2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Söyledıklerın cok normal canım. Unutman normal kafana takma. Zamanla oturucak konular. Konuları unuttum dıye kafana takma, sen sımdı konuları bıtırmeye odaklan sonra zaten Atatürk dönemine geçince netlerin artacak. Daha öncede söylemiştim ben Milli Mücadele sonrası dönemi çok iyi bilerek 28 net yaptım. Osmanlı döneminden aklımda genel blgiler kalmıştı sadece sınava girdiğimde. Sen sımdı canını sıkma netlerin artacak cunku sımdıye kadar calıstıgın yerden en fazla 6,7 soru gelir

Günlükgüneşlik senin mesajı okuyunca anladım herkes başka şeyde zorluk çekiyo kimi matematik kimi tarih ama önemli olan üstüne gitmemiz lazım pes edersek olmuyor çünkü. Bende inatla üstüne gideceğim şu tarihin 30 net yapacağım günlerin hayali beni ayakta tutuyor işte yoksa hiç uğraşmam

tşkr ederim ozka iyi moral oldu bana Elimde de bi tane tarih denemesi var onları çözmek için sabırsızlanıyorum ah şu konular bi bitse de bir an önce başlasam diyorum :)

merhaba kızlar
tarihden 4 ünite bitirdikden sonra dün türkçeye geçtim ve 3 konu atladım çok iyi ilerliyorum yaza kadar hepsini bitirip eylüle kadarda soru çözmeyi planlıyorum
en azından soru çözmedede hızlanırım malüm 10 sene olduu
kızlar dün evde deneme çözdüm hiç çoğrafya çalışmadığım halde çoğrafyanın genelini doğru çözmüşüm türkçede öyle ama matematik den hiç bişe anlamadım
yazın hızlandırılmış kurslara gitmeyi düşünüyormm yoksa matematikden hiç ilerliyemicemm

Canım kurslara filan gitmene gerek yok
Çalışmayı erteleme
Hemen başla matematiğe kendinde çalışabilirsin
Kurs diye koşullandırma kendini

Eki Görüntüle 361101 Eki Görüntüle 361101 Eki Görüntüle 361101 bence gayet güzel akılda kalıcı ve eğlenceli kim korkar coğrafyadan :)))
çok güzel bencede akılda kalıyor
yalnız ben mersinliyim mersine pamuk koymuşlar bura turunçgil memleketi neden pamuk

canım bugünün nasıl geçti bakalım
doktorun verdiklerini yerine getirmişsindir umarım
canını sıkma tatlım biz hep yanındayızzz

merhaba bende evliyim ve 2 yaşında bir oğlum var
benim daha 2 hafta olcak ders çalışmaya
ben bide lise mezunuyum benim sınavıma daha çok var ama elimden geldiğince hızla çalışıyorum
çok güzel ilerlemişsin
bende daha rayına oturtamadım
burda arkadaşların yazdıklarını okuyarak kendime yön veriyorum başarılar diliyorm

Canım kurslara filan gitmene gerek yok
Çalışmayı erteleme
Hemen başla matematiğe kendinde çalışabilirsin
Kurs diye koşullandırma kendini

canım daha nasıl çalışsam karar veremedim
sonuçda benim 10 sene oldu ara verdim
tek tek mi çalışayım biri bitsin digerine mi başlıyım
yoksa 4 er ünite felan çalışıp mı ilerliyeyim
bana yardımcı olun lütfen(

Cnm Allah ın izniyle zamanla oturuyo sen merak etme
Planla program seni sıkmadığı sürece verimlidir bunu unutma
Nasıl seni mutlu ediyorsa gönlüne göre çalışırsın.
Olabilir ben lisede gördüklerimi ünide görmedim mesela
Aynıyız derslere aşinalık konusunda
Kesinlikle tek tek çalışmanı öneriyorum.
Bir dersi bitirene kadar kafan sadece o derste oluyo ve yoğunluğunu ona veriyorsun kafan dda karışmamış oluyo.
Sonra konuların biterse Allahın izniyle işte ozaman istediğin kadar karıştırabilirsin
Çok çabuk konu bitiricem diyede uğraşma
Öenmli olan verimli sindirerek ilerlemek çabuk ilerlemek değil

