2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Yok bebem ya ben 2 gündür serdim resmen.
Test mest çözmedim. Annem çalışıyor evin bütün sorumluluğu bende oluyor tam boş kalıcam misafir damlıyor.
Bugünde fena uykusuzum. Biraz test çözsem güzel olur.
Şuan tarih tekrarı yapıyorum.

canım ben de on gün kadar oldu başladım. 200 soru bana çok geliyor konu çalışmam çok uzun sürüyor matematik uğraştırıyor. türkçe de öyle paragrafları anlamak şıklara bakmak. ama 100-150 soru çözüyorum dokuz gündür. böyle yazışınca motive oluyorum ben de. ders molalarında ev işlerini yapıyorum artık. dersanede hangi derslere başladınız? haftada kaç saat?

türkçeden öle oluyor cnm 100 soru çözdüm müü çok çözdüm diorum...

ama tarih den bi oturdum mu 250 soru çözüyorum... bugün 300 çözdüm...

tarihten 4 konum kaldı hemen bitirip coğrafya ve vatandaşlığa geçmem lazım...

türkçeden öle oluyor cnm 100 soru çözdüm müü çok çözdüm diorum...

ama tarih den bi oturdum mu 250 soru çözüyorum... bugün 300 çözdüm...

tarihten 4 konum kaldı hemen bitirip coğrafya ve vatandaşlığa geçmem lazım...

fattum başın sağolsun kardeşim inşallah en kısa zamanda en az acıyl atlatırsınız.insanın hayatındaki sevdiği kişileri kaybetmesi gerçekten çok acı.allah kimseye yaşatmasın.kendini üzme demeyi çok isterdim fakat biliyorumki üzülmemek elde değil.tekrar başınız sağolsun...

arkadaşlar dün de söylemiştim mutlak değerde çok zorlandım diye üç gündür uğraşıyorum bugün netten video izledim şu soru nasıl yapılır bilen var mı?

/2x-3/>7

eşizsizliğini sağlamayan kaç farklı x tamsayısı vardır?

şıklar sırayla 10-9-8-7-6
sorunun çözümünü ekol hocanın videosunda buldum yani benzerini. böyle mutlak değerde > işareti varsa eşitsizliğin işareti - yapılıp işaret küçüktüre dönüşüyormuş. hem + hem - lisiyle x in aralığı bulunuyormuş.

2x-3>7 ________ 2x-3<-7
2x>10 __________ 2x<-7+3
x>5 __________ 2x<-4
_____________ x<-2

-2 ile 5 arasındaki sayılar eşitsizliği sağlamıyor
-2,-1,0,1,2,3,4,5

yani 8 tane cevap 8

senin bölüm neydi canım tarihi iyi biliyorsan çözmek kolay geliyordur diye düşündüm. ben tarihe önümüzdeki ay başlarım coğrafya bitince. coğrafya çok zevkli bu arada. maşallah diyeyim 300 çok iyi. ben dün 100 kusur türkçe mat 150 olmuştur tahminim. baya video izledim. iyi de oldu mutlak değer artık beni ağlatmıyor hiçbirşey yapamıyordum. bu arada da yarım saattir gözümün önünde lamba gibi birşey. ara verdim hala geçmedi. bir balkona çıkıp tekrar ara vericem. sen daha önce girdin mi kpss ye?

hafta sonu cumartesi pazar günleri 9-12.30 arası hafta içide görülen konulardan tüm sorularımı tarayıp bitiriyorum şuan cografya ve türkçe görüyoruz 3 hafta sonra bitecek sanırım daha sonra diğerlerine başlayacagız

Mutlak değerde iki durum vardır. Birinci durum senin yazdığın

1) Mutlak değer büyüktür herhangi bir sayı ise hem büyüktür dersin hem de negatifinden küçüktür dersi örnek vereyim

|2x+1|>8 ise

a)2x+1>8 ve de b)2x+1<-8

bu durumda

a)x>7/2 ve b)x<-9/2 olan tüm durumlar sağlar
yani x 3,5 tan büyük de olabilir -4,5 tan küçük de olabilir
mesela 4,5,6,7,8,9....sonsuza kadar sağlar eğer x tamsayı ise öyle kabul ettim ben yani
aynı şekilde -5,-6,-7,-8 ..... eksi sonsuza kadar ki tüm değerler yine sağlar
ama -4,5 tan büyük ve 3,5 tan küçük sayıların hiç biri sağlamaz
yani -4,-3,-2,-1,0,1,2,3 sağlamaz

