin ücretleri veriyorlar bilakis kendim çalıştım geçen yıl çok gücüme gitti benim yanımda postanede vs. çalışanlar benim altı katı paramı alıyorlardı sigortalı benim o da yok. ondan sonra gayret geldi kpss girmeye karar verdim. belki de iyi oldu o paralara çalışmam yoksa bu kadar kpss nin üstüne gitmezdim. birkaç ay işe gittim aynı zamanda dersaneye gittim bir gün tatilimde derste uyukluyordum. parasızda kitap alınmıyor mecbur çalıştım bir süre. çok ezildim doğrusu iki koli kitap almıştım bir kısmı kaldı artık inşallah atanırsam hediye ederim. atanamazsam tekrar deneyeceğim. inşallah eşin hemen iş bulur yeni yıla mutlu girersiniz. Allah yardımcınız olsun. yarınlarımız daha güzel olsun inşallah.

Bayramımız mübarek olsun kızlar..
Herkesin puanı hayırlı olsun.
Ben 74 aldım. Beklediğim gibiydi. çünkü son 1,5 ay kala ben çalışmadım.Son günler ders için önemliymiş bunu anladım..
Üzülücek hiç bişey yok arkadaşlar çünkü bizim için hayırlı olan toz zerresi kadar bile sekmez
Hepimiz için hayırlı olan sonuçlar geldi..

kızlar sınav bitti sonuçlar açıklandı kimimiz güzel sonuçlar aldı kimimiz kötü hakkımızda hepimizin rabbim hayırlısı versin ben katipliğe hazırlanmaya karar verdim varmı aranızda hazırlanan rabbim birini kapatır biri açar şansımı denemk isityorum

canım bugün başladım bir kez deneyebildim anca ondada 80 kelıme uc bucuk ayda 90 üzerine çıkarım herhalde şimdi kalvye alıcam laptop takmak için sen kaç kelime yazıyorsun

canım 90-110 arası değişiyor net bir sayı yok şimdi istersek 200 yazalım sınavda ne yazacağımız önemli sakin ve hızlı olmak önemli
tabi birde mülakat..

Merhaba kızlar nasılsınız. Sonuçlarınız açıklanalı baya oldu ama ben yeni girebildim, umarım iyi puanlar almışsınızdır.

Son düzenleme:
hayırlısı olsun canım katipliğe hazırlanıcaz beraber

merhaba arkadaşlar.. Bende kpssye sadece katiplik için girdim tercih yapmayacağım. Klavye çalışmaya yeni başladım. Sizler kaç parmakla yazıyorsunuz hangi klavyeyi kullanıyorsunuz ??

kızlar bende katiplik sınavına girsem daha sonra genel atamalarda tercih yapabiliyor muyum eğer katipliği kazanırsak sözleşmeli memur olmuyor muyuz genel atamalara tercih hakkımız yanmaz mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…