2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

merhaba arkadaşlar.. Bende kpssye sadece katiplik için girdim tercih yapmayacağım. Klavye çalışmaya yeni başladım. Sizler kaç parmakla yazıyorsunuz hangi klavyeyi kullanıyorsunuz ??

canım ben q kalvye kullanıyorum ama fde daha çok yazılıyormuş onu dudum ben zaman kısa dıye domek istemedim bunda kendımı ğeliştirmeye çalışıyorum şuan için laptop klayvesınde yazıyorum ama en kısa zmanda alıcam bır tane q klavye suan ıcın uc parmak ile yazıyorum inşallah kısa sürede atarım 90 üzerine üç gündür ara ara denedim kendimi bugun 84 çıktım çalıştıkça artıyor sadece çalışmak lazım sanırım başka yolu yok ardından mulakat var zaten hakkımızda hayırlısı herşeyin

kızlar bende katiplik sınavına girsem daha sonra genel atamalarda tercih yapabiliyor muyum eğer katipliği kazanırsak sözleşmeli memur olmuyor muyuz genel atamalara tercih hakkımız yanmaz mı

tercıh yapabılırsın ama atama durumunda istifa olayın varmı onu bilmiyorum onu çalışan biridnen daha detaylı ogrenmen lazım sözleşmeli meemur birde kadrolu memur şeklinde oluyormuş sanırım benım duyduklarım bunlar tayın hakkın varmış bir yıl çalıştıktan sonra o yüzden bende düşünür oldum eşimden dolayı

Evet katiplikte hem sözleşmeli hem kadrolu alıyorlar. Ben 2010 da mülakatlarda elenmiştim. Hala mülakatta çok heyecanlandığım için yanar içim

Canım banada gönderir misin linki?

mülakatlar çok mu zor tatlım

Hayır değildi canım. Ben karşıdaki savcıların mevkilerinden korktum sanırım. Rahatlatmak için epey konuştular, öyle çok zor sorularda sormadılar. Bir soruyu bilemeyince panik oldum ben, heyecanlandım dedim. Bir başka soru sordular, o anda herşeyi unuttum resmen. Büyük ihtimal bundan kaybettim. O işi yapacak insanda çok fazla heyecan olmamalı herhalde. :)

,

hm anladım canım tesekkür ederim bilgiler için...
heyecanlanmamak çok zor zaten yaa; mülakatı gecmek bence şans meselesi ya.
en ufak şeyden bile eleyebiliyorlarmıs diye duydum.

Son düzenleme:
,

hm anladım canım tesekkür ederim bilgiler için...
heyecanlanmamak çok zor zaten yaa; mülakatı gecmek bence şans meselesi ya.
en ufak şeyden bile eleyebiliyorlarmıs diye duydum.

Aslında benim %50 şansım vardı. 50 kişiydik mülakatlara kalan 24 kişi alınacaktı. Sonradan duyduk ki, artık yaşı başı gelmiş, evli çocuklu insanlara tolerans tanımışlar. Öyle olunca üzülmedim. :)

Kızlar bizim topic gerilerde kalmış hemen yukarı çıkarayım dedim :))

2013 kpss ye hazırlananlara bu topiği okumalarını tavsiye ederim ara ara canları sıkıldıkça okusunlar çünkü burda biz çalışma stratejilerimizi, strese girdiğimiz zamanları, ilk aylarda son aylarda neler yaşadığımızı, nasıl çalıştığımızı paylaştık. Birbirimize destek olduk. Ben bu topictekilerle birlikte çalıştım, sevgi meleği benim ilham meleğimdi beni motive ederdi hep burdan, 90 puan aldım ve pttye atandım. Darısı sizlerin başına.

çok tebrik ederim canım inşallah darısı bana
2010 önlisans muhasebe 82 puanla atanamadım 2012yede çalışmamıştım şimdi 2014 bekliyorum inşallah bende sizler gibi atanırım

Ne ümitlerle açmıştım bu topiği ama baktıkça utanıyorum.
Tebrik ederim senide.

Ne ümitlerle açmıştım bu topiği ama baktıkça utanıyorum.
Tebrik ederim senide.

Hiç öyle şeyler düşünme sevgi meleği, sen elinden geleni yaptın sonuçta için rahat olsun üzülme o yüzden. Utanılacak bir şey de yok, birbirimize destek olduk güzel zaman geçirdik beraber bu topicte. Ve de pes etmek de yok, biliyo musun o kadar çok iş başvurusu yapmıştım hatta bazıları çok güzeldi tam istediğim gibi bir kurumdu tam yapmak istediğim işti, bazı iş görüşmelerim de çok güzel geçmişti çok çok umutlanmıştım hep. Ama olmamıştı o zamanlar çok üzülmüştüm ama sonra kpssye girdim ilk atamalarda da pek umudum yoktu sonuçta benden yüksek alan bir sürü insan vardı. Şunu anladım gerçekten bu işler kısmet işi, o üzüldüğüm olmayan işlere bakıyorum o zaman olmadı diye yıkılmıştım ama daha hayırlısı oldu daha yüksek maaşla daha iyi bir kurumda çalışcam şimdi. Bence senin de öyle olacak şimdi olmadı ama sonra daha iyi bir yerde daha hayırlı bir işin olacaktır emin ol. O zaman dönüp bakınca geriye boş yere üzülmüşüm yaa diyeceksin. Pes etmemek çok önemli tabi bunun için.

Kuzenim benimle dalga geçiyordu hep, sürekli ders çalışıyorum diye. Küçüklüğümden beri benle uğraşırdı üniversiteyi kazandım okulu bitirdim o benden önce işe girdi. Bana diyordu hep o kadar çalıştın da noldu iyi bir bölüm bitirdin ama bak işsizsin diyordu. Ben senin gibi güzel bir bölüm okumadım ama bak çalışıyorum diyordu.Üstelik kendi bitirdiği bölümle alakasız olmasına rağmen benim mesleğimi yapıyordu işin ilginci :)) Sonra kpssye çalışırken de benle dalga geçti hayatın dersle geçiyor boş yere uğraşma diye devlet kurumlarını aşağılayıp durdu bana özel şirketlere başvur bak benim işim süper falan diye. Şimdi de devlette çalışcam ve onun aldığı maaştan daha fazla bir maaşla. Gerçekten hayatta ne kadar yenilgi alırsan al pes etmeden yoluna devam etmek çok önemli.

merhaba canım bölüm neydi ve nereye atandın maaş hakkında ve kurum hakkında bilgi verirmisin

Canım denemem inde dediği gibi herşeyin hayırlısı. Daha iyisi olur inşallah.

3001 cıysın sanırım. Kaç puan aldın?

Genelde puanımı söylemiyorum canım 80 e yakın bi puan.
Kaydırma yapmamış olsaydım şuan bende memurum
Tabii ki herşeyin hayırlısı diyorum

denememcim hangi ile atandın cnm.. hayırlısı olsun inş..çok sevindim cnm..

tşk ederim elkocum ankara oldu,
sen ne yaptın forumda seni uzun zamandır görmüyorum ya da gördüm unuttum mu acaba tam bilmiyorum :44:
kaç puan aldın, tercih yaptın mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…