2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

kIZLAR EV MİSAFİR KAYNIYOR BABAM ÖLÜMCÜL BİR HASTA MUAMELESİ GÖRÜYOR
ÇILDIRICAM BU İNSANLARIN İÇİNDE
İŞTEN ÇIKTI BİDE HASTA DİYE GÖRENDE KANSER SANIR
NASIL ACINDIRIYOR KENDİNİ ANLATAMAM.
Bİ GÖZÜNDEN AMELİYAT OLDU DİYE KÖR BİR İNSANIN SÖYLEMEDİĞİ SÖZLERİ SÖYLÜYOR
BIKTIM ARTIK YA
HERKESİN İÇİNDE BANA MAL DEDİ :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
SANIRIM BENİM HAYATIM ÇOK DAHA ZOR :KK14::KK14::KK14:
GELEN GİDEN BİTMEZ ARTIK AMA YOK BEN UĞRAŞAMAM KİTAP YÜZÜ AÇAMADIM
GELECEĞİM GECE
ÖPÜYORUM HEPİNİZİ...

BIKTIM ARTIK YA
HERKESİN İÇİNDE BANA MAL DEDİ :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
SANIRIM BENİM HAYATIM ÇOK DAHA ZOR :KK14::KK14::KK14:
GELECEĞİM GECE
ÖPÜYORUM HEPİNİZİ...

üzülme cnm...
kpss yi kazıp atanırsan(inşallah) gidersen daha iyi anlarlar kıymetini...

fattum kaynaklar için teşekkürler sana cevap yazmıştım ama internet bağlantım koptu ve yazdıklarım iletilmemiş dolayısıyla.
Şey demiştim demişsin bekarlar daha şanslı çalışma konusunda diye, Ben de demiştim ki evet şanslı ama evli olmak çalışamamaya bahane olmadığını düşünüyorum ben. Neden dersen
benim bi tanıdığım var kpss ye hazırlanan, Evli 2-3 yaşında çocuğu var ve benden kat kat iyi bilgi açısından netleri falan da benden yüksek. Sordum nasıl çalışıyorsun sen dedim, hani evlisin çocuk falan da var netlerin de çok iyi dedim. Bana dedi ki ev işlerini yemeği falan 2 saatte yapıyorum sabahları ondan sonra ders çalışıyorum. Ben çalıştığım zamanlar da eşim ilgileniyor çocukla dedi bana. Üstelik özel bir şirkette de çalışıyor arkadaşım hafta içi her gün akşam saat 5 e kadar. hafta içi gelince yemek yapıyor ailesiyle vakit de geçiriyor ve 2-3 saat çalışıyormuş akşamları,sabahları da 5te kalkıyorum işe gitmeden kpssye bakıyorum dedi. Asıl haftasonu çok iyi çalışıyorum eksikleri kapatıyorum baya yükleniyorum dedi bana. Yani isteyince her şey oluyor. Üstelik annemde üniversiteyi ben bebekken okumuş. Ben hatırlamıyorum ama dediğine göre benle ilgilensin istiyormuşum hep o ders çalışırken :) Babam bebekle falan kandırıyormuş beni ordan uzaklaştırıyormuş annem çalışsın diye :)

Her şey istemekle alakalı eğer bi şeyi çok isterseniz o işe yoğunlaşırsanız o işten başka şey düşünmezseniz ve de istediğiniz şey hakça da doğru bi şeyse o işi mutlaka başarırsınız ve motivasyonunuz tavan yapar. Mesela ben bazen sabahları beşte kalkıyorum 12 de yatıyorum. 5 saat uyuyorum ve çok enerjik bi şekilde kalkıyorum sebebi bi amacımın olması yani. Normal zamanda hayatta kalkmam yani uykum var yorgunum hem karanlık kim kalkacak ev de soğuk boşver derim ama amacım olduğu için sabah erken kalkması uykusuz kalmam bana hiç zor gelmiyor.Her şey istemekle mümkün yani.

