2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Dua demişken bari kızlar bana da dua edin. Bugün doktor bir sürü test verdi yeniden. Şekerden şüpheleniyor. Pazartesi şeker yüklemesi ve birkaç test daha yapacaklar. Annem de babam da şeker hastası. Umarım birşey çıkmaz ama bende belirtileri var. Aç kaldığım zaman falan azer bülbüle bağlıyorum

Geçmiş olsun sevgi meleği inşallah bi şeyin çıkmaz. Dualarımız seninle..
Bu ara azer bülbüle bağlıyorum dedin ya ona koptum

gecmıs olsun canım dıkkat et kendıne

geçmiş olsun sevgi meleği...karatay diyetiyle diyabet tedavi edilebiliyor, tüm beslenme insülin direncini kırmaya yönelik, hatırlatayım dedim

Allah şifanı versin cnm korkma
Allah beterinden saklasın

kızlar bende kendime yeni kitaplar aldım data konu anlatım tarih-coğrafya yargı tarih soru bankası bakalım inş. iyi olur
bişey sorucam komik belki ama Asya Hunla Büyük hun aynı şeyler değil dimi bir soruda aklıma takıldı

Aynı canım :) Asya Hun yani Büyük Hun Imparatorluğu aynı. Bir de Avrupa Hun var o ayrı işte. Aynı zamanda Anadolu Selçuklu ile Türkiye Selçukluları da aynı

sevgi melegi geçmiş olsun inşallah umdukları gibi değildir ki eğer öylede olsa artık tıp çok gelişti hiç moralini bozma allah beterlerinden saklasın...

bugün 380 soru çözüldüm ve cografyada takıldıgım yerleri küçük notlar halinde elimde taşıyorum :))) heryere yapıştırıcam :)) geceye cok var ne çözsem diye düşünüyorum iyi çalışmalar kk bayan memur adayları :)) durmak yok

meleğim geçmiş olsun,inşallah sende çıkmaz.

ilgin için tşk ederim esmeralda .. nikimi ancak okul bittiğinde değiştirecegim öyle bi karar almıstım hani ödül gibi dusun..okul bitsin financier olacak ,eger benden önce biri kapmadıysa kaptıysada basına yada sonuna rakamlar ekleyerek bu nıcki alacagım..
bende senın gibiyim yenı yenı nötr olmaya basladım şu 3aydan berı desem yerıdır.. artık gecmısı hiç dusunmuyıorum-bebgım harıc-kım ne demıs ne yapmıs vs.. kendımı yenı yenı dusunmeye basladım evet belki bu bencıllıktır ama olumsuzlukları dusun dusun kafayı sıyırmaktanda iyidir..
hmm iyi fıkır misafirim geldıgınde 2saatte olsa bi gozgezdırsem kardır..verımlı calıstıktan sonra gerisi gelir insallah..
ben evlendıgım zaman bebiş sırası sizde diyenlere ''aa o nası söz allah korusun derdım'' sanırım Rabbim bana gucendi böyle çok kerelerce dediğim için oyuzden annelik duygusunu bana tattırdı birazcık sonra gerı aldı benden yaralı bi yurek tek ahlandıgım pişman oldugum keşke bebek ne zaman dıye soranlara kısmet deseymısım dıyorum keşke.. neyse hayırlısı buymus kaderımde bunuda yasamak varmıs dıyorum işte teselli ediyorum kendımı bi şekılde..
canım sana sunu soyleyeyım k.validemle aramızda 20saatlık yol mesafesi var,onca yoldan gelıyorum ac yorgun ve uykusuz olarak(yolculukta uyuyamama gibi bi sorunum var maalesef) o halde sabahsa sabah kahvaltısını ben hazırlıyorum oyle kahvaltı yapıyoruz,öğlense yemekleri yine ben hazırlıyorum öyle yemek yıyoruz .. demıyor bu gelin 20saatlık yoldan geldi ben yapayım hazırlıyayım ,hazır sofraya gelsın demedi bigunde.. ders calısmamıs bile istemıyor hani yasıtım olsa dicem çekemıyor beni ama 60 yasında kadın yahu.. samimiyetımız laf sokulmaktan ibarettir.. ilk cumle kilo almıssın ıkıncı cumleleri hala daha okulu bıtıremedin mi budur yani..

biliyorum belki benden daha kotu durumda olanlar vardır bi ben dertlenıyorum sınırlenıyorum güya nötrüm demi.. ama eskısı gibi değilim çok sukur ,eskıden olayalara kendımı kaptırırdım resmen.. şimdi az önce hıdetlendıım pufff uctu gitti desem yerıdır..

