2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Sadece evi silip süpüryorum banyo wc ütü çocuğun işleri .. Diğer büyük temizliyi annem yapmış kızı okula yolladıktan sonra. Bide yaza boya yaparım kadın alırım yeter. Herdakka cam kapı silemem.

Ben pazartesi günleri salonu hallederim..
Salı oturma odası..
Çarşamba (o gün baktığım dizi falan yok) tuvalet,banyo, yatak odası...
Perşembe iş yapmam aşkı memnuya bakardım eskiden..Şimdi fatmagül..
Cuma kapıları silerim.
Cumartesi çamaşır ütü olayları.Öğleden sonra çarşı gezmesi.Kişisel temizlik falan filan...
C.tesi akşamı korku gecesi.Dışarı çıkarız,yada arkadaşlar bize gelir..
Pazarları öğlene kadar kocişle yatak keyfi, öğleden sonra gezme işleri...
Ayda bir cam silerdim,halı silerdim.

Ahhh,ahhh..Eskiden ne faaldim..Şimdi yiyoz,içiyoz, yatıyoz....

Son düzenleme:
Ben bebek alışverişini bile hallediyom parça parça...
Çocuğumun şimdiden 2 hurç malzemesi oldu...Bi de bebek küveti...Yazın suyun içine atıverecem...Serin serin..Ohhh..Rahat edecek çocuk...

oo cok hızlısın valla..inanmıyorum..:)
aynen bişey almıyorum bende biraz daha büyüsün karnım belki ozaman almak zorunda kalırım..
aynen bende öle almıyorum bide sonra bişey olur canım sıkılır..o kıyafetleri falan görürsem daha kötü olurum..6aylık falan olsun o zaman alırım bişeyler..
Valla bende öyle. Bırakmayı hiç düşünmüyorum. Allah sağlık versin elden ayaktan düşürmesin.
Çalışmak kadar güzel bir şey yok.

kesinliklee.bide cocuguma örnek olmak istiyorum..evde olunca insan ister istemez köreliyo..tabi güzel yanları da yok degil..ama calışmak gibisi yok..

Kız nasıl yani hergün işmi yapılır. Yada şöyle diyim herhafta kapımı siinir. Allahım çokmu pasaklıyım senmi çok titizsin.. Hafta sonu iş yaparım hafta içi ölüm çıkıyor yemek bulaşık mutfak çocuk derken. 11 de uykuuuu

Sadece evi silip süpüryorum banyo wc ütü çocuğun işleri .. Diğer büyük temizliyi annem yapmış kızı okula yolladıktan sonra. Bide yaza boya yaparım kadın alırım yeter. Herdakka cam kapı silemem.

valla ben eşimle yapıyorum cumartesi sabah erken kalkıyoruz
o gün temızlık gunu ben banyoyu cifliyorum oda yardım edıyo
bakonu yıkıyo süpürüyo falan
bu hafta salonun mutfagın camını sildirdim
daha cam kapı silmem doguma yakın kadın alıcam halıları yıkamaya verıcem

Ben çalışmayı sevmiyorum,ama evde oturmayı da sevmiyorum...
Bi yerlerden bi para çıkıcakkk..
Çekecem altıma cooper imi...
Çocuğumu da atacam koltuğa..Kociş de yanında..Paso gezecez...Yeni yerler görücez, yeni şehirler, yeni mekanlar...
Ama işte...Para olacak ki, ikimiz de çalışmadığımız halde harcamalarımız karşlanacak..Yoksa sadece hayallerde kalacak...

Kız nasıl yani hergün işmi yapılır. Yada şöyle diyim herhafta kapımı siinir. Allahım çokmu pasaklıyım senmi çok titizsin.. Hafta sonu iş yaparım hafta içi ölüm çıkıyor yemek bulaşık mutfak çocuk derken. 11 de uykuuuu

bende pasaklıyım o zaman :) aynen..valla evlenmeden önce baştan konuştum..ben ütü yapmam, cam silemem, öle temizlik falan da büyük temizlik yapamaam dedim..evlenmeden kadını ayarladı sagolsun:) haftada bir gelir yapar..gerçekten bilmem beceremem..annem herşeyi yaptı bize bişey kalmadı..allah razı olsun..

Ya sürekli yapınca toz alır gibi silsen bile temiz oluyor..Mesela lavaboyu hergün temizlesen su döksen temiz olur, ayda bir yıkasan sararır..Ovmak gerekir falan filan..Her gün yarım saatte işler bitiyor aslında..Bi şekilde planlayınca kolay oluor..Bi de ben yemek yapmıyorum, yemek işleri eşimde..Hep aşçı olmak istemiş.O yemeği halledene kadar odalar bitiveriyor...

