2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

$gx78q5z949.jpg
Hayvancılık

Türkçe: 26 (2 soru boş, 2 soruyu dikkat etmemişim yanlış yapmışım)
Mat: 20:KK14:
Tarih: 28
Coğrafya: 17
Vatandaşlık : 10

90 sözel sorularından 81,
30 sayısal sorusundan 20 doğru; toplamda 101:KK14::KK14::KK14::KK14:

İhtiyaç 2012 Türkiye Geneli Deneme Sınavı

sevgi meleği motivasyonla ilgili paylaşımın çok faydalı olmuş, tşkler..

bu arada tahlillerinin sonucu belli oldu mu canım? inşallah haberler iyidir...

sevgi meleği motivasyonla ilgili paylaşımın çok faydalı olmuş, tşkler..

bu arada tahlillerinin sonucu belli oldu mu canım? inşallah haberler iyidir...

Sağol canım ilgin için, pazartesi şeker için birkaç test daha yapılacak o zaman kesinleşecek şeker hastası olup olmadığım.
Yarından pazara kadar verdiği özel diyeti uygulayacağım, öyle gideceğim.

Cnm maşallah nazar değmesin
Ben çok beğendim deneme sonuçlarını
Harikasın ya :KK31:
Çünkü henüz marttayız ve senin denemeler maşallah
Peki bu tarihi nasıl çalıştın sen cnm

Evet kızlar üniversite mezunu olduk ama yine bir sınavla daha karşı karşıyayız...
Bu zorlu sınava 1 yıl var. Ve şimdiden başlamak yararlı olur diye düşünüyorum.
Evde çalışmaya karar verdim.
Çalışmaya başlayalı da bir hafta olacak.

İlk önce tarihten başladım. 10 bölüm var ve ben 2.ci bölümdeyim.
Data yayınlarının 2012 konu anlatımlı kitabından çalışıyorum. Yargıdan da yardım alıyorum oda 2012 basım.
Konuları sindire sindire çalışmaya özen gösteriyorum. Çünkü tarihle aram pek iyi değil.
Her sahife aklımda kalmalı. Es geçilen birşey olmamalı.

Bölüm sonunda data, pegem ve yargının konu testlerini çözüyorum.
Ayrıca yine yargının ve pegemin yaprak testlerini de çözüyorum.
Her bölüme özel de "zihin haritası" çıkarıyorum. Mükemmel birşeymiş. Resmen konuyu pekiştiriyor insanda. Tekrar içinde bulunmaz bir yöntem olacak benim için...
(merak edenlere ayrıntılı yazarım)

Türkçe ve corafya testleri de çözüyorum. Konu çalışmıyorum ama çözmek de fayda var. (ihtiyaç yayıncılık)

Bugün 2. bölümü bitirmeyi planlıyorum tarihte.
Yine pekiştirme testleri ile tamamlayıp 3. bölüm olan avrupa tarihine başlayacağım yarın.

Tarih dersi bittikten sonra ( tahminen 1-1.5 ay) matematiğe başlayacağım.
Ona sanırım 1.5 ay kadar ayırırım. Daha sonrada zaten coğrafya ardından anayasa....
Şu bildiğimiz meşhur site den kpss sayfasında sorular çözüyoruz. Acayip yararı oluyor. Ve yine o sitede online matematik dersleri veriliyor videolu. Ona bakıyorum. Eğer merak eden olursa link atabilirim. (Dersler belirli saatlerde canlı yayın olarak veriliyor)
Ve herkesin bildiği ekol hoca ve doğan ulu hocalarından videolu set almayı planlıyorum.

Şimdilik planlarım bunlar. Aynı zamanda çarşamba-perşembe-cuma günleri kursum var. ( dershane değil)
Umarım bu yarışta herkes hedeflediği başarıya ulaşır. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.
Bu ayların havası insana yorgunluk verse de yılmak yok yola devam :)
Bir yıl dişimizi sıkarsak sonucu güzel olacak :)

Bana katılan ve pratik yöntem öneren arkadaşlar olursa sevinirim...

linkleri burdan paylaşıyorum kızlar:

soru paylaşıp çözülen sayfa:
Online KPSS | Facebook

derslerin işlendiği:
ONLİNE MATEMATİK DERSLERİ | Facebook

zihin haritaları
kpss Etkin Çalışma Teknikleri (Memurlar.Net - Forum)
Picasa Web Albums - MIRACLE - hafizaharitalar

ihtiyaç akademinin uzaktan videoları ve daha başka videoların paylaşıldığı link
2012 çalışma grubu link paylaşım sayfamız:) (Memurlar.Net - Forum)

İhtiyaç Akademi - Uzaktan Eğitim Dersleri

Kpss Matematik Ders Videoları

dersleri mp3 olarak dinlemek isteyenlere
Kpss Ses Dosyaları | Online Kpss-Kpss Hazırlık - Kpss Testleri - Kpss Soruları - Çözümlü Sorular İndir

linkleri bana da yollayabilir misiniz :))))

canım çok iyi demek çalışmanın karşılığı alınıyor o zaman çalışmaya devam. şu aöf beni töketletti daha yeni hızımı almaya başlamıştım kpss de işi bırakalı iki ay bile olmadı. ve çok zormuş işletme 3 Türk vergi sisteminden başladım.

canım çok iyi demek çalışmanın karşılığı alınıyor o zaman çalışmaya devam. şu aöf beni töketletti daha yeni hızımı almaya başlamıştım kpss de işi bırakalı iki ay bile olmadı. ve çok zormuş işletme 3 Türk vergi sisteminden başladım.