Son düzenleme:

haklısın canım
bende daha çok sindirerek çalışıyorm hızlı hızlı geçmek istemiyormm
ben yavaş yavaş hepsinden ilerliyeyim 1 ay böyle deniyeyimde olmazsaa ayırırım tektek

bugun türkce calıstım aslında her carsamba turkce calısacagım ben her güne 1 ders ayırdım böylece haftayı doldurdum ,,yarında geometri calısacagım ,pazar gununu okul dersime ayırdım zaten 2dersım kaldı tek insallah onlarıda verip mezun olucam

ayda bir kitap bitirecegım ya,mesela ihtiyacın türkcesınde 8unıte var bende gunde 2ünite bitiriyorum ayın sonunda 8.üniteyıde tamamlayıp sonra datanın modul set kitabını alacagım onuda aynı sekılde yapacagım böylece tekrar etmıs olacagım vaktım yeterse aynı seylerı yargı içindre yapacagım tabıkı.. sonrası bol deneme testi-sınavı cözecegım insallah yerleşebilecegımız bi puan alırız kızlar.. böyle dusununce gece uykularım kaçtı için doktordan bana uyku ilacı yazdırdım :) yasmini gece 11de içtiğim için acaba uyku ilacınıda aynı saatlerde ıcsem bana bı zararı olurmu onu merak edıyorum??doktorada sormayı unuttum zararı olurmu ıkısı birden diye

gün içerisinde ben 40dk ders 10dk mola seklınde calısıyorum böylece aklımda kalıcı oluyor hem molalar sayesınde beynımde dınlenmıs oluyor .sabah 7.30da ders bası yapıyorum öğlen 3e kadar calısıyorum sonrasında birazcık uyuyorum 17.30dan sonra bol test cozuyorum aksam 9dan sonrada kısa kısa tekrar yapıp yatıyorum..

ayy misafir gelmeden calısmak bu olsa gerek eşim il dısında görev icabı..bana gün doğdu :)))

şeyy sevgi meleğini goremedim bugun en son dr.a gidecekti insallah hiç bişeyi yoktur...

iyi geceler kızlar

Denemem nerdesin ya
Ben senden destek alıyordum
Senin çalıştığın konu ve soru sayılarını gördükçe gaza geliyordum ben