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun işlerimizde,zihin acıklıgı vermesı konusunda,sınavdaki basarımızın ınsallah..

evet hepımızın hayatı bi sınav zorluk değilmi ? fedakarlık yapmazsak basarının meyvesını tadamıyoruz sonucta.. sende ne zorluklar cekmıssın Allah kolaylık versın kuvvet versın sana,81 yuksek ama istanbul için yuksek değil sanırım ,bolumun nedr senın??
insallah canım aminn sabretmeyi öğrenmeye calısıyorum işte
kendı ailem neysede(gerci annem babam şekerli perhizli yemek hazırlıyorum onlara) maalesef k.validem fenadır..mesela aramızda 20saatlık yol mesafesi var bızım gittimiz zaman onca yol yorgunuyum bide ustune kahvaltı hazırlarım ev ahalısıne sonra ancak yiyebilirim bişeyler .demez gelin yorulmustur ben hazırlayayım ,hazır sofraya gelsın.. ders calıstıgım zamanda gördüğü halde baslar yok oğlum evde oanda olmayan bi pogaca türü soyler hadi bi yapıver sanki ben bos duruyorumda.. anne önemli bi sınava hazırlanıyorum deyıncede hemen lad sokmaya baslar beni sinir edio ozamanda...
çok doğru soylemıssın ben bunu hiç dusunmemıstım evet herseyın hayırlısını istemek gerek..insallah kısmetımızde atanmak varsa hayırlısı olsun kızlar.. maalesefki kendımı dusunmeye cok gec basladım ancak bu sonbaharda ahlanıp vahlanmak bana zarar getırdıgıni farkettim ve artık ınsanlara karsı nötr olmayı öğrendım ozelıkle bana zarar verenlere karsı.. sadece gecmıste bebegım için ahlanıp vahlanıyorum onuda özlediğim için yani zaman zaman duygusal melankolıklere giriyorum .Rabbim kımseye evlat acısı yasatmasın..dayanması bazen cok zor olabılıyor..
insallah canım çok tşk ederim güzel dileklerin için.. aminn

öncelıkle insallah çıkmaz diyorum çok gecmıs olsun

güvewnderle mate yenıden basladım .. aslında benım planım martta ihtiyacı,nisanda datayı,mayıstada yargıyı bitirip hazıranda denemeler cözmekti sanırım yargıyı yetıstıremeyecegım bugun anladım .. mat benı çok oyalayacak gibi geldi.. bugun sadece konu tekrarı ve 100 mat cozdum okadar

bende mata yeni başladım.her gün 1 konu çalışıp üstüne soru çözücem1.5 ay zaman ayırdım mata.ama konuyu hep internetteki videolardan çalışıyorum.daaha ii anlıyorum.hem zaman kaybi olmuo okuyup anlamak için.benim korkum tarih.0 bilgiyle başlıycam bide hafızam zayıftır hiç kafam basmıo tarihe .uyguladığınız hafıza teknikleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.yani 100 tarih sorusu olsa 2 net yapck durumdayım.yardım lütfennnnn.

Canım ben de senın gıbıydım korkma, 2008de 28 tarıh yaptım. Sana söyle söylıyeyım atatürk dönemini çok tekrar ettim. çok soru çözdüm. Sadece bir kitaptan calıstım fakat ınternetten pelin hocanın videolarını izledim. Korkma tarihten bir de ilk konularda çok oyalanma olmadı ilk önce milli mücadele döneminden başla sonra onlar bitince ilk konulara çalış sonra gene mülli mücadele döneminden itibaren tekrar et. Kesinlikle yazarak çalış ve mantığına oturtmaya çalış ezber yapma

ne yazacagımı sasırdım biraz önce size o kadr uzun dert yandım yazdım sorularımı yazdıklarım yollamadan silindi bu niye oldu bilmiyorum neyse kısa ve öz size sorularım su
ben kamu yönetimi mez. ve evli bir kız annesiyim 1.5 yasında kzım var.
ilk defa kpss ye çalışarak gireceğim.ders çalışmaya aralığn 25 inde başladım(çalışıyordum işi bıraktım sınav için sırf)
mat türkçe cog tarih bitti
vatandaşlık 2 ünite çalıştım
elimde ihtiyaç modüler set var ondan konuları çalıştım.
pegem 5000 diye yeşil yüzlü soru bankası aldım soru yeni çözmeye başladım ben sizler gibi 250 falan günlük çözmedim bu zamana kadr bu işin sırrı ne lüten bana yardımcı olun soru çok mu çözmeliyim kitaplarım yeterlimi sizce
bide peğemin ders notları var tarih cog vat
uzman kariyerin mat ögreten çözümlü soru bankası var ondan soru çözüyorum.
benim sıkıntım bu zamana kadar düzenli bu sekilde çalışıp bu noktaya geldim.şimdi tıkandım ne yapmalıyım kendimi çok yetersiz hissediyorum ve ne yapacagım çok şaşkın oldum sınav yaklaştığı için sanırım stres oldum ne yapacagımı bilmiyorum nasıl bir yol izleyeyim sizce kızım zor yazdırdı mızı mzı ben kaçıyorum cevapları bekliyorum.

Canım konuları bıtırmıssın zaten, Bol soru çöz hergün. Yapamadıgın kısımları not al o konuları tekrar et. Biz daha konu çalışıyoruz bak sen şanslısın:) Ben de işten ayrıldım fakat daha 1 ay önce ayrıldım. Bir de deneme sınavı sonuçların nasıl, konular bıttgıne göre deneme sınavı yapman lazım artık

Allah bağışlasın tatlım kızını
Bak ne güzel bi adım atmışsın işi bırakmışsın sırf kpss için
Ayrıca konularında bitmiş
Kitapların şimdilik yeterli olabilir ama
Kitapların bittikçe zaten almak zorunda kalıcaksın.
Çok soru çözmenin sırrı fazla anlayarak ve verimli çözmekten geçiyo.
Pat diye 500 le başlama tabiki
Önce günde 100 le başla bir hafta sonra 150 ye çıkar
Sonra senin konuyu anlamış olmana ve günlük çözme sayına göre kendin artırırsın
Kendine günlük hedefler koy.
Sonra kendini ödüllendir

Aynı canım :) Asya Hun yani Büyük Hun Imparatorluğu aynı. Bir de Avrupa Hun var o ayrı işte. Aynı zamanda Anadolu Selçuklu ile Türkiye Selçukluları da aynı

saol cnm :))) düşün ben daha buralarda takılıyorum (

Kızlar ben bu aralar biraz boşladım dersleri çok kızdım kendime çalışıyorum ama çok az tüm gün evdeyim çalıştığım süre 2 saat toplamda çok kızdım kendime çok
Üstelik netlerim de git gide düşüyor sınavlar da artması gerekirken. Dikkatimi çekti yeni konuları öğreniyorum sınavda yapıyorum bu sefer de eski konulardan soru kaçırıyorum. Kafam karışmış oluyor eski bilgilerle yenileri karıştırmış durumdayım onu gördüm. Bakıyorum şu olay ne zaman oldu diye soruyorum kendime olayı hatırlıyorum sonuçlarını nedenlerini hatırlıyorum ama hangi padişah zamanında oldu hangi yıl oldu pek hatırlayamıyorum işte Bir de istanbul fethi malazgirti falan da karıştırmışım birbirine hepsi birbirine girmiş onu gördüm aslında 2 haftaya bir her konuyu ayrı ayrı tekrar da ediyorum. SAnırım oturmadı konular iyice az soru mu çözüyorum acaba ondan mı oldu bilemiyorum bir tavsiyeniz var mı?
Tüm konuları bitireyim baştan sona en iyisi hepsini tekrar edeyim. Bir günümü sırf ona ayırayım her tekrardan sonra da birer test çözüp geçeyim en iyisi. Osmanlıyı bitirdim ama pek oturmadı son konuları hızlı geçtim az soru çözdüm. Bir iki günü ona ayırcam artık.
Sizin nasıl gidiyor ? Nerelerdesiniz naptnız? KAç saat çalışıyorsunuz günde?

denemem tarihe daha başlamadığım için zorluklarını bilmiyorum önümde bir harita var ondan bir cümle okuyup her gün bir bilgi başlığına yazıyorum arada bir anda yükleme olunca belki senin öyle olmuştur soru çözdükçe oturur eminim. ben aöf başladım çalışmaya bir ay kaldı sabah üç saatimi aldı bir ünite kpss derslerinden daha zormuş kpss en azından kültür geliştiriyor. sonrada mat çözmeye başladım testin çoğunu yapamayınca çok üzüldüm yattım uyudum sinirden. ama dün güzel geçti coğrafyadan birkaç test yaptım yüz üstünde soru çözdüm. yediiklimin kitabından çözüyorum. dün dört beş saat çalışmışımdır en azından bugünse bir saat anca. ekol hocanın videosunu buldum onu izliyordum yarısına geldim. Allah yardımcım olsun. çok zorlandım gerçekten. problemi okuyunca mat diline dökemiyorum çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…