2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Canım malesef puanım iyi degil. Denememle aynı bölüm mezunuyuz, benim son atamada bile atanmak için en az 85 almam lazımdı. Zamanında kpss ile memur olunabilecek bölümleri okusaymışız keşke. Az önce de yazmıştım gerçi, kardeşimin sevgilisi 2 yıllık emlak yönetimi mezunu, çocugun aklında kpss felan yoktu, öyle yarıum yamalak çalıştı sınava, netini bilmiyorum ama türkçesi berbattı mat hiç yoktu nerdeyse, 77 ile atandı. Onların bölümü düşük puanlarla alıyomuş. Yaş sınırı yok canım. B grubu memurluklarda yok. O konuda için rahat olsun. 40 yaşında unıversıte okuyanlar var, bence asla umudunu kaybetme, kaç alman gerekıyor bılmıyorum ama bekledıgınden yüksek alacaksın

İnan bilmiyorum canım eğer doğru hesapladıysam böyle.
Birde 76 netim olursa düşün yanlışlarım doğrularımı götürecek
Ve elde saçma sapan bi puan kalacak
Sanki sıfırı çekmiş gibiyim
Ümit filanda kalmadı ama bi yanım pes etme de diyor
bilmiyorum ziraate de başvurmadım
işsiz güçsüz kaldım böyle
lise mezunu kuzenlerim bankacı oldu beni beğenmiyor

Lisansta netin aşağısında geliyor puan sizde üstünde geliyormuş baya. Sevinin valla bu duruma benm 84.25 netim vardı 82 geldi (

Neden basvurmadın canım??

Ben basvurdum servıs gorevlısıne. Aslında muhendıs olarak uzman yardı ya da mufettıs yar basvurmam daha mantıklı ama o sınavlar aşırı zor oluyor daha önce girdim. Keske basvursaydın. Kaç alırsan atanabılıyosun?? Bölümün neydi

bölümümden 82 ile atanan var en az
puanlar yükselebilir bu sınavda
ben kaç alırım hiç bilmiyorum
sınavda alan var sanıyordum ben

bölümümden 82 ile atanan var en az
puanlar yükselebilir bu sınavda
ben kaç alırım hiç bilmiyorum
sınavda alan var sanıyordum ben

Evet canım sınavda muhasebe, iktisat vs soruları da olucak. Düşün benim için kel alaka konular ama çıkmış soruları bulup çalışıcam. Genel yetenek-genel kültür de olucak

Canım demekki iyi yapan kişi sayısı çok az ki az nete çok puan geliyo. Netler hangi aralıkta yoğunlaşıcak o da önemli. Ben 2010da 92.5 nete 81 almıştım düşün. O yüzden iyiki lisans mezunu değilim diye dua et ve alacağın puanın tadını çıkar. 85 üstü kesin alırsın

İnşallah tatlım dün sakin kafa ile tekrar baktım hatırlaya hatırlaya 80 doğru kesin var ama diğerlerinden hiç emin değilim es geçtim
80 nete 85 86 glesin bişiy istemiyorum

muhasebe mezunuyum kaç almam gerekiyr bilmiyorum hep 85 üstü diyorlar forumlarda. bu bölümleri öğrenip okumak lazım aöf de olanlardan. o çocuk iyi puan almış. bir bayanla konuşmuştum mattan iki tane yaptım 2010 da dedi 77 puan almış üzülme yine 75 alırsın dedi bana. işime yaramıyor ama en azından atmışlı bir şey de almak istemiyorum. hevesim kırıldı tabi ama herkes sağolsun destek oluyor çok yıkıldım çünkü. sen ne yapacaksın şimdi iş arıyor musun?

dün dışardaydım öyle bunalmadım gerçekten tek kalmamak lazım.

