2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

yakamozz,,, seydam,,comili,,bebekpoyraz
profilime bakın albume
baktim canim süpersin masallah yorumda yaptim zaten :98:

kızlar merhaba;
topinize yeni geldim,henüz geçmişi okuyamadım ama okuyacagım..ben 6 haftalık hamileyim,tabi 1 yıldır özlemle bekleyip de olunca bi heyecan bi değişik duygulardayım...bebeğim temmuzun 2si gibi geliyo ama ben haziran sonu gibi de gelebilir diye bu topiğe yazayım dedim,hem benden önceki hamişlerin fikirlerini,dr kontrollerini,nasıl beslendiklerini,her şeyi öğrenmek istiyorum....daha kalp atışını bile duymadım..bunu duyanlar varsa neler hissettiniz?hepinize iii uykular kızlar....
canim hosgeldin bebegin saglikla gelsin de ins haziran temmuz fark etmez ins cogumuz duyduk evet kalp atislarini nasil anlatilirki sürekli sükür ediyorsun gözlerin doluyor cok güzel bir duygu rabbim sonuna kadar sevindirsin ins hepimizi :KK49:

merhabalar yoğun calısmaktan sadece hafta sonları okuyorum:KK43:butun hafta neler yasamıssınız neler konusmussunuz okuyacagım.Birbirimizi tanımıyoruz ama farklı bır dostluk olustu, ortak sevıncımızı burada hıc tanımadıgım kardeslerımle ablalarımla paylasıyorum.:)
pazartesı gunu doktora gıttık esımle ultrason goruntusunde mınıcık gorduk vee kalp atısını duyduk heyecanla pıt pıt yasadıgımız mutlulugu duygu yogunlugunu tsrıf edemem.Doktora sormam gereken seylerı hııc soramadım cunku heyecandan unuttum:))
allah hepımızı korusun bebıslerımızı korusun saglıklı mutlu uzun omurler versın..
canim gözünaydin kalp atisini görmüssün sürekli atsin o pitpitlar ins :KK71:

günaydın kızlar dün doktor kontrolüm vardı gittim kalp atışalrını duydum çok şükür Rabbime:nazar:fakat şöyle bir durum var ben hesaplara göre 7 haftalık hamileyim ancak 6 haftalık gözüküyo bide kesenin yanında çok az bir açıklık varmış doktorum normal olduğunu her gebelikte olabilen bişey olduğunu söyledi ama her ihtimale karşı iğne verdi 5 günde bir yapılacakmış:18:benim içime kurt düştü gerçi Allaha emanetiz veren Rabbim korur bizi o ne derse o olur tabiki inşallah bir sorun çıkmaz.
canim bende suan 10 haftalik olmam gerekirken 9 olucaz yarin benimde 1 hafta geriden geliyor gec döllenmedir bence bebegimiz saglikli olsunda sorun olmaz ins igne ne ignesi biliyomusun ben de vuruluyorum destekleyici seninkide o olmasin cok iyi iste icin rahat eder önlemini almis olursun canim :KK73:

günaydın güzelll anneeler..nasılsınız arkadşlar..sizleri çok özlüyorum ama işimin yoğunluğu ve birde can sıkıntısından gelemyorum çok fazla...hala düşük riskim var..bayramda bol bol yatacağım...ilaca devamm....ama bebişimin durumu şimdi çok iyi..kocaman olmuş..nasıl oynuyor..kıpır kıpır...çok mutluyum...dua ediyorum sizin için ve kendim için....

sizlerde nevar neyok ?? herşey yolundamı fıstıklar ???

bu arada yeni gelen arkadaşalr hoşş geldinizzz aramıza....

bu gün metroda bir bebek gördüm...aman allahım böyle bi tatlılık görmedim..durağıma kadar sevdim ...bebeişi .hemen büyüsün istedim..allahım bize bebekelr nasip et..sağlıklı ve hayırlı...

:emir_bebek::emir_bebek:

canım progestan verdi doktorum.günde 3 defa..ama yan etki yapıyor.2 seferdir baş dönmesi yaptı..rengim falan attı..işden izin alıp gittim..doktoruma söyledim artarsa gel dedi.zwten randevumdan 2 hafta sonra tekrar çağırdı..bi haftam kaldı..hfataya c.tesi tekrar gideceğim.kontorl edecek bakalım..terşekkür ederimm canımmm

bu arada kızalr anneme söylememiştim üzülmesin die :KK43: ama dün rüyasında görmüş..zaten dün annemelrdeydim iş yerime 5 dk oluğu için evim uzak annemlere geöçmiştim..ısrarla ilacı kesmemi söyledi..ısrarla olamz anne içmem laızm dedim..çok ısrar edince anne böle böle durumum var dedim :KK43: işte annelik bu ya..söylemsekte hisediyorlar.rüyalarında görüyorlar...allhım bize de nasip et annlik duygusunu

ya kızlar ben acayip tatlı istiyorum..ama dikakkt de ediyorum..bu arada bebeişime alıyorum kilo..resmen tatlı aş eriyorum..doktoruma söyledim kan şekerimmi düşüyor die test sonuçlarım normal ....zayıflıyorum ama göbüşüm çıkıyor...ve karnım nasıl acıyor geriliyor.:KK43:( sizde durumlar nasıl ???
canim hosgeldin bebegin iyiymis masallah ... puregeston ben günlük 4 adet aliyorum 2 sabah 2 aksam bendede asiri yorgunluk ve uyku yapiyor baska bi etkisi olmadi cok sükür... benimde tatli krizim tutuyor arada ama yinede tuzlu daha agir basiyor ... canim rabbim yardimcin olsun seni ve melegini korusun ins

