2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

canım moralini yüksek tut bak biz senin sayende burada toplandık motive olduk.babana çok sinirlendim şuan kusura bakma ama ümüğünü sıkasım geldi.mal ne demek ya.neyse boşver sen bunları sakın kafana takma ben inanıyorum ki sen kazanıcaksın sendeki azimi ben kimsede görmedim.

kızlar vatandaşlıktan uluslararası kuruluşların ıcınden nasıl cıktınız anlıyorum hıc bır sey okuyorum okuyorum olmuyor ne yapıcam ben ya yardım ıstıyorum ıszden acıl

kızlar vatandaşlıktan uluslararası kuruluşların ıcınden nasıl cıktınız anlıyorum hıc bır sey okuyorum okuyorum olmuyor ne yapıcam ben ya yardım ıstıyorum ıszden acıl
canım onun ıcınden ben soyle cıktım.al elıne kalemı defterı kurulusları yaz adlarını sonrada tek tek onlarla ılgılı arastrma yap adlarının gectıgı haberlerı oku not et.hepsı somutlasıyor ve kalıcı oluyor canım sendede ıse yarayacaktır.

Kızlar bugün evde deneme çözdüm sonuç şu:

Genel yetenek : 50 Net
Genel Kültür : 19 Net

Baya vahim durumda imişim onu gördüm :) bu da iyi bi şey tabi anladım ki daha çok çalışmam lazım. Ama söylemeden geçemeyeceğim çözdüğüm deneme cidden zordu :) MAtematik ve türkçe de iyi olmama rağmen Türkçeden özellikle baya bi soru kaçırdım.
Önceden karışık olarak biraz çalışmıştım. Daha öncede söylemiştim elkocum'un programına uyarak tüm dersleri tüm kitaplardan tarayarak ilerliyorum. 2 tane soru bankasını da tekrar amaçlı ayırmış bulunmaktayım sadece sözeller için.Ve şu durumdayım:

Tarihten biten konular:
İslamiyet Öncesi Türk Tarihi
Türk İslam Tarihi
Türkiye Tarihi

Anayasa:
Temel Hukuk Bilgisi
Devlet ve Hükümet Sistemleri
1982 Anayasası

Matematik:
İşlem yeteneği
Temel Kavramlar
Doğal Sayılarda Bölme

Diğer konulara bakmışlığım var ama bu yazdıklarım sadece tüm kaynaklardan tarayabildiklerim sadece. Yazmamın sebebi de eğer yeni başlayanlar çok eksiği olanlar varsa panik yapmasın bende bu durumdayım :) Ayrıca Her hafta bu şekilde takip etcem kendimi bakalım. Hedefim Mart Sonuna Kadar Bütün dersleri bu şekilde bitirmek bitmese bile yarıyı geçsem de yeter bana yani. Nisan da kesin bitirmiş olacağım hepsini. Herkese kolay gelsin :) Şimdi çalışmaya götürüyorum kendimi

sevgi meleğim senin söylediğin pegemin ders notlarından tarihi aldım çok hoşuma gitti
iyi ki paylaştın yoksa nerden haberim olacaktı
saol cnm

canım sen önlisanstan mı giriyordun 60+60 = 120 soru dimi eğer öyleyse gayet iyi yapmışsın çünkü konuların başındasın

canım sen önlisanstan mı giriyordun 60+60 = 120 soru dimi eğer öyleyse gayet iyi yapmışsın çünkü konuların başındasın
Hayır Lisanstan giriyorum evet başındayım konuların ama daha çok zaman var yani yetişir. Tüm gün evdeyim ben çalışmıyorum şu an bir işte.