Ben çalışmayı sevmiyorum,ama evde oturmayı da sevmiyorum...
Bi yerlerden bi para çıkıcakkk..
Çekecem altıma cooper imi...
Çocuğumu da atacam koltuğa..Kociş de yanında..Paso gezecez...Yeni yerler görücez, yeni şehirler, yeni mekanlar...
Ama işte...Para olacak ki, ikimiz de çalışmadığımız halde harcamalarımız karşlanacak..Yoksa sadece hayallerde kalacak...

aa ne güzel hayalmiş o öyle:)) milli piyango yada sayısal falan oyna sen..o anca öle olur..:)

bende pasaklıyım o zaman :) aynen..valla evlenmeden önce baştan konuştum..ben ütü yapmam, cam silemem, öle temizlik falan da büyük temizlik yapamaam dedim..evlenmeden kadını ayarladı sagolsun:) haftada bir gelir yapar..gerçekten bilmem beceremem..annem herşeyi yaptı bize bişey kalmadı..allah razı olsun..
ohhhhh ne ala memleket...
Yav ben yaparım beceririmde vaktim yok akşamlarıda ders yapıyoruz iyce halsiz kalıyom kocişte yazık geç kalıyor bazen yorgun oluyor. O yüzden hafta sonu iş yarımgün yarısıda gezme öyle gidiyor işte..

Ya sürekli yapınca toz alır gibi silsen bile temiz oluyor..Mesela lavaboyu hergün temizlesen su döksen temiz olur, ayda bir yıkasan sararır..Ovmak gerekir falan filan..Her gün yarım saatte işler bitiyor aslında..Bi şekilde planlayınca kolay oluor..Bi de ben yemek yapmıyorum, yemek işleri eşimde..Hep aşçı olmak istemiş.O yemeği halledene kadar odalar bitiveriyor...

yemek işi olmayınca evişleri dediğin gibi akşam iş çıkışı çok rahat yapılır
ama yemek sende olsa evişi çok zor hem yemek hem iş kısıtlı zamanda bitmiyo

ya sürekli yapınca toz alır gibi silsen bile temiz oluyor..mesela lavaboyu hergün temizlesen su döksen temiz olur, ayda bir yıkasan sararır..ovmak gerekir falan filan..her gün yarım saatte işler bitiyor aslında..bi şekilde planlayınca kolay oluor..bi de ben yemek yapmıyorum, yemek işleri eşimde..hep aşçı olmak istemiş.o yemeği halledene kadar odalar bitiveriyor...

doğru aslında herkes işini bişekilde yoluna koymuş düzeni oturtmuş onu uyguluyor işte...:))) ben yine acıkdım

Benim annem çalıştığı için öyle bi şansım olmadı..
Bir de hep şöyle düşündüm, kıskançlık var bende..
Daha evlenmeden, kaynanam benden güzel yemek yapmamalı, bebeğim evlenince ilerde ne karısı, ne de kocasının annesi falan kimse benden güzel yapmamalı..Anne yemeği benim yemeğim olmalı..
Kocam benim yemeklerimi tercih etmeli annesinin yemeklerine göre diye..
O yüzden küçüklükten başladım,sonrası da geldi...
Bi de anneannem hep şöyle derdi,
evini temiz tut misafir gelebilir,
kendini temiz tut ölüm gelebilir... Sanırım bu öğüdünü de fazla dinledim..Hergün tembihlerdi..

valla ben eşimle yapıyorum cumartesi sabah erken kalkıyoruz
o gün temızlık gunu ben banyoyu cifliyorum oda yardım edıyo
bakonu yıkıyo süpürüyo falan
bu hafta salonun mutfagın camını sildirdim
daha cam kapı silmem doguma yakın kadın alıcam halıları yıkamaya verıcem
bende çifliyorum eskiden olsa domestostan başkasını kullanmazdım ama tam organ gelişim dönemindeyiz uzak durmaya çalışıyorum çamaşır suyu kokularından
aynen bende nisan ayı gibi badana yaptıracağım halılarımı yıkatırım battaniyeleri falan bir de benim çocuk odam yok malesef nasıl ayarlayacağım bilmiyorum çocuğun eşyalarını nasıl yerleştireceğim kafamda sorun bunlar bir arkadaşım tahta beşik yaptırmıştı onu alocam 3 aylığına falan ufff sıkıntı evimi hiç sevmiyorum zaten... ayy ne negatifim neyse halolur halolur diyeyimmm kendimi telkin edeyim

Bende üşengeçlik var biraz. Bazanın altını kaldırmam lazım aman haftaya diye diye kaldı öle...
çok üşeniyorum halim yok

yemek işi olmayınca evişleri dediğin gibi akşam iş çıkışı çok rahat yapılır
ama yemek sende olsa evişi çok zor hem yemek hem iş kısıtlı zamanda bitmiyo

Evet,dediğin doğru..Eşim yemeği halledesiye iş bitiyor..Bir de çalışıyorum, hafta sonunu eşimle geçirmek istiyorum..O yüzden hafta içi parça parça yappınca hem yorulmuyorum, hem de hafta sonu bize kalıyor...

X