Merhaba kızlar bende 2013 kpss düşünüyorum bu sene girmedim açıköğretim bittikten sonra dinlenmek istedim bir sene, çalışıyorum da zaten. Kpss ile ilgili hiçbir şey bilmiyorum nerdese. Maliye mezunuyum ama alan sınavına girmicem imgilizce falan çalışmaya zamanım yok. Alan dışında olan bölümlerde hangi dersler var ayrıca Eskişehir'deyim geçen seneki kadrolara baktım ama hep taşrada bu sene ki kadrolar sınav açıklandıktan sonra mı belli olur aşağı yukarı kaç kadro çıkıyor buralara bakayım. Bir de ben hamilelik düşünüyorum misal temmzuda sınavı kazansam ve atansam doğuma da az zaman kalsa atanır atanmaz hemen hamilelik iznimi alabilir miyim.

maliye bölümünden değil genel olartak sınava girsem bile iktisat muhasebe soruluyor mu. Gerçi altyapım var üniversiteden. Çalışınca tekrar aklıma gelir ve hatırlarım çok çok zorlamaz ama matematik zorlar beni sanırım onun da kurs defterini saklamıştım neyse ki oradan çalışacağım. Hangi konu anlatımı ve hangi soru bankalarını önerirsiniz bana.

Canım iş çok ama ben çocuk istiyorum. İş için arayanların hepsi kısa süreli ve esnek mesai saatlerinde çalışmaktan bahsediyor.Benim eski çalıştığım işlerden yani. Şu an bu tarz bir işte çalışmak bana birşey kazandırmaz,yaş olarak da 30 olucak kasımda zaten. Ayrıca PCOs hastasıyım ve çocugu da erteleyemem daha fazla. Anlıyacagın kurumsal bir firmaya girmem lazım, eşim araştırıyor ama tanıdık bulmak lazım. Anlıyacağın tam bir çıkmazdayım, sektör değiştirmeyi bile düşünüyorum.

iyi akşamlar canım. çocukta hayatın bir gerçeği evlenince istiyor insan. benimki ilkokulda Allah uzun ömür versin ikinciyi bir ara istedim olmadı benimde senin gibi sorunlu ama pco için gittim kist yok diyor doktor. yüzümde sivilce oluyordu tüylenmede oldu. lazer yaptır dedi bir de diane verdi içiyorum şimdi. adetler sık oluyordu şimdi bir ay arası iyi oldu. sivilce de yok. yüzüm için bir kere lazere gittim hep arttırdığını yazmışlar şimdi iğneliye gitmek istiyorum ama güvenemiyorumda. hiç duymadım oraya giden memnun olan referans alsaydım içim rahat edecekti. bugün hep dışardaydım bir isteğe bağlı bağkuru sormaya gittim. bir işkura gittim. yolda arkadaşlarımı gördüm konuştum. kayınvalideme gittim. yalnız kalmadığım için depresifte değilim. Allahım hayırlı kapılar açsın. sana da hayırlı evlat versin. çok doktorlara gittim dualar okudum zamanında çocuk olsun diye :) inşallah senin de olur

Bayramdan önce açıklarlar herhalde.
Ama orta ö. ile birlikte açıklarlarsa daha uzun sürebilir
Çünkü sayı fazla baya

mrb kızlar :) ben matematik öğr. son sınıf öğrencisiyim ben bu seneye hazırlıklıydım zaten yazın ölçme değ. öğretim ilke ve yöntemleri gelişim ve öğrenme psikolojisi bitirmiştim programımda da tarih konu çalışıyorum inşalllah bu hafta biter. haftaya coğrafya çalışcam. tabi bunları yaparkende türkçe matematik testi çözüyorum bide eğitimden günlük bi drsten soru çözüyorum

sınavda başımızdaki iki gözetmen fısır fısır belki on beş dk konuşmuşlardı çok dikkatim dağıldı normalde de dersanede kütüphanede çok sinirlenirdim için için böyle düşüncesizlere gözetmenlerin 90 tl aldığını öğrendim az önce. vay be! burda çoğu iş yerinde haftalık olarak veriyorlar o parayı. hiç helal etmiyorum hayati bir sınavda muhabbet ettiler resmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…