2)İkinci durumda ise küçük olma durumudur. eğer mutlak değerdeki ifade bi sayıdan küçük ise de o sayının negatif ve pozitifleri arasındadır
mesela |2x+1|<9 ise bunun çözümünde bir durum vardır yani o da şudur:

-9<2x+1<9
-5<x<4
Bu aralıktaki tüm değerler sağlar diğerleri de sağlamaz

Mutlak değer çok korkulacak bir konu değidlir. Aslında mat 1 zor değil. Hareket problemi problemim oldu. Bende vazgeçtim zaten olmuyorsa olmaz ya.

Mutlak değer çok korkulacak bir konu değidlir. Aslında mat 1 zor değil. Hareket problemi problemim oldu. Bende vazgeçtim zaten olmuyorsa olmaz ya.

Arkadaşlar yapmayın böyle hiç bir ders zor değildir, vazgeçmeyin hiç birinden olmuyorsa olmaz diye bi şey yok
Olmuyorsa demek ki konu anlaşılmamış demektir, peki napıcaz daha çok çalışcaz dimi

Konu çalışıp arkasından da tüm testleri çözcez çözemiyorsak çözümlü bi kitap alcaz her yapamadığımız her sorunun çözümünü tek tek anlayana kadar inceliycez ve sonunda yaptım oldu diyip sevincez, Kurtuluş savaşında da herkes kazanamayacağımızı söylüyordu elde avuçta para yoktu silah yoktu silah olmayınca yeri geldi düşmana süngülerle saldırdılar vatanımızı kurtardılar biz de onların torunları olduğumuza göre bizde derslere sorularla saldıracağız arkadaşlar olabildiğince çok çok soru çözüp bütün derslerin hakkından geleceğiz ve zafer bizim olacak

Kız ben daha öncede söylemiştim burda. Ben hareket problemlerine karşı özürlü doğmuşum olmuyor. Yıllardır kafa patlattım ama yok. İlginç gelebilir sana ama gerçekten yapamıyorum.
Formül basit evet t dir v dir. mat2 yi sular seller gibi çözebilen ben, hareket problemi çözemiyorum :) MAt 1 de yapamadığım tek konu. Valla zaten 1 soru geliyormuş yapabilirsem güzel olur ama işte...

selamlar arkadaşlar,
küçücük bişey soracaktım size. bu seneki sınavda soru sayısı 150 mi oldu ?
bi arkadaştan duydum . ama ösym sitesinde öyle bir açıklama göremedim.
bilginiz var mı ?

selamlar arkadaşlar,
küçücük bişey soracaktım size. bu seneki sınavda soru sayısı 150 mi oldu ?
bi arkadaştan duydum . ama ösym sitesinde öyle bir açıklama göremedim.
bilginiz var mı ?

Hayır 120 ye düştü. Tam tersi yani...

kızlar hakan dede nin tarih videolarının linkleri var mı sizde yarısna kadar izledim kaldırlmış sayfadan

cnm ben daha önce girmedim kpss ye ilk kez giricem..
yaş 31 ve lise mezunuyum...üni halkla ilişkiler terkim... ama bu sene ygs ye girip 2 yıllık aöf okuycam ...
aslın da asıl hedefim 2014 hem o zmana aöf den de mezun olurum ama bu sene de şansımı deniycem...
belli de olmaz ALLAH büyük...
bu sene için hedefim 95 falan ama bakalım nasip kısmet çok soru çözüyorum durmadan soru bankası alıyorum 40bine yakın sorum oldu... bakalım hepsini çözüpte girersem sınava,
iyi bi puan alırım die düşünüyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…