Yüksek Motivasyon İçin Altın Kurallar

1- Önce hedeflerinizi belirleyin. (kişisel hedefler, eğitim, kariyer, aile)
2- Hedeflerinizi yazın.
3- Hedeflerinizi hayal edin.
4- Kendinize başarılı bir model insan seçin.
5- Başarı hikayeleri ve sözleri okuyun.
6- Motive edici filmler izleyin.
7- Pozitif müzikler dinleyin.
8- Büyük düşünün.
9- Motivasyonu yüksek insanlarla arkadaşlıklar kurun.
10- Etkili uygulanabilir planlar yapın.
11- Sizinle aynı hedefi paylaşan insanlarla arkadaş olun.
12- Her iş için zamanlama yapın. Ne zaman başlayacak ve ne zaman bitireceksiniz tespit edin.
13- Kendinize değer verin.
14- Kendinizi takdir edin.
15- Başkalarını motive etmeyi öğrenin
16- Esnek olun.
17- Uykunuza dikkat edin.
18- Hayatta neler sizin için önemli? Değerlerinizi yazın ve sıralayın.
19- Duyusal keskinliğe sahip olun. Hedefinize doğru ilerliyor musunuz yoksa ondan uzaklaşıyor musunuz fark edin.
20- Kaliteli ara vermeyi öğrenin.
21- Nefes almayı öğrenin.
22- Her güne güzel bir gün olacak düşüncesiyle başlayın.
23- Büyük hedefler belirleyin.
24- Kişisel gelişime önem verin.
25- Sağlıklı beslenin.
26- Bol su için.
27- Kendinizi ödüllendirin.
28- Yürüyüş yapın.
29- Kendinize güvenin.
30- Abartmayın.
31- Enerjinizi dengeli kulanın.
32- Sahip olduğunuz güzellikleri fark edin ve şükredin.
33- Dua edin.
34- Önemli bilgileri not alın.
35- Kendinize ve başkalarına pozitif telkinlerde bulunun.
36- Asla vazgeçmeyin.
37- En kritik zamanlarda en az iki seçeneğiniz olduğunu bilin.
38- Kendinize ve başkalarına hayır demesini öğrenin.
39- Beyin fırtınası yapın.
40- Çözüm odaklı olun.
41- Hep Nasıl yapabilirim diye düşünün.
42- Geçmişteki olumsuz olayları ardınıza atın.
43- Umudunuzu koruyun.
44- Geçmişteki olumlu anlarınızı tekrar hatırlayın.
45- Kendinizi sadece kendinizle kıyaslayın.
46- Kaybettiklerinize değil hep elinizdekilere bakın.
47- Saat değil, dakika odaklı olun.
48- Gülümseyin.
49- Deneyimlerden faydalının.
50- Kendinize ve başkalarına karşı dürüst olun.

Yapabileceğime inandığım her şeyi yaparım. O tanımlanmayan nitelik bende var. Ve bu her gün artıyor. Bende, yetenek, beceri ve hüner var.

Hedefler belirler ve onlara ulaşırım. Hayattan ne istediğimi biliyorum. Onun peşine düşer ve elde ederim.

İnsanlar benden hoşlanır ve ben kendimle ilgili şeyler hissederim. Ben olduğum için gurur duyuyor ve kendime inanıyorum.

Hiç bir şey beni durduramaz. Çok kararlıyım. Sorunlarımı avantajlara çeviririm. Diğer insanların hiç bir şans görmediği durumlarda bile çözümler bulurum.

Çok enerjiğim, çok canlıyım. Hayatı seviyorum ve bunun farkındayım, başkaları da farkında. Moralimi yüksek tutuyor, ileriye bakıyor ve bundan hoşlanıyorum.

İstediğim her şeyi bvaşarabileceğimi biliyorum ve olumsuz herhangi bir şeyin, beni engellemesine veya yolumda durmasına izin vermeyi reddediyorum.

Hiç kimseden ve hiç bir şeyden korkmuyorum. Kuvvete, yeteneğe, inanca ve güvene sahibim. Mücadeleyi severim ve balıklama dalarım. Özellikle bugün.

Dünyanın zirvesindeyim ve meydan okuyorum. Zihnimde istediğim şeyin net bir resmi var. Onu kendi önümde görebiliyorum. Ne istediğimi ve onu nasıl elde edeceğimi biliyorum. Her şeyin bana bağlı olduğunu ve bunu yapabileceğimi biliyorum.

Engeller, isteğimi azaltmaz. Onlar yalnızca hayatta ve hareket halinde olduğumu bana anlatırlar. Ve ben hiç bir şey için hareketsiz kalamam.

Kendime güvenirim. Başarı için ne gerekiyorsa, fazlasıyla sahibim ve onu nasıl kullanacağımı biliyorum. Bugün kimse beni durduramaz. Kendimi topladım ve hergün biraz daha toparlıyorum. Ve bu gün, dikkat et dünya, ben geliyorum.

Sınırlar! Onları sınırlar olarak bile kabul etmiyorum. Kazanamayacağım hiç bir mücadele yoktur. Tırmanamayacağım hiç bir duvar yoktur. Yenemeyeceğim veya tersine çevirip kendi yararıma kullanamayacağım hiç bir sorun yoktur.