Anneler daha iyi bilir, normalde 10 saat uyurken bebek olunca gece uykuyu unutuyorlar 4 saat uyurlarsa ohh çok uyudum diye seviniyorlar çünkü gece hiç uyumadığı zamanları da oluyor. Ama o sevimli bebiş için uykudan vazgeçmeye değiyor. Onun sevimli suratını görmek, karnının doyduğunu bilmek, altının temiz olduğunu bilmek ve rahat huzurlu uyuduğunu görmek anneleri inanılmaz motive ediyor. Uykusuz kalmak onları çok da rahatsız etmiyor o yüzden. Ama normal zamanda kim gece kalkıp uykusuz kalır ki eğer onu motive etmeyen bi şey yüzünden mecburiyetten uykusuz kalmışsa da çok sinir olur eminim suratı bi karış asık olur o insanın.[orası oyle canım bende 7 de kalkıyorum oglum bazen geclerı kalıyor uykusuz kalıyorum ama degıyor oglum ıcın benım esım genelde clasıtıgı ıcın oglum basımda nobetler fılan yogunlar yanı anlıycan arkadasını tebrık ederım herseyden once ıstemek onemlı bence dıyorum

ben suna ınanıyorum kızlar herseyden önce başarıcaz alahın ıznı ıle hep beraber herkes gezıp tozarken bızler ders calsıyoruz bır seyler fedaklarıklar yapıyoruz bunlar hepımıze guzel guzel puanlarla gelsın sıtıyorum rabbım yuzumuze baksın emeklerımız bosa cıkmasın

online soru çözülen site hangisiydi kıslar ???

eKPSS diye hatırlıyorum ben

sevgi_melegi .!.:
BIKTIM ARTIK YA
HERKESİN İÇİNDE BANA MAL DEDİ
SANIRIM BENİM HAYATIM ÇOK DAHA ZOR
GELECEĞİM GECE
ÖPÜYORUM HEPİNİZİ...
bu arada sevgi meleği moralini önceden de demiştim bazen bazı şeyler bizim elimizde olmaz ama asıl gidişatı etkileyen bizim olaylara verdiğimiz tepkilerdir. Eğer sen moralini bozmazsan takmazsan bugün çalışamasan da yarın telafi edersin her şeyi. Üzülme boş yere o yüzden.

fattum .!.:
ben suna ınanıyorum kızlar herseyden önce başarıcaz alahın ıznı ıle hep beraber herkes gezıp tozarken bızler ders calsıyoruz bır seyler fedaklarıklar yapıyoruz bunlar hepımıze guzel guzel puanlarla gelsın sıtıyorum rabbım yuzumuze baksın emeklerımız bosa cıkmasın

fattum sana katılıyorum.

selam kızlar bende hazırlanıorm kpss ye.iktisat mezunuyum deneme çözüyormusunz nasıl puanlar. bu dönemde kaç almak iyi sayılır acaba kendimden emin değilim maalesef :KK43:

Kızlar beni de aranıza alırsanız çok mutlu olurum, zira bu aralar motivasyon düşüklüğü yaşıyorum burada birbirinize çok güzel destek oluyorsunuz ne güzel :)

Hoş buldum canım :)

Sevgi_meleği konunun da sahibesi olduğuna göre ilk sana sormak istiyorum motivasyonun düştüğünde ne yapıyorsun ,nasıl kurtuluyorsun o kasvetli havadan ya da motivasyonun bozuluyor mu hiç? (Biraz uzun oldu ama kusura bakma)

Ben derslerslerden kendimi boğacak şekilde uzun uzun çalışmıyorumki.
İlk başlarda çok uzun saatler çalışıyordum ama şimdi öyle değil.
Ama sıkılırsam burada zaman geçiriyorum yada bir gün ara veriyorum. Sonra vicdan azabından doğal olarak çok çalışıp kapatıyorum arayı :KK1:

selamlar canlar :)
2gündür çok iyi çalışıyorum nazar değmesin :KK1:
matematikte 5konu bitirdim
çalışabilmek ne güzel bi duyguymuş yaaa :KK9:

darısı başıma,darısı başıma :KK1:
bende tam aksine matematiğim çok iyiydi 3 senedir yüzüne bile bakmamıştım unutmuşum mal gibi kitaba bakıyorum öyle :18:

merhabalar kızlaaar.... sevgi meleğinin açtığım topice yanıt vermesiyle buraya geldim,teşekkürler sevgi meleği :KK16:
şimdi derdime geçelim :KK31::KK52:

