2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

dimi :) bian önce masamda kafamı dinlemek için can atıyorum. evde bizimkilerle uğraşmak çok yoruyor beni. az önce gene sinirlerim bozuldu kızlar ya

ah anne babalar de mi yada kardeşler....cok zor oluyor bellı bır sure sonra berabr yasamak hele kı unıden yenı gelmişsenız......

ah anne babalar de mi yada kardeşler....cok zor oluyor bellı bır sure sonra berabr yasamak hele kı unıden yenı gelmişsenız......

annemi babamı geçtim artık çalıştıkları için gündüz yoklar.
sorun kardeşim
2 kız kardeşim var biri 13 diğeri 7
13 yasındaki yasından küçük hareketler sergiliyor.
kafayı sıyırdım sıyırıcam onun yüzünden.
uğraşamıyorum artık.
annem haftada 2 gün çalışıyor artık.
yine baş edilmiyor
çıldırtma noktasına getiriyor inanır mısın abartmıyorum.

kızlar temizlik yapmak da iyi geliyor ben kafamı dağıtıyorum, dinleniyorum temizlik yaparken
odamı seviyorum, temizlediğimde içimde daha bi ders aşkı oluşuyo
renkli kalemliğime renkli kalemler aldım
sevgilim çok güzel bi ajanda verdi :81: önce video yu izliyorum, izlerken not tutuyorum. sonra kitaptan konuyu okuyorum, önemli yerlerin altını çiziyorum. ve bol soru.. seneye okuldaki son senem, dersaneye gitmeyi düşünmüyorum. tabii bu kadarcık bilgiyle daha deneme çözmedim, sonucu seneye görücez.
bazen evde bazı ailevi problemlerden dolayı bunalıyorum ben de o zaman da kütüphaneye başvuruyorum
o gün iyi ders çalışırsam kendime ödül olarak sevgilimle sinemaya gitmeyi ya da alışverişi armağan ediyorum
bir sürü abur cubur aldım, test çözerken iyi gidiyo
akşamları tütsü yakıyorum, o koku da beni ders çalışmaya itiyo sanki
bi de renkli ojeli parmaklarımla yazı yazmayı seviyorum azcık süslülük de var :78:
bu akşam da renkli not defterleri ve süs sallanan masa çiçeklerinden alıcam
ohcanımadeysin videoları nasıl mp3 e çevirdin canım :44:

Son düzenleme:

ben link paylaştım canım. 2 yada 3 sayfaya geriye bak.
bende çok süsledim masamı daha bi şevke getiriyor

bende hatalarımı size söyleyeyim
1.çocuk olduğu için bana engel oldu,ama ne eşim nede ben sonuna kadar deyip vazgeçmemezlik yapmadık.çocuk çalıştırmıyor diye ben bıraktım eşimde bakarak yardımcı olmadı ve ben tamamen koptum.sanki hiç çalışmamışım gibi oldu.en büyük hatam buydu benim.
2.eğer çalışmadan kopmasaydım devam etseydim bile deneme çok az çözdüm hatta2-3 tane.bu bana koskoca bir süre sıkıntısı olarak geri döndü.vaktimi kullanmayı hiç bilemedim.3.ve yine çok büyük sorunum internet başında çok fazla zaman geçiriyorum bundan acilen vazgeçmeliyim.

ben link paylaştım canım. 2 yada 3 sayfaya geriye bak.
bende çok süsledim masamı daha bi şevke getiriyor
sağol tatlım
bir de ben renkli yastıklar örmüştüm, onları attım yere dağınık bi şekilde, oturuyorum üstüne yayıyorum yere kitapları kalemleri pcmi de alıyorum, her yer dağılıyo ama çok rahat oluyor valla :89:

ben de artık nete çok girmemeye çalışıyorum, girersem de kpss topiklerinden başka topiklerde vakit geçirmemeye çalışıyorum. face gibi zaman alıcı bi derdim de yok çok şükür
bi de kızlar genel kültür için nette güncel haberler okumak yararlı olabilir, haber sitelerine takılmayı alışkanlık haline getirmeliyiz :126:

canım karışmak gibi olmasında yerde çalışma bence. masa da dik bir şekilde. pc de mümkün olduğunca senden uzakta olsun.

yok canım sen doğru diyosun, aslında bu tarz çalışma önerilmiyor hem sağlık hem ders açısından.. ama ben böyle rahat ettim ve çok iyi anladım, o yüzden hoşuma gitti

kızlar ben şu öğrenilmiş davranışla ilgili soruları yapamıyorum
öğrenilmiş davranış:
-yaşantı ürünü
-kalıcı izli
-davranış değişikliği
olması gerekiyor.
bunları arıyorum ama şıkların hepsi böyle oluyo, sanki hepsi öğrenilmiş davranış gibi geliyo
örneğin şu soru:
aşağıdakilerden hangisinin öğrenilmiş davranış olduğu söylenebilir?