Arkadaslar doktoru yatak istirahati veren oldumu aranizda. bana 10 gun rapor verdi ve yatacaksin dedi. tum gun hic kalkmadan yatacakmiyim yoksa ev icinde fazla hareket etmeden normal yasantima devam edebilirmiyim?
Varmi aranizda benim gibi lekelenme sonrasi istirahat verilen?
canim doktorun yatak istirahati verdiyse kesin kalakmayacaksindir dikkat neolur sana bakacak kimsen varsa yanina gelsinler en iyisi 3 ayini atlatana kadar enazindan cok sükür bende 5 kez düsük yaptim ama doktorum bisey demedi ama ben mümkün oldugunca bol bol uyuyorum uzaniyorum sende dikkat et canim :KK48:
EGE canim gözün aydin bebisini görmüssün masallah bende gecen hafta senin gibi 8+2 gittigimde gördüm rabbim hep böyle güzel haberlerle dönmeyi nasip etsin ins cok sevindim canim :KK54:

bebek poyraz 3 aylık evlisin ve hamile misin maşallh....istediniz mi yoksa kaza mı?boyun uzun olduğu için kilon o kadar gözükmez...ben 49 kiloyum boyum 160 ama yusyuvarlak bi şey olurum herhalde:KK8:neyse bu kilolar tatlı kilolar olacak....

kızlar bol bol ceviz yiyin,kuru üzüm,incir,vs....
meyveyi bol bol tüketin..sonları yaza gelecegi için şimdi mandalina elma yesek de o zaman karpuz,erik çilek ve kiraz yiyebilecegiz,şanslıyız yani:))

bana verdi istirahat. evin içinde dolaşabilirsin ama hiç iş yapma dedi. genelde yatıyorum ben. son birkaç gündür biraz daha dolaşıyorum.

tebrik ederim. hoşgeldin :KK71:

ben yatamiyorum oturuyorum genelde kitap falan okuyorum. Bacaklarimi uzatip oturmak ta yatmak sayiliyordur heralde:))
Benim gecen cumartesi lekelenmem oldu birdaha olmadi insallah gecmistir

canım ben de istirahatteyim. geçen hafta 5 gün kendim rapor almıştım. cuma gittim, rahimde biraz kanlı yerler var dedi, 5 gün daha verdi. evden dışarı çıkmama izin vermiyo, tiyatroya gidecektim ona bile izin vermedi o derece yani. çok sıkıldım daha şimdiden. temizlik falan yapmıyorum kesinlikle. yukarılara uzanmıyorum. çoğu zaman uzanıyorum ama arada oturuyorum. bayramda da buradayım malesef. ne yapsam bilemedim kitap da okumak istemiyorum. progestanı günde 400mgr a çıkardı, sabah akşam 200er mgr tablet alıyorum bunalım oldum iyice...

Canim bende hic is yapmiyorum ama sureklide yatamiyorum:KK43: Oturup kitap okuyorum .
Ben gunde 3 kez kullaniyorum progestani zaten bana 4. haftada vermisti ben hamileligimi ogrendigimden beri kullaniyorum.

ben varım canım yaa 6+4 de lekenlemyle gittim 10 gün rapor verdi.sonra 8+0 da bu sefer baya kanamam oldu yine 10 gün rapor verdi.yat dedi geçenkinde çok yatamadım ama bu sefer yatmaya çalışıyorum ama çok sıkılıyorum oyüzden mesela birazdan çıkcam dışarı..

Canim kanaman lekelenmenden kacgun sonra oldu? ilac kullaniyormusun sende?

bızıstedık cnm evet bebiş istedık :d:d:d:d:d o kadar olmayan varkı olsun gec olcana erken olsun benle buyur yasım 22 daha :d:d:d:d

kız bebesin sen daha bende 32 btircemm kasım 18 :))))))

kızlar ben 1 kilodan fazla almışım geçen size kızıyodum ama dr kızdı almaman gerekiyor dedi. :KK43:((( çok acıkıyorum dedim ekmek yiycene meyve ye dedi..

QUOTE=bebekpoyraz;16098188]dur bakalım ben kac kıloyum[/QUOTE]

YAA kilo demeyin beni geçemezsiniz ancak 9 ayınızda belki oda cok fazla olur yanım ulaşamazsınız bana ancak benım halım ne olucak bılmem :KK28::KK33::KK36::KK35::KK43::KK50::KK52::KK53::KK57::63::KK59::76::KK33::88::84::84::84::84::84::95::84::95:[

Son düzenleme:
X