Arkadaşlar atanmaya çalışan bir öğretmenim,ama ders çalışma isteğimi yitirdim. Geçen sene 2011 sınavı için Şubat sonu-Mart başı gibi ilk kez KPSS'ye hazırlandım ve 77 puan aldım.Atanabileceğime emin gibiydim sınavdan önce,"aman ben yaparım bu sınavı" diyordum ama sınav sonrası tam bir hüsrandı. Çünkü bölümüm biyoloji öğretmenliği ve 77 puan bana yetmiyor ne yazık ki Bu sene tekrar hazırlanayım dedim,dershaneye de yazıldım ama bir türlü ders çalışmaya başlayamadım,motivasyonum sıfır. Puanlar çok yüksek,alımlar az diye diye kendimi soğuttum çalışmaktan... Tekrar çalışmaya başlamak istiyorum,ama nasıl yapacağımı bilemiyorum Dershanede konu anlatımı yaptıkları için,eve gelince konu çalışmak istemiyor canım,ama bir süre sonra da konuları tekrarlamadığım için unuttuğumu düşünüyorum. Feci derecede de internet bağımlılığım olduğunu düşünüyorum bu aralar. Herşeyi sıfırlamam ve derslere motive olmam lazım Motivasyon ve çalışma stratejisi açısından fikirlerinize ihtiyacım var kızlar... Şimdiden sizlere çok teşekkür ederiiim

öncelikle hoşgeldin aramıza canım bende aynı problemleri yaşıyorum.dershaneye gitmiyorum fakat işte çalıştığım için eve gidince ders çalışmam gerekiyor ve bunun dışında bin türlü dertlerim var yok evlilik yok beyaz eşya yok mobilya gelinlik takı ohoooooo anlıcağın hiç motive olamıyorum.tam başlıyorum bi gün güzelce çalışıyorum ertesin gün bi türlü kafamı toplayamıyorum.dersi çalışırken kafam başka yerlere gidiyor.içim sıkılıyor..devamlı düşünmekten kafayı sıyırıcam en sonunda.allah hepimizin yardımcısı olsun...

benimde dedem yoğun bakımdaydı 10gün onların orda kaldım havada çok soğuktu üşütüp hasta oldum
ders çalışmaya dermanım kalmadı bu havalarda kendinize dikkat edin kızlar.:KK25:

çok geçmiş olsun canımcım inşallah dedenin durumu iyidir en kısa zamanda iyileşir acil şifalar diliyorum

Lost87 geçmiş olsun canım.

Bu arada hızlıca yazılanlara göz attım gördüğüm kadar çoğu kişide çalışamama sorunu var
bu tip şeylerin önce sebebini bulmak lazım ben bi kaç sebebini sıralayayım size

1)Canım çalışmak istemiyor şimdi otursam da kafama girmez,
2)Dur bi internete gireyim 2 dk sonra başlayacağım derse,
3)Şu odayı da toplayım öyle başlarım derse,
4)Yemek yapılacaktı onu da aradan çıkarayım derse öyle başlarım,
5)Odayı topladım temizlik yaptım acayip yoruldum bu şekilde çalışamam en iyisi bi film izleyim dinlenirim ondan sonra kesin başlayacağım çalışmaya

Sonra film falan da izlenir evdeki temizlikti yemekti şuydu buydu bütün işler de bitmiştir ama saat 9 olmuştur hem de akşam dokuz Tamam artık gereksiz tüm işleri hallettim artık ders çalışabilirim dersiniz. Dersin başına geçersiniz :)

Bu seferde aklınızda kalmaz hiç bi şey bir sürü de konu vardır. Zaten 90 üstü almazsam atanamam. Hem 5 ay kaldı bu kadar sürede bu kitaplar bitmezki. Hadi başladım diyelim hangi kitaba çalışayım nasıl çalışayım sözelden özet mi çıkarsam yoksa çıkarmasam mı? En iyisi ben bu gün plan yapayım yarın başlarım. Yok yok bu sefer kesin yarın çok çalışacağım :)
Hem plan da yapmış olurum uyarım da :)

Yarın olur bu sefer canın çalışmak istemez o sırada bütün negatif duygular düşünceler kafana üşüşür ve ne olduğunu anlayamadan aman yaa boşver sonra çalışırım hem canım istemiyor zorlamanın ne mantığı var ki yormayım kendimi günde iki saat baksam yeter olursa olur zaten artık kendimi fazla yıpratmanın mantığı yok diyip çalışırsınız ama hem verimsiz olur hemde oturmaz konular iyice.