a) uzun süre yağmur altında dolaşan kişinin titremeye başlaması
b) limonla ilgili belgesel izleyen birinin ağzının sulanması
c) sabah uyanamayan bireyin işe geç kalması
d) acıkan bebeğin ağlaması
e) gözüne toz kaçan birinin gözlerinin yaşarması

mrb kızlar bende 1 haftadır matamatik çalışıyorum dershaneye yazıldım ekimin ilk haftası deneme yapacaklarmış matematik netine göre sınıflara ayıracaklarmış
sınava kadar mat. bitirmeyi planlıyorum şuan obeb okek çalışıyorum zor konu neyse dershane başlıyınca dershaneyle birlikte gitcem konulara ders ders bitirmeyi düşünmüyorum vakit var bir kaç tekrar olur heralde bu arada evliyim ve 1.5 yaşında kızım var bakacak kimse olmadığı için haftasonları akşam gidecem dershaneye
gün içinde nerdeyse hiç çalışamıyorum kızım geliyo kitabın üstüne falan oturuyo ben oynayım annem çalışsın yok yani tabi daha çok küçük nasıl olcak bilmiyorum geceleri çalışmam lazım bana bi plan lazım

seni hatırladım canım ben hamileydim o sene sende anlatıyodum çocuk paçamı bırakmıyo nasıl calışcam diye şuan bende aynı durum dayım
ama insan kafaya koyduktan sonra mutlaka fırsat yaratır inşallah bu sene olur

ooo kızlar maşallahınız var sohbet iyi ilerlemiş , yeni arkadaşlar katılmış .ben hafta sonu foruma girip yazamadım yatılı misafirlerim vardı.cumartesi dersaneye yazıldım ekimin 15i gibi dersler başlayacakmış. bakalım nasıl olacak benim açımdan. 2,5 yaşında kızım var bu yüzden hafta sonu kursa gideceğim bir taraftan bakıcı arıyorum eğer bulursam kursa hafta içi gideceğim. hafta içi 3 gün kurs var daha fazla çalışmış olacağım. ah birde ocakta doğum yapıcam ya işim daha da zor. kesin bakıcı bulmam lazım doğumdan sonrada bana yardımcı olmalı ki nisan gibi kursa devam etmeliyim. yoksa 2 çocukla kursa gitmeyi bırak ders bile çalışamam. yarın bir bayan görüşmeye gelecek bakalım anlaşabilecekmiyiz ?
kızlar hafta sonu ders çalışamadım ama bugün biraz coğrafya çalıştım, biraz soru çözdüm. akşamada diğer kitaplardanda soru çözüp başka bir derse geçicem inşallah.Allah hepimize çalışma azmi ve zihin açıklığı versin inşallah (amin )

yaa işte o zamn öyle diyordum sınava girdim berbat geçti 78 aldım bari dedim çocuk yapayım bu arad 2. de olsun 2012 de girerim sınava.öyle de oldu hemen hamile kaldım düşünür düşünmezşimdi 2 çocukla çalışcam.ama şubat gibi annem gelecek.bende hatırladım seni bu arada..

bütün çocuklular toplandık desene.seni 2009 mart annelerinden hatırlıyorum benim büyük kızımda 2009 mart doğumlu.çok paylaşım yapmayıp okuyanlardandım genelde.bu sene bitirelim şu işi kızlar yaa ben daha fazla uzamasını istemiyorum

ben sipariş verdim canım allah senden razı olsun sen söylemesen haberim olmuyacaktı inceledim çok beğendim

Ben de istiyorum bu zihin haritası linklerini lütfen lütfen lütfen:81:

ben en son 2010 da lisans düzeyinde girdim maddi sıkıntılarımız vardı ihtiyaç yayınları kitaplarını arkadaşım yolladı kendisinde fazladan varmış ondan çalıştım ama 2 ay çalıştım sonra boşladım sıkıntılı günler geçirmiştim şimdi düşünüyorumda ne kadar aptalmışım kendi geleceğim daha önemliymiş !!!!!!!!!

aslında kendi gelecegimizi hep hatalarla ertelıyoruz hep bir bahane içerisindeyiz çalışmamk için

aslında kendi gelecegimizi hep hatalarla ertelıyoruz hep bir bahane içerisindeyiz çalışmamk için

haklısın canım cahillik ettim ben 2 yıllık muhasebe bitirdim 2007 senesinde 2008 de kpss sınavı vardı çok az çalışmıştım şimdi eski okul arkadaşlarıma baktığımda ummadıklarım kpss 2008 puanlarıyla memur olmuşlar bak kaç senedir memurlar ben ise evdeyim çalışmıyorum özelde bile iş bulamıyorum babam emekli memur anca geçinmeye çalışıyoruz , babamdan harçlık almak yerine kendi maaşımı kazanmak ne kadar çok isterdim anneme maaşımı aldığımda harçlık verseydim al anacım desem :85: Allah yardımcımız olsun....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…