Dimdik ayaktayım. Dürüst ve içtenim. İnsanlarla ilgilenmeyi severim ve onlar da benden hoşlanırlar. İyi düşünürüm, net düşünürüm; planlıyım, kendime ve çevremde olan her şeye hakimim.

Hayatımdaki olaylar için, hiç kimseyi suçlamam. Başarısızlıklarımı kabul ederim ve onları, zaferlerimin ödüllerini kabul ettiğim kadar kolaylıkla aşıp ilerlerim.

Kendimden asla mükemmellik talep etmem, ama verebileceğim en iyisini beklerim ve elde ettiğim de en iyisidir.

Kendime asla mazeretler bulmam. İşleri zamanında ve doğru yaparım. Bu gün her zamankinden daha fazlasını yapacak içsel gücüm var.

Ben özel bir insanım. Hedeflerim ve kendime olan büyük inancım, hedeflerimi gerçeğe dönüştürür. Hayallerimi yaşama gücüm var. Onlara, kendime inandığım gibi inanırım. Ve bu inanç öyle güçlüdür ki, benim yenilmez ruhumu zayıflatabilecek hiç bir şey yoktur.

Shad Helmstetter

İçe Dönük Konuşmanın Gücü Kitabından..

sevgi meleği paylaşım için sağol canım gercekten bi plan yapıpta o plana uymak bile insanı şevklendiriyor ,mutlu ediyor..

bu arada aklıma gelmısken en iyi cozumlu test kitabı almaya karar verdım haftasonu.. mat ve geometi için sizce hangi yayının ktabını almalıyım ??

Ben yediiklimi çok beğeniyorum cnm
İhtiaç en iyisi tabiki
Bide ihtiyacın konu anlatımlı matını tek geçerim tüm konu anlatımlılara

Denemem nerdesin ya
Ben senden destek alıyordum
Senin çalıştığın konu ve soru sayılarını gördükçe gaza geliyordum ben

Burdayım artık yazmıyordum soru sayılarımı yazayım o zaman :)
Bugün geometriden 150 soru çözdüm çember artı katı cisimden
Tarih tekrarı yapcam bugün de islam öncesi ile türk islamdan bi kaç test çözüp inkılap tarihini okumaya başlayacağım bugün
DErs çalışma planımda da bi kaç değişiklik yaptım her gün tarihi kitaptan okuyorum önceki konulardan da test çözüyorum bu şekilde hem eski konuları kitaplardan taramış oluyorum hem de yeni konu öğrenmeye devam ediyorum öyle daha iyi oldu sanki :)
Bakalım bu ay bitirmem lazım tarihi öbür ayda coğrafya ile anayasayı bitircem. Mayısta soru bankalarını tararım. Haziranda deneme çözmeyle geçer artık :)

sevgi meleği güzel bir paylaşım olmuş okudum tşkr ederz :)
Kasvetli yediiklimi tavsiye ederim ama çözüm kısımlarında bazı işlem hataları ve yanlışlar var ama sorular güzel
Onun dışında istikrarın soru bankasını tavsiye ederim çözümlü olarak
başka çözümlü hangi soru bankaları var bende bilmiyorum

Daha çok güzel olumlamalar var kızlar ara ara paylaşırım yine :))
Doğaya ne verirsen onu alırsın evren bizi seviyor falan filan

cok guzel bu yazıya

150 geometri
150 de tarih çözdüm
Konu çalışcam artık tarihten
Kızlar sizin nasıl gidiyor çalışmalar?

150 geometri
150 de tarih çözdüm
Konu çalışcam artık tarihten
Kızlar sizin nasıl gidiyor çalışmalar?

Ben açık öğretime çalışıyorum. Bir ünite çalıştım şimdi kpss den deneme çözeceğim. Bakalım ne çıkacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…