Eğer bu tip şeyler yaşıyorsanız ki bazen bana da oluyor yani ama atlattım ben bu durumu nasıl derseniz sorunun farkına vararak

Sorunu özetlersek:
1) Gereksiz önemsiz işlere gereğinden fazla vakit ayırmak önemli işleri sonra daha rahat yaparım önemsiz işler aradan çıkarsa diye düşünmek
Gereksiz işten kastım ev işi,temizlik, yemek falan filan diyebilirsiniz bunlar gerekli şeyler gerekli yapmak zorundayız evet ama ders çalışmanın yanında sınav konusunda bize artı getirmeyen işler yani. Bunları yapmadan olmaz tabi ki yapacağız ama sıraya koyarak her işi ve hızlı bir şekilde yani yemek temizlik işine günde 2 ayırabilirsiniz yine size koca bi gün kalır. Bu tip işleri pratik hızlı bi şekilde yapıp biriktirmeyerek aradan çıkarın. MEsela bulaşıkları işiniz biter bitmez kaldırın biriktirme yapmayın.
Tabi diğer tamamen gereksiz işler de var tv izlemek film izlemek müzik dinlemek internete takılmak gibi bunları hiç yapmamak da olmaz tabi ama sınırlamalar getirerek günde bi saati geçmemek koşulu ile yapabilirsiniz

2)Negatif düşünceler ben yapamam yetişmez canım istemiyor off çok sıkıcı gibi. Böyle şeyleri kesinlikle aklınıza getirmeyin pozitif düşünün ilk başlarda yapamazsanız bile, Az zaman var çok iş var diyerek sadece yapmam gereken işi düşüncem böyle şeyleri düşünerek vakit kaybetmemeliym diyerek düşünmekten vazgeçin zaten bir kişi çok yoğunsa başka şeyler düşünmeye vakit kalmaz. Kısacası eyleme geçin hemen. Vaktinizi dolu dolu geçirin. Zaten konular bittikçe mutlu olacaksınız bi sürü şey öğrendim diye motive olup çalışacaksınız. Ders çalışmak için de uygun zamanı beklemeyin çünkü her an her dakika çalışmak için uygundur. Canım istesin diye beklerseniz o zaman hiç gelmeyebilir. Bir de çalışmaya başlamadan ödül koyun kendinize mesela 50 dk masanadan kalkmadan çalışırsam 10 dk internete gireceğim gibi olabilir ama 10 dk yı geçirmeden tabi :)

3) Tabi bunları yapmak için de gerekli olan en önemli şey irade. İrade kullandıkça gelişir. Bu yüzden yapmanız gereken şeyleri istemeseniz de yapın. Zamanla isteyerek yapmaya başlarsınız iradeniz geliştikçe. İradeyi geliştirmek için de durmadan üstüne gidin olayların. En zorlandığınız yapmayı hiç istemediğiniz ve sürekli ertelediğiniz ne işiniz varsa hemen şimdi bu yazıyı okuduktan sonra yapmak için gidin ve hemen vakit kaybetmeden o işe başlayın.

4) Son söz olarak da hiç mazeret yerine getirilmiş bir görevin yerini tutmaz. Yok bilmem ne oldu da çalışamadım demeyn asla. Mazeretleri bahaneleri bi kenara atıp yapmanız gerekenleri yapın her zaman ve asla ertelemeyin, üşenmeyin.

Bu dediklerimi uygularsanız bütün sorunlar kendiliğinden çözülecektir. Bu söylediklerimi Yapamazsanız da sınavdan sonra çok kötü bi puan aldğınızı ve keşke çalışsaydım dediğinizi hayal edin ve bu durumu yaşamak istemiyorsanız da çalışn. İlerde keşke dememek için çalışın.

Tabi bol bol da dua etmeyi unutmayın size güç verir.

allah senden razı olsun canım ya.valla şuan aynı bahaneleri üretiyodum kafamda.işteyim şuan ama patronlar yok temizlik yapmam gerekiyor ama çok oyalanıyorum.şimdi kalkıp 15 dk temizliği bitirip çalışmaya başlıcam.bu dediklerini aklımın bi tarafına yazdım.hadi kızlarrr hepimiz kazanıcaz inşallah

X