Selam kızlar ben geldim..
Uzun zamandır yokum ders mers çalışmıyorum saldım kendimi baya bi..
Ve bugün gittim kursa kayıt oldum..
Bu hafta sonu başlıyorum kursa..
1 ay kadar sonrada telafi dersleri başlıcak..
hafta içi ben yine evde çalışaya devam edicem tabiki
kurs ihtiyaç yayınlarını kullanıyormuş
inşallah hepimiz çok iyi yerlere geliriz kızlar

Hoşgeldin, bayadır saldın biliyorum.
Hadi bakalım hayırlı, uğurlu olsun kursun...

sevgi meleğim senin söylediğin pegemin ders notlarından tarihi aldım çok hoşuma gitti
iyi ki paylaştın yoksa nerden haberim olacaktı
saol cnm

Rica ederim ben akşam tarihi ondan tekrar ettim, 60 sayfa taş çatlasın 30 dk aldı.
Valla çok sevdim, çok memnun kaldım.
Kendi kavram haritalarıma da bakıyorum.
Böyle böyle toparlıcaz inş.

Ben hep söylüyorum ya hani, önemli olan çok çalışmak değildir verimli çalışmaktır diye.
İşte benim söylediğimin somut örneğinisin :)
Zamanla toparlıcaksın, damlaya damlaya göl olur diye boşuna dememişler.
Netlerine gelirsek henüz başında olmana rağmen çok güzel.
Matematiğin iyiyse zaten sorun yok genel yetenekte.
Genel kültürde azar azar biter, çok zaman var.

rica ederim ben akşam tarihi ondan tekrar ettim, 60 sayfa taş çatlasın 30 dk aldı.

evet süper birşey oonalr pegemın ders notları ben serı halde aldım cografya vatnadaşlık tarıh :)))

çok kotu degıl bence netlerın zmanla buna kat kat artar emın ol

kızlar posta her gün pegem in sorularını veriyor haberiniz olsunn

çok kotu degıl bence netlerın zmanla buna kat kat artar emın ol
bende öyle düşünüyorum fattum çalışmayla her şey oluyor zaten öyle düşünmeyince insanın çalışma şevki kalmıyor. Her zaman pozitif olan kazanıyor :)

sevgi meleği gerçekten haklısın ben çok verimsiz çalıştım çalıştığım konuları da hiç tekrar etmedim
Kızlar tekrar etmek inanın çok önemli ben sistematik tekrar yapıyorum. İnsan tekrar yapmayınca harcadığı bütün emekler uçup gidiyor çalıştığından hiç bi şey hatırlamayınca

Rica ederim ben akşam tarihi ondan tekrar ettim, 60 sayfa taş çatlasın 30 dk aldı.
Bende aldım o pegemin tarihini gerçekten güzel kızlar bi de ben bi kitap aldım çok güzel tavsiye ederim
Yine pegemin tarih kitabı önü konu anlatım arkası soru bankası turuncu renkli resimli anlatıyor konuları soru bankası kısmı da yeşil
Soruları falan da kaliteli özet ama ayrıntı da var içinde, Yani sadece önemli gerekli ayrıntılar özet şeklinde anlatılmş demek istedim :)
resmini ekliyorum şimdi

sevgi meleği saol cnm linklerini aldım...

açılmadı ben de ama office deneme programı yuklüyorum şimdi o zaman açılcaklar...

tekrardan teşekkür ederim..

pegemin tarih notları kitabını alsammı acaba die düşünüyorum ??

Ben netten indirdim, pdf olarak çalışıyorum.
Sende indir oradan 20 dk tamamdır tekrar :)
Vatandaşlığı almayı düşünüyorum ama güncel olması gerekiyor ya.
4 tl falandı sanırım. İşte böyle kitapçı falan yakın olsa ben neler alıcam ama netten sipariş için elimdekiler bitsin istiyorum.

Aa çok güzelmiş gerçekten.
Ama ben soru bankasını alıcam pegemin. 5000 soru olanını...
Kızlar sizde de oluyor mu bilmiyorum.
Ben elimdekilerden çok bitireyimde cicili bicili yeni kitaplar alayım diyorum. Çok mu doyumsuzum ne

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…