Bende pazarlamayı bitirdim ybs nin 4. konusundayım. sonra hukuklar en son sayısallar...

Bence gayet iyi netlerin sevgi meleği bi tek matematikte sıkıntı var onu da halledersin senin sınav eylül de baya bi vakit var.
Benim netlerim 80 civarında geliyor hep ki benim hala 120 yapabileceğime dair ümidim var çalışmalarımı da arttırdım bugün 4 saat çalıştım sabahtan beri dinlenip bir dört saat daha çalışmayı planlıyorum artık bu şekilde ilerliycem. Çalışınca her şey yapılıyor. Bu ayı saymazsak benim 3 ayım kaldı hala konu çalışıyorum. Senin önünde daha çok vakit var ve konuları da bitirdin düşün yani sen daha avantajlısın o yüzden moralini bozma boş yere.

Bence gayet iyi netlerin sevgi meleği bi tek matematikte sıkıntı var onu da halledersin senin sınav eylül de baya bi vakit var.
Benim netlerim 80 civarında geliyor hep ki benim hala 120 yapabileceğime dair ümidim var çalışmalarımı da arttırdım bugün 4 saat çalıştım sabahtan beri dinlenip bir dört saat daha çalışmayı planlıyorum artık bu şekilde ilerliycem. Çalışınca her şey yapılıyor. Bu ayı saymazsak benim 3 ayım kaldı hala konu çalışıyorum. Senin önünde daha çok vakit var ve konuları da bitirdin düşün yani sen daha avantajlısın o yüzden moralini bozma boş yere.

Evet canım çok şükür ki biterebildim. aöfden sonra mata uzun zaman ayırabileceğim. bol soruyla hallolur diye düşünüyorum. sende sıkma canını süper gidiyorsun...

Evet canım çok şükür ki biterebildim. aöfden sonra mata uzun zaman ayırabileceğim. bol soruyla hallolur diye düşünüyorum. sende sıkma canını süper gidiyorsun...

Senın sınav eylüldeyse bana ıyı netlerin tebrık ederm. Kaç alman gerekıyor bılmıyorum ama alacagından şüpem yok.

Bu ayı nıye saymıyon canım 20 gun var daha ayın sonuna:) Biz de bitiririz konuları nisan sonuna kadar. Ondan sonra da geşsin denemeler gelsin karışık sorular. Ben konu calısmayı haziran ortasına kadar yapıcam çünkü hafıza problemim var. Hadi bakalım rakibem çok çalışalım:))) Sen beni geçersin en azından benim gibi tembel teneke bir kocan yok evde

2012 Yargı Yayınları Genel Yetenek - Genel Kültür Modüler Soru Bankası Seti Toplam 5 Kitap 7500 Soru bu kıtabı kullanan varmı aranızda nasıl memnunmusunuz

Bende pazarlamayı bitirdim ybs nin 4. konusundayım. sonra hukuklar en son sayısallar...
ben galiba iki dersi seneye bırakacağım hiç uğraşmayacağım bugün kpss sadece bir saat çalıştım. şimdi hücum edeceğim ama. senin gibi şeker problemim var biraz hamurişi meyve suyu falan hemen uyuyorum. bu hafta iki günüm böyle geçti. pazarlama y. nasıl kolay ders mi? hangi ikisini bırakacağımı bilemiyorum. okulda maliyet muhasebesi görmüştüm. ona bakarım zaten. bir de birşey soracağım konuları bitirince nasıl yapıyorsun benim coğrafya türkçe haftaya bitiyor sonra tarih vatandaşlık başlayacak. coğrafya ve türkçeyi nasıl yapacağım sonra bilmiyorum.

sevgi meleği maşallah istikrarlı gitmişsin hep.ben bi türlü toparlayamadım kendimi.çalışma programı yapamıyorum.yardımcı olursan el birliğiyle bi program hazırlayalım.napimm nerden başlayım video mu dinleyim sadce kitaptan mı çalşayım:KK43:((

sevgi meleği maşallah istikrarlı gitmişsin hep.ben bi türlü toparlayamadım kendimi.çalışma programı yapamıyorum.yardımcı olursan el birliğiyle bi program hazırlayalım.napimm nerden başlayım video mu dinleyim sadce kitaptan mı çalşayım:KK43:((

Canım sadece kitaptan veya videodan çalışma, çünkü ben konuyu kitaptan bitirip video izledim. özet çıkardım falan.
Hangi sınava gireceksin? Zamanın ne kadar ona göre bir plan yapmalısın.
Öncelikle sayısal iyiyse diğer derslere daha çok zaman ayırabilirsin buda avantajlı olur.
Günde yarım konu çalışıp yarım video dinle mesela çabuk sıkılmamak ve aklında kalması açısından ben öyle yapmıştım.
Tamamen bir konu çalıştığımda ertesi gün hiç bir şey hatırlamadığımı, ya da karıştırdığımı farketmiştim.
Ders ders ilerledim.
Şuan ne durumdasın konularda? Tarihin